@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

29 sie 2011, 20:16

Witam ! manenkaJakie Nellunia ma piękne ząbale jest słodziutka .Mi powiedzieli ,że 7-mio miesięczny bobas powinien zjadać około 180ml mleka.A co do odstawiania nocnego to jestem przeciwna dziecko jak zjada w dzień wystarczająco to powoli odzwyczaja się od nocnego karmienia bo śpi ja jak Stefan się budzi to podaję mu po cichutku monia i on czasem zasypia jeszcze na 3-4godz czasem jednak chce jeść trudno wtedy wstaję i mu podaję .Z doświadczenia i rozmów z pediatrą wiem ,że dziecko puki zjada mamine mleczko niestety budzi się w nocy ,kiedy się przechodzi na sztuczne całkowicie wtedy już nocki są raczej przespane -tak było z moim starszym.

Co do Stefana hmmm ma już 70 cm :ico_brawa_01: i waży 8380g więc przytył około 200g nie jest żle cysie mi na nockę produkują mleka tyle ,że zalałam dziś całą koszulkę co wcześniej mi się nie zdarzało bo było mleczka mniej.

Dowiedziałam się ,że teściowa ma przeżuty na wszystko nie ma już chyba żadnego miejsca bez raka mąż mi mówi ,że to kwestia max tygodnia więc telepneło mną doszczętnie .....Sory za wywody na tak smutny temat ,ale tutaj to nawet nie mam komu się wypłakać mąż sam cierpi pewnie bardziej niż ja (choć nie okazuje)Dobranoc i do jutra.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

29 sie 2011, 21:56

witajcie :-)

b@sia ale masz dolną córeczkę :ico_brawa_01: a nie zimno jej jak tak zasuwa po płytkach gołymi kolankami????

manenka Nelcia jest przesłodka i duża dziewczynka, ząbki ma cudne.
Mateusz przy waszych dzieciakach wydaje mi się taki malutki :ico_noniewiem:

@gniecha tzn że nie wprowadzałaś jeszcze glutenu do diety Stefana???chodzi mi o kaszki manny itp. w jakiej ilośći i jak częśto

gratuluję produktywnych cysiów :-D
Dowiedziałam się ,że teściowa ma przeżuty na wszystko nie ma już chyba żadnego miejsca bez raka
wiesz mną też to wstrząsnęło, choć nie znam tej kobiety. bardzo Wam współczuję. Ale powiedz, dlaczego do tego doszło??nie próbowali jej leczyć??Czy było za późno????

[ Dodano: 29-08-2011, 22:00 ]
manenka ile powinien wypijać 7-mio miesięczny maluch???na puszce mleka napisane jest, że 180 ml, ale to jest wypośrodkowane i jedne dzieci zjadają mniej a inne więcej

A czemu chcesz małą oduczyć jedzenia w nocy???Mateusz też je jeszcze w nocy

Sala samobójców???oglądałam kilka dni temu właśnie późnym wieczorem i nie mogłam sobie potem poradzić. Film wstrząsający, tym bardziej, że niestety realistyczny. Powinni obejrzeć go wszyscy rodzice.

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

29 sie 2011, 22:19

@gniecha, trzymam kciuka za synka siostry :ico_sorki:
A u nas dziś wyszedł drugi ząbek..
brawooooooo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Pokażcie fotki tych waszych zębowatych pociech..
muszę zrobić uśmiechniętą buziolkę :-)
Martwię się tym wszytskim, bo nie wiem czy znajdę odpowiednią pracę, czy będę miała z kim zostawić małego :(
bo to tak ciężko, ja na razie muszę się nauczyć fachu, bo zielona jetem, a jak już się nauczę, to otwieram własną działalność, nie wyobrażam sobie tych rozstań z dzieciaczkami i bycia poza domem ok. 9 godzin.
dziewczyny doradźcie jak wprowadzałyście gluten ??????????????????????
ja młodemu dałam kawałeczek piętki do gryzienia :-)
Aaaa i stawiam torcik za nasze wczorajsze 6 mcy :ico_tort:
to ja się częstuję :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
tutaj link sprzed paru dni jak sobie radzi :-D
super, ale pięknie jej to wychodzi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Mój synek chyba jakiś do tyłu jest ani zęba ani nie siedzi ani nie raczkuje
nie martw się, mój też ;-) i na nich przyjdzie pora. Stasiu na brzusiu jak leży, to dźwiga tyłek i się denerwuje, żze nie może się posunąć, a w nocy w łóżeczku robi obroty i śpi w poprzek.
byłam z Nell w przychodni i lekarz obejrzał jej uszko i pięknie ładnie się odetkało i jest czyściutkie, więc znowu na nie słyszy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
super wiadomość :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
otóż to moja księżniczka nie cierpi kupnych ,
kochana, bo te kupne są obrzydliwe, moje dzieci też ich nie lubią, Ula pluyła kupnymi a i Stasiu preferuje moje zupki :-)
nocne karmienie bo je mi o 24-1 i 5-6
Stasieczek podobnie.
Jak wy dziewczyny macie zamiar odstawić wasze dzieciaczki od nocnego karmienia??
no właśnie też się nad tym głowię ostatnio, zacznę podawać herbatkę lub wodę zamiast mleczka i może to pomoże, nie pamiętam jak to z /ulą było.
Powiedzcie ile powinno wypić mleczka takie 7mc bobasek ?
szczerze Ci powiem, że nie wiem :ico_noniewiem: nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Stasiek je 180ml mleka, czasem mniej a czasem woła o jeszcze.
wrzucę wam jeszcze parę fotek :-D
ale masz śliczniusie dzieciaczki, jaką piękną kiteczkę ma Nelluś :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
pinko, jak znosisz te rozstania??
już trochę lepiej, na początku to płakałam po wyjściu z domu, a teraz już lepiej, wiem że i Stasiu w domu mniej płacze. Cały czas myślę o nich poza domem i dzwonię często do cioci, żeby spytać jak się mają, porozmawiać zz Ulą :-)
Dowiedziałam się ,że teściowa ma przeżuty na wszystko nie ma już chyba żadnego miejsca bez raka
współczuję :ico_pocieszyciel:

A co u nas?
Pozwólcie, że wklęję to co wymodziłam na innym forum, niczego nowego nie wymyślę;
Pierwsze dni na stażu miałam ciężkie, zastanawiałam się czy dobrze zrobiłam, zwłaszcza, że Stasiu w domu płakał Jarkowi a on się denerwował, a ja się denerwowałam w pracy. Do tego strasznie się nudziłam... żadnej pracy nie miałam, tylko mi kazał gość czytać uchwały, zarządzenia, akty prawne i rozporządzenia, albo na ksero piętro niżej latałam, albo do innego budynku urzędu. To ostatnie akurat jest ok, bo wychodzę sobie wcześniej, biegiem do innego budynku a potem już piechotą do domu.
Parę dni temu dostałam wypadek przy pracy i musiałam stworzyć protokół, dzisiaj miałam za zadanie napisać ocenę ryzyka zawodowego, więc już się coś rozkręca ten mój staż, ku mojej uciesze, bo nie lubię się nudzić.

Stasiu się okręca na wszystkie boki, zaczyna się dźwigać do siadania, na brzuszku tyłek podnosi i się denerwuje, kiedy nie może się przesunąć.
Ula ma na Stasia niesamowity wpływ, czasem nam się nie udaje go uspokoić, płacze jak opętany, nam puszczają nerwy, a ona przyjdzie do niego, coś mu powie i on już sięcieszy. Jest dla niego kochana, przytula go, całuje i snuje plany wspólnych zabaw. Przy tym mi tak bardzo pomaga i jest taka dorosła jak na swoje 3 latka. Mówi takie mądre rzeczy i jest bardzo wyrozumiała. To się ją nachwaliłam, ale co mi tam :-D
Byłam z nią dzisiaj u pediatry, bo problem z pęcherzem miała i badania robiłyśmy moczu. Okazało się, że ma skłonności do produkcji piasku i kamieni :-( MAm jej dawać furagin przez 10 dni, a potem zrobimy 3 badania moczu w odstępie co 7 dni i zobaczymy co dalej...

Uciekam spać kochane....

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

29 sie 2011, 23:50

źle pytanie zadałam hehe
nie chodzi mi o to ile jednorazowo powinno wypić tylko ile musi wypić w ciągu całego dnia ? np 0,5l mleka czy 0,75 czy może 1l ??
bo teraz obecnie Nell mi wypija 4 flaszki po 150ml czyli jakieś 600ml dziennie i się zastanawiam czy to nie za mało czy nie za dużo?
kurcze byłam dziś w przychodni to mogłam spytać

co do nocnego odstawiania to ja i tutejsi pediatrzy jesteśmy jak najbardziej za :
-po pierwsze nelluś ma już ząbki a każde karmienie w nocy może powodować potem próchnice i w Norwegii uczuleni są na to i to jest jeden z głównych powodów odstawienia
przecież my sami myjemy zęby w nocy i nic już nie jemy do rana bo i też byśmy mieli problem z ząbkami
-po drugie i Nelluś i ja jak zaczniemy przesypiać całe nocki to będziemy bardziej wypoczęte, więc jak mama i dziecko wypoczęte to wszyscy bardziej szczęśliwi :-D

robiłam tak z Mikiem i się sprawdziło :-D

@gniecha, ładnie Stefan rośnie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a co do teściowej to bardzo mi przykro :ico_pocieszyciel:
Sala samobójców???oglądałam kilka dni temu właśnie późnym wieczorem i nie mogłam sobie potem poradzić. Film wstrząsający,
no i ze mną to samo było

pinko, to super, że się staż rozkręca :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Stasiu się okręca na wszystkie boki, zaczyna się dźwigać do siadania, na brzuszku tyłek podnosi i się denerwuje, kiedy nie może się przesunąć.
super , już nowe postępy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Ula ma na Stasia niesamowity wpływ
fajnie mieć taka pomocną dłoń :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Byłam z nią dzisiaj u pediatry, bo problem z pęcherzem miała i badania robiłyśmy moczu. Okazało się, że ma skłonności do produkcji piasku i kamieni :-( MAm jej dawać furagin przez 10 dni, a potem zrobimy 3 badania moczu w odstępie co 7 dni i zobaczymy co dalej...
oj biedulka , trzymam kciuki za nią :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

30 sie 2011, 20:46

@gniecha, bardzo Wam współczuję :ico_pocieszyciel:
chodzi mi o kaszki manny itp. w jakiej ilośći i jak częśto
ja daję raz dziennie np. do obiadku lub mleka na noc pół łyżeczki kaszki manny. Taka ekspozycja na gluten podobno ma trwac dwa miesiące a potem zwiększa się porcję do łyżeczki.
Basiu, w szoku jestem :ico_szoking: jak sobie Zuzia pięknie radzi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: mój "klocuszek" tylko obraca się na brzuch.. no czasem i na plecy. Kręci się wokół własnej osi i machając rękami i nogami przysuwa się w kierunku zabawek. No i też obdarł sobie palec u nogi.. :ico_olaboga: manenka, Nelcia przefajna.. kitka i ząbale rewelacja :ico_brawa_01:
A Wojtuś dostał biegunkę.. wczoraj było jeszcze jako-tako, a dziś przez dzień zrobił na pewno 10 okropnych kup, jest taki nieswój. Jak tylko coś zje lub wypije zaraz mu to wylatuje. Kupiłam mu probiotyk, dałam dziś jakiś deserek jagodowy a jutro ugotuję marchewkową z ryżem. Mam nadzieję że zadziała.

[ Dodano: 30-08-2011, 20:46 ]
@gniecha, bardzo Wam współczuję :ico_pocieszyciel:
chodzi mi o kaszki manny itp. w jakiej ilośći i jak częśto
ja daję raz dziennie np. do obiadku lub mleka na noc pół łyżeczki kaszki manny. Taka ekspozycja na gluten podobno ma trwac dwa miesiące a potem zwiększa się porcję do łyżeczki.
Basiu, w szoku jestem :ico_szoking: jak sobie Zuzia pięknie radzi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: mój "klocuszek" tylko obraca się na brzuch.. no czasem i na plecy. Kręci się wokół własnej osi i machając rękami i nogami przysuwa się w kierunku zabawek. No i też obdarł sobie palec u nogi.. :ico_olaboga: manenka, Nelcia przefajna.. kitka i ząbale rewelacja :ico_brawa_01:
A Wojtuś dostał biegunkę.. wczoraj było jeszcze jako-tako, a dziś przez dzień zrobił na pewno 10 okropnych kup, jest taki nieswój. Jak tylko coś zje lub wypije zaraz mu to wylatuje. Kupiłam mu probiotyk, dałam dziś jakiś deserek jagodowy a jutro ugotuję marchewkową z ryżem. Mam nadzieję że zadziała.

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

31 sie 2011, 10:08

nie próbowali jej leczyć??Czy było za późno????
Oj próbowali próbowali prawie 2 lata temu dawali jej 6 miesięcy życia przeszła 4 chemioterapie ,ale jednak było to stadium zbyt zaawansowane ,za póżno zdiagnozowane ...a mimo to mieliśmy nadzieję .....
@gniecha tzn że nie wprowadzałaś jeszcze glutenu do diety Stefana???chodzi mi o kaszki manny itp. w jakiej ilośći i jak częśto
Nie jeszcze nie bo pediatra mi mówi ,żeby zaczekać a wprowadzałam młodszemu w taki sposób ,że najpierw kaszki do mleka dodawałam potem ryż stopniowo do jedzenia makaron itd tylko na początku w niewielkiej ilości.
@gniecha, trzymam kciuka za synka siostry :ico_sorki:
Chyba wszystko ok bo pismo żadne nie przyszło
nie martw się, mój też ;-) i na nich przyjdzie pora. Stasiu na brzusiu jak leży, to dźwiga tyłek i się denerwuje, żze nie może się posunąć, a w nocy w łóżeczku robi obroty i śpi w poprzek.
Nie matrwię się to tylko tak informacyjnie bo w łóżeczku czasem go zastaję zupełnie odwróconego do góry nogami czyli radzi sobie z przemieszczaniem .A od dziś dżwiga pupę z brzusiem do góry więc szykuje się do startu he he :-D
a ona przyjdzie do niego, coś mu powie i on już sięcieszy. Jest dla niego kochana, przytula go, całuje i snuje plany wspólnych zabaw.
To u nas jest bardzo podobnie Stefan cieszy się niesamowicie jak tylko Lucka zobaczy a jak zagada to śmiechu cały dom :-D
źle pytanie zadałam hehe
Normalnie powinna jeść 4-5 razy po 180ml tyle ,że podajesz już zamiast butli obiadki więc czasem może tego obiadku jej być przymało więc daje się np.60ml mleka .Z tego co opisujesz to Nell zjada tak jak powinna -przybiera na wadze i tego trzeba się trzymać nie zamartwiaj się na zapas :-)
co do nocnego odstawiania to ja i tutejsi pediatrzy jesteśmy jak najbardziej za :
Ja wyraziłam tylko swoją opinię każdy ma swoje sposoby no nie??Życzę powodzenia może być ciężko ,ale fakt dziecko śpiące w nocy to marzenie każdej mamy takiego maluszka :-)
@gniecha, ładnie Stefan rośnie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a co do teściowej to bardzo mi przykro :ico_pocieszyciel:
Dziękuję Wam wszystkim za współczucie

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

31 sie 2011, 21:49

hej dziewczynki, ja miałam dziś bardzo pracowity dzień, ale już się skończył :ico_sorki:
o pierwsze nelluś ma już ząbki a każde karmienie w nocy może powodować potem próchnice i w Norwegii uczuleni są na to i to jest jeden z głównych powodów odstawienia
hmmmm nie pomyślałam o tych ząbkach :ico_noniewiem: my co prawda jeszcze nie mamy, ale mały czasem je 2 razy w nocy :ico_noniewiem:
ile musi wypić w ciągu całego dnia ?
nie mam pojęcia. na tych wszystkich puszkach i schematach jest napisane, że dziecko w tym wieku musi mieć 4 posiłki mleczne po 180, ale przecież nie każde dziecko tyle zje.
Blanka26 napisał/a:
chodzi mi o kaszki manny itp. w jakiej ilośći i jak częśto
ja daję raz dziennie np. do obiadku lub mleka na noc pół łyżeczki kaszki manny.
o i oto mi chodziło. dzięki :ico_sorki:
to otwieram własną działalność, nie wyobrażam sobie tych rozstań z dzieciaczkami i bycia poza domem ok. 9 godzin.
a czym planujesz handlować????
Ula ma na Stasia niesamowity wpływ
a Ty wiesz, że u nas też??chyba jednak dzieci wyczuwają siebie nawzajem :ico_noniewiem:
i fajnie, że już Ci się rozkręca zakres obowiązków. A powiedz jak długo będzie trwał ten staż???


AniaZaba, zdrowia dla Wojtusia. A wiesz od czego to???

Oj próbowali próbowali prawie 2 lata temu dawali jej 6 miesięcy życia przeszła 4 chemioterapie ,ale jednak było to stadium zbyt zaawansowane ,za póżno zdiagnozowane ...a mimo to mieliśmy nadzieję ..
rozumiem. Ale nadzieję trzeba mieć do końca...
Nie jeszcze nie bo pediatra mi mówi ,żeby zaczekać
aha. my zaczynamy dopiero

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

31 sie 2011, 22:58

manenka, Nelcia przefajna.. kitka i ząbale rewelacja :ico_brawa_01:
dziękuję :-D
A Wojtuś dostał biegunkę..
oby jak najszybciej minęła :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
nie zamartwiaj się na zapas :-)
zamartwiam się by jej za dużo nie dawać mleka :ico_oczko:
Ja wyraziłam tylko swoją opinię każdy ma swoje sposoby no nie??
hehe no a ja swoje :-D
hej dziewczynki, ja miałam dziś bardzo pracowity dzień, ale już się skończył :ico_sorki:
a co robiłaś??
hmmmm nie pomyślałam o tych ząbkach :ico_noniewiem:
to jeszcze nie masz się co martwić u mnie Mike dostał na 4mc ,a Nell na 5mc więc musiałam już wcześnie się nad tym zastanowić co robić :-)
chyba jednak dzieci wyczuwają siebie nawzajem :ico_noniewiem:
i to samo u nas, Mike ma najlepszy wpływ na Nell, nikt ja tak szybko nie uspokoi jak on :-D

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

01 wrz 2011, 09:14

A Wojtuś dostał biegunkę..
jak on się ma? Biegunka minęłą? Dużżo zdróweczka dla Wojtusia.
a czym planujesz handlować????
sobą :-D hehehe, planuję oferować swoje usługi jako BHP-owiec :-)
A powiedz jak długo będzie trwał ten staż???
na razie 3 miesiące, a potem mogę przedłużyć o jeszcze 3 miesiące :-) więc w sumie max 6.

Ach te nasze dzieciaczki, najlepiej się jednak rozumieją, ciekawe z czego to wynika :-) Cieszę się, że tak jest między nimi i ciąle Uli powtarzam, że brata musi kochać, że muszą się razem zawsze trzymać i pomagać sobie, bo jeśli przyjaciel zawiedzie, to brat, czy siostra zawsze będzie :-) I cały czas jej mówię, że jest moją wielką pomocnicą, a ona taka dumna wtedy chodzi.

Dzisiaj pierwszy dzień w przedszkolu, rano problemów nie było, Ula poszła do dzieci od razu. Pani sympatyczna, więc myślę, że będzie ok, ciekawa jestem tylko jak z jedzeniem, heheheh, bo ten mój smyk, to taki mały niejadek....

Uciekam dop pracy... miłęgo dzionka.

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

01 wrz 2011, 19:25

jak on się ma? Biegunka minęłą? Dużżo zdróweczka dla Wojtusia.
dziękuję wszystkim. W trzecim dniu biegunki w kupie były ślady krwi więc od razu zarejestrowałam go do lekarza. Z każdą chwilą był słabszy i czuć było po rękach że traci na wadze. Do godz. 15 zrobił 6 kup + 2 w nocy.. no i dostałam skierowanie do szpitala, że mam się zgłosić w razie krwi w kupie, podwyższonej temp.. lub czegokolwiek niepokojącego bo pani doktor stwierdziła że i tak się nadaje do szpitala :ico_placzek: więc walczymy z tym jego nieżytem jelitowym, poimy co chwilkę chociaż kilka kropelek, dajemy gastrolit i probiotyk no i dziś za cały dzień zrobił 3 kupy ale już takie normalniejsze "papkowate" bo wcześniej to była zielona, okrutnie cuchnąca galareta.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość