Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

12 mar 2010, 16:29

co do emerytury to w PL wkurza mnie to że kobieta mająca np 3 dzieci i nie pracująca nie dostanie wmerytury na starość jest skazana na laskę męża/dzieci a od Państwa całe nic dostaje...w innych krajach jest chyba inaczej...
slyszalam kiedys, ze we Wloszech jest inaczej, w Niemczech jest podobnie jak w Polsce. MOja docentka od psychologii powtarzala, ze kiedys od kobiet oczekiwano, zeby siedzialy w domu, sprzataly, gotowaly, wychowywaly dzieci itp., a teraz oczekuje sie, zeby robily to samo, a do tego jeszcze kariere i duze pieniadze. Troche to chore...
Pruedence, u Ciebie teraz codziennie smakowite wypieki, mniam :-)
No przecież ja też jestem młoda jeszcze
no wlasnie to chcialam powiedziec :-D

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

12 mar 2010, 16:34

hejka

my niedawno wrocilismy ze spacerku
pochmurno na dworzu i mrzawka ale spacerek zaliczony :ico_oczko:
maly teraz z tata sobie gada :ico_oczko:
tu dostaje sie przez rok macierzynski, wiec na pieluchy mam wydaje ta kaske na rzeczy dla niuni, bo uwazam, ze to jej pieniazki
ja tez mam na razie na rok maciezynski ale pozniej chyba dobiore jeszcze do wrzesnia 2011 :ico_oczko:
fakt na pieluchy jest :ico_brawa_01: :ico_oczko:
na malego dostaje jeszcze taie jakby rodzinne ale to idzie na konto oszczednosciowe, dostanie jak skonczy 18lat :-) :ico_oczko:
co do emerytury to w PL wkurza mnie to że kobieta mająca np 3 dzieci i nie pracująca nie dostanie wmerytury na starość jest skazana na laskę męża/dzieci a od Państwa całe nic dostaje...w innych krajach jest chyba inaczej...
z tego co sie orientuje to tutaj do emerytury wlicza sie okres kiedy siedzi sie z dzieckiem w domu(tzn ten macierzynski) :ico_oczko: i studia tez sie licza jaka staz ale i przepracowac troche trzeba :ico_oczko:


My po kontroli - bioderka super Bardzo się cieszę.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Pruedence, ale ty pysznosci pieczesz :ico_brawa_01:
oj zjadlabym sobie cos takiego, ja lubie piec, jeszcze bardziej lubie jesc :ico_haha_01:
ale teraz zbytnio mi sie nie chce :ico_wstydzioch:

na swieta na pewno cos upieke :ico_brawa_01: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

12 mar 2010, 16:45

pochmurno na dworzu i mrzawka ale spacerek zaliczony
u nas dokladnie to samo :-)
Kiara dzisiaj strasznie marudna, nawet pzy cycu nie moge jej uspokoic... juz w nocy sie zaczelo, budzila sie co godzine na jedzonko...

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

12 mar 2010, 16:55

Kiara dzisiaj strasznie marudna, nawet pzy cycu nie moge jej uspokoic... juz w nocy sie zaczelo, budzila sie co godzine na jedzonko...
ojejku, a co niuni sie stalo :ico_olaboga:

moj mial jak zwykle jedna pobudke, co prawda dzisiaj troche wczesniej bo przed 2ga ale pozniej do 6tej spal :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

12 mar 2010, 17:06

ojejku, a co niuni sie stalo
nie wiem, moze znow ma ta faze intensywnego wzrostu, bo marudna...
dzwonilam przed chwila do mamy, znow dziadka pogotowie zabralo... no co za dzien...

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

12 mar 2010, 17:15

bo marudna...
moj jest codziennie marudny tak od 17/18tej :ico_noniewiem:

Helen, a co wogole dziadkowi dolega??

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

12 mar 2010, 17:18

a co wogole dziadkowi dolega??
krwotok spowodowany prawdopodobnie przez wrzody w dolnym odcinku przewodu pokarmowego... ostatnio juz lezal tydzien w szpitalu, przez ten czas go glodzili z powodu badania, ktore najpierw odwlekali, a pozniej im nie wyszlo :ico_zly: w PL trzeba miec zdrowie, zeby chorowac...

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

12 mar 2010, 18:09

No to fajnie macie jak rok macierzyńskiego dostajecie. Ja mam do 1 czerwca a potem muszę wziąć 3 miesiące bezpłatnego wychowawczego bo nie mam co z dziećmi zrobić, od września Tosia idzie do przedszkola, Adaś z nianią a ja wracam do pracy.

Spody do tortu już gotowe, jeszcze muszę masę zrobić ale czekam na serek mascarpone, bo mam za mało w domku, a szwagierka obiecała mi przynieść.

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

12 mar 2010, 18:19

Pruedence, ale ty pysznosci robisz, ja nie robie ale tylko po to aby sie nie zawpychac, maz tez na mnie krzyczy jak wymyslam bo w nocy nawet podjada :-D a syn nic nie lubi

moja dzisiaj tez tragiczna, maruda na maxa, nawet na spacerze nie spala, jak zaczela sie rzucac to musialam z nia wrocic :ico_zly: ale godzine polazilysmy jeszcze jakas dziewucha z 5 klasy sie do nas przyczepila i chciala mala mi prowadzic i za wozek trzymala, oczywiscie jej nie dalam i specjalnie aby jej sie pozbyc musialam trase spaceru zmienic :ico_zly: i po dziurach sie telepac

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

12 mar 2010, 21:11

Pruedence, a co to za wynalazek to esspresso...?:)

Helen imię Kiara przecudne;) skąd ten pomysł??

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości