mamma
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2011, 23:06

05 kwie 2011, 10:16

hej
My sie rehabilitujemy fakt raz w tyg ale to zawsze cos na NFZ
i mamy poł godz logopedy tez raz w tyg
15 kwietnia pierwsze wstrzykniecie botuliny
i każdy mówi ze będzie super efekt i nie bedzie wcale widoczne juz ze cos ma z nóżka

a co tam u Was

NICOLA_1985

06 kwie 2011, 22:09

u nas ok, założyłam Karolinie subkonto w fundacji i zbieramy 1%, no i rozsyłam też apele o pomoc po różnych osobach .. może ktoś akurat wpłaci chocby pare groszy to zawsze będzie czy na rehabilitacje czy na jakąs piłke rehabilitacyjna albo na cos innego czego będzie potrzebowała

mamma
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2011, 23:06

07 kwie 2011, 14:32

NICOLA no jasne jak macie taka możliwość zbierania pieniążków na mała to trzeba korzystać wiadomo ze wydatków jest masa

nie wiem czy słyszałaś a mnie sie obiło o uszy ze jesli dziecko samodzielnie zaczęło chodzić do 3 rż to nie ma MPDZ ale zaburzenia neuruchowe
kolezanka jest wlasnie na turnusie w CZD i tam jej tak lekarze powiedzieli
kurcze musze teraz wybrac sie gdzies z moim by znow go zbadano i czy rzeczywiscie jest to MPDZ

NICOLA_1985

07 kwie 2011, 21:07

ciekawa nazwa.. no cóż pisałam pracę dyplomową na temat porażenie mózgowego i z tego co wiem to jeśli dojdzie do uszkodzenia mózgu poprzez niedotlenienie (tak jak w przypadku naszych dzieci) to niezależnie od rozmiaru uszkodzenia jest to porażenie mózgowe , ale mi się wydaje, że wszystko się zmienia medycyna idzie do przodu to i nazewnictwo modyfikują

konkret
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2011, 17:01

08 kwie 2011, 17:18

NICOLA_1985,

[ Dodano: 2011-04-08, 17:20 ]
Nicolu, mam do Ciebie kilka pytan, wolalabym jednak napisac maila do Ciebie. Jesli bedziesz tak mila, podaj mi swojego maila, prosze.
Bede wdzieczna!
Pozdrawiam
kasia

NICOLA_1985

08 kwie 2011, 17:25

możesz napisac tutaj na PW albo na moj e-mail : nicola_123@poczta.onet.pl

mamma
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 13 sty 2011, 23:06

26 kwie 2011, 19:30

hej

Nikolka
ja właśnie jestem po komisji Kacper ma orzeczenie o niepełnosprawności na 3 lata i powiedz mi mamy zasiłek stały i pielęgnacyjny
czy biorą pod uwagę dochody

NICOLA_1985

30 kwie 2011, 15:11

pielęgnacyjne bez obliczania dochodów i jest jeszcze zminione świadczenie bo kiedys liczyły sie dochody z teraz trzeba miec zaznaczone na wymaga puntk 7 i 8 jesli ma ze wymaga ciagłej i stałej opieki drugiej osoby i nie pracujesz(bo to jest dla rodzica ktory rzygnuje z pracy zawodowej na rzecz opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym) to sie nalezy a jak nie to nie my mielismy pierwsze orzeczenie tak zaznaczone a drugie nam juz zrobili tak że dali nie wymaga w tym punkcie gdzie jest na temat ciągłej stałej opieki i klapa ze swiadczenia a jest do zebrania 420 zl/ mc, ja pisałam odwołanie ale go nie wysłałam i się zastanawiam nad tym bo mi chodziło o kase na prywatne przedszkole ale karolina dostała sie do państwowego i od września bedzie chodzic więc w zasadzie chyba to oleje.. choc z drugiej strony.. kasa by sie przydała na dodatkowe rehabilitacje

Skarbusia22
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2011, 16:40

26 maja 2011, 17:15

hej jestem tu nowa mam 20 lat i choruje na dziecece porażenie mózgowe razem z narzeczonym chcemy mieć dziecko chciałabym się dowiedziieć jak przebiegała ciąża u pań chorych na mpdz. błagam o pomoc i odpowiedź

To dla mnie naprawde bardzo ważne.

ps. super forum

NICOLA_1985

26 maja 2011, 19:13

skarbusia osobiście leżałam na sali poporodowej z dziewczyną która miała porażenie mózgowe i pytałam jej jak ciąża jej zleciała to powiedziała, że czuła się dobrze i że przypuszcza , że wyglądało to tak jak u wielu innych zupełnie zdrpwych kobiet, córeczke urodziła przez cc zupełnie zdrową i śliczną więc myślę , że nie masz się czego obawiac bardziej niż inne kobiety.
a Ty jestes dla mnie płomyczkiem nadziei , że i moja córka kiedyś wyjdzie za mąż i bedzie miała rodzinę mimo swojej niepełnosprawności :-) super , że się do nas odezwałaś :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :-D no i oczywiście zyczę Ci szybkiego zasiania fasolki :-D

[ Dodano: 26-05-2011, 19:15 ]
napisz nam coś więcej o sobie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :-)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość