Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

10 lis 2007, 05:39

a my juz od 3.00 nie spimy... :ico_szoking: :ico_haha_01: ...moje dziecie spalo ciagiem 9 h i juz sie wyspala...

za rozpoczecie dyskusji przepraszam....tylko sprzeczki przez to wyszly..nie chcialam :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

10 lis 2007, 09:14

Witajcie.

jeśli chodzi o nocnikowanie zgadzam się z KUiKą - czytałam , że dziecko jest gotowe na siadanie na nocnik, gdy potrafi świadomie informować o swoich potrzebach fizjologicznych. Nie wyobrażam sobie dziecka , które ma 6 miesięcy na nocniku :ico_szoking: :ico_szoking:

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

10 lis 2007, 09:17

hejka Mat całą noc płakal przez sen, nie wiem co mu jest, może odreagowywuje przezycia szpitalne??? kucze szkoda ze nie mam drukarki, bo tak muszę siedzieć przy kompie i czytać ale czy ja przeczytam???? teraz to tylko na sekundkę, trzeba wziąć się do roboty w domu syf a wczoraj to tylko jedno pranie zroblam i padłam a teraz właśnie kompletuję pranie i wio do pracy... jako pani domu bo pan domu to jakoś mu to nie na rękę.... :ico_zly:

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

10 lis 2007, 09:40

Kiedy zacząć uczyć dziecko korzystania z nocnika?
odpowiada lek. med. Anna Szewczyk, specjalista chorób dzieci, Klinika Pediatrii i Endokrynologii Akademii Medycznej w Warszawie

Zależy przede wszystkim od nastawienia dziecka. Szybciej tę sztukę mogą opanować dziewczynki. Aby nauka sadzania na nocnik trwała krótko i była skuteczna, dziecko musi osiągnąć pewien etap rozwoju. Powinno umieć sygnalizować swoje potrzeby, porozumiewać się z nami, umieć powiązać skutek z przyczyną. Najczęściej ma to miejsce około 18. miesiąca życia. Jeśli w tym czasie zmienimy dobrze chłonące mocz pieluchy typu pampers (dziecko ma sucho) na tetrowe albo w ogóle przestaniemy zakładać pieluszkę, dziecko skojarzy, że po siusianiu ma mokro. Trzeba powtarzać te same nazwy - "ee" lub po prostu "siusiu" i "kupka" - określające zawartość najpierw pieluszki, a potem nocnika. Maluch zrozumie, że to się tak właśnie nazywa i zapytane, czy chce zrobić "ee", będzie wiedziało, o co nam chodzi. Z przyczyn praktycznych lepiej poczekać z nauką sadzania na nocnik do lata. Zakładamy dziecku tylko majteczki i wysadzamy co 1,5 godziny. Z obecnością nocnika jako sprzętu w łazience, na którym dziecko może usiąść, oswajamy je od ukończenia pierwszego roku życia. Nigdy nie należy siłą zmuszać dziecka do siadania na nocnik. W nauce stosujemy metodę wzmocnienia pozytywnego - pochwał. Nigdy nie karzemy dziecka za niepowodzenia. Jeśli nie jest gotowe do nauki, odkładamy to na kilka tygodni.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2007, 09:40 przez kamizela, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

10 lis 2007, 09:40

a dzień dobry - ale napisały :ico_szoking: :-D
i widze dskusja duza .. ja wypośrodkuje :-D koło 9-10 m-c pewnie - młody siedzi - ale tak sobie - nie jakoś szczególnie super - no posiedzi - pobawi sie nawet z 20-30 min - ale tak długo to ja mu nie pozwalam, mimo, ze umie - bo za wczesnie kregosłup forsowac - tak sobie mysle - wiec i z nocnikiem poczekamy - to moije zdanie i nic do nikogo nie mam :-D
zbora- no no no :-D niezły :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a wyobraznie mam duza ... no no no :-D
mój marudz .... :ico_olaboga: 2 na dole chyba wychodza od razu ... i jezeli te dziasła maja byc takie jak mysle togorne moze tez niedługo -ale ja sie tam nie znam :-D beda to beda .... tylko taki zakatarzony chodzi .. od zebów ???? bo mu nie leci - tylko jakos w zatokach siedzi - po mojemu ..no charczy ... czasami - i słysze .. :ico_noniewiem:
ide mleko zrobic i spac kłade zbója ... a jak sie teraz wnerwia i jeczy ..to jest tak ..miiiiii ..mmmmm ..mama ... yhyhyhyhyhhy

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

10 lis 2007, 10:01

ale mnie dyskusja omineła :ico_olaboga: szkoda :-D
jesli chodzi o sadzanie na nocnik to ja jetsem za tym ze jednak dzieciak musi dobrze siedziec a nawet jak dla mnie chodzic
takie dziecko jest juz na tyle kontaktowe ze rozumie mniej wiecej co sie do niego mówi i mozna cos wymagac
u nas tez tak kupy nieregularne ze ciezko by mi bylo

kate to bardzo mozliwe bo dla dziecka szpital to prawdziwa trauma
pamietam jak moja mała przezywała
duzo go przytulaj i pokazuj mu ze juz jest w domciu
tulam was mocno trzymajcie sie

[ Dodano: 2007-11-10, 10:00 ]
laski mam cos dla was

<object width="425" height="350"> <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/3wkTTIyYfJU"> </param> <embed src="http://www.youtube.com/v/3wkTTIyYfJU" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"> </embed> </object>

[ Dodano: 2007-11-10, 10:02 ]
cosik mi nie wyszło nie wiem co wkleic zeby wam film pokazac :(

[ Dodano: 2007-11-10, 10:02 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=3wkTTIyYfJU

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

10 lis 2007, 11:37

hejka ....

czasami trzeba sie posprzeczac ,zeby nie było za cukierkowo .... i rozowo ....

U nas nocka spoko ... tylko moj Jakub cos sie buntuje na spanie wrrrrr......

miłego dnia ........

słonce jest ide na dwor ......

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

10 lis 2007, 11:48

a ja probuje moja uspic juz jakas godzine a ona ciagle pluje i ma mnie gdzies :ico_placzek:

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

10 lis 2007, 12:57

no moj jednak zasnął o 11 a ja z Filipem na dworek ale dzis zimno mimo słonca wiatr straszny no i chyba bedzie sztorm dzis na Bałtyku .... hmmm :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: czyli łby urywa

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

10 lis 2007, 13:01

Wiatam :-D
A ja znowu z marudami na placu boju ... jedno chce się bawić w garaże... a drugie w smyranie :ico_olaboga:
Chyba nie nadają na tych samych falach.... :ico_oczko: :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-11-10, 12:05 ]
A i muszę Wam napisać, że wczoraj z dobroci serca puściłam J. na koncert "Świetlików" z kolegami....
No i dałam mu wychodne na czas nieokreślony....
A on wrócił do mnie już o 23.15 :-D mmmmmmmmmmmmmm
i się odwdzięczał ..... :-D :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość