nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

10 lis 2011, 12:15

Mam nadzieję że mi do soboty przejdzie bo jeśli będę się tak czuła to lipa z imprezy. A na pole można w takim stanie wychodzić?
Pytam raczej z ciekawości bo siły nie mam na spacery .
można, tyle za każdym razem nakładaj stanik i koszulkę pod jakąś bluzkę. Nie możesz teraz dopuścić do przewiania piersi, przeziębienia ich.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

10 lis 2011, 12:16

szkieletorek, można iśc :ico_oczko: ale u nas pogoda też taka sobie :/
wiatr i zimnoooo :ico_chory: brrr
izus ja dzis od rana mam z leksza zalamke, bo tez porobilam juz przelewy :ico_olaboga: jak co m-c..za pare dni bedzie lepiej, jak sie oswoje z tym co na koncie zostalo :ico_oczko:
no ja w tym miesiacu ulge poczuje bo mamy dostać becikowe i rodzinne z dodatkiem za urodzenie dziecka :ico_sorki: tyle że wytapetowac musimy pokój :ico_noniewiem:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

10 lis 2011, 12:16

nina0226, zdrówka życze :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
dziękuję

[ Dodano: 10-11-2011, 11:17 ]
Ja na szczęście nie opłacam rachunków, mąż to robi co miesiąc, żeby oszczędzić mi nerwów :ico_sorki:

[ Dodano: 10-11-2011, 11:19 ]
no ja w tym miesiacu ulge poczuje bo mamy dostać becikowe i rodzinne z dodatkiem za urodzenie dziecka
no my też czekamy na becikowe i się doczekać nie możemy. U nas takie durne baby w urzędzie, że brak słów. Dopiero teraz udało nam się to wszystko załatwić bo ganiały nas w tą i z powrotem, a ja sama tego załatwić nie mogłam bo po odbiór trzeba wejść po schodach na pierwsze piętro a jak ja niby z wózkiem mam się tam władować :/

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

10 lis 2011, 12:38

Witam:)
U nas noc w porządku rano mała coś strasznie marudna była ale teraz zasnęła więc mam chwilkę:)

Becikowe idę jutro składać, akurat czeka się 30 dni to wejdzie jak będę musiała na szczepienie kolejne iść to będzie akurat żeby za te pneumokoki zapłacić. Rodzinne wychodzi chyba że nam nie przysługuje... Żenada jest z tym rodzinnym... my mamy we dwójkę 1700 zł i przekraczamy progi i nam się już nie należy;/ A to by było zawsze parę groszy;/ Słów brak...

szkieletorek to Ty tam uważaj na siebie bo przeziębienie piersi to podobno masakra jest tak boli...

Co do wypłaty i jej znikania z konta to aż szkoda gadać ja dostaje grosze bo tylko na pół etatu jestem zatrudniona do tego połowa mojej pensji idzie na kredyt i też się trzeba szczypać z każdym groszem przez cały miesiąc;/

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

10 lis 2011, 12:50

Rodzinne wychodzi chyba że nam nie przysługuje... Żenada jest z tym :/rodzinnym... my mamy we dwójkę 1700 zł i przekraczamy progi i nam się już nie należy
no nam sie udało bo ja w tamtym roku renty nie miałam :ico_oczko: a Przemek ma na umowie mniej niż naprawdę :ico_oczko:
w sensie na umowie ma napisane 1400zł :ico_haha_01: plus premia :ico_noniewiem:
ale szef rozlicza sie z "podstawy" tylko wiec chłopaki reszte kasy do łąpy dostają :ico_oczko:
nam to pasuje bo dotacje na mieszkanie mamy :ico_sorki: bez dotacji samego czynszu mamy 796zł a zadłuzenie po tesciowej spłacać trzeba :ico_olaboga: wiec te 400zł dotacji nam pomaga dług spałcić w spółdzielni, wiecie jak cieżko sie spłaca własne zobowiazania jak kredyt, a co dopiero nie swoje długi :ico_noniewiem: dlatego każdy grosz sie przydaje :ico_sorki:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

10 lis 2011, 13:23

mamy we dwójkę 1700 zł i przekraczamy progi i nam się już nie należy;/ A to by było zawsze parę groszy;/ Słów brak...
ale teraz jest was trójka, a nie dwójka chyba?
My też się załapiemy chyba na te rodzinne, chociaż nie wiem sama. A ile może być na osobę?

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

10 lis 2011, 13:49

szkieletorek, można iśc :ico_oczko: ale u nas pogoda też taka sobie :/
wiatr i zimnoooo :ico_chory: brrr
A o pogodzie nawet mi nie mów .Nie odważyłam się nawet wychylić nosa ale przez okno widać że szaro buro i zimno bo termometr mnie informuje.
Ja na szczęście nie opłacam rachunków, mąż to robi co miesiąc, żeby oszczędzić mi nerwów :ico_sorki:
U mnie też mąż to robi , ale jak czasem popatrzę na nasze oszczędności które są coraz to mniejsze to szlak mnie trafia.

Mała dalej mi śpi , a ja się wyleguje .Teraz czuje się zdecydowanie lepiej bo nawet miałam siły pranie nastawić. Popołudniu jak będzie mi się chciało to uprzątnę troszku domek a tatuś zajmie się małą.

[ Dodano: 10-11-2011, 13:10 ]
Aha i stawiam :ico_tort: za miesiąc mojej niuni .Dokładnie za 15 min będzie miesiąc. Rany ale ten czas leci .

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

10 lis 2011, 14:14

Cześć

szkieletorek, dobrze, że Ci juz lepiej!
Mnie tak na początku złapało i gorączkę miałam, już do doktorka miałam iść, ale Młodego "zatrudniłam" i jakoś przeszło, choć bolało nawet jak ssał :ico_placzek:

Myśmy myśleli,że nam się troszkę upiecze z czynszem i dopiero za jakiś czas Maćka zgłosimy do spółdzielni, ale jak widać to UM zawiadamia spółdzielnię i od razu dostaliśmy podwyżkę :ico_olaboga: No, ale M. badal u rodziców zameldowany, więc płacimy za 3 osoby :ico_oczko:
Przelewy robię ja, czyli ja wydaję, a M. zarabia :ico_haha_01:

szkieletorek, u nas też dziś paskudnie, 4 stopnie i tak zimnoo...
Ale wyjdziemy na chwilę, po Zuzię i kupić jakieś papu na jutro, bo sklepy pozamykane będą.

Ja się rano do dentystki wybrałam, a jej nie ma, bo się rozchorowała.
Trochę mi się czwórka ukruszyła, mam nadzieję,że się nie rozsypie.
Skoczyłam za to do Biedronki i kupiłam sobie śliczną szklaną paterę, obrotową :ico_brawa_01:

[ Dodano: 10-11-2011, 13:15 ]
Buziaki dla Lilusi z okazji miesiąca :ico_brawa_01:

[ Dodano: 10-11-2011, 13:17 ]
izuś_85, a Ty masz taki sklepik Takko? Jakaś sieciówka, my mamy w galerii.
Dostałam na maila wiadomość, że 12-14 listopada mają obniżkę 30 procent na dżinsy. A tam generalnie nie jest drogo. Ja się może wybiorę.

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

10 lis 2011, 17:06

szkieletorek powinno sie zaczynac karmienie od chorej piersi, nie polewaj jej ciepla woda, rob oklady z lisci kapusty i wychodzic mozesz, ale cieplo sie ubierz, zeby nie przewiac bardziej, poza tym zapalenie piersi trwa zwykle max 48 godzin, wiec do soboty powinno byc ok, a jak bedzie tak wiecej niz 48h to koniecznie do lekarza!

U nas dodatkow jest duzo, dostajemy prawie jak normalna pensje co miesiac, ale duzo problemow nam robili i przyznali dopiero w pazdzierniku wiec dlugi czas mielismy ciezko i czesto trzeba bylo pozyczac.. :ico_olaboga: Jednak dziecko to ogromne wydatki, choc tu w UK napewno mniejsze niz w Polsce..

Ale dzisiaj zimno, koszmar jakis.. Kupilismy w koncu termometr do pokoju i ciagle wyswietla ze 25-26 st mamy!! Niby rekomendowana temp tp 16-20, ale teraz maly spi w wozku przed domem wiec drzwi na osciez otwarte, okna otwarte i wyswietla sie 20st ale ja w bluzie i grubych spodniach siedze bo dla mnie to lodowa.. Przeciez nie moge miec drzwi non stop otwartych bo jest tak koszmarnie zimno.. :ico_chory: Albo to zalecenie jakies glupie albo termometr nienormalny, nie wiem kto w takiej temp by wytrzymal, a zwlaszcza jak tu z takim Maluszkiem w takiej zimnicy :ico_szoking:

[ Dodano: 10-11-2011, 16:07 ]
Nina a jak tam Wy sie czujecie?

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

10 lis 2011, 17:31

Kocura Bura ja pracuje w mieszkaniowce i nas nikt nie powiadamia z urzedu o tym ze jest jeszcze jedna osoba zameldowana :ico_noniewiem: jak lokator tego nie zrobi to my o tym nie wiemy, no chyba ze np windykacja sie o tym dowie od ludzi jak robi wywiad srodowiskowy :ico_noniewiem: moze podwyzka z innego powodu? :ico_noniewiem:

wy dopiero bedziecie odbierac becikowe? wow..my juz dawno zapomnielismy ze te dodatkowe pieniazki byly :ico_wstydzioch:

nina mi sie wydaje ze nie ma za duzo zalatwiania z becikowym moj A. pojechal i wszystko zalatwil w jedno przedpoludnie, najpierw zarejestrowal Kalinke w urzedzie, pojechal do mojego lekarza po zaswiadczenia ze chodzilam na wizyty i poszedl do opieki spolecznej..decyzja byla jakos do dwoch tyg, kaska za rowny m-c od zlozenia wniosku..
a zeby dostawac na dziecko kase z pomocy spolecznej to jakos do 600 zl na osobe, ale to takie grosze daja ze normalnie by im wstyd bylo :ico_noniewiem:

a slyszalam gdzies ze z ta kasa od panstwa sie szczypia, ze wzgledu na to ze najwiecej pobierajacych te zasilki rodzin to takie co pija i pieniadze nie trafiaja faktycznie na to na co sa przeznaczone...
podobnie jest z dotacjami do czynszu, ilu jest takich kombinatorow, ktorzy pobieraja sobie dodatek, a zamiast zaplacic za mieszkanie przepijaja :ico_olaboga:
a to wszystko z naszych kieszeni :ico_noniewiem:

[ Dodano: 10-11-2011, 16:42 ]
o i dzis zauwazylam wpis na pierwszej stronce.. dzieki izus :ico_buziaczki_big:

i mam jeszcze takie pytanko czy orientujecie sie jak sie sprawa ma z ciemiaczkiem, tzn jaka powinno miec wielkosc i jak dlugo sie utrzymywac, czy ma malec w trakcie wzrostu czy sie powiekszac?
bo ja spr u Kalinki w karcie i miala przy urodzeniu 2,5 x 2,5 a teraz ma wpisane 3 x 3,5 szkoda ze tego u lekarza nie zauwazylam bo bym zapytala czy to dobrze czy nie? :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość