Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

19 sie 2007, 09:00

Racja !!! Ale niestety to wina dorosłych-kto to widzial, żeby na I Komunię kupywać dziecku laptopa, telefon komórkowy, itp. Co to będzie jak nasze maluchy będą przygotowywać się do tej uroczystości...A z tym kultem ciała to też przegięcie-jeszcze dobrze tym dziewuszkom piersi nie urosły a już mają kolczyki niewiadomo gdzie albo tatuaże...Strach się bać :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

19 sie 2007, 09:25

ja dostalam składaka na komunie to myslalam ze ze szczescia padne a teraz dzieci sie nawet z gorali nie ciesza bo chcialyby komputery i palmy dostwac... :ico_puknij:

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

19 sie 2007, 09:28

Natashka ja dostałam zegarek i biżuterię :-D Ja to się śmieję, że jak mój chrześniak (15 miesięcy)będzie szedł do komunii to będę musiała mu autko kupić, na wesele to już chatę......................

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

19 sie 2007, 11:26

kamizela pisze:Natashka ja dostałam zegarek i biżuterię Ja to się śmieję, że jak mój chrześniak (15 miesięcy)będzie szedł do komunii to będę musiała mu autko kupić, na wesele to już chatę......................


dokłądnie !

A no świat poszedł do przodu... pamiętam że jak ja miałam z 16 lat to dopiero sie delikatnie zaczęłam malowac... ale to jeszcze tak zeby nie było mocno widac.. bo to nie przystawalo ! a teraz.... dziewcyzny w tym wieku juz na dyskoteki idą, cycki wysadzone, stringi wyciagnięte ponad spodnie :ico_olaboga: z jednej strony mozna powiedziec ze to wina rodzicow, ich niedopilnowania, ale z drugiej to świat juz przyjął inne wartości. Teraz sex jest juz przereklamowany.. każdy chce byc sexy... nawet młode dziewczyny.... a koledzy są wiekszym autorytetem dla dziecka niż rodzina! to też jest istotny problem.

Natalia ja też się boję jak Julia podrośnie i będzie miała te 15 lat... mam nadzieję że dobrze ją wychowam i nie będę miała z nia większych problemow...

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

19 sie 2007, 11:36

Rzeczywiście-świat wariuje !!! Kaia1985 ja też mam nadzieję, że wychowam synka na uczciwego faceta i nie będę musiała się o niego martwić. Rodzicem jest się już do końca życia, niezależnie od tego, czy dziecko ma 3 czy 30 lat :ico_szoking: :ico_szoking:

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

19 sie 2007, 11:40

kamizela, mam nadzieję że nam się to uda :ico_haha_02: Bycie rodzicem to bardzo odpowiedzialna rola :-)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

19 sie 2007, 11:47

ja mam tylko nadzieje ze moj syn nie pojdzie w slady swojego ojca....

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

19 sie 2007, 11:52

Kasiaa1985 czasami ten fakt mnie przeraża :ico_szoking: Tak, być rodzicem to najważniejsza rola w naszym życiu !!!

Dorotaczekolada dlaczego ??? Nie orientuję się jeszcze we wszystkim, wybaczcie :ico_placzek:

Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

19 sie 2007, 12:25

Widzę, że poruszyłam pokoleniowe refleksje :ico_oczko:

Macie świętą rację we wszystkim, co napisałyście. Nie odkryję Ameryki, jak powiem, że to jakie są dzieciaki w dużej mierze zależy od dorosłych :ico_noniewiem: Ta wielka odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, wychowawcach, paniach sklepowych, ale też politykach, którzy kreują rzeczywistość w naszym kraju.

Z racji obszaru, którym się chce zająć w pracy magisterskiej, interesuję się gimnazjalistami. Faktycznie to baaaardzo ciężki orzech do zgryzienia. Jednak wydaje mi się, że cały ten twór-gimnazjum to jedna wielka pomyłka.

Również miałam praktyki w świetlicy szkolnej i bardzo dobrze ten czas wspominam :ico_haha_02: Jednak niektóre rzeczy po prostu są niewiarygodne. To prawda że dzieciaki mają już komórki w najmłodszych klasach podstawówki. Mało tego rodzice często mówią: jak pani będzie na ciebie krzyczeć, to dzwoń :ico_puknij: Na zajęciach, które ja prowadziłam (tematyka oscylowała przy ja i inni, różnice i podobieństwa), ujawnił mi się 7-latek, który rysował swastykę i powtarzał treści hitlerowskie. Byłam w wielkim szoku :ico_szoking: :ico_olaboga: Oczywiście na pytanie skąd zna ten znak i kto mówi o takich rzeczach powiedział, że tata i wujek mu powiedzieli.

[ Dodano: 2007-08-19, 12:31 ]
Ale nie miejmy utopijnych i przerażających wizji na przyszłość :ico_oczko: Wystarczy tylko zmusić ludzi do myślenia, a to wcale łatwe nie jest, ale na pewno możliwe :-P :ico_haha_01:

Trochę się rozpisałam. Nie macie nic przeciwko, prawda? :-D

Jeszcze tylko powiem parę słów co do seksualności i wychowania seksualnego. Moim zdaniem za bardzo to wszystko idzie w technikę, czyli antykoncepcja, choroby, itp (nie podważam tego, że te rzeczy są też bardzo ważne), a za mało w tym wszystkim miłości, zaangażowania, odpowiedzialności za drugiego człowieka, itp. Młodzież podchodzi do seksu, jak do czegoś oderwanego od życia. Chwila przyjemności albo powinności dziewczyny wobec chłopaka i tyle, nie ma w tym magii bycia we dwoje.

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

19 sie 2007, 12:44

Biedroneczka napisała bardzo mądry pościk :ico_haha_01:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość