dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

24 sty 2012, 14:38

uż zapowiedziałam mężowi że od Dnia Kobiet będzie maltretowany :diabel2: i niech się dzieje co chce ale do kwietnia nie dotrwamy w dwupaku (oby :ico_sorki:
żeby to wszystko było takie proste :ico_oczko: ty masz termin na 8 kwietnia??? Bo na pierwszej stronce troszke suwaczek sie późni :ico_oczko:

kingoza, no piekny wózeczek...i oby był dla was wygodny :ico_brawa_01:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

24 sty 2012, 14:45

kingoza, sliczny wozek

moja zuzka ma goraczke wiec dzis siedzimy w domu kurcze ciekawe od czego to albo zeby albo ospa idzie bo w sumie w tym tyg 3 tyg mijaja

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

24 sty 2012, 14:47

brodzikowa :ico_brawa_01: za 35 tc :ico_ciezarowka:
co do fotelikow to kupimy fotelik z mothercare z kategorii 0/+1 :-)
dzwoneczek jedynie to kolor wydaje mi sie sredni ale ogolnie nie przeszkadza mi to :-)

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

24 sty 2012, 14:49

iw_rybka też brałam ten Prenatal Grip Care ale szczerze mówiąc bardziej się sprawdził ten syrop Prenalen, byle u Ciebie było odwrotnie.

kingoza, fajne kolory wózeczka, tylko szkoda że one nie mają rączki przekładanej tylko cała spacerówkę. Możesz mi na priv stronkę z której zamawiałaś?

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

24 sty 2012, 14:53

edynie to kolor wydaje mi sie sredni ale ogolnie nie przeszkadza mi to :-)
kolor bardzo elegancki...i uniwersalny...przyda sie jeszcze kiedys na drugiego dzidziusia :ico_haha_01: np.synusia :-D

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

24 sty 2012, 14:54

wisnia zdrowka dla Zuzi :ico_sorki: :ico_sorki:
biniu za moment ci posle :-)

[ Dodano: 24-01-2012, 13:58 ]
.przyda sie jeszcze kiedys na drugiego dzidziusia :ico_haha_01: np.synusia :-D
moj T. tez mi to powiedzial :-D :-D

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

24 sty 2012, 15:23

dzwoneczek82, dzieki za zyczenia zdrowka :ico_sorki: A Andrzejek nie chodzi do przedszkola,bo u nas sa teraz ferie,ostatni tydzien :ico_sorki:
rybka zdrówka dla wszystkich :-)
- dzieki :ico_sorki:

kingoza, super wozek,podoba mi sie :ico_brawa_01:
żeby to wszystko było takie proste :ico_oczko:
- wlasnie,ja z Andrzejkiem mialam termin na 7 kwietnia,w swoje 25 urodziny,od lutego slyszlaam,ze urodze wczesniej i sie nastawialam,nawet w marcu pod koniec w szpitalu wyladowalam,mieli robic CC ale ostatecznie nie zrobili i urodzilam 18 kwietnia w 42 TC,porod wywolywany :ico_oczko:
albo ospa idzie
- moze byc,Zuzka moja tez goraczkowala najpierw :ico_sorki:
ale szczerze mówiąc bardziej się sprawdził ten syrop Prenalen,
- no mi za pierwsz razem tez prenalen pomog,a teraz wypilam cala butle i nic :ico_zly:

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

24 sty 2012, 15:54

znalalam w necie ciekawy artykol : przeczytajcie :-)

Nie­cały rok temu, pod­czas spo­tka­nia ze zna­jo­mymi ich synek wypluł z buzi smo­czek. Wów­czas moje dziecko (róż­nica mię­dzy chłop­cami to około 10 mie­sięcy — mój star­szy) pod­nio­sło go i ze zdzi­wie­niem poka­zało rączką. Widzia­łam, jak bar­dzo zain­try­go­wał go przed­miot, który widział po raz pierw­szy w życiu, a któ­rego uży­wało inne dziecko. Ta sytu­acja uświa­do­miła nam — mężowi i mnie — jaką dumą napawa nas fakt, że udało nam się prze­trwać bez smoczka, mimo że cza­sem było ciężko.

Od początku (jesz­cze z cza­sów szkoły rodze­nia) byli­śmy zde­cy­do­wani na nie wpro­wa­dza­nie smoczka w życie naszego dziecka. Dla­czego? Dlatego:

* Stwier­dzi­li­śmy, że smo­czek to głów­nie kor­ko­wa­nie dziecka dla wygody rodzica. Jakoś słabo podo­bało nam się zaty­ka­nie dziecka tylko dla­tego, że pła­cze (prze­cież jakiś powód ma, więc chyba raczej trzeba go zna­leźć i usu­nąć). Kor­ko­wa­nie buzi malu­cha uwa­ża­li­śmy bar­dziej za coś poni­ża­ją­cego dla dziecka, no i doszli­śmy do wnio­sku, że zawsze musi zna­leźć się inny spo­sób na uspo­ko­je­nie Mikołaja.
* W więk­szo­ści przy­pad­ków, nawet gdy nie potra­fi­li­śmy odgad­nąć przy­czyny pła­czu Miko­łaja, uda­wało nam się go wyci­szyć. Na szczę­ście nie prze­cho­dzi­li­śmy kolek ani bole­snego ząb­ko­wa­nia, więc to pew­nie też wspo­mo­gło nasze anty­smocz­kowe zacię­cie. Acz­kol­wiek nie raz zda­rzały się syn­kowi dłu­go­trwałe pła­cze i z ręką na sercu przy­znać mogę, że ani razu myśl o smoczku nie zago­ściła w mojej ani męża gło­wie (a nawet jeśli w męża gło­wie zago­ściła, to się do niej nie przy­znał ;) )
* Oba­wia­li­śmy się wad zgryzu, wad wymowy oraz opóź­nie­nia roz­woju mowy.
* Nie widzia­łam potrzeby, by Miko­łaj ssał cokol­wiek poza moją pier­sią. Miko­łaj chyba też nie widział :) Wyszłam z zało­że­nia, iż czas, który spę­dzał przy piersi w zupeł­no­ści zaspo­kaja jego potrzebę ssania.
* Był pewien czas — gdy nasze dziecko miało kilka mie­sięcy — że na nocne kar­mie­nie Miko­łaj budził mnie nie pła­czem, ale tak gło­śnym cmo­ka­niem i ssa­niem, że sły­sza­łam go z dru­giego pokoju. Nawet się nie budził. Wyglą­dało to tak, jakby śniło mu się, że ssie moją pierś. Bawiło nas to nie­jed­no­krot­nie, ale nigdy nie uwa­ża­li­śmy, by ten gło­śny odruch ssa­nia w jaki­kol­wiek spo­sób zastę­po­wać lub uci­szać smocz­kiem. Uzna­wa­li­śmy to po pro­stu jako sygnał do kar­mie­nia, który po jakimś cza­sie został zastą­piony nawo­ły­wa­niem i tyle.
* Wię­cej grze­chów nie pamię­tam… ;)

Broń Boże, nie zamie­rzam tu wypo­wia­dać wojny smocz­ko­wym rodzi­com. Jeśli ktoś świa­do­mie z jakichś sen­sow­nych powo­dów zde­cy­do­wał się na wyko­rzy­sta­nie smoczka (choć ja nie sły­sza­łam raczej o tako­wych, ale super znawcą tematu nie jestem i być może ist­nieją sytu­acje, gdy bez smoczka, dla dobra dziecka, się nie da), to jego sprawa i tyle. Chcia­łam tylko poka­zać, że nam się udało bez. Że naprawdę można. Wiem, że wie­le­kroć rodzice nawet nie zasta­na­wiają się nad tym, że smo­czek może w jakiś spo­sób dziecku zaszko­dzić. Od poko­leń kor­ko­wało się dzieci, to widocz­nie tak trzeba. A może po pro­stu komuś podoba się dziecko ze smo­kiem w buzi. Nie wni­kam. Mnie się nie podoba, mi jest zakor­ko­wa­nego dziecka żal; żal mi jego zębów, języka, jego hamo­wa­nej potrzeby wypo­wia­da­nia się… I tyle :)

Pro­szę Was tylko o jedno — jeśli sta­je­cie przed dyle­ma­tem smocz­ko­wym, to zasta­nów­cie się sto razy, zanim w ogóle ten przed­miot kupi­cie, czy naprawdę jest on potrzebny Waszemu dziecku.

źródło: internet
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 18:43 przez kingoza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

24 sty 2012, 16:25

jej wkurzaja mnie teksty znajomych typu / nie powinnas jeszcze trzymac i kupowac ubranek dla malej.... bo wywolasz porod... / ehhh to kiedy ja mam kupowac jak bede ledwo chodzic pod koniec ciazy ??

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

24 sty 2012, 16:35

kingoza - mysle,ze gdyby ich synek miala kolke albo ogolnie silny odruch ssania,to pani napisalabym inaczej :ico_oczko: Roznie jest ze smoczkiem,ja usilowalam dac Zuzi juz w szpitalu (z zalecenie pielegniarek,bo Zuzia musiala lezec pod lampami i nie moglam jej nosic i tulic) ale ona nie chciala i nie brala,dopiero po operacji jak z narkozy sie wybudzila,to wziela smoka i spala spokojnie :ico_sorki:

Andrzejek bral smoka tylko jak zasypial i w sumie oddal go szybciej niz Zuzia i szybciej mowil,bedac w wieku Zuzki,czyli skonczone 2 latka,rozmawial juz ladnie i kazdy go rozumial :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Zuzka niestety mowi jeszcze mieszanie - troche po naszemu,troche po chinsku :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość