Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne

28 maja 2016, 18:42

Ja dodatkowo jeszcze palę. Mało bo mało, ale jednak. I nawet pomimo tego, że Limetic jest jednoskładnikowy, to robię badania częściej niż przeciętnie kobiety na antykoncepcji hormonalnej.

Awatar użytkownika
julkas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: Tabletki antykoncepcyjne

31 maja 2016, 20:18

a jak często robisz? ja to co pół roku chodzę do ginekologa, i wtedy jak mówi to idę:) chyba że jakieś badania pomiędzy robię to jednym hurtem. Jednak kontrola to podstawa tego, aby dobrze się czuć, w końcu ma to wpływ nie tylko na organizm, ale i samopoczucie:)

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Tabletki antykoncepcyjne

01 cze 2016, 20:44

Ja też robie badania co pół roku, ale jak miałam problem z doborem tabletek to byłam co 3 miesiące. Dzieki takim kontrolom lekarz jest w stanie wszystkie zmiany w organizmie wyłapać i zadziałać zanim zaczną się problemy hormonalne. Antykoncepcja hormonalna jest bardzo wygodna, ale jednak niesie ze sobą konsekwencje jeśli jest dobrana nieprawidłowo.

Awatar użytkownika
julkas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: Tabletki antykoncepcyjne

11 cze 2016, 20:34

teraz chyba wszystko ma swoją cenę, ale za taką wygodę i spokój jestem w stanie zaryzykować:) po vibinie akurat nic się nie dzieje, nawet pms jest niemal nie odczuwalny :)

Aloenora
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lip 2016, 08:38

Re: Tabletki antykoncepcyjne

12 lip 2016, 14:27

Dużo informacji można znaleźć w internecie - oczywiście, jeśli się wie gdzie szukać. Poczytałam kilka artykułów na serwisie kobiety.org, gdzie poruszone są różne metody antykoncepcyjne, dopasowane także do wieku, trybu życia i innych czynników. Zgadzam się, że antykoncepcja powinna być dobierana indywidualnie, a dzięki takiemu kompendium jesteśmy w stanie wybrać dla siebie tę właściwą.

Awatar użytkownika
julkas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: Tabletki antykoncepcyjne

28 lip 2016, 14:17

taaak... to zaleta tabsów, mnie vibin oszczędził bólu podczas miesiączki, to oprócz wiadomych względów dodatkowy plus :)

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Tabletki antykoncepcyjne

30 lip 2016, 12:09

teraz chyba wszystko ma swoją cenę, ale za taką wygodę i spokój jestem w stanie zaryzykować:) po vibinie akurat nic się nie dzieje, nawet pms jest niemal nie odczuwalny :)
U mnie z PMS poradziły sobie tabletki Vixpo. Do tego skrócił mi się czas krwawień, bo mam systematycznie i tylko 3 dni. To tez ogromny plus.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Tabletki antykoncepcyjne

30 sie 2016, 19:56

Często pisane są artykuły, ktore niewiele maja wspólnego z rzeczywistością. Warto konsultowac z lekarzem i pytać o wszystkie swoje wątpliwości. Sama nie byłam przekonana do plastrów a jeśli chodzi o tabletki i przypominanie to miałam aplikację Rózowe Lusterko. Teraz już pamiętam, więc jedynie dla zasady mam ustawiony dzwięk.

redlipstick92
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2016, 16:33

Re: Tabletki antykoncepcyjne

11 paź 2016, 22:19

mi niestety zawsze lekarze przepisywali tabletki bez badan... jak sie czlowiek nie upomni to oczywiscie polecają to, za co im ktoś zapłacił :/

maryska25
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2016, 11:59

Re: Tabletki antykoncepcyjne

31 paź 2016, 12:07

ja biorę już od roku Daylette i nic mi się nie dzieje, a dodatkowo kosztują grosze :)

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość