asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

25 lip 2008, 21:57

u nas będzie Bartłomiej.
o Bartuś malutki, mojej mamie bardzo by się spodobało też chciała Bartka. Ania wczesniej nie tyłaś a kiedys musisz zaczac, nie przejmuj sie wagą. :-)

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

26 lip 2008, 19:47

Zirca, jasne, że może być Bartek :ico_haha_02:
Asia, u nas głos podniosły obie prababcie :ico_nienie: , jedna chce Piotra a druga Wojciecha. Ale ja już zdecydowałam i koniec kropka.

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

26 lip 2008, 20:24

aniafs, skąd ja to znam...moja mama wyśmiała imię które wybraliśmy dla synka :ico_olaboga: cholernie mi było przykro i od tamtego dnia w ogóle juz nie rozmawiamy na ten temat.... stwierdziła że Alexander kojarzy jej sie z alfonsem....że za jej czasów Alek mówiło sie w skrócie na alfonsa :ico_puknij:

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

26 lip 2008, 22:04

Zirca, najważniejsze, że imię WAM się podoba! A reszta świata przyzwyczai się :ico_oczko: Mój mąż i ja wybraliśmy imię dla naszej córeczki ok. miesiąc przed porodem, ale nikomu nie zdradziliśmy dlatego, że obawialiśmy się tego typu reakcji. A tak w ogóle, to bardzo ładne imię wybraliście i szczerze mówiąc mi kojarzy się tylko z Olkiem/Aleczkiem - synkiem naszych bliskich znajomych (dla tego u nas odpada). No i jeszcze z Aleksandrem Wielkim :-D
Dziewczyny, przyznaję bez bicia, że przeczytałam tylko ostatnią str :ico_wstydzioch: I dziś nie nadrobię, bo jestem zmęczona. Mam okropne skurcze nóg a w zasadzie prawej nogi - albo z powodu upału albo Bąbel uciska jakiś nerw ...
A co do imion, to u nas JEŚLI będzie synek to prawdopodobnie nazwiemy go Michał Krzysztof. Drugie imię po tatusiu i dlatego, że mamusia x lat temu wybrała dla synka imię Krzyś - tylko nie spodziewała się, że tatuś tak się będzie nazywać hehe. Dla dziewczynki imienia nie mamy :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

27 lip 2008, 12:56

ania1980, dzieki za pocieszenie...imię alexander bardzo nam sie podoba, nosili je wielcy władcy, wojownicy, pisarze....no i przede wszystkim jest miedzynarodowe, a to ważne bo my mieszkamy w Irlandii. Ja uwielbiam imie Helena, ale niestety Małzowi sie nie podoba :ico_noniewiem: dla dziewczynki mielismy dwa pomysły-Sarah albo Nelly. Dla Synka tylko Alexander i chyba tak zostanie :-D

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

27 lip 2008, 13:15

stwierdziła że Alexander kojarzy jej sie z alfonsem....że za jej czasów Alek mówiło sie w skrócie na alfonsa
po raz pierwsze słyszę taki bzdury :ico_puknij: i trochę się dziwię,ze sprawiła Ci taką przykrość, moja mama choć imię naszego starszaka jej się niezbyt podobało (ale powiedziała to bardzo delikatnie) to w żaden sposób nie ingerowała w to i teraz też nie, na twoim miejscu wogóle bym się nie przejmowała, a jak się urodzi Aleksander to raczej i tak o tym zapomni,że jej się imię nie podoba i to z jakiego powodu.....myśle o tym cały czas i normalnie śmiać mi się chcę, jak ona na to wpadła :ico_noniewiem: powiedziałam teraz to mojej mamie to parskła śmiechem :-D :-D , w jej czasach jakoś nie było takich skojarzeń :ico_puknij:

Moja kuzynka ma synka Aleksandra i wszyscy mówią do niego Aleks :-) :-)

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

27 lip 2008, 20:30

Jakie ja słyszałam na temat imienia Antoni rzeczy aż było nam strasznie przykro i głupio,że nie mamy gustu i dziecko bedzie pośmiewiskiem i w ogóle ale postanowiliśmy,że będzie Antoś i jest. Każdy się przyzwyczaił i nikt już nie twierdzi,że to brzydkie imie. Warto postawić na swoim. :ico_oczko:
Aniasf Twój wybór o wiele lepszy niż babć.

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

27 lip 2008, 22:07

Ludzie, którzy wypowiadają opinie na tema wybranych przez nas imion, zwłaszcza te nie pochwalne, chyba sobie nie zdają sprawy jaka przykrośc moga tym sprawić. Jak mi pierwszy raz Andrzeja babcia powiedziała, cytuję " U nas Bartłomieja w rodzinie nie było, nie ma i nie będzie" to az mi się łzy zakręciły w oczach. Teśc stanął za mną murem i teraz jest cisza na ten temat. Moja babcia delikatnie okazała swoje niezadowolenie i do tej pory czasem coś powie, typu " A jak tam Wojtuś, kopie już" Jaki znowu Wojtuś!!!! BARTUŚ!!!
Za każdym razem im powtarzam, że juz miały okazję wybierac imiona dzieciom, i chyba powinny być świadome, że decyzja należy do rodziców i nikt absolutnie nie powinien jej kwestionować.
Asia, piekna fotka :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

28 lip 2008, 08:41

przedewszystkim odadzam podwojne imię bo wiecej z tym kloptow niż porzytku przez całe zycie balagan w papierach a co do imion to ja nie lubię takich wymyślnych i moze dlatego nie mamy problemu ani z rodzicami ani z teściami a skojarzenia każdy moze mieć to wasze dziecko i wy decydujecie ale ja na waszym miejscu bym wysluchala sugestii innych nie trzeba od razu sie kłócić ale mozna wysluchać i wytoczyć swoje argumenty

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

28 lip 2008, 10:49

My to mamy dobrze, bo nikt nam sie nie wtrąca :-) :-) z babciami kontakt zerowy, teściów to nie obchodzi, moja mama tak jak pisałam tylko przyjmuje do wiadomości :-D , jak by mi się ktoś wtrącał to bym się wściekła :ico_zly: :ico_zly: , my tylko między soba uzgodniliśmy,że przy pierwszym dziecku wybierał mąż, a przy drugim ja :-D :-D , bo to tylko i wyłącznie nasza decyzja nikogo więcej, jak się komuś nie podoba to ich problem :-)

I powiem Wam jeszcze że jak ktoś się tak czepia to od razu musicie na to reagować, bo teraz to tylko chodzi o imię, a jak przyjdzie dziecko to bedą Wam sie wtrącać we wszystko a to jest jeszcze mniej przyjemnie, dlatego lepiej od razu pokazać kto tu jest rodzicem :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-07-28, 11:30 ]
a i jeszcze Was zapraszam na :ico_tort: , bo mam dziś urodzinki :-D i na dodatek mąż mi wyjechał :ico_placzek:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość