Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

Re: JESIENNE DZIECIACZKI czyli lato i jesień 2011

12 paź 2012, 09:57

hej kobietki

wciągam szybką kawę, głowa mi pęka znów, muszę iść do innego lekarza bo to nie jest zwykła migrena tylko jakaś chronicznie uperd*liwa :/ ech...
już mi sie wszystkie tabletki na recepte pokończyły

jak pomysł z pierwszą stronką sie podoba to proszę wsatwiajacie zdjecia z urodzenia i z roczku (mam zdjecia tych które wstawiały niedawno-Dorianka, Piotrusia Eryka Majki i Izuni)

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

Re: JESIENNE DZIECIACZKI czyli lato i jesień 2011

13 paź 2012, 00:01

ale pusto..

u nas dzisiaj marudnie, ale chyba dlatego ze 4 sie przebija.. katar lejacy zniknal, zostalo troche glutkow do odsysania rurka, ale kilka min i po sprawie :ico_oczko: bylismy dzisiaj karmic kaczki znowu, ale one przyzwyczajone do ludzi, z rak chca chleb wyrywac :ico_olaboga: az sie balam zeby Malego ktoras nie dziabnela bo on czasami rzuca a czasami im podaje ten chlebek :ico_sorki:

izus mi sie podoba ten pomysl wiec zalaczam nasze fotki :-)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: JESIENNE DZIECIACZKI czyli lato i jesień 2011

13 paź 2012, 09:27

doberek dziewczyny:)

izuś o to idź do lekarza idź, na migrene sa inne tabsy potrzebne, a moze jakie badania potrzebujesz

aa ja wam chyba nie pisałam, że koleżanka już urodziłą bliźniaki swoje, chłopiec i dziewczynka, poród naturalny z tym, że malutki był drugi i sie źle obkręcił i nózkami wychodził, ale dali epidural i poszło jakoś sprawnie. Maluszki sa maluśkie hihihi 2500 i 2600 ale cudne bo wczoraj byłam ich odwiedzic, oczywiscie koleżance powiedziałam, ze czekam na fon i najlepiej piatek lub sobotę jak mogłabym sama przyjsc by nie gracic z moimi maluchami bo wiem jak jest cieżko po porodzie i jak banda wpada, a ona już 2 córcie ma to już mały tłum:) I wczoraj zadzwoniła wiec poszłam. Dała mi malutką na rece, bez rożka, bez niczego i szczerze nawet mnie to nie przeraziło, a myslałam, że będe się bała trzymac takie kruszynkimalutkie ale chyba wiele zalezy od nastawienia matki, jakby dała mi do zrozumienia, ze sama sie lęka to i ja bym się źle czuła, a tu swobodnie, raz jedno raz drugie wzięłam;) A jakie w ogóle inne, malutka czarne długie włoski, normalnie możnaby było juz spinki nakładac, a chłopaczek króciutkie i blondynek do tego, hihihihihi

aguś bo te kaczki to jakies oswojone, w naszych okolicach to samo, z ręki jedza i to tak delikatnie, tez panikowałam że mi dzieci dziabną ale jednak przekonałam się, ale do łabędzia już bym nie podeszła.

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

Re: JESIENNE DZIECIACZKI czyli lato i jesień 2011

13 paź 2012, 09:36

hej :)
Ostatnio mało piszę, ale Oliwii zęby idą, chyba trójki.Masakra jakaś jest od tygodnia :ico_chory: Marudna że aż strach, sama w nocy nie chce zasypiac płacze z bólu, wstaje z 3 razy w ciągu nocy :ico_chory: I gorączkuje mi od kilku dni. Dziewczyny właśnie bo tak się zastanawiam jak dziecko gorączkuje przy ząbkowaniu to dokąd ta gorączka z reguły trwa? aż zęby nie wyjdą?? Bo już nie wiem czy to od zębów czy coś innego :ico_noniewiem: Tyle że ani kaszlu ani kataru nie ma więc to raczej nie choroba....

elibell moja koleżanka dzisiaj odbiera swoją córkę ze szpitala po 3 miesiącach , bo jako wcześniak się urodziła właśnie o te 3 miesiące za wcześnie :ico_olaboga: No ale wszystko w porządku już z Malutką :ico_sorki: Teraz się już też nie mogę doczekac aż ją zobaczę :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

Re: JESIENNE DZIECIACZKI czyli lato i jesień 2011

13 paź 2012, 10:43

a myslałam, że będe się bała trzymac takie kruszynkimalutkie
heh no ja wlasnie tak sobie mysle co bedzie jak moja kolezanka urodzi, z jednej strony nie moge sie doczekac a z drugiej to takie malenstwo :-) a 2600 to juz w ogole kruszynki.. :ico_sorki:

elibell zbieram sie juz od tygodnia zeby napisac i ciagle zapominam, sluchaj Ty podajesz Doriankowi wit d3?? kolezanka mnie troche nastraszyla, ma miesiac mlodszego brzdaca od mojego i lekarka kazala jej odstawic jakos przed roczkiem, Maly zaczal potem chodzic i teraz byla na badaniach krwi i mowi ze ma krzywice i jakas super zwiekszona dawke d3 dostaje.... ja po porodzie pytalam GP czy mam podawac wit d ale mowila ze tu sie nie podaje, tylko ze oni sa przyzwyczajeni do tego ze maja krzywe nogi a ja nie chce zeby Oli mial.. nie wiem czy moge sobie ja kupic w Pl bez recepty czy lepiej na wlasna reke nie podawac?? jak Ty robisz??

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: JESIENNE DZIECIACZKI czyli lato i jesień 2011

13 paź 2012, 11:00

Aguś ja nie podaję witaminy D, ani Elizie nie dawałam ani Doriankowi, czytałam o tym wiele i w sumie stwierdziłam, ze skoro jestesmy każdego dnia po kilka godzin na dworze to słonko chcąc nie chcąc do dzieci dociera. Ja w druga sie zlekłam, ze jak zaczne robic po swojemu to mogę skrzywdzic dziecko, znaczy [rzedawkowac czy cos. Wychodzę z założenia, ze przyjmuję ten kraj takim jaki jest i skoro lekarze nie każą podawac wiec nie podaję. Patrzyłam na liste obcokrajowców jakim zalecają sami a którym nie i czytałam wiele dlaczego.
A co do ich krzywizny to też nie jest chyba spowodowana brakiem tej witaminy bo przecież wtedy by podawali. Wiem, że oni bywaja pokraczni, no ale patrząc na to jak chodza ubrani niechlujnie, buty jakie dzieci noszą kapciowate, ze podeszwy wykrecają się prawie w drugą stronę a oni tak łażą. No i trzeba mieć na uwadze, ze to wyspy tu od wieków łączono sie w pary w obrebie rodzin, jednej wioski itp, wiec to wszystko ma większy wpływ na ich krzywizny niż brak witaminy D.Oczywiscie nie jestem tego pewna na 100% bo żaden ze mnie lekarz - ale w sumie patrzac na tych GP, to Kochana same mogłybysmy byc GP i uwierz mi z lepsza i szerszą wiedzą w wielu tematach.
No i wolę podawać wiecej ryb i wszelkich prodóktów z witamina D, choć i w tym względzie też nie wiemy do końca czy aby na pewno tam gdzie piszą, ze jest witD tro ona jest na pewno:(

Ciężka sprawa. Aga zrób jak uważasz za stosowne. Poczytaj o witaminie D i wtedy zadecyduj sama, co ci instynkt macierzyński podpowie.
elibell moja koleżanka dzisiaj odbiera swoją córkę ze szpitala po 3 miesiącach , bo jako wcześniak się urodziła właśnie o te 3 miesiące za wcześnie No ale wszystko w porządku już z Malutką Teraz się już też nie mogę doczekac aż ją zobaczę
o kurka serio, 3 miesiace, nie wyobrażam sobie, ale dziwnie. No ale wazne, ze juz maleństwo może isć do domku:):):)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

Re: JESIENNE DZIECIACZKI czyli lato i jesień 2011

13 paź 2012, 12:53

hej dziewczyny

Konradek śpi, Maja na spacerku nic nowego nie napisze jak tylko to ze znów głowa mi pęka buuu
we wtorek pójde do lekarza, zapytam o jakies badania, robiłam niedawno badania krwi i są idealne, cholesterol i tarczycowe też, wątrobowe też, mocz ok, morfologie roszerzoną miałam i też ok

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

Re: JESIENNE DZIECIACZKI czyli lato i jesień 2011

13 paź 2012, 12:54

no tak miałam kliknać podgląd i wysłałąm hehe

czekam dziewczynki na zdjecia

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: JESIENNE DZIECIACZKI czyli lato i jesień 2011

15 paź 2012, 07:29

Agus hmm, ja nigdy sie nie zastanawialam nad ta wit D, my musimy brac, bo ciemiaczko Kala ma jeszcze dosc spore, i wlasciwie glownie z tego powodu :ico_noniewiem: z Mila z reszta mialam tak samo, o krzywicy nigdy nie myslalam :ico_wstydzioch:
a co do zakupu bez recepty, to sa te kapsulki, takie z olejem ok 30 zl to sa bez recepty, a ja np Devikap kupuje tylko na recepte, ale to mam refundowane, wiec moze bez recpety tez dostaniesz, ale drozej :ico_noniewiem:

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

Re: JESIENNE DZIECIACZKI czyli lato i jesień 2011

15 paź 2012, 09:10

Ja kupowałam wit D "juvitD3" i dziwne to było bo raz chcieli recepte raz nie :ico_puknij:
Ja według zaleceń lekarza dawałam do roczku, co prawda w czasie wakacji to dawałam co drugi dzień bo witaminka naturalna była, później lekarz kazał dawaj mi raz na 3 dni bo się Oliwce ciemiączko szybko zarastało.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość