Jaką antykoncepcje stosujecie??

tabletki
46%
46
prezerwatywa
29%
29
stosunek przerywany
14%
14
spirala
10%
10
 
Liczba głosów: 99
moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

04 mar 2009, 16:13

a w Polsce miałaś zakładaną? Ja mam jeszcze prawie 4 miesiące na podjęcie decyzji, bo wtedy akurat muszę iść do niego po receptę

Elzunia
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 430
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:27

04 mar 2009, 16:18

moni26 pisze:a w Polsce miałaś zakładaną? Ja mam jeszcze prawie 4 miesiące na podjęcie decyzji, bo wtedy akurat muszę iść do niego po receptę
Nie , w Holandii zakladal mi bardzo mily i przystojny pan ginekolog hehhehe. Tutaj nie placi sie za nic...jedynie co pamietam to musialam pokryc jakies 20 czy 30 % kosztow tej spirali, wyszlo,ze zaplacilam w aptece chyba 25 euro...zalozenie i takie tam zwiazane za darmo.Fajnie co? :-D :-D

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

04 mar 2009, 16:20

:-D :-D a u nas niestety trzeba płacić ehhh

chantall
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:34

05 kwie 2009, 16:50

Z ankiety jednak wynika, że najwięcej mamy zwolenniczek tabletek. Tak się czasem zastanawiam jakie one mają wpływ na mnie i moje zdrowie. Biorę je po trosze dlatego że mam nieprawidłowe wyniki hormonów i rzekomo wyrównuję poziom...
A słyszałyście o tzw. kapturku- prezerwatywie dla kobiet? Kiedyś czytałam o tym w gazecie, że w stanach już jest dostępna, ale jakoś się u nas nic nie mówi o tym

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

18 kwie 2009, 20:06

ja też słyszałam o tych prezerwatywach dla kobiet,ale znając naszą polską rzeczywistość to jeszcze na nią poczekamy :-D spirali nie polecam :ico_nienie: za dużo złego naczytałam się o niej w internecie,z moich wniosków to ona ma więcej wad niż zalet. :-/ rozmawiałam z moim ginekologiem na temat zastrzyków,bo chciałam go zastosować po porodzie jak karmiłam piersią,ale stanowczo mi to odradzał :ico_nienie: powiedział,że na początku jest bardzo duża dawka hormonów,a potem spada i źle to działa na organizm kobiety :554: tabletek stosować nie mogę,bo chorowałam na wątrobę,ale i tak bym nie pamiętała o ich braniu,to szybko bym była :ico_ciezarowka: bardzo za to jestem zadowolona z plastrów EVRA. zakładam jeden na tydzień o tej samej porze i mam spokój. stosowałam je przed zajściem w ciążę i stosuję gdy przestałam karmić,polecam g:DD ale gdy karmiłam piersią nie stosowałam żadnych hormonów,jedynie stosunek przerywany,bo prezerwatyw nie uważam,jakoś mi one przeszkadzają :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

18 kwie 2009, 20:58

Ja po zastrzyku stosuje plastry, wygodne, chocaiaż troche się brudzą, ale można wyczyścić i mają na prawde dobry klej, myślałam, że odpadną mi, a ja je odklejam czyszcze jak trzeba i jest na prawde dobrze..

Moja ginka mówiła, że jest jeszcze jakaś nowa metoda krążek dopochwowy NUVA RING zakłada się go co cykl, ale już niedopytałam, czy można go sobie samemu włożyć, czy trzeba tak jak spirale w gabinecie..

Tabletki są fajne, ale szkoda wątroby no i trzeba o nich pamiętać..

Awatar użytkownika
anetusia83
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 03 maja 2007, 21:53

04 maja 2009, 06:37

ja tez stosuje plastry juz pol roku ,ale niestety tak samo jak przy tabletkach zaczyna mnie bardzo bolec podbrzysze.miala z Was ktoras taki problem?co innego bym mogła?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

04 maja 2009, 10:15

anetusia83 nie wiem czy ty używasz tamponów, ale ja zauważyłam że mnie boli podbrzusze właśnie gdy mam tampon. Tampony używam od dawna, bardzo dawna i nigdy nie miałam żadnych problemów, ale właśnie po ciąży coś się zmieniło. Zaczyna boleć mnie podbrzusze zamieniam na podpaskę i ból znika.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

05 maja 2009, 11:01

hej ja stosuje nuvaring krazek .... tylko ze po wlozeniu go na 2 dzien miesiaczka mi sie zatrzymala i ani slychu ani widu jej za 4 dni wyjmuje krazek mam nadzieje ze dostane okres

uzywa go ktos i mial podobne doswiadczenie z nim>?

dobcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2009, 13:56

22 maja 2009, 14:38

Moja przyjaciółka miała podobny problem. W końcu udała się do ginekologa. Nie pamiętam dokładnie jak to się skończyło ale miesiączka wróciła.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość