robak
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 826
Rejestracja: 27 cze 2007, 11:53

03 kwie 2011, 08:04

hejka:)
grill wypalil, od 16 do 19 30 posiedzielismy na dworzu potem do domku ucieklismy bo bylo juz chlodno, Sarka sie wybiegala z dziecmi Majka spala przez caly czas...:)
dzis zapowiadali piekna pogode a za oknem tragedia, mokro i zimno...nie wiem skad oni te pogode biora jak zapowiadaja..jakas porazka
adam na motor poszedl a ja chyba z dziewczynami pojade do mamy posiedziec bo co tu w domu robic....

Awatar użytkownika
sylwiab0000
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 29 sty 2009, 12:43

03 kwie 2011, 09:26

dzis zapowiadali piekna pogode a za oknem tragedia, mokro i zimno...
A u nas teraz piękne słoneczko i mysle że to bedzie naprawdę ładny dzień.

Dzisiaj znowu idziemy na nauki przed chrztem, a Szymek zostanie z moja mamą. Babcia sie ucieszy bo tak sam na sam z wnusiem przez dwie godzinki.
Później wybieramy sie zaprosić ostatnich gości na chrzest.
A propos spania nocnego to mój w nocy budzi sie co 2-3 godziny. Chyba też tak zrobie ze zciągne mleko i dam mu butlę to może też dłużej pośpi. :ico_sorki:

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

04 kwie 2011, 10:35

Witam,
Dawno do Was nie zagladałam, ale przeczytałam wszyskie wpisy.

więc postaram sie nadrobić zaległości :-)

Po macierzyńskim biorę zaległy urlop, opiekę na dziecko (pamiętajcie o tym ze Wam sie to naloeży i nie przenosi sie tego na kolejny rok jak urlopu, należy to wykorzystać w danym roku kalendarzowym) i urlop za ten rok i wybieram się na urlop wychowawczy.

Jeśli chodzi o ubranka to raz w roku wyjeżdżamy z moim M do Anglii na zakupy i mam jeszcze sporo dla małego właśnie stamtąd, kupowałam i kupuję na wyprzedażach w Smyku, 5-10-15 i h&M, bardzo lubię też ubrania z Tesco. Zastanawiam się nad ubraniami w ciucholandach (moja koleżanka kupuje tam dla swojej córeczki, większość nowych albo w bardzo dobrym stanie), także jak już nie będę miała dla małego ubranek to na pewno tez tam będę zaglądała. Moja przyjaciółka mieszka i pracuje w Anglii i jak są wyprzedaże to też kupuje mi dla Piotrusia. Mało ubranek mam kupionych po normalnych - regularnych cenach.
Biorę sobie siatkę centylową i patrzę na ile kupić małemu aby miał na następny sezon. Niedawno w Smyku kupiłam mu (na koniec roku, akurat jak będzie miał roczek) 4 dresiki, spodnie sztruksowe, 2 bluzeczki i zapłaciłam 170 zł. Normalnie musiałabym zapłacić około 400 zł. Fakt że będzie to już stara kolekcja ale takiemu małemu dziecku to nie robi różnicy.
Kupiłam tez jemu taką większą kurteczkę na zimę na przyszły rok w 5-10-15 za 29,99 - była przeceniona z 109 zł, w h&M kupiłam kurtkę za 60 kilka złotych - nie pamiętam dokładnie też była przeceniona chyba ze 100 zł.

My w czwartek jedziemy do Dziekanowa leśnego na kontrolę z małym (toksoplazmoza przed ciążą i w ciąży, oraz wylew w główce miał Piotruś po urodzeniu i jesteśmy pod stałą kontrolą dziekanowa), no i ostatnio mał sporą niedokrwistoś więc dostawał żelazo. Małego też muszę ćwiczyć, ale w domu. Dostałam instruktaż i ćwiczymy codziennie. Wydaje mi się że zmniejsza się jemu napięcie mięśniowe.

Czy dobrze zrozumiałam ze dajecie swoim maluchom jedzonko około 24 i przesypiają wam do 7 rano?
Mały dostaje cyca około 19;30-20 i śpi zazwyczaj do 2-3:30 a później budzi się około 5:30-7. Będę musiała spróbować dać mu ściągnięte mleko w nocy jak będę kładła się spać. może też tak długo będzie spał. Było by super.

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

04 kwie 2011, 22:02

czołem :-D

u nas wszystko oki
w ndz byliśmy na roczku
dzieciaczki sie wybiegały
szymek jak zasnał o to spał 3 godz :ico_brawa_01: takze miałąm luzik :ico_brawa_01:
a dzisiaj jak to w pon
nuuudy i codzienność..
byłam na kijkach z kumpelką, pogadałyśmy i lepiej :ico_brawa_01:
a jutro...?jutro to nie wiem..

Awatar użytkownika
sylwiab0000
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 29 sty 2009, 12:43

05 kwie 2011, 08:09

hej hej
a jutro...?
jutro będzie futro :-)

Dziewczyny a wy gdzie sie podziewacie że tu taka cisza? :ico_szoking:

magda7, witaj i zagladaj czesciej

Wczoraj bylam na spacerku z kumpelą i jej 3 tygodniową Oliwką.
Dzisiaj przyjeżdża do mnie siostra.
Szymon próbuje zasnąć.
Pogoda troche niezbyt zachęcająca do spacerów ale i tak wyjdziemy, bo codziennie chodzimy. :-D

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

05 kwie 2011, 08:59

jutro będzie futro :-)
:-D :-D :-D :-D :-D
Dziewczyny a wy gdzie sie podziewacie że tu taka cisza? :ico_szoking:
no włąśnie , dziewczynki bo nam wątek umrze

u nas dzis słońce próbuje sie przebić ale coś nie może
szymek teraz mi śpi a ja ogarnełam domek, umyłam włoski
stwierdziłam że zrobie sobie grzywke
musze coś zmienic na tej mojej głowie to jakos nudno i ni jako

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

05 kwie 2011, 09:42

Witam,
Mój mały znowu zasnął.
Obudziła się około 8:30 i teraz znowu śpi. Dostał jeść przebrałam później znowu dostał i zasnął przy piersi. Będzie zapewne spał około 1,5-2h bo tak śpi chociaż zdarza się jemu spać nawet i 4 godziny o tej porze. Mam nadzieję że dziś pośpi krócej bo umówiłam sie z koleżanka na spacer (a mieszka kawałek ode mnie bo zupełnie w innej części warszawki więc muszę podjechać autem) i jeszcze trzeba zahaczyć o urząd skarbowy aby złożyć pity.

Zaraz wskakuję pod prysznic aby się troszkę ogarnąć i byc gotowa jak moj królewicz wstanie.

Bardzo cichutko tutaj

Pozdrawiam i miłego dnia

robak
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 826
Rejestracja: 27 cze 2007, 11:53

05 kwie 2011, 10:20

hejka:)
melduje sie:)
u nas nocka w porzadku, majka dostaje raz w nocy jes ok 3-4 i spi jeszcze do 8....a wieczorny posilek ma ok 21
dzis ladny dzionek, kupilam nasiona tj rzodkiewke marchewke i takie tam dzis chcem isc i posadzic w ramach spacerku , problem jest tylko jeden ze nigdy wczesniej tego nie robilam i nie wiem wogole od czego zaczac:) moze ktoras z was ma ogrodek to moze mi pomoze i pospowie co i jak?;;)

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

05 kwie 2011, 23:08

Dziewczyny a wy gdzie sie podziewacie że tu taka cisza?
ja od wczoraj mam polska telewizje wiec wybaczcie mi nieobecnosc ale po prawie 4 latach bez PL TV nawet reklamy mnie fascynuja :-D :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
sylwiab0000
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 29 sty 2009, 12:43

06 kwie 2011, 07:37

kupilam nasiona tj rzodkiewke marchewke i takie tam dzis chcem isc i posadzic w ramach spacerku , problem jest tylko jeden ze nigdy wczesniej tego nie robilam i nie wiem wogole od czego zaczac:)
Nie ma problemu. Najpierw musisz przygotowac grządkę tzn. użyźnić jakimś nawozem organicznym lub kompostem i skopać ją. Następnie pograbić troszkę ziemię. Wytyczyc rządki jakimś znacznikiem lub koncówką grabi. W rządeczkach zasiać warzywka tylko nie za gesto, przysypac ziemią i jeszcze czymś przygnieść tą ziemie gdzie jest rządek.
Przykryć otulinką, żeby szybciej wyrosły no i chyba tyle. A ha jeszcze podlewać jak zacznie cos schodzić. To by było chyba na tyle. Mam nadzieje że jasno napisałam. :-)

Musze pogonic mojego męza by skopał mi ogródek i wtedy zacznę działać. :ico_sorki:

Szymon trochę pobrykał i znowu śpi. Wczoraj zmieniłam mu w końcu glęboki wózek na spacerówkę, bo juz sie nie mieścił. :-D
a od wczoraj mam polska telewizje wiec wybaczcie mi nieobecnosc ale po prawie 4 latach bez PL TV nawet reklamy mnie fascynuja
Pewnie że wybaczamy. Ogladaj do woli ale zajrzyj do nas chociaż czasami.

MoniaM a ty kobietko gdzie sie podziewasz?

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość