Awatar użytkownika
Elwira151
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1835
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:22

20 mar 2007, 19:58

oj a ja ide na te motywacje zjesc se zupke :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-03-20 ]
bo przegapilam ze 18 a dzis jadlam tylko paltkiz mlekiem i 2 kanapki :ico_wstydzioch:

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

20 mar 2007, 20:58

Dziewczyny dla mnie to tylko wstyd bo wy cwiczycie macie motywacje i silnea wole a ja len jeden nic nie robire :ico_wstydzioch: a nawet jak bym musiala robic to pewnie bym nie robila bo nie mam silnej woli i jestem za malo stonowcza :ico_wstydzioch: wiec podziwiam te ktore cwicza wytrwale naprawde :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Elwira151
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1835
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:22

20 mar 2007, 21:04

sandrusia ja jeszcze nie cwicze bo chwilowo zegnam sie ze slodyczami itp i jak juz pozalatwiam wszystkie swoje sprawy tak ze bede miala wiecej czasu to wezme sie za siebie

Awatar użytkownika
skaleczka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 09 mar 2007, 08:17

20 mar 2007, 22:23

Czesc dziewczyny
Wlasnie wrocilismy z tego nieszczesnego szczepienia, ktore sie i tak nie odbylo.Kiedys pisalam Wam o uszku mojego maluszka, jak wylala mu sie woskowina.Wowczas lekarka powiedziala ze to przez wode i jest ok.Dzisiaj przy szczepieniu, w momencie kiedy pielegniarka szykowala szczepionke i juz miala malucha kłuc (no bo zdrowy i wszystko ok ) wspomnialam o tej woskowinie.Lekarka powiedziala ze nie zgadza sie na szczepienie i dala mi skierowanie (PILNIE!)do larynologa.Strasznie sie wystraszylismy no bo tamta lekarka powiedziala ze to nic takiego a ta z takim przejeciem od razu skierowanie.Wiec my nie czekajac na przyjecie przez panstwowego laryngologa pojechalismy od razu prywatnie.I co sie okazalo!!!!Maluszek ma zapalenie uszka!!!Bezobjawowe!!!Zadnego bolu.A to co mu wyplynelo to troszke woskowiny i wydzieliny z uszka,ktora sie pojawia przy zapaleniu.Pytam tej laryn.jak to mozliwe ze nie boli???A ona mi mowi ze teraz takie mutacje wszystkich chorob, ze nieraz nie wiadomo na co jestesmy chorzy.U mojego dziecka jak to stwierdzila, objawia sie w delikatny sposob dlatego ze maluszek jest silny i ogolnie zdrowy.Ale i tak dostal masc,krople i plyn do przemywania choc dzieki Bogu obylo sie bez antybiotyku :ico_sorki: Mam dosc!!!!
Jak by tego bylo malo lekarka podejrzewa u Oliwierka skaze bialkowa.A zaczerwienienie na powiekach to prawdopodobnie naczyniaki.Chyba sie wykoncze... :ico_placzek:

Awatar użytkownika
LEMONII 24
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 357
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:33

20 mar 2007, 23:10

Skaleczka głowa do góry będzioe dobrze!! całe szczęście ze prawidłowe rozpoznanie jest! wkońcu!
ja mam mniej więcej taki brzuszek jak Sandrusia no tylko że ja już prawie 4 mies po porodzie no i brzuszki cwicze... więc to żadna rewelacja, ciągle czekam na powrót mojej deseczki haha;) ja mam jeszcze 1kg na plus ale co z tego jak wizualnie to jeszcze z 8 musze zrzucic! w nic się nie mieszcze takze te kg to żadne porównanie !

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

21 mar 2007, 08:52

hej laski!
o kurcze Skaleczko ale numer!!!!!! dobrze ze rozpoznali to zapalenie ucha...nawet nie wiedzialam ze moze byc bezobjawowo :ico_szoking:

dziewczyny nie dolujcie mnie z waszymi figurami bo sie przekrece..... :ico_placzek:

Awatar użytkownika
skaleczka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 09 mar 2007, 08:17

21 mar 2007, 09:04

Tak,tak Nati...Sama bylam w szoku.Ale najwazniejsze ze go nie boli.Az trudno uwierzyc bo jest taki pogodny i radosny.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

21 mar 2007, 09:09

witajcie kobietki!
skaleczko, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze z twoim oliwierkiem.ta skaza to sie nie przejmuj...wiele dzieci ja ma...
jest to po prostu alergia niemowlęca (objawy skórne alergii pokarmowej) ale wcale nie musi być związana z białkiem. Wpływ na alergię dziecka może mieć dieta matki karmiącej(karmisz piersia?) lub inne alergeny. Przy stwierdzonej skazie białkowej lekarze zalecają matkom stosowanie diety eliminacyjnej, a wprowadzanie nowych pokarmów do diety dziecka powinno odbywać się stopniowo i powoli.
aby cie troche uspokoic, wyszukalam takie oto informacje o skazie:
Skaza białkowa, czyli inaczej alergia pokarmowa, może być reakcją nie tylko na mleko krowie (choć to jest najczęściej spotykany alergen), ale również na gluten, orzechy, kakao, ryby, jaja i niektóre owoce - zwłaszcza cytrusy. Alergia pokarmowa zwykle samoistnie zanika około drugiego roku życia. Czasem trwa krócej, a czasami pozostaje na całe życie, (ale wtedy jest to uczulenie tylko na niektóre składniki).

Najlepszym sposobem leczenia alergii, a właściwie likwidowania objawów, jest usunięcie alergenu z diety dziecka, przy karmieniu piersią - także z diety matki. Pisze Pani, że wyeliminowała ze swojej diety mleko, ale czy zrezygnowała Pani również z przetworów mlecznych (jogurty, śmietana, masło, sery), a także z cielęciny, co jest w tym przypadku konieczne?

Pokarm matki (przestrzegającej diety) jest najlepszy dla alergicznego malucha, więc w żadnym wypadku nie powinno się odstawiać dziecka od piersi. Proszę karmić małą wyłącznie piersią do 6. miesiąca życia, a jeśli to możliwe, nawet dłużej. Po częściowym lub całkowitym odstawieniu od piersi należy podawać córce hydrolizaty białkowe, takie jak Nutramigen czy Bebilon pepti. Dopiero po jakimś czasie można stopniowo (jeden nowy produkt na tydzień) rozszerzać jej dietę, uważając na silne alergeny.

Jeśli chodzi o stosowanie maści sterydowych, to mają one działanie doraźne i nie powinno się ich stosować zbyt długo ani na dłużej powierzchni. Obecnie uważa się, że jeśli objawy są bardzo nasilone, taką maść stosuje się przez 2 dni (lub dłużej), a potem można smarować buzię maścią cholesterolową lub linomagiem, szczególnie przed wyjściem na spacer.
mam nadzieje ze troszke ci pomoglam...
co do diagnozy pierwszego lekarza...
niestety taka ta nasza sluzba zdrowia...czasami lepiej dla pewnosci skonsultowac sie z jeszcze jednym specjalista.cale szczescie ze mialas to szczepienie i powiedzialas o tej wydzielinie...
Ostatnio zmieniony 21 mar 2007, 09:13 przez MONIKAB fr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

21 mar 2007, 09:10

todobrze, to najwazniejsze ze nie cierpi.....tym bardziej ze podobno zapalenie ucha jest okropne...

[ Dodano: 2007-03-21 ]
hej Moniko , widze ze dzis zaspalas na tt :ico_haha_01:
dzis masz troszke wiecej czasu dla nas??

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

21 mar 2007, 09:21

witaj nat! pododa u nas paskudna wiec dzis nie grzebie w ziemi :-D i mozemy sobie poklikac :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-03-21 ]
tylko moj wiktorek nie spi wiec ja tak z doskoku

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość