Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

29 kwie 2011, 16:23

Motylek oblatałam całe miasto i miasto po sąsiedzku nigdzie niema wózka w dobrej cenie który by był dla mnie wygodny i można by go wziąć na raty :/

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

29 kwie 2011, 16:26

jestem juz po ktg, ponoc ok
dziewczyny Wy potraficie odczytac wynik ktg? bo ja sie na tym kompletnie nie znam
ostatnio jak bylam, byla prawie prosta kreska, teraz mam takie pagorki, wtedy bylo ok i teraz tez? :ico_noniewiem:
czuje sie dzis jakos slabo, nic mi sie nie chce, bez nastroju :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

29 kwie 2011, 16:28

jak pali to niech pali ale nie przy dziecku jeszcze karmiąc O.O szok
Mnie też taki widok doprowadza do wściekłości :ico_zly: A jeszcze bardziej mnie wkurza jak na przystanku czy w innym miejscu ktoś mi stanie i dmucha na mnie i na Filipka :ico_zly:

[ Dodano: 2011-04-29, 16:34 ]
Mariola_Larose, no to szkoda, pozostaje dzwonić i czekać :ico_sorki: Mogliby chociaż powiedzieć konkretnie kiedy będą mieli zainstalowany program :ico_puknij:

emilia7895, :ico_pocieszyciel: czasami zdarza się taki dzień, może jutro wróci humorek :-) A jesli chodzi o odczyt KTG to nie pomogę. Pamietam że jak mnie zostawili w szpitalu z Filipkiem bo skakałomu tetno to ten wykres miał takie duże skoki co jakiś czas.

[ Dodano: 2011-04-29, 16:50 ]
EMilko znalazłam taki opis na specjalistycznej stronie odnośnie KTG:
Jest to badanie polegające na wysłuchaniu i zapisie tętna dziecka połączone z zapisem czynności skurczowej macicy oraz oceną ruchów dziecka. Wykonuje się je w ciąży fizjologicznej po raz pierwszy nie wcześniej niż w 38 tygodniu ciąży. Na oddziale patologii ciąży można próbować wykonać je po 22-24 tygodniu ciąży.

Przed terminem porodu nie powinny pojawiać się skurcze. Tętno płodu powinno bić w przedziale 120-160 uderzeń na minutę, dopuszczalne są krótkie przyspieszenia lub niewielkie i krótkie zwolnienia akcji serca dziecka podczas skurczów w trakcie porodu.

Interpretacja zapisu KTG jest trudna i wymaga doświadczenia, dlatego nie będę opisywać jak odczytywać zapis KTG.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

29 kwie 2011, 17:13

Markotka na to fajnie, że wyniki dobre.
Emilia ja nie umiem odczytać ktg więc nie pomogę. Może być tak, że przyjęte jest jakieś odchylenie od-do i raz jest mniejsze raz większe ale w normie-pewnie stąd ta różnica. A Ty to miałaś już zostać a nie wracać :ico_nienie:
Mariola pisałaś kiedyś, że chce kupić x-landera-zobacz w sklepie internetowym świat wózków tam mają też system ratalny.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2011, 18:25 przez Murchinson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

29 kwie 2011, 17:26

Hejka- miałam dziś intensywny dzień :-) byłam w mieście i u koleżanki, przynajmniej czas zleciał :-)

A teraz się wieczór zbliża i już mnie dopadło to okropiczne swędzenie :ico_olaboga:
Stopy tak mnie swędzą, że zaraz chyba zejdę :ico_noniewiem:
Drapię się szczotką okrągłą do włosów, bo ciężko się tak schylać co chwila. Szczotka między nogi i jechane :ico_sorki: Nie życzę Wam tego naprawdę!

Emilka na ktg masz dwie linie- jedna dotyczy tętna druga bada skurcze. Jeśli ta od skurczy była pofalowana, a nie prosta oznacza to, że macica się napina- fizjologia. Też tak miałam, położna powiedziała, że ok. Skurcze widać już na tej linii bardzo wyraźnie, amplituda jest wyraźnie zaznaczona.

Markotka dobrze, że te wyniki są ok :-) Mój lekarz też właśnie mówił, że skoro duży płód to od razu każe mi zrobić glukozę 75.

Mariola_Larose, właśnie poszukaj wózeczka w internecie- naprawdę ceny są lepsze niż w sklepach :-)

Martusia30
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 206
Rejestracja: 18 wrz 2010, 17:28

29 kwie 2011, 17:48

Gratuluje Ani ....jakie wspaniałe wieści ...Zdróweczka dla niej

Awatar użytkownika
mama Izuni
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 15 lut 2010, 01:30

29 kwie 2011, 18:56

Witam
Co do cc to jak mała będzie większą niż 4500 ale na razie nie jest. Zresztą nie wiem nawet ile waży, bo następną wizytę mam 05.05 o ile nie urodzę wcześniej. Teraz to tylko latam na ktg i czekam aż mała się ruszy. A mała nie chce, ale od 2 dni jest bardzo przyciszona i czasem muszę ją ruszyć by poczuć. A tak dziś byłyśmy na spacerze, zrobiłam zapas mięsny na cały miesiąc od razu po porcjowałam i pochowałam, będą mieli. Mama zrobiła kopytka a że specem kulinarnym nie jest to M chodził i grymasił że dobrze, ze umiem gotować, a jak mnie nie będzie to lepi by tylko Izy pilnowała. Nie wiem dziś chodzi i się czepia. :ico_zly: . Mama chciała mi pomóc a temu się smakowało, bo się rozgotowały i taka paćka się mamie zrobiła.
Emilka ja też się nie znam na ktg. Swoich wyników nawet nie widzę, położna tylko podchodzi i mów ok, dziękuję :-D . Głowa do góry jutro pewnie będzie lepiej :ico_sorki:
Oj jak mnie M denerwuje, teraz chodzi i liczy ile flaszek musi kupić i z kim wypić i dziś mi zapowiedział ze kolega z pracy ma urlop bo zdaje egzaminy i jak urodzę to on nie będzie brał, dopiero jak kolega wróci :ico_zly:
Mariola_Larose też tego nie znoszę. Niestety bardzo często się tak zdarza. Z tymi przystankami to też nie lubię, uważam że niech się pali w wyznaczonych miejscach lub w domu, a nie truć, albo niech sobie gdzieś stanie daleko od ludzi.
Markotka to cię babcia wyprowadziła z równowagi, a ty się lepiej kuruj.
Teraz taka pogoda, ze łatwo się zaprawić.
Murchinson dobrze, że wyniki wyszły dobrze
Ja ostatnio na ktg to zjadłam Snickersa, liona a mała ledwo fikała

[ Dodano: 2011-04-29, 18:59 ]
Martusia30 a co u ciebie? Z 3 dzieci to ty dopiero masz ręce pełne roboty :-D

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

29 kwie 2011, 19:11

hej

My już po wizycie, wszystko dobrze, póki co malutka sobie siedzi w brzuszku i nie chce wychodzić :-) (szyjka 1.5 cm zamknięta). Waży 2780 więc gigant z niej póki co nie jest :ico_sorki:
Takze sobie jeszcze razem trochę pośmigamy :-)
Na ktg mam przyjść jak wszystko będzie ok. 6 maja.

sory, ze tylko o sobie, ale muszę zmykać kąpac małą :ico_sorki:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

29 kwie 2011, 19:15

Emilia ja od wczoraj taka wypluta jestem, ale mnie przeziębienie brało :ico_sorki: szkoda, że nie zostawili Cię w szpitalu :ico_oczko:

Mariola co za durna baba :ico_zly: a co do wózka, to faktycznie wejdź sobie na stronę sklepu świat wózków, ja Murchinson i Koroneczka od nich zamawiałyśmy, mają tanio i system ratalny.

mama Izuni też miałam dzisiaj kopytka :ico_oczko: a mąż faktycznie niezły aparat :ico_oczko:

Motylek jak stoję na przystanku i ktoś pali papierocha to zwracam uwagę :-D oczywiście ów palacz bardzo oburzony :-D

Koroneczka strasznie współczuję Ci tego swędzenia :ico_sorki: a powiedz mi, bo kiedyś pisałyśmy, że Ty też planujesz po porodzie chodzić w piżamie a nie w koszuli, nadal tak myślisz? Bo ja się zastanawiam czy na tą pierwszą dobę chociaż jakąś koszulę może sobie zabrać :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2011-04-29, 19:17 ]
NOWA najważniejsze, że wszystko ok :ico_brawa_01: a niunia teraz będzie gromadzić tłuszczyk, to jeszcze jej na wadze przybędzie :-D

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

29 kwie 2011, 19:32

markotka, jedną koszulę biorę, jakby się bardzo czepiali! jak będą wyzywać rano na wizycie będę w koszuli, potem się przebiorę, a tak to mam naszykowane piżamy :-) Zabronić nie mogę :ico_oczko:
jak samopoczucie, już lepiej?

ja wypiłam wapno i póki co swędzenie ustało :ico_sorki:
mama Izuni, mój to samo :ico_oczko: już nawet robił listę kogo zaprosi jak się synek urodzi, ahh Ci faceci :-)
A jak tam Twoje nóżki?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Donaldrak, Google [Bot] i 1 gość