Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

24 wrz 2007, 13:53

Mogę pracować w domu, dlatego się cieszę, że nie zrezygnowałam. Związana jestem z uniwersytetem. Wszystkie zajęcia wyrobiłam wcześniej, tak więc ten rok zostawiłam sobie na pisanie i tylko pisanie w domu. Muszę nadrobić i napisać też parę artykułów. Niestety nie prowadzę już zajęć, czego mi najbardziej brakuje. No cóż, ale gonią mnie terminy i muszę się wywiązać ze zobowiązań, inaczej będę zmuszona oddać wszystkie pieniądze, które zafundował mi uniwerek.
Ciężko to pogodzić przy małej i ciężko sie skupić, a najgorsze, że nie mogę skorzystać z czytelni, a przydałoby się pojeździć po bibliotekach krajowych i uderzyć w parę zagranicznych. Niestety już teraz wiem, że moja praca będzie wybrakowana. A głównie zajmuję się pracą z i nad cudzoziemcami.

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

24 wrz 2007, 19:16

Ja do gina nawet nie mam kiedy podskoczyć przez te wszystkie Tosiowe badania. We czwartek idziemy do szpitala i jak Bóg da to w przyszłym tygodniu bedzie miała operacją- bo musi być wolna sala- i już niebawem byłaby całkiem zdrowa i mogłybysmy przestać się tak strasznie martwić.

Chrzest udał sie wyśmienicie, Tosia wogóle nie płakała, pogoda była piękna i wyszły ladne zdjęcia, niebawem je wkleję.

Mnie się zaczynają zajęcia za tydzień i kompletnie nie wiem jak to będzie przy tym Tosiowym serduszku, ale dostałam intywidualny tok studiów więc mam nadzieję, że jakoś damy sobie radę.

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

24 wrz 2007, 20:23

Yvone, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ale wierzę, że nie jest Ci łatwo.... po jakimś czasie mamusia uczy się zorganizować tak dzień, że daje radę pogodzić dużo różnych rzeczy... ja naprzykład zdawałam bardzo poważny egzamin w ministerstwie (zdawalność ok15%) i udało się, więc trzymam kciuki za realizację planów

Pruedence, :ico_pocieszyciel: jeszcze tydzień i odetchniecie z ulgą, my cały czas jesteśmy z Wami

po dzisiejszej wizycie u gin wszystko ok, dostałam nawet receptę na tabletki antykoncepcyjne- ale ja nigdy nie brałam :ico_wstydzioch: , dwoje dzieci zaplanowaliśmy dokładnie, ale łatwo było bo bez stresu, że może gdy się zdarzy- to co my zrobimy,najpierw będzie wpadka super, bo będzie bobas, po synku super bo będzie rodzeństwo ale teraz gdyby się zdarzyło to już trzecie- i to mnie troszkę przeraża, a mój mąż jest przeciwny :ico_olaboga: a ja sama nie wiem... czy może któraś coś takiego łyka i co nieco mi podpowie w tej kwestii :ico_wstydzioch: proszę :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

24 wrz 2007, 22:13

Witajcie Dziewczyny i Dzieciaczki!!!
Mam czas i mam internet :ico_brawa_01: Moze i sowaczek zrobie!!!!
Moja Nelcia jest cudowna!Wczoraj przyjechalam z tesciami do lublina.Mala zniosla super te 560km.Bylo oczywiscie duzo postojow na zadanie :-D !Dzis troche marudzila bo za duzo nowosci ale juz sobie slodko spi!
Pieknie je i rosnie, nosi rozmiar 62, podnosi glowke, przekreca sie z boku na bok i mam z nia super kontakt wzrokowy!Silna z niej babeczka i taka slodka i sliczna!Poza tym jest bardzo zalotna i subtelna!Ale sie chwale!!!Ale takim cudem mozna a nawet trzeba!!!

Co jecie jak karmicie??Nie wiem czy ten watek byl juz bo mam zaleglosci a malo czasu na nadrobienie!Ja jem malo....

Brzuszek mam jzu plaski ale skorka jeszcze nie ta co byla!Ze 2 kg mi zostaly!Rana goi sie niezle.Jestem sprawna od poczatku alejednak cesarka ma swoje minusy jesli chodzi o czas po porodzie.Nie moge dzwigac nic, cwiczyc i takie tam...

Moj Adas wrcaca juz za 44dni!Jestem taka szczesliwa ze juz tak niedlugo!!!W oncu bedziemy i cialem w 3rojke :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Pruedence na pewno bedzie dobrze z Tosia!Modle sie o to!!!!


Aga ja bralam tabletki.Przestalam jak moj maz learz mial na studiach poloznictwo i dowiedzial sie od nedycznej strony o tabletkach.zabronil mi.Zreszta na mnie zle dzialaly bo nie mialam ochgoty na amory.Ale kolezanki chwala sobie noi inaczej jest brac tabletki po porodzie a inaczej jak sie jest 18tnia dziewczynka jaka ja bylam....

Ja sie bronie za kilka dni!Zgubilam pytania, nie wzielam pracy i nic nie pamietam :-D Ale co tam teraz jestem Matka Polka i nic mi nie straszne!!!! :ico_haha_01:

Wiesienko powiedz mi kiedy mozna cwiczyc po cc???


Buziolki Dziewczyny i Dzieciaczki!!Do jutra!!!

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

24 wrz 2007, 22:18

Pruedence, będzi na pewno dobrze. Będę myslec o Was w przyszłym tygodniu. A dobrze będzie, bo musi być dobrze. Nie wiem, co więcej mogłabym napisać prócz kilku słów wsparcia.
Aga, ja łykałam tabletki przez 6 lat bez przerwy i nie ma lepszej antykoncepcji. Ami zaplanowaliśmy dokładni co do dnia po odstawieniu. Nie robiłam tez przerwy. JEst to naprawdę dobra antykoncepcja i ma same plusy. Czytałam W Timesie o ukończonych badanich nad wływem tabletek na zdrowie kobiet. Czterdzieści lat monitorowali Szkoci kobiety. Wyniki sa naprawdę rewelacyjne. Kobiety biorące tabletki przez mniej niż osiem lat są w znacznie mniejszym stopniu narażone na raka piersi, jelita grubego, jajników. Po 8 latach wzrasta nieznacznie ryzyko raka szyjki macicy. Jednak biorąc tabletki, częsciej się badasz i robisz cytologię. Przynajmniej ja tak robię. Relacjonowali też te badania w nasze tv, ale były te relacja naprawdę okrojone. Tak wiec są same plusy brania tabletek, no pod warunkiem, że lekarz je dobrze dobierze.
Ja czekam na te 6 tygodni, żeby udać się do gina po recetę i zacząć od nowa łykać. Zastanawiałam się nad spiralą, ale się boję i jednak wrócę do tabletek.
No a my jednak będziemy chrzcić Ami w przyszłym roku w lecie. Chcemy też to połączyć ze ślubem kościelnym. Zrobiliśmy nawet nauki, ale decyzję co do kościelnego, to zostawiamy na potem. A w lecie, bo chcemy zaprosić całą rodzinę i zrobić party na ogrodzie. Rodzice się krzywili, ale już wiedzą, że nie ma odwołania od naszych decyzji i oni nie mogą wpływać.

[ Dodano: 2007-09-24, 22:24 ]
Martuuniu jakie są te złe rzeczy związane z braniem tabletek, bo piszesz dosyć enigmatycznie. Ja mam w rodzinie lekarzy i zawsze jednak w rozmowach przeważały plusy niz minusy.

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

24 wrz 2007, 22:41

Yvone wszytsko co jest sztucznie wytworzone,a zwlaszcza hormony ma niekorzystny wplyw na funkcjonowanie organizmu.najwiekszym zagrozeniem jest nowotwor szyjki macicy.Tez czytalam artykuly na ten temat i na tamten czas nie udowodniono korzystnego dzialania hormonowm ale moze dzisiejsze badnia mowia inaczej.Ja sadze ze przemysl farmaceutyczny jest taka wielka maszynka do robienia pieniedzy i nie raz przekonalismy sie o tym ze niekoniecznie zawsze chodzi o dobro czlowieka i jego zdrowie.Ja w magiczna moc tableek nie wierze jesli chodzi o moj organizm i moje zrowie.Jestem w ryzyku zachorowania na raka zyjki(rodzinne schozenie) i moje podejcie do tabletek jest wlasnie takie a nie inne.Trulam sie 4 lata, na zdrowie mi nie wyszlo oraz nie chee zwiekszac ryzyka.To jest moja osobista opinia i tak jak pislalam jest to indywidualna spawa :ico_oczko:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

25 wrz 2007, 06:17

Pruedence, trzymam kciuki za Was i modle sie, zeby było dobrze. czesto o was mysle, ale jestescie silne kobietki i dacie rade!!! :ico_oczko:

Maruuniu, ja zaczelam cwiczyc juz w 5 tygodniu po CC ale troche przegielam z cwiczeniami bo strasznie bolał mnie szew wiec musialam zwolnic tepo. teraz juz jest ok, ale nadal nie mam czasu zapisac sie na silownie. wogole u mnie teraz jest urwalnie glowy. zaczela sie szkola, jutro wylatuje mama, Maly nie spi juz tak dlugo i wymaga wiekszej uwagi, wiec musze pogodzic mnostwo rzeczy... :ico_olaboga: teraz jak mama wyjedzie to wogole bedzie ciezko... :ico_placzek:

Aga, moj Szymus jest wynikiem niesystematycznego brania tabletek wiec trzeba byc ostroznym, ale tak ogolnie to sie nie zawiodl;am na tabletkach przez 4 lata. teraz tez biore :ico_wstydzioch: Okres juz mi sie konczy. tzn w koncu mi sie konczy bo trwa juz ponad tydzien. koszmar!!! :ico_noniewiem:

aha, slub przelozylismy jeszcze nie wiemy na kiedy, a chrzciny mamy 28.10.
Po porodzie zostalo mi jeszcze 3 kg ale brzuszek mam fatalny. chodze w pasie i mam nadzieje ze mi to jakos minie... :ico_placzek:

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

25 wrz 2007, 09:13

Wisienko w takim badz razie ja poczekam z cwiczeniami jeszcze.....

Agasco jak Twoj Maluszek?Czy juz jestescie w domku???

Moja Nelcia nie daje mi sie od kilku nocy wyspac i budzi sie czesto.Czesto tez sama nie wie o co jej chodzi...Jestem juz bardzo zmeczona...Ale pewnie wszytskie jestemy!!!
Buziolki

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

25 wrz 2007, 11:03

Martuuniu tak jak napisałaś, jest to sprawa indywidualna. :-) A rzeczywiście, ja też nie wierzę w magię, ale wierzę w ludzi iosiągnięcia medycyny. Rzeczywiście czytałyśmy różne rzeczy, bo te badania, o których pisałam trwały 40. lal. Masz rację przemysł farmaceutyczny zarabia na tym, bo dlaczego miałby nie zarabiać. Zarabiają i na szczepionkach dla dzieci i jest to logiczne, bo taka natura ludzi.
Wisieńko na pewno dasz radę wszystko pogodzić. Będzie ciężko, ale niesamowite są zdolności kobiet do radzenia sobie z różnymi sytuacjami. Ja schudłam w ciągu 4. tygodni 17 kg. Zostało mi jeszcze 5 kg. Taka waga to też wynik zatrucia ciążowego. Brzuch po cesarce też mam brzydki, ale mam nadzieję, że się unormuje. Teraz chudnę normalnie, to znaczy po 0,5kg na tydzień (od 2. tyg).
Mi dzisiaj Ami też w nocy marudziła i pierwszy raz od porodu.

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

25 wrz 2007, 17:17

Czesc !!!!!!!!!
pisze lewa reka to jest okropne pisanie :ico_zly:

Aga78, a co apropo spiralki?
bo ja to chyba to zrobie, ale nie wiem, czy to tu kosztuje.
dobra koncze nie daje tak rady. :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości