Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

25 sty 2008, 18:48

dzieki yvonne :-D

[ Dodano: 2008-01-25, 17:52 ]
dzis juz mam troche lepszy dzien, nie daje dzisiaj malej nic oprocz mleka z kleikiem i musze ja poobserwowac jak i ile ona je i moze zaczne od nowa po trochu jej wprowadzac, ale wydaje mi sie ze jej brakuje tej marchewki co dostawala w poludnie ale zobaczymy z czasem sie powinno ulozyc, teraz ma drzemke, poprzednia noc spala ladnie, przyszli znajomi a ja jej dalam ostatnie mleczko i zanioslam na gore, wlaczylam dmuchawe, malodyjke i po jakims czasie tam poszlam a ona zasnela jak zawsze, przestawila sobie godziny, wstaje wczesniej i wczesniej zasypia, moze to lepiej, bo czasem siedzielismy do 23 zeby ja nakarmic i czekac az usnie.
juz mam troche lepszy nastroj niz wczoraj, oby sie poprawil jeszcze bardziej.

[ Dodano: 2008-01-25, 17:54 ]
I gdybym jutro nie miala czasu dla wszystkich :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:
Swietujemy 5 miesiecy Amelki mojej i Amelki Yvonne :) :ico_brawa_01:

czas leci.....

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

25 sty 2008, 18:57

Oj, ja tez mam dzisiaj zły dzien. :ico_noniewiem: jakiegos doła złapałam na maksa!!! :ico_placzek: Mam dzis wreczenie dyplomu i zamiast sie cieszyc to chodze becze :ico_placzek: Bo czuje, ze cos sie w zyciu skonczylo, jakis kolejny etap a ja nie mam sprecyzowanych planow na przyszlosc. Latka leca, a ja sama nie wiem czego chce od zycia. A przeciez jak sie wie to juz połowa sukcesu, nie? :ico_nienie:

Karolina, a Ty sie, kochana nie martw. Yvone ma racje. Dzieciaki maja swoje humorki. jednego dnia cos jes smieszne, nastepnego juz nie. Raz smakuje, a zaraz potem jest beee :ico_olaboga: Za dziecmi sie nie nadazy :ico_haha_01: I to mowie Ci ja... osoba, ktora jak sie dowiedziala ze jest w ciazy to wpadła w panike, bo nigdy nawet nie trzymała małego dzieciaczka na rekach. o karmieniu i przewijaniu nie wspominajac :ico_wstydzioch: Kasia3 mnie leczyła z depresji :-D Wiec glowa do gory!!! :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

25 sty 2008, 19:30

dzieki wisienka, ja jak sie dowiedzialam o ciazy mimo ze bardzo chcialam tez wpadlam w panike, wyobrazilam sobie brzuch, brzydki pepek, rozstepy i porod a teraz juz po wszystkim :-D :-D :-D :-D

gratulacje wisienko dyplomu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

25 sty 2008, 21:21

wy jutro obchodzicie 5 miesiecy a my z wisienką za kilka dni 6 miesięcy :ico_brawa_01: ale będzie tortów :ico_puknij:

dzisiaj mnie też kiepsko z humorem bo mam ostatnio straszne problemy z usypianiem małego pół godziny na rękach i dopiero zasypia a ile przy tym nerwów ...
niestety nabawiliśmy się ciemieniuchy i nie mogę sobie z tym dziadostwem poradzić

wisienko ja jak obroniłam mgr mialam ten sam problem bo tyle czasu i pieniedzy i nic mi z tego nie przyszlo bo zamiast pracować w zawodzie to siedzę w domu ale ja to wlaśnie chciala bym w życiu robic - siedzieć w domu i wychowywać trójke dzieci :ico_brawa_01: tylko ze mąż musial by chyba na 4 etatach robić

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

25 sty 2008, 23:44

wisienko doskonale Cie rozumiem, ja jak jest źle z Tosią to mi sie odechciewa wszystkiego a zwlaszcza tej medycyny, najchętniej bym wogóle o tym nie myslała, ale jak już zabrnełam tak daleko to wypada chociaz te studia skończyć. Dzisiaj meczyałm się z układem moczowym u dzieci. Straaasznie tego wszystkiego duzo.

karolina Tak jak dziewczyny mówią dzieci sa zmienne. Tosia jeszcze pare dni temu turlikała się z namiętnością, a dzisiaj ni, namówic jej nie mogłam żeby sie obróciła, po prostu taki humor miała. Z jedzeniem tez dziwnie, czasem zje z łyżeczki i jest ok a czasem jak jej nie dam z butli to nie zje słoiczka, nie dojdziesz dlaczego te dzieciaki takie zminno gustowe.

Ach fryzjer, mnie sie tez marzy, ale to dopiero po egzaminie. Musze jeszcze isć do fotografa szczelić sobie zdjęcie do tablo i karty absolutoryjnej więc akurat będzie motywacja, żeby się przejść do fryzjera :-D

My mamy ustalony termin do rndokrynologa na wtorek. Mam nadzieje, ze się okaże ,że to nic powaznego bo już na prawde nie mam siły. Wystarczy mi juz tych problemów, my już swoja działke odebrałysmy, echhh ale wiem że takie gadanie nic nie zmieni i nie ma sprawiedliwości a co ma być to będzie, mam tylko nadzieje, ze Tosia przy tym nie będzie cierpieć no i że nie przyjma nas do szpitala na jakąś diagnostyke, echhh.

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

26 sty 2008, 01:26

karolina-ch, zima jest tak, że częściej mamy doły, bo nie ma soneczka i nie można każdego dnia iść na spacerek z naszymi maluszkami.
Ja co 3 dzień mam doła, ciekawe jak mąż mnie znosi bo ja osobiście mam siebie dosyć. :ico_puknij:
wisienka24, gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kasia1983, Zosia też jakoś od 4-5 dni, uśpienie jej to jest tragedja, je z piersi dobre 20 minut a potem minimum 20 m inutek na moim ramieniu inaczej natychmias wybudza sie kiedy kłade ją do łóżeczka !! Szczerze mam dosyć tego!!!
Dziewczyny wy przynajmniej możecie użyć swoją wiedze i lata nauki, ja mam licencjat z marketingu a tu w kanadzie musze zacząć od początku od pierwszej klasy podstwówki, to jest dopiero katastrofa.
Gratulacje dzieciaczką kończącym 5 miesięcy !!!!!!!!!!!!!! :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

26 sty 2008, 10:48

Co do zasypiania, ja robie teraz tak jak Yvone, kłade ją w łóżeczku, i tylko jak bardzi miagwi bo ona nie płacze tylko sie złości to wchodze do pokoju i daje jej smoczka albo jeszcze coś wypić, ona lubi sie napić ciepłej herbatki przed snam, w dzień tak samo, i od paru dni tak po 10 min zasypia sama. Bo wczesniej jak ją nosiłam to nawet iz 30min można było bo potem się zaraz budzila jak ją odkładałam.

A z tym obniżeniem nastroju ja tez tak mam i dlatego chce lato???

Kasia3 Tak z ciekawości to w jakim mieście mieszkasz? Anglo czy francusko języcznym? jesli francuski to rzeczywiście trudniej jest nadrobić wiedze.... ja się niby uczylam 3 lata a dalej cienko mi idzie... głowa już nie ta!!

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

26 sty 2008, 13:39

dzieki za slowa otuchy :)

kasia1983 moja Amelka miala ciemieniuche jakies dwa miesiace temu jak miala wiecej wloskow, i ja wyprobowalam polecany sposob z oliwka. Natrzyj mu glowke oliwka, najlepiej poswiec jakas bawelniana czapeczke zaoz mu na pol godzinki, potem go wykap, po kapieli porzednie wyczesz wloski i potem ja jeszcze raz mylam czasem kilka razy sama glowke nad wanna zeby ta oliwke zmyc, i szczerze powiem my tak zrobilismy dwa razy, z przerwa 1 lub 2 dniowa i nie bylo sladu, wazne zeby tego nie zaniedbac bo jak sie porobia takie straszne strupy to moze wtedy ciezko to usunac. a jak nie masz oliwki to moze byc nawet olej jadalny lub oliwa, byle to natluscic a po kapieli bedzie to odchodzic jak lupiez i sie sypac wiec lepiej umyc potem glowke.

ja ma znowu problem ze spaniem, tej nocy amelcia spala ale tylko jak miala smoczka w buzi jak wyplula to po jakiejs chwili musialam leciec i jej wkladac go spowrotem bo sie budzila, nie wiem czy to znak ze jest glodna czy jak, dawniej spala bez problemow w nocy tylko nad ranem ja przetrzymywalismy smoczkiem a tej nocy to wstawalam chyba z 10 razy do niej :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

a to dla wszystkich maluchow od naszych dwoch Amelek :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

26 sty 2008, 14:45

Karolinko, a może to zaczynają się zęby i dlatego. Z moją Amelcią tak było i to kilka nocy po rząd i to zanim się pokazały te białe wielkie bąble- czyli zęby.
Wisieńko, gratuluję. Coś się kończy i coś zaczyna.
No a ja dzisiaj w nocy- katastrofa. Sąsiad o 12 zaczął imprezę i skończył o 3 nad ranem, kiedy już miałam dosyć i poszłam do niego. Powiedziałam mu, że się mu naprawdę dziwię, bo jego żona rodzi, a on takie cuda wyprawia i żeby postawił się w mojej sytuacji. Bo ja nie wiem, czy też mam zacząć puszczać mu muzykę, zwłaszcza, kiedy żona z dzieckiem już będą w domu. Zresztą, nie dało się z nim rozmawiać, tak więc skończyłam rozmowę, mówiąc, że wezwę policję. Ludzie są naprwdę bez wyobraźni, choć powiem szczerze, ze moja Amelcia spała jakby nigdy nic i tylko parę razy się przebudziła, ale zasnęła sama. Ten sąsiad jest w ogóle dziwny, ale taki brak wyobraźni naprawdę denerwuje.
KAsiu spróbuj tak, jak mói Karolinka i zwróć dokładnie uwagę na to, czy nic nowego nie wprowadziłaś do jedzenia lub Łukaszek nie miał z niczym nowym styczności. Moja teściowa, która jest pediatrą, mówiła mi, że ciemieniucha czasem jest objawem alergii.
A ja zaszalałam i zmieniłam całkowicie fryzurę. Wzięłam z Was przykład.
Stawiam dzisiaj :ico_tort: z okazji Amelkowych- podwójnych- urodzin. Przyznasz Karolinko, że zbieg okoliczności niesamowity z tymi naszymi Amelkami. Cieszę się, że już u Ciebie lepiej. Amelka ostatnio tez ma problem z wyciszeniem się wieczorem. Zasypiała dwa dni pod rząd 20 minut, no ale sama w łóżeczku.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

26 sty 2008, 15:06

a odnosnie ciemieniuchy to kiedys myslalam ze to z zaniedbania, mozna tak jednak powiedziec jak ma dziecko ciemieniuche a rodzice nic nie robia z nia ale czytalam ze to jakies zaburzenia gruczolow lojotokowych a jak dziecko ma jeszce wloski to tym bardziej jest naraznone, tak wiec to zadna tragedia jak sie w pore za to wezmie.

yvonne jak im jeszcze zeby pojda w podobnym czasie to ja nie wiem..... :ico_szoking: :ico_szoking:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości