Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

17 lip 2009, 21:19

nie sądzę,żeby było to szkodliwe,bo w jaki sposób miałoby szkodzić? :)
no nie wiem, ale wpływ na organizm ma i to bardzo duży, dlatego się zastanawiam, skoro likwiduje alergię w tak szybkim czasie, musi w jakiś sposób ingerować w układ immunologiczny, tylko co tam się dzieje :ico_noniewiem:
Ogólnie odczulanie takich dzieci nie jest popularne, bo uznaje się,że takie dzieci z alergii wyrastają...więc większość rodziców po prostu czeka,aż alergia sama minie
no tak, ale alergia jest tak uciążliwą dolegliwością, że myślę, że każda matka chciałaby z czegoś takiego skorzystać.

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

17 lip 2009, 21:28

no tak, ale alergia jest tak uciążliwą dolegliwością, że myślę, że każda matka chciałaby z czegoś takiego skorzystać
Ja myślę,że to zależy od stopnia alergii, ja znam parę mam,których dzieci są uczulone na 2-3 alergeny i po prostu dają sobie spokój z odczulaniem, unikają podawania tych składników. Kuzyna córeczka ma alergię na truskawki, porzeczki i jakieś warzywko (nie pamiętam) i nie odczulają,unikają tych owoców i warzyw
U nas nie było tak łatwo, bo Piotrek ma alergię na najbardziej popularne składniki typu mleko,jajka czy gluten, prawie nic nie mógł jeść, dlatego uznałam,ze odczulanie jest koniecznością
Moja Iza ma uczulenie na truskawki i też jej nie odczulam, tym bardziej,że nie przepada za truskawkami :ico_oczko:

Awatar użytkownika
julia.l
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2972
Rejestracja: 14 maja 2008, 19:34

17 lip 2009, 21:39

no tak, ale alergia jest tak uciążliwą dolegliwością, że myślę, że każda matka chciałaby z czegoś takiego skorzystać
Ja myślę,że to zależy od stopnia alergii, ja znam parę mam,których dzieci są uczulone na 2-3 alergeny i po prostu dają sobie spokój z odczulaniem, unikają podawania tych składników. Kuzyna córeczka ma alergię na truskawki, porzeczki i jakieś warzywko (nie pamiętam) i nie odczulają,unikają tych owoców i warzyw
U nas nie było tak łatwo, bo Piotrek ma alergię na najbardziej popularne składniki typu mleko,jajka czy gluten, prawie nic nie mógł jeść, dlatego uznałam,ze odczulanie jest koniecznością
Moja Iza ma uczulenie na truskawki i też jej nie odczulam, tym bardziej,że nie przepada za truskawkami :ico_oczko:
Moi obaj synowie są alergikami i już widać ze młodszy synek jest jeszcze wiekszym niż starszy. Damianek (starszy) uczulony jest na bardzo duzo rzeczy w tym roku doszło jeszcze uczulenie na słońce :ico_olaboga: ale ja bałabym się tego odczulania to już wolę diete PP

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

17 lip 2009, 22:40

ale ja bałabym się tego odczulania to już wolę diete PP
no ja też nie jestem przekonana do tych nowych metod,
ale faktycznie jak dziecko uczulone np. na jakiś owoc, to nie ma sensu odczulać, ba ja bym go nie nazwała nawet alergikiem, skoro tylko jakiś tam owoc go uczula. Ale jeśli to podstawowe produkty żywieniowe wyrządzają szkodę, to już gorzej. No ale mimo wszystko znam wiele matek które mają alergików, no i czekają.

Awatar użytkownika
julia.l
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2972
Rejestracja: 14 maja 2008, 19:34

17 lip 2009, 22:42

delicja, no właśnie , ja najpierw chce skończyć testy skórne u synka a potem zdecyduje

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

18 lip 2009, 09:02

ja podbnie jak Beatka odczulam bo niunia jest uczulona praktycznie na wszytko..jka narrazie skutkuje i jestem z tego zadowolona

[ Dodano: 2009-07-18, 09:08 ]
znalazłam taki artykuł
Jak już wspomniano, u ich podstaw tkwi sprzeczne z współczesną medycyną akademicką założenie o istnieniu w organizmie nadrzędnego, bliżej nieokreślonego ( nie tylko w aspekcie struktury) układu nadzorującego funkcje ustroju. Przejawem jego funkcjonowania ma być bioenergia, występująca w tej koncepcji pod postacią dwóch rodzajów drgań : harmonijnych - właściwych dla zdrowia
Nieharmonijnych - właściwych dla choroby.
Drgania te można doprowadzić przewodami do aparatu BICOM , który jest w stanie je analizować i w przypadku wykrycia drgań harmonijnych- kierować je do organizmu bez przesunięcia w fazie, a więc wzmacniać (zwiększać zdrowie) natomiast w przypadku drgań nieharmonijnych, generować identyczne , ale przesunięte w fazie, które po skierowaniu do organizmu mają je wygaszać (leczyć chorobę).
W przypadku alergii, na gruncie koncepcji leczenia biorezonansem, każdy alergik ma mieć swój „engram alergii” funkcjonujący na bazie informacji zawartych we wzorcach drgań częstotliwość, amplituda, które są charakterystyczne dla danego alergenu.
Określając te parametry można wykryć „uczulenia” na konkretne alergeny oraz leczyć (wygaszać) alergię, dostarczając pacjentowi „energię” o dokładnie lustrzanym odbiciu.
Takie postępowanie niweluje „ chorobliwe drgania” i powoduje demontaż osobniczego „ engramu alergii”, co przy skojarzeniu z eliminacją narażenia na alergen może spowodować trwałe wyleczenie.
Jest to zatem metoda diagnostyczno - lecznicza, w której obie funkcje są zautomatyzowane i wykonywane przez aparat w istocie zastępujący bioenergoterapeutę. W praktyce leczenie polegające na podłączaniu pacjenta do aparatu przy użyciu elektrod składa się z kilku seansów trwających po kilka minut w różnych odstępach czasu. Metoda ta jest stosowana i promowana przez Instytut Brugemanna (Niemcy), a od kilku lat także w Polsce przez Stowarzyszenie Monadith. (..)

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

18 lip 2009, 09:55

Marcia77, skomplikowany ten artykuł,ale co nie co wyjaśnia :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

18 lip 2009, 11:19

Marcia77, ciężkie do zrozumienia :-D
ale może się w Polsce upowszechni :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

19 lip 2009, 12:23

oby.. :ico_sorki: :ico_sorki: ja narazie jestem bardzo zadowolona :ico_sorki: :ico_sorki:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

20 lip 2009, 20:46

ja też,efekty sa zaskakujace, jesteśmy mniej więcej w połowie odczulania,a Piotrusia skóra robi sie gładziutka jak pupcia niemowlaka :ico_brawa_01:
Aż się boję cieszyć,ale naprawdę jestem pozytywnie zaskoczona :ico_brawa_01: :ico_sorki:
Minęły już 2 tyg od odczulania mleka, dziś poszłam z tej okazji z dzieciakami na lody :ico_brawa_01: :-) Juz zapomniałam jak smakują :ico_oczko:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość