NICOLA_1985

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

16 lis 2012, 17:09

mój Krystian też WIE do czego służy nocnik i MÓWI zdaniami... ale co z tego jak kompletnie ma gdzieś to , że się zesikał.. po prostu leje pod siebie, sra za przeproszeniem pod siebie , wszystko inne potrafi nawet sam się ubrać, buty , kurtka , spodnie i inne ale w tym temacie zachowuje się jakby miał nie wiem... okres niemowlęcy... :ico_noniewiem: przypuszczam, że mu po prostu jest tak WYGODNIE ... zrobi siku, zrobi kupe mama przebieże nie musi się pilnować i wysilać, żeby zawołac albo samemu iść się wysikać.. stąd zero reakcji na mokre majty albo na ciepłego kloca... :ico_noniewiem: wie , że parenaście razy tak zrobi i ja skapituluje i założe mu pampka i dam na jakiś czas spokój... no ale na wiosnę się mocno zdziwi.. szczerze zaczęłabym już teraz z jego odpampersowianiem ale jak pomyśle o przebieraniu WSZYSTKIEGO od majtek poprzez rajtki i spodnie.. nie mam tylu ciuchów ... on potrafi czasem nasikać 5 razy a czasami 15..... jak bedzie ciepło to bedzie latał w samych spodenkach albo majtkach i się przepłucze w rękach i na balkonie wywiesi za dwie godziny bedzie suche... a teraz ubrania potrafią mi schnąć dwa dni......... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

16 lis 2012, 17:20

Nicola, myślę dokładnie w ten sam sposób. Zdjęłam potworzastemu pampka. zesikał się dwa razy w ciągu 20min. Nic nie powiedział!!!!!!!!!!!!!!!
odpuściłam, bo szkoda mi tylu ciuchów.

kaczorek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 822
Rejestracja: 27 gru 2009, 00:34

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

18 lis 2012, 11:47

Hej dziewczyny widze że temat odpieluchowywania nie schodzi z wokandy. Trzeba zrozumieć wasze dzieciaczki ponieważ dzieci przyzyczajone sa to pewnych rytułałów kpąiel ,mleczko , spanko itd od urodzenia robia kupi siusiki do pieluchy a tu nagle mamusia wystawiła nocnik i każe do niego robić po co! Jak ja mam swoją pieluszke. Mysle że to bardziej złozony problem niż że on nie chce ma to gdziec itd Chłopaki są troche zdezorientowani i to z ich predyspozycjiami fizycznymi nie ma nic wspólnego.

U nas waszystko ok miałam wczoraj gosci 11 osob dorosłych i 8 dzieci w wieku 0,5-5 ale był sajgon noi wspominajac że mieszkam w mieszkaniu niespełna 50 metrowym ;-) Ale wszystko dobrze wyszło i goście podobno zadowoleni. Tylko troch się narobiłam i dzisij bardzo boli mnie kręgosłup.

NICOLA_1985

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

18 lis 2012, 13:03

hej

kaczorek a z jakiej okazji taka impreza?? :ico_oczko:

a co do odpieluchowania to Karoline było mi jakoś łatwiej odpieluszyć niż Krystiana... ona jakoś tak szybciej załapała o co kaman :ico_noniewiem: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: a przecież wcale Krystian nie jest od Karoliny mniej inteligentny....... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

18 lis 2012, 13:42

hej

kaczorek a z jakiej okazji taka impreza?? :ico_oczko:

a co do odpieluchowania to Karoline było mi jakoś łatwiej odpieluszyć niż Krystiana... ona jakoś tak szybciej załapała o co kaman :ico_noniewiem: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: a przecież wcale Krystian nie jest od Karoliny mniej inteligentny....... :ico_noniewiem:
to chyba z inteligencją nie ma nic wspólnego.
To raczej bardzo skomplikowany proces.
Tak jak Kaczorek pisała.
Dla mnie, to sfera na pograniczu z psychologią, fizjologią, a dopiero potem rozum wkracza.
I ponoć dziewczynki szybciej uczą się nocnika. Ponoć. Milena to wyjątek potwierdzający regułę. Sika- proszę bardzo, a kupsztoli w majtki. Ew. jak coś wyleci do nocnika to mini bobek. :ico_noniewiem:

kaczorek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 822
Rejestracja: 27 gru 2009, 00:34

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

18 lis 2012, 20:55

Spokojnie odłucza się zalatwiać w majty a raczej nauczą sie załatwiać do nocniczka. Czesto sadzac i tlumaczyć że zawsze samo może zdecydować czy robi na nocnik czy w pampka i szanowac decyzjie ale z uporem maniak przy każdej okazji sadzać mimo obecności pieluszki każde siusiu czy kupka nie zrobiona w majty to krok do pszodu. Czasmi wydaje nam się że dziecko zrobiło dwa kroki do tyłu ale ono cały czas ma wybór to zdrowe odpieluchowywanie bez stresu dla dziecka. Im wczesniej sie zacznie przygode z nocnikiem tym łatwiej dziecku zakceptowac tą zmiane bo ono traktuje to jako norme.

nikol, impreza była z okazji urdzin mojego męzusia , moich imienin :-)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

18 lis 2012, 21:29

kaczorek, najlepszego dla waszej dwójki kochanie ;*

NICOLA_1985

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

19 lis 2012, 18:59

hej

kaczorek wszystkiego najlepszego! :ico_prezent: :ico_tort: :ico_buziaczki_big:

mój S. do pracy pojechał, ja sama z dziećmi , glowa mnie boli... najchętniej położyłabym się spać.... :ico_noniewiem: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

19 lis 2012, 19:40

witam!!!
ja chora na antybiotyku mam zapalenie gardla do tego karoli wychodza zeby i jest mega marudna. maz dopiero wroci po 21

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

20 lis 2012, 09:57

a to będą jej pierwsze ząbki, czy ma jakieś na koncie?

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość