elenar
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2007, 00:06

02 maja 2007, 12:36

Karolas, asiam_26 moja Madzia też ma gronkowca złocistegi i jeszcze jedną bakterie w nosie. Problem jest taki że trzy antybiotyki działaja na obie jednoczesnie i żadnej nie można podawać dziecku doustnie tylko dożylnie. W poniedz. pojechalismy do szpitala ale nas nie przyjęli bo u nas panuje biegunka wirusowa a że Madzia ma teraz mały katarek to nas odesłali do domu i dali skierowanie do laryngologa. Zobaczymy co powie laryngolog, ale pewnie każe powtórzyć wymaz z nosa i gardła, żeby potwierdzić. Mnie skoniło do zrobienia wymazu z nosa wlasnie katarek od 4 tygodnia życia Madzi powracający i dlugotrwały, do tego zielony i bardzo gęsty. I jak widac dobrze że zrobiłam. W piątek mamy wizytę u laryngologa zobaczymy co on powie. Karolas może warto zrobić Amelci wymaz - ja poszłam prywatnie - bo lekarz nie widział sensu jego robienia bo może to byc np. alergia, albo zaraziła sioe od kooś z rodziny . Tak ogólnie to lekarze nie są skłonni dawac jakichkolwiek skierowań na badania. A druga lekarka do której poszłam ( długo była na zwolnieniu a do niej zwykle chodzimy bo według mnie najbardzij kompetentna) od razu dała nam skierowanie do szpitala bo żadnego antybiotyku nie mogła nam przepisaćtylko pozostaje dożylnie augmentin na obie bakterie. Nie wiem tylko jak długo mozna zwlekac leczenie tych bakterii bez szkody dla dziecka. A tak w ogóle to mam dośc tych chorób w domu :ico_placzek: Od końca marca ciągle coś sie dzieje w domu. Niech to wreszcie sie skończy!!!

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

02 maja 2007, 14:16

elenar, podpisuje si obiema rekami - niech sie te choroby skoncza!

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

02 maja 2007, 15:12

elenar, Mo maly ma gronkowca zlocistego i jakiegoś tam paciorkowca w tym swoim małym nosku. Mojemu małemu laryngolog przepisał maść z antybiotykiem - 3 mm do każdej dziurki - nazywa się Bactroban ( ale cenę ma kosmiczną 50 zl za 3 g tubkę)no ale trochę pomogła katar jakby mniejszy ( w dzień już nie trzeba odciągać tylko przed snem i nad ranem po przebudzeniu). stosujemy ją już 11 dzień i w piątek znów do laryngologa - mam nadzieję, że pomoże i do szpitala iść nie będzie trzeba. Ja tych szpitali boję się jak ognia bo właśnie tam mały złapał te cholerstwo ( bo my z mężem robiliśmy wymazy i jesteśmy OK)a jak do szpitala pójdzie to 1 wyleczą a drugie jakieś tałatajstwo złapie. :ico_olaboga:
Karolas U nas wymaz pobiera laryngolog (do niego trzeba skierowanie od pediatry), prywatnie każdy wymaz (czy z gardła czy z noska czy ucha) kosztuje 18 zł. To bezbolesne wkłada tylko taki jakby patyczek ( jak do czyszczenia uszu) do noska i pobera na tą watkę glutki. A potem to już tylko trzeba czekać na wynik czy coś tam zlego wychodowali. A może rodzinnie zróbcie sobie wymazy bo może przez to ciągle chorujecie?
IwonaCzego ja już do tego noska nie leję, używam i morskiej i fizjologicznej soli. Wszystko to zaczyna mnie przerastać :ico_placzek:
qunick, podpisuje się pod tobą niech te choróbska się w końcu skończą

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

02 maja 2007, 17:12

Karolas no to mnie załamałaś kobieto z tym ząbkowaniem... Bartuś ślini się już dość mocno i ostatnio zrobił zieloną kupę. Mam jednak nadzieję że to jeszcze nie ząbki... Nie chciałabym żeby mnie skubaniec ugryzł, hihihi:)
Włąśnie mialąm was pytac o miesiączkę, czy którejś z Was już się pojawiła! Mnie jeszcze nie ale mama mi powiedziałą kilka dni temu że mogę sie już spodziewać w nie długim czasie. Mam nadzieję że nie tak szybko się pojawi! Choć poczułam coś w jajniku lewym więc nie wiadomo...
mamcia Kochana dobrze ze już wiesz skąd te miedziane włoski u Twojej księżniczki!!! Ale skoro Twoj mąż też mial takie przez chwile jak był mały to jest szansa że u Julci też się zmienią!?
W tą niedzielę Bartuś bedzie miał chrzciny. Ciekawa jestem jak bedzie... Powiedzcie mi czy na takie ubranko polarowe czy powinnam ubrać jakiś kombinezon na Bartusia. Czy tylko wystarczy pod spód coś ciepłego? W kościołach jest zimno mimo iż na polu ma być 20 stopni.
hekkate pisałaś że podczas chrztu ksiądz Was zapytał o coś że nie wiedzieliście za barzdo co odpowiedzieć. Co to było? Napisz mi bo ja tez nie wiem czego się spodziewać.

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

02 maja 2007, 17:35

Magdziaka mnie to moja mam nauczyła jeszcze jak byłam w ciąży a jak do niej jade na pare dni z Mirelka to zawsze uczy mnie coś nowego ale do takich czapeczek jeszcze nie doszłyśmy .






Czy wasze maluchy tez tak ssaja paluszka bo moja Mirelka to już za bardzo smoka nie chce .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

02 maja 2007, 18:58

LUTOWKI no niektóre dzieciaczki od 3 miesiąca zaczynaja sie bardziej slinic bo slinianki sa juz wykształcone i dlatego a nie koniecznie to musza być juz żąbki choć mojej szwagierki mała własnie od 3 miesiąca zaczynała walczycz ząbkami robiła zielone kupki i lekarka mowiła cały czas ze to alergia a jak pojawiły sie białe slady na dziąsełkach to juz było jasne ze to zęby sie zaczynają i biedna meczyłą sie od 3 miesiąca a dwa naraz jej wyszły tydzien temu a ma teraz 8 miesięcy to sobie wyobrazcie jakie szwagierka z nia katorgii przechodziła, na noc ciągle panadol i masc na ząbki ach :) Amelcia cały czas by trzymała rączki w buzce i jej nie przeszkadzam w tym bo ponoc to dobrze ze tak nupla je sobie a przy tym tak fajnie mlaska i sie śmieje az kciuk ma cały czerwony hi hi
No chyba bedziemy musieli zrobic badania na gronkowca no nie wiem zobacze co powie pediatra :) ale dzieki dziewczyny

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

02 maja 2007, 20:02

Iza ale masz super ze umiesz robić na szydełku!! Tez bym chciała, moja babcia świetnie robiła na drutach, ale już niestety nie żyje.. nie ma mnie kto nauczyć,buu!
Mój Bartuś też ssie paluszki i nawet całe piąstki wpycha do buzi. Czasami się śmiejemy bo on siedzi spokojnie a za chwile tak natychmiast ciągnie piąstke do buzi, jakby chciał sie udeżyć! Ale normalnie tak szybko to robi!! Niezły ubaw! Ale na szczeście smoka tez ssie!
karolas kurde, mam nadzieje że to nie gronkowiec! Ale warto przebadać Amelcie żeby mieć pewność!
Biedna ta Twoja szwagierka. Nieźle szybko pojawiły się ząbki jej dzidziusiowi. Oby nasze dzidzie tylko śliniły się jak najdłużej! Mojej koleżanki syn ślini się i jest niespokojny od 6 miesiąca a teraz ma 10 miesięcy i nadal zero zęba! Dziwne to trochę. A już od 6 miesiaca miały wychodzić mu zęby.
Lecę kąpać Bartoszka Groszka!!

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

02 maja 2007, 21:08

LutówkiNie straszcie z tmi ząbkami, mały mi coś straszne grymasi, ślini się też potwornie a rączki do buzi tak pcha i mlaska przy tym koszmarnie. Chyba już śpi ale smok w buzi choć nie słychać żeby ssał.
Też bym chciała umieć na szydełku czy drutach ale choć mam dużo nauczycieli to brak mi podstawowego elementu: cierpliwości. idocznie tak musi być jedni robią inni muszą kupić. :ico_haha_02:
Jeśli chodzi o okres to nie mam i póki karmię mieć nie będę bo tabletki biorę i mam przerw nie robić. Więc spoko tyle dobrego. Ja jestem z tabletek zadowolona do mleka nie przechodzą i wcale laktacji nie zmniejszają więc ok :-D

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

02 maja 2007, 23:13

Kochane Lutówki przesyłamy z Agatką pozdrowienia, pamiętamy o Was i zaglądamy, ale mamy ciągle gości zatem rzadko piszemy. Ale już nie długo.... Buziaczki dla Was

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

03 maja 2007, 08:27

czesc dziewczyny
katelajdka mi to w sumie obojetne czy jej sie zmienia bo anwet w nich ladnie wyglada a taki kolorek wlosow zawsze mi sie podobal hihihi ale amsz super zdjecie synka czarno biale, no ekstra normalnie, a jesli chodzi o chrzciny to ubierz go normalnie i do kosciola naloz cos nawierzch zeby mu cieplutko bylo ale zeby sie nie spocil bo on tez duzy chlopak jest i pulchniutki to ma tez *naturalny kozuszek* hihiih ze tak to nazwe, a jesli chodzi o miesiaczke to ja dostalam w pierszym miesiacu po porodzie malpe jedna wredna i tak mam co miesiac mimo ze karmilam duzo dopiero przestalam niedawno..echhhh

Julcia ma wlasnie takie jakby biale dziaselka kurcze mam nadzieje ze to nie zabki a jak ja poczuje palcem to powinno byc twarde miekkie czy jakie?? bo wtedy jej sprawdze paluszkiem dziaselka, a wczoraj wlasnie miala goraczke i strasznie okropnie marudna i dzis od rana to samo az sobie gryzie te lapki wszystko wkalda do buzi co zlapie, nawet swoja wlasna kolderke :ico_szoking: mam nadzieje ze to nie zabki tylko ciekawosc swiata. no a Julcia juz lapie zabaweczki i je wklada do buzki ladnie sobie macha i juz za nozki lapie dokladnie stopki ale jeszcze ich niewklada do buzki tylko nimi macha

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość