Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

03 lip 2009, 21:07

A ja byłam dziś u mojej ginki, poodbierać wyyniki i takie ttam. Co prawda nie powiedziałam jej, że z niej rezygnuję, ale to nic. w każdym razie wzięla mnie na badanie tętna, a w międzyczasie gadała z położną i cąły czas się do niej odwracala i co ona się do niej odwracała to tetno dziecku spadalo doo 70 byłam w niezłej panice, ale jak dłuższą chwilę obie sę skupiły to było ok. 150. Mimo wszystko się zdenerwowałam. Zwłaszca, ze gin nie przyznała, że to jej wina tylko powiedziała, ze coś jest nie tak i że mam bezwzględnie leżeć i codziennie przychodzić na badanie tętna. Tylko jak mam przychodzić leżąc??

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

04 lip 2009, 18:46

hej :-)
wpadam powiedzieć że u nas OK, dzidzia coraz mocniej kopie, już można ręką wyczuć ruchy :ico_brawa_01: więc mąż może brzusia dotykać ile chce :-D
u nas ciepło już kilka dni, więc wykorzystuję pogodę na oduczanie Filipka od pampersów.
Smyk już wie że trzeba na nocniczek siąść, ale jak jesteśmy w gościach to bardzo nie chce siadać na wc, nie wiem co robić w takich momentach. Nie chcę co wyjazd pieluchy zakładać, bo w końcu sam nie będzie wiedział czy może siku robić czy nie

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

04 lip 2009, 20:35

u nas ciepło już kilka dni, więc wykorzystuję pogodę na oduczanie Filipka od pampersów.
Smyk już wie że trzeba na nocniczek siąść, ale jak jesteśmy w gościach to bardzo nie chce siadać na wc, nie wiem co robić w takich momentach. Nie chcę co wyjazd pieluchy zakładać, bo w końcu sam nie będzie wiedział czy może siku robić czy nie
my dokładnie to samo przechodzimy :ico_haha_02: już drugi tydzień Kubuś tylko na nocnik sika. Jak idziemy na spacer tto robi na stojąco pod krzaczkiem, ale jak idę do kogos d domu to zabieram ze soba nocnik.

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

04 lip 2009, 20:46

ale jak idę do kogos d domu to zabieram ze soba nocnik.

- też o tym myślałam, ale tak jakoś mi głupio jest wziąć nocnik ze sobą :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

06 lip 2009, 09:36

Witajcie

Unas tez pogoda była piekna przez pare dni :ico_oczko: a dzis leje jak z cebra i ma byc tak przez pare dni :ico_placzek:
no zobaczymy
Troche sie opaliłam na buzi i na dekoldzie hehe bo byłam z Wiki na plaży,oczywiscie ja w koszulce i w spodniach bo niebede kupowac stroju bo mam żylaki na nogach :ico_placzek: :ico_placzek:
i niezbyt to dobrze wyglada
ale chociaz Wiki skorzystała z uroków morza :ico_oczko: :ico_oczko:

no co do żylaków bylam w zeszlym tygodniu u chirurga i bardzo sie zmartwil nimi a najbardzije jednym na prawej nodze :ico_olaboga: :ico_olaboga:
jest bardzo widoczny do tego mnie boli dosc czesto ostatnio
i polecil brac zastrzyki :ico_olaboga: zeby niezrobil sie zakrzep
ktore mialabym brac do konca ciaży :ico_placzek: ale jesli mja to mnie pomoc a nie zagrozic to chyba trzeba bedzie

teraz tylko musze isc do gina mam wizyte na 17 lipca i skonsultowac to znim jesli niebedzie mila przeciwskazan to bede brała tez zastrzyki
ale jak trzeba to trzeba :ico_placzek:

Teraz ide w piatek na Usg razem z córcia mam nadzieje ze lekarz pozwoli jej wejsc :ico_noniewiem:
Juz niemoze sie doczekac kiedy zobaczy malutka dzidziunie w brzuszku hehe
oczywiscie tłumaczylam jej ze to bedzioe na takim ekranie widac jak sie rusza a ona jest taka podekscytowana hehe tylko pyta kiedy wkoncu bedzie piatek hehe :ico_oczko:

a tak ogolnie procz tego ze zaczely mi puchnac troche stopy :ico_placzek: :ico_placzek: to nic sie niedzieje
dzidzia rusza sie coraz bardziej ale to dobrze hehe kopie teraz z kazdje strony i tez juz widac jak leże w ktorych miejscach kopie hehe :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

co do spodni to tez mam problem szukam sobie jakis wygodnych najlepiej 3/4 ale takie ceby w sklepach ze :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: 140-160zl za pare masakra jakas
musze gdzie indziej poszukac moze cos wypatrze :ico_oczko:

kilolek, wspolczuje ci tej lekarki moze warto zmieniac na inna lepsza ktora zajmie sie toba tak jak nalezy :ico_oczko: :ico_oczko:
napewno najadłas sie troche strachu wspolczuje ci

a co do nocniczkow to ja tez zabierałam wszedzie ze soba wkoncu jaklos trzeba bylo jakos nauczyc dziecko jak zniego korzystac :ico_oczko: :ico_oczko:

PaulinaS, powodzenia w nauce z korzystania nocniczka :-D :ico_oczko:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

06 lip 2009, 11:07

U nas oduczanie jakos szybko poszlo choc poczatki nie byly latwe bo mati nie chcial nocnika. w rezultacie miesiac przed 2 urodzianmi bylismy wolni od pamkow:)
U nas pogoda dopisuje. Weekend spedzilismy bardzo aktywnie. 2 festy i wesole miastezcko. fotki do obejrzenia za moment na naszym blogu.

Mi na szczescie nogi nie puchna. obraczke tez jeszcze nosze, ale waga juz 9 kg w gore i zastanawiam sie jak to szybko leci, a wchodze w spodnie 36-38... jutro i pojutrze znow basen, a na razie zajadam sie jagodami, malinami i agrestem:)

Nasza dzidzia tez bardzo ruchliwa jest, a jak juz sie poloze na plecach to przewraca sie strasznie. Mile to uczucie, a Mati jaka ma radoche. Zaczal udawac dzidziusia wiec u nas juz zaczyna sie mala zazdrosc:)

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

06 lip 2009, 13:30

Hej :-)
U nas ok, dzidzia coraz mocniej kopie
o co do żylaków bylam w zeszlym tygodniu u chirurga i bardzo sie zmartwil nimi a najbardzije jednym na prawej nodze :ico_olaboga: :ico_olaboga:
jest bardzo widoczny do tego mnie boli dosc czesto ostatnio
i polecil brac zastrzyki :ico_olaboga: zeby niezrobil sie zakrzep
ktore mialabym brac do konca ciaży :ico_placzek: ale jesli mja to mnie pomoc a nie zagrozic to chyba trzeba bedzie

teraz tylko musze isc do gina mam wizyte na 17 lipca i skonsultowac to znim jesli niebedzie mila przeciwskazan to bede brała tez zastrzyki
ale jak trzeba to trzeba :ico_placzek:
- ja też mam żylaki tylko, że od dziecka .... raz znimi u lekarza byłam i miałam mieć usoiwane, ale panicznie się bałam no i jeszcze 3 miesiące o kulach ... a to przed maturą było ...
teraz powiedziałam sobie, że po porodzie pójdę do lekarza skonsultować i zobaczymy co powie. Na szczęście mnie nie bolą, mam tylko kurcze łydek podczas przeciągania ... no i puchną mi nogi ale to jak za dużo chodzę ....
Też mam 17 wizytę i muszę się zapytać czy jakieś maści stosować można na te żylaki
PaulinaS, powodzenia w nauce z korzystania nocniczka :-D :ico_oczko:
- nocniczek opanowany :ico_brawa_01: i robimy tak jak Kilolek napisała - zabieramy nocnik ze sobą :-) teraz jeszcze na noc pieluchę zabrać i będzie OK :-D

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

06 lip 2009, 14:40

kilolek, wspolczuje ci tej lekarki moze warto zmieniac na inna lepsza ktora zajmie sie toba tak jak nalezy :ico_oczko: :ico_oczko:
napewno najadłas sie troche strachu wspolczuje ci
zmieniłam pod koniec czerwca, ale poszłam do niej poodbierać jeszcze wyniki, bo na odtstniej wizycie miałam robiana cytologie i czystość, poza tym wzięłam trochę skierowań. Zawsze trochę to zaoszczędzonej kasy. A przy okazji chciałam posłuchac sobie malca.
Mi na szczescie nogi nie puchna. obraczke tez jeszcze nosze, ale waga juz 9 kg w gore i zastanawiam sie jak to szybko leci, a wchodze w spodnie 36-38...
mi wszystko puchnie, jestem 2 razy taka ja byłam, a przytyłam tylko 1,5 kg.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

06 lip 2009, 21:56

Witajcie u nas remonty pokonczone , wiec bede miala moze wiecej czasu na kompa, choc pogoda caly czas cudna i szkoda siedziec w domku
Dzidzia sie czesto rusza, ja w miare nie opuchnieta, bo jeszcze nie czuje ucisku obraczki czy zegarka
Na wadze narazie 3,5 kg do przodu.
fotki pokoju chlopakow po remoncie pokaze za tydzien, bo czekam na duzy zestaw naklejek na sciane.
A do sypalni jeszcze musze podopkupywac rolety i jakas kape

widze ze temat nocnikowy , u nas tak pieknie nie bylo, ponad rok trwala walka z siusianiem, i do tej pory czasem starszemu synkowi zdarzy sie popuscic.
Na noc ciagle pampers , bo z rana jeszcze ani razu nie obudzil sie w suchym.
Drugiego synka bede oduczala na kolejne wakacje przed 2 urodzinami. Chyba ze sam cos zacznie wolac jak zobaczy u starszego brata, ale mam nadzieje ze teraz pojdzie latwiej.

[ Dodano: 2009-07-07, 00:07 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

07 lip 2009, 09:01

Siunia super brzuszek.No ja to mam zdecydowanie wiekszy balonik:) oto nasza wczorajsza fotka na zakonczenie 5 miesiac. Wkraczamy dziewczynki w 3 trymestr.
Obrazek
U nas pogoda dzis sie popsula i ejst pochmurno. W planach jednak i tak byl kryty basen. Jutro tez takze spoko. Wczoraj kupilam 2 smoczki dla maluszka. Mati wybral z tygry<skiem i osiolkiem:)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość