lulu_
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 747
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:23

05 cze 2008, 09:14

Kasiulinka, gratuluję!!!!!
:ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent:
Ale Ci szybciutko poszło :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-06-05, 09:23 ]
U mnie bez zmian. Byłam wczoraj na wizycie - szyjka nadal zamknięta, mały główką do dołu, ale jeszcze wysoko.
Dowiedziałam się jedynie od położnej co zabrać dla maluszka do szpitala. Okazało się, że w tym szpitalu nie kąpie się dzieci (aby wchłonęły maź)m i dają ubranka, ale lepiej mieć swoje, bo szpitalne są dziadowskie. Poza tym wychodzi się szybciutko - po skończonych 48godz od prawidłowego porodu :-D
Żeby wszystkie położne były takie miłe :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Janoszka, Ty masz termin na ten sam dzień co Kasiulinka - jesteś następna w kolejce :ico_brawa_01: Chyba, że córeczka Spinki wreszcie się zdecyduje :-D

Awatar użytkownika
murdemille
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1021
Rejestracja: 02 kwie 2008, 16:55

05 cze 2008, 09:28

lulu_, witaj :-D
no jest jeszcze siunia, teoretycznie nasze terminy się pokrywają z terminami @ :-D
ale wiadomo, wyjdą dzieciorki jak bedą chciały.
U nas podobno można wyjść 'zaraz po' porodzie,mało tego ponoć w moim szpitalu trzeba podpisać klauzulę, że się wyjdzie zaraz po, bo nie ma miejsc w szpitalach :ico_olaboga: oczywiście potem nagle możesz się 'źle czuć, mieć zawroty ' czy coś takiego więc i tak leżysz, ale papier podpisac trzeba. Moja polozna zazwyczaj wypuszcza po 48godzinach, no chyba że chce zostać z malutką na obserwacji, to wtedy jeszcze 24 godziny.

mój m. dzisiaj wraca, także ja spokojnie moge rodzić! :ico_brawa_01: tylko jak to powiedzieć i przetłumaczyć małej? :ico_noniewiem: :-D

[ Dodano: 2008-06-05, 09:34 ]
no i się dowiedziałam że jestem z wyżu demograficznego, bo wtedy kiedy się rodziłam takowy był i że teraz te urodzone wtedy dzieci rodza swoje dzieci i znów mamy wyż :ico_olaboga:
jak byłam z falszywym alarmem w szpitalu w tamtym tygodniu to były 32 ciężarne przyjęte na 30 łóżek, z czego babka mi powiedziała że nawet jak mi gdzieś tego dnia znajdzie łóżko to moja mała będzie leżała w inkubatorze bo mają tylko 8 wózeczków. No i zobaczyłabym ją zza szyby :-/
a tak to luzik. najważniejsze że mam już skierowanie :ico_sorki:

lulu_
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 747
Rejestracja: 13 lis 2007, 21:23

05 cze 2008, 09:36

janoszka, z tym tłumaczeniem i domowymi sposobami różnie bywa. Chyba najbardziej skuteczne są masaże szyjki (ale do tego potrzebna jest położna) lub drażnienie sutków (można samodzielnie lub przy pomocy męża :ico_oczko: ).
Jeśli we wszystkich szpitalach tak krótko trzymają po porodzie, to możemy się niedługo spodziewać pierwszych zdjęć naszych ślicznych czerwcowych panienek :-D Już nie mogę się doczekać aż odwiedzą nas na forum świeżo upieczone mamusie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-06-05, 09:38 ]
Z wyżem to akurat prawda - w całej Polsce jest problem z łóżkami na porodówkach. Też mam już skierowanie do szpitala i mam nadzieję, że nie będą mnie odsyłać z jednego do drugiego :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-06-05, 09:43 ]
Idę po śniadanko, a potem do pracy zawieźć zwolnienie. Wpadnę później, bo teraz to nawet myślami trudno oderwać się od forum :-D

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

05 cze 2008, 09:45

hej,ja wpadłam się zameldować :ico_ciezarowka: i listę uaktualnic. wczoraj nie byłam w stanie wam napisac o kasiulince że urodziła wiec posłałam info dalej :-) mnie meczył wczoraj ze 2-3 godz mocny ból brzucha- taki @owy, po nospie zelzało. no a dzis znów o 4-tej mnie zbudził i walczyłam z nim ponad 3 godz. i znów nospa pomogła :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: miałam stracha że jednak zaczynam rodzic bo coraz mocniejszy ten ból. ale taki raczej ciagły, trudno było wyodrebnic jakieś poszczególne skurcze. wiec mam nadzieje że to tylko trening macicy :ico_oczko: ale z drugiej strony jak tak wyglada trening to nie chce wiedziec jak mnie skurcze beda bolały :ico_olaboga:
tak czy siak juz wyprałam rozek i teraz pierze sie mój szlafrok i kocyk itp. tak żebym mogła torbe dopakowac do konca. Ale Dzidzie cały czas przekonuje że musimy czekać do poniedziałku do wizyty u gina niech on sprawdzi co tam u nas sie w brzuchu dzieje....

martam21
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 20 lis 2007, 14:21

05 cze 2008, 09:49

Witajcie!!!
U mnie bez zmian!!!Nocka znacznie lepsza niz wczoraj, wstalam dopiero o 7 takze sukces!!!
Teraz sniadanko i jedziemy jeszcze na drobne zakupy: wanienke i moze jeszcze
posciel dla maluszka :-D
A potem ciag dalszy malowania domku, tylko dzisiaj ja tez wybieram sie z mezem.Maja nam tez przywiezc meble do sypialni. Juz nie moge sie doczekac!!!
A wczoraj odwiedzily mnie kolezanki z pracy i troszke sobie poplotkowalysmy. :ico_haha_01:

Do zobaczenia wieczorkiem!!!!Ciekawe czy beda jakies nowe dzieciaczki do tego czasu? :-D Milego dnia czerwcowe :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

05 cze 2008, 09:51

o kurcze, przypomniałam sobie że my też jeszcze wanienki nie mamy....ups, :ico_olaboga: :ico_noniewiem:

martam21
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 20 lis 2007, 14:21

05 cze 2008, 09:56

Marta26 pisze:o kurcze, przypomniałam sobie że my też jeszcze wanienki nie mamy....ups, :ico_olaboga: :ico_noniewiem:
_________________


Hi hi hi!!!!To masz teraz powod Martusiu, aby jeszcze raz skoczyc do sklepu :-D
Ja uwielbiam sklepy dla maluszkow :-D

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

05 cze 2008, 12:01

witajcie.

U nas ok, raczej nie zapowiada sie na porod.

No spinka i janoszka wy tam dzialajcie, ja moge jeszcze poczekac :ico_oczko:

a ktora ze mna ze chce w parze rodzic ?? :-) :-) :-)

Na podworku sloneczko, my oczywiscie spiochy wstalismy o 10.30. Sniadanko, sprzatanko, no i wlasnie siostra wrocila na lunch.

janoszka, uwierz mi ze kazda matka jak urodzi , to pomimo zmeczenia ma takiego powera przy dziecku ze naprawde nie chce jej sie lezec w szpitalu tylko jak najszybciej do domu uciekac i chwalic sie niunia :ico_oczko:

Ja juz calusienka wypawke mam :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
murdemille
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1021
Rejestracja: 02 kwie 2008, 16:55

05 cze 2008, 12:03

siunia, gdyby nie to ze chce by dobrze przebadali malutka, to bym mogla wychodzic juz nastepnego dnia, bo chce jak najszybciej byc z nia w domku! :)

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

05 cze 2008, 12:05

janoszka, przebadaja przebadaja, u nas dopiero na drugi dzien badaja jesli porod przebiegl prawidlowo.

[ Dodano: 2008-06-05, 12:09 ]
Kurde ale patrzcie jeszcze zadna z nas nie pojachala tak rodzic naturalnie przy zlapaniu skurczy, kazda miala jakas pomoc.
Malgorzatka, i nowa masaz szyjki, Tuska cesarke, kasiulinka to cos tam na skurcze nie pamietam jak to sie nazywa.

Ja to chciala bym zeby mi tak samo przszylo.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: koszulaula i 1 gość