Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

30 sie 2013, 20:46

Oj, a możesz cos brać na to? Wrocilabym do szpitala na konsultacje. Zawsze to zabezpieczenie.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

31 sie 2013, 08:15

heja

tibby chustowanie super! Ale Tomowi musi byc bardzo dobrze tak blisko mamusi :-) nie ma to jak taka bliskosc z mama :-)
super wygladasz :-)
iiii rzeczywiscie duzy juz Twoj Tom jest :ico_szoking: :-D
Hej,
Dziś wyszliśmy do domku :-) jak sie ogarnę to zdam relacje!
super kochana czekamy na relacje :ico_oczko:
:-( mam anginę- gorączkę i ból gardła...super.
uuuu :ico_pocieszyciel: no to Cie dopadlo :ico_chory:
skonsultuj to z lekarzem moze akurat bedzie taki lek co bedziesz mogla brac i Szymkowi nie zaszkodzi :ico_sorki:

A mnie dzis wzielo na wspomnienia :-) bo dokladnie rok temu w ten dzien 31 sierpnia zrobilam po raz pierwszy test ciazowy i zobaczylam dwie piekne kreseczki :-) maz mial najwspanialszy prezent na urodziny ktore obchodzi 2.09 a w tym roku bedzie miec prezent taki ze juz te urodziny spedzimy we trojke :-)

Patryk rosnie nam jak na drozdzach... smiejuch i gadula z niego niesamowita :-) obraca sie juz z pleckow na lewy boczek, coraz czesciej lapie za swoje nozki i nimi sie bawi :-) ladnie z pozycji lezacej do pozycji siedzacej podnosi i trzyma glowke co jeszcze niedawno bylo to nie do pokonania dla niego ale jak widac z tyg. na tydz. dziecko szybko zdobywa nowe umiejetnosci. na brzuszku jak lezy to tez juz czesto podnosi glowke i dlugo trzyma nawet teraz juz obejdzie sie bez wlaczania bajek :-P
wczoraj na spacerze pierwszy raz posadzilismy juz tak normalnie z mezem Patryka we wozku co prawda nie na dlugo ale bardzo mu sie to podobalo bo wszystko widzial dokladnie nie to co z pozycji lezacej :-) wozek juz sie maly robi i obawiam sie ze lada moment juz bedzie za maly i najlepiej by bylo zeby teraz jak najszybciej zaczal juz sam siedziec Patryk bo tak to beda mu nozki zwisac poza wozek albo wystawac :-P dlugie takie chlopisko mi rosnie ale chyba to beda geny po mojej rodzinie bo moj pradziadek byl wysoki i moi bracia tez sa wysocy bo maja po prawie 2 m.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

31 sie 2013, 09:29

Nasz Tom wczoraj dwa razy z brzucha przewrócił się na plecy :-D

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

31 sie 2013, 21:39

Hej!

Dziś mi lepiej troszkę choć stan podgorączkowy mam dalej, ale już się kulam jakoś a nie taki ciapcioch.

W poniedziałek Was nadrobię, obiecuję!

Teraz opis porodu:
Jak wiecie skurcze miałam już jakiś dłuższy czas, krwawiłam, miałam boleści.
27.08 rano znów dość silno zakrwawiłam, doszły skurcze ale jakoś tak nie porodowo wyglądające. Trwały one od samego rana nieustannie do 16 i stwierdziliśmy z mężem, że jedziemy bo nie wiadomo czy coś złego się nie dzieje z małym. O 17 byliśmy na IP ale czułam, że akcja ruszyła bo się zrobiło boleśniej i sensowniej pod względem regularności. Na Ip miałam 4 cm, o 17:45 weszłam na trakt porodowy a tam po badaniu już 6 cm :-) bolało bardzo ale szło to rozwarcie całkiem fajnie co badanie to więcej, potem odeszły wody ale tylko ich odrobinka była już we mnie. I co ciekawsze- dwa pierwsze porody kończyłam ulgą na parciu a tu ...gdy przyszło 10 cm nic, czekamy, czekamy nic nie czuję tylko ból silny, że mną skręcało, bolało bardzo, przy żadnym dziecku tak nie miałam...i nic..położna kazała mi się położyć i na jej polecenie przeć- KOSZMAR, myślałam, że mnie porozrywa od środka a dziecko i tak nie wyjdzie, wołam, że nie daję rady już, że nie umiem wyprzeć bez skurczy (z książeczki widzę, że 30 minut to trwało, mąż mówił, że te męczarnie trwały długo) partych aż tu nagle jak przyszły to ulga bo mogłam współpracować, czułam kiedy przeć, kiedy nie i już poszło pięknie i od tego momentu chwilkę i mały był na świecie a krocze całe-położna stwierdziła, że gdyby nie nadeszły musiało by być nacięcie. Ulga rewelacyjna pod prysznicem, ból o wiele znośniejszy.
Dostał 8 punktów, bo był bardzo siny, okręcony parę razy pępowiną i opity wodami, przez 1 h leżał w inkubator ku bo był solidnie od śluzowywany.

Ogólnie poród 3 poród pod względem czasu był krótszy ale najgorszy pod względem parcia a w zasadzie braku skurczy partych.

Nasz najmłodszy ze skarbów ladnie ssie i jest kochany.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

01 wrz 2013, 09:13

Gosia, czytam, to współczuję. Na szczęście udało się z partymi. Szymek jednak odpuścił i pozwolił mamusi poczuc skurcze. Fajnie, że krocze całe. Kuruj się i wracaj szybko do zdrowia!

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: wiosna-lato 2013

01 wrz 2013, 13:41

hej dziewczynki

Przepraszam,ze sie nie odzywałam tyle czasu,ale zdołowana nie bede do was pisać bo co tu pisac :( mąż juz tydzień siedzi w Niemczech z dnia na dzień jest coraz gorzej bo ja strasznie tęsknie i gdyby nie kolezanka,która ze mna teraz mieszka i reszta moich psiapsiółek nie poradziłabym sobie,mąż sobie psychicznie tam tez nie rodzi chociaz stara sie,ale jest koszmarnie bez siebie,przyjechałby dopiero pod koniec października takze dzieki moim znajomym,którzy widza co sie z nami dzieje zabiorą mnie do męża 27 września na ponad tydzień :ico_haha_02: nie mam pieniedzy aby tam przezyc wiec zbieram grosz do grosza mało jem aby za duzo nie wydawac na jedzenie,tylko Milenie kupuje słoiczki bo już jej wprowadziłam i mkeczko,reszte to ciuszki sprzedaje po groszku i zbieram na wyjazd,no niestety takie realia co zrobić :ico_placzek:

Milenka rosnie az miło sie patrzy juz jej zabek zaczyna sie wyzynać marudna jest teraz taka i płaczliwa piąstki do buzi i slini sie starsznie,a takto pieknie mówi i zaczyna juz w głos sie smiac tak z dnia na dzień coś nowego a mąż tego nie widzi a umowe tam dostał na 9 miesiecy :(

Małgosiu jeszcze raz serdeczne gratulacje i ciesze sie,ze masz juz to za sobą :ico_haha_02:
Tibby Tom to juz taki duży chłopczyk i fajnie wygladacie w tej chuscie :ico_brawa_01:
Jenny kochana ciąża donoszona!!! a nie mówiłam! brawa :ico_brawa_01:
MonikaAA ja swoje dwie kreski zobaczyłam 6 września :ico_oczko: gratulacje z okazji rocznicy,ja sie czasem nie moge na tego waszego syncia napatrzeć :ico_haha_02:
Donatka Mikus tez duzy chłopczyk super!!!!

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

01 wrz 2013, 16:07

Ja swoje dwie kreski zobaczyłam 01.11 :-D

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

02 wrz 2013, 11:11

hej


misia strasznie przykro sie czyta taki post kiedy piszesz o tesknocie do meza i tej rozlace :cry: az mi lzy staja w oczach ze takich czasow sie doczekalismy ze rodzina musi zyc w rozlace zeby jakos przezyc i zyc choc troche lepiej :ico_noniewiem:
tule Cie mocno kochana trzymaj sie jakos :ico_pocieszyciel: zobaczysz moze jeszcze jakos Wam sie pouklada w zyciu i bedzie lepiej.
super ze jedziesz do meza.
:ico_szoking: juz zabek sie wyzyna... no to szybko bardzo! moj Patryk tez sie slini ale zabka nie widze jeszcze.
tez bardzo szybko wprowadzilas sloiczki :ico_szoking:
Widac ze Milenka lubi sobie zjesc :-D dobrze niech dziewuszka Wam rosnie zdrowo ! :ico_buziaczki_big:

MonikaAA gratulacje z okazji rocznicy,ja sie czasem nie moge na tego waszego syncia napatrzeć :ico_haha_02:
dziekuje kochana :ico_haha_01:

Malgorzatka no to mialas porod rzeczywiscie dzialo sie... bedzie co wspominac przynajmniej czy dobrze czy zle ale zawsze to inny byl :ico_oczko: ale najwazniejsze ze Szymonek z Wami juz a porod z czasem sie pewnie zapomni :ico_oczko:
dobrze ze krocze cale :ico_sorki: wracaj do zdrowia szybko !

U nas wczoraj byla imprezka urodzinowa meza byli goscie i bylo wesolo :-) troche wspomnien... bo w tamtym roku tez na imprezce urodzinowej meza rodzice sie dowiedzieli ze jestem w ciazy a wczoraj to wspominalismy :-) teraz patryk jest z nami i to nas najbardziej teraz cieszy taki maly skarb ktory budzi nas codzien usmiechem i w ciagu dnia rozbawia do lez :-)

ostatnio zaliczylismy pierwszy spacer na pol siedzaco ale bylo duzo radosci na twarzy Patryka :-) nie ma to jak patrzec na swiat z takiej pozycji niz lezacej :-)

Obrazek

A tu zdjecie z dzis :-) tak ladnie juz siedze :-)

Obrazek

Pozdrawiam !

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

02 wrz 2013, 13:04

witam :)

u nas jakoś leci,Mikuś kochany,nocki w miarę ok, w dzień to różne śpi, mam nadzieję, że mu się to niebawem unormuje,
trochę trzeba nosić, a już ciężki jest, najlepiej mu to na rączkach i w górze :-) ,
w zeszłym tyg. byliśmy na usg bioderek, wszystko ok,
wczoraj mieliśmy z mężem 6 rocznicę ślubu :-) ,

Szymek dziś poszedł do przedszkola, nawet nie płakał, w nagrodę jak go odbiorę to kupimy samochodzik :-D ,

misia współczuję rozłąki, dobrze, że masz koleżanki i niebawem odwiedzisz męża, trzymaj się Kochana :ico_pocieszyciel: ,
Małgorzatka zdrówka życzę :ico_sorki:
jenny a co u Ciebie? jak się czujesz?
Monika duży i śliczny ten wasz synuś :-) :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

02 wrz 2013, 13:38

misia bardzo mi przykro, ze maz musial wyjechac za granice. Porozmawiaj z mezem moze uda Wam sie tam zamieszkac. Troche popracuje I cos wynajmiecie sobie.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość