wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

08 sty 2013, 11:12

nas zuzka wyprasza z lazienki i sama siada na nocnik i wylewa do kibelka.
a co do spania karola sie 2 razy budzi nie raz raz w nocy, ale w domu sajgon bo non stop chodzi do zuzi kuchni i wywala ja albo kreci przy dvd i wyciaga kable

dzis na obiad robie racuchy z jablkiem ciekawe czy zje

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

08 sty 2013, 11:18

u mnie byłoby ok, gdyby zakomunikował najpierw że chce siku. a on leje bez tego.
jak go pytam co ma mówić, to wie i ładnie powie JUJU. ale sam z siebie to zero inicjatywy.
no trudno... od czegoś trzeba zacząć. od razu rzymu nie zbudowano.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

08 sty 2013, 11:29

u mnie byłoby ok, gdyby zakomunikował najpierw że chce siku. a on leje bez tego.
jak go pytam co ma mówić, to wie i ładnie powie JUJU. ale sam z siebie to zero inicjatywy.
no trudno... od czegoś trzeba zacząć. od razu rzymu nie zbudowano.
no dokładnie -trzeba od czegoś zacząć.
Milena uparcie nie woła (odkąd się jaś urodził!!!!!!!!!!!! Umie jedynie wstrzymać siku i siknąć na zawołanie- jak to brzmi :) ale przed spacerem poproszona wysika się.)
Cierpliwości!
Przez 2,5 roku nauczyliśmy dzieci, że sika się bez kontroli w majtki/pampersa nie myśląc nawet o tym. Więc teraz nie możemy od razu wymagać by zaczęli przewidywać wcześniej, że chce im się siku, skoro ta wiedza do tej pory była dla nich i dla nas nieistotna.

Tibby, ja jadę zamiennie- rajstopki, skarpetki, dresy, co popadnie. Co za różnica, i tak trzeba prać, wieszac itd.
Spróbuj też bez majtek z gołą pupką. Moich chlopaków zaciekawiło jak cos siurla z siusiaka. To uczy się kontrolować...
Powodzenia... masz teraz wolne, żeby to opanować? :) Wiesz, najlepiej zacząć intensywnie, nie z przerwami w postaci pampka co bośtam (już my z Mileną coś o tym wiemy). :ico_noniewiem: grrrhhhhhh...

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

08 sty 2013, 11:30

wisnia, milena też samodzielnie woli, i sikać i wylewać i wodę spuszczać. Ale w kwestii nauki niewiele to u niej zmieniło.

Dobra zmykam.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

08 sty 2013, 11:37

mam wolne, aż do porodu ;-) a przynajmniej na pewno do 17.01, kiedy do kończy mi się L4, ale 18.01 mam wizytę, więc myślę, że dalej pociągnę panią doktor ;-) muszę tego skubańca rozwydrzonego ujarzmić, bo wejdzie nam zaś na łeb.
Przez 2,5 roku nauczyliśmy dzieci, że sika się bez kontroli w majtki/pampersa nie myśląc nawet o tym. Więc teraz nie możemy od razu wymagać by zaczęli przewidywać wcześniej, że chce im się siku, skoro ta wiedza do tej pory była dla nich i dla nas nieistotna.
no właśnie.
bez majtasów powiadasz. no może to jakieś wyjście jest. póki co mam wielką górę w zapasie majtal.
och, że też dzieci nie są tak skonstruowane, że w kwestii sikania przestawiają się z dnia na dzień.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

08 sty 2013, 12:35

u mnie byłoby ok, gdyby zakomunikował najpierw że chce siku. a on leje bez tego.
jak go pytam co ma mówić, to wie i ładnie powie JUJU. ale sam z siebie to zero inicjatywy.
no trudno... od czegoś trzeba zacząć. od razu rzymu nie zbudowano.
skoro nie woła to załóżmy co pół godziny lub co godzinę sadzaj go na nocnik :ico_sorki: bo wie,że ma zawołać ale pewnie zapomina :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

08 sty 2013, 13:16

sadzam go póki co częściej niż co pół godziny bo w tym czasie potrafi zalać mi jakieś 2-3 par.
sadzam co 5-10 min. szczególnie, że pił niedawno sok.

wypłata była, więc dziś męża na zakupy biorę :-) już się nie mogę doczekać nowych spodni.

frajdą dla młodego jest też wylewanie siusiów do wc.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

08 sty 2013, 13:31

nie przesadz z ilością siadania na nocnik bo mu obrzydzisz do granic.
Zwiń dywany :ico_oczko: i niech zobaczy, że moczy podłogę i musi wstrzymać, a nie posikiwać co chwilę.
Ale ekspertką to ja nie jestem. :ico_haha_01:

ja tam sobie myślę, że to i tak bardzo zależy od dziecka, od tego na ile świadome jest swojego ciała, na ile jest w stanie się skupić itd.
No i to jak bo jawiem..."ćwiczenie ręki". Na początku nieświadome bohomazy, potem kreski, kółka, dopiero potem rysunki. Nauka musi być, dochodzenie do wprawy. Samo to że dziecko "wie", że ma wołać zanim się zleje, to nie wszystko.
Ale coś czuję, że pod koniec tygodnia, jak będziesz cierpliwie ścierać i prać ;) Tobik zakuma.
U nas to za długo trwa i przez to bedzie jeszcze się slimaczyć, tak myslę. Dla Mileny to chyba już norma, i ja nie wiem jak do niej trafić.
Ale jak Tobik zakuma, że od teraz następuje zmiana i się uczymy tego i tego, to zobaczysz, będzie sukces! Trzymam kciuki :D

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

08 sty 2013, 13:44

po kazdym jego sikaniu na podloge wytlumacz mu ze siku robi sie do nocnika zaprowadz i pokaz gdzie on stoi.
i wiecej cierpliwosci to moze troszke potrwac

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Dwulatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

08 sty 2013, 13:59

oj ja wiem, że to potrwa. nic z dnia na dzień.

miał akcję przed chwilą, że zdjął majty, zasikał podłogę i na końcu klaskał sam sobie. majty i skarpety suche, bo rozkraczył nogi by nic nie pomoczyć.
powiedziałam, że ma podłogę, to BLEEE sikać, że siusiu robimy do nocnika. Usiadł na chwilę. Poleciało jeszcze trochę. Ale od 11 chodzimy w jednych majtach!

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość