Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

21 lip 2009, 19:05

Kinga (św. Kinga, księżna sandomierska,
bardzo mi się podoba :ico_oczko: nie tylko dlatego że z Sandomierza pochodzę :-P

A ja się zlazłam dzisiaj, w sumie z górki cały czas i nie tak strasznie daleko ale pięty mnie bolą :ico_puknij:

iw_rybka, a witam, Twój synek starszy prawie rok to napewno coś tam rozumie,jak dzidzia będzie kopać i wogóle to już całkiem będzie zainteresowany.
Artur też pokazuje na mój brzuch i mówi dzidzia i na swój później to samo :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

21 lip 2009, 19:17

Artur też pokazuje na mój brzuch i mówi dzidzia i na swój później to samo
hahahah dzieci sa przekochane :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

21 lip 2009, 19:23

Artur też pokazuje na mój brzuch i mówi dzidzia i na swój później to samo :ico_haha_01:
- no wlasnie i dlatego mysle,ze on jeszcze nie duzo rozumie.Wogole wydawalo mi sie,ze juz jako trzylatek bedzie taki kumaty a teraz jak w ciazy jestem,to on mi sie taki malutki wydaje...Panikara ze mnie :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

21 lip 2009, 19:46

a teraz jak w ciazy jestem,to on mi sie taki malutki wydaje...Panikara ze mnie :ico_wstydzioch:
no ale dopiero połowa ciąży, ja na początku to jeszcze go musiałam często na rękach nosić bo zaczynał chodzić dopiero a teraz to już biega i zajmie się sam sobą

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

21 lip 2009, 20:59

iw_rybka, wydaje mi sie, ze Asia jest do tego dobrze przygotowana i rozumie, ale to tak naprawde okaże się dopiero jak sie dzidzia urodzi. Na pewno będzie to dla niej trudne i nie będzie zadowolona, że rodzice zajmują sie innym dzieckiem a nie juz tylko nią. Pomocne były ksiązki dla dzieci, np:
'krecik i mama zajączków'
'franklin i dzidzius'
'obrazki dla maluchów. czekamy na dzidziusia'.
cięzko było, jak zamieniłam jej łózeczko na inne, a łózeczko Asi przygotowałam dla dzidzi. Mimo podniesionego poziomu znalazła sposób zeby do niego wchodzić, mówiła, ze to jest jej łózeczko nie dzidzi. Ale juz sie z tym oswoiła i juz do niego nie wchodzi.
Dziś mnie zaskoczyła, jak wróciłam z wizyty do gina, to zdziwiona zapytała: mamusiu, nie masz jeszcze dzidziusia? chyba myslala, ze pojechałam juz do szpitala urodzic i wroce z dzidzia.
Ale generalnie ciągle powtarza, ze jest malutka, ze jest dzidzius i takie tam.

Byłam dzis u gina, wszystko jest ok, wg niego na razie na poród sie nie zanosi (chociaz to samo juz słyszałam przy Asi i trzy dni później urodziłam), szyjka rozpulchniona, ale rozwarcia nie ma. Na KTG skurczy niet. Młoda waży około 2900, wygląda, że chuda i długa czyli jak Asia. śmiałam sie, ze mi taka waga dziecka juz wystarczy, żeby urodzić. A gościu, proszę mi wierzyć, ze drugi poród jest dużo przyjemniejszy i szybszy niż pierwszy. Teraz kolejną wizyte mam 18 sierpnia - dokłądnie w termin porodu wg OM. A KTG mam robić co tydzień.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

21 lip 2009, 21:07

hej dziewczęta :-D :-D witam ponownie jak na drugiej części meczu :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

spoko temacik sierpniowo-wrześniowych dzieci powstanie wkrótce :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: wszystko w swoim czasie, niech no tylko sie rozpakuje pierwsza "legalna" sierpniówka :-D :-D :-D :-D oczywiscie i dla Naszych lipcówek adoptowanych kącik znajdziemy :-D :-D bo żyć bez nich sie nie da poprostu :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

dziś dzien zalatany, byliśmy u znajomych, potem na zastrzykach, u teściowej... potem pojechaliśmy do mojej koleżanki zobaczyć jej córcie :-D jaka ona sliczna malusia, czarnulka, włoski ma długie, cudna :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

na koncu byliśmy w parku na małym bezalkoholowym ze znajomymi z uczelni :ico_oczko:

odwiedzilismy tez dzisiaj obie porodówki, które miałam na oku :ico_oczko:

Godula- blisko drogą szybkiego ruchu, szpital jak szpital bez rewelacji, cudowna położna nas przyjeła, oddział spoko, sala pojedyncza porodowa, bez problemu z moim HBS i sercem... raczej przyjmą mnie od ręki, bo rzadko im sie zdarza ze wszystkie sale są zajete, wszystko mają swoje, nawet pampersy, trzeba mieć dla dziecka tylko chusteczki nawilżone i ubranko na wyjscie, zespół lekarzy i położnych świetny, opieka nad dzieckiem spoko, sale poporodowe 3-4 osobowe :ico_oczko: obecnosć męza i ubranie dla niego bezpłatne, cisza i spokój na oddziale, trzeba mieć laktator taki zwykły ze sobą

Ligota- troche trzeba jechać droga nieciekawa, przez las jakbysmy staneli to znikad pomocy bo pustkowie, szpital kliniczny, tłumy ludzi :ico_olaboga: :ico_olaboga: na przyjęcie trzeba czekać kilka godzin, dopiero jak sie coś dzieje nie tak to od razu sie trafia na porodówke, kobiety rodzą tam hurtowo, zespół lekarzy i położnych świetny, opieka zarówno nad dzieckiem jak i nad rodzącą świetna, na zawołanie położne we wszystkim pomagają, ciuszki, pampersy, wszystko trzeba mieć swoje, obecnosc taty- spoko tylko jak wszytsko przebiega zgodnie z planem, ciuchy dla taty trzeba kupic, sale 4-5 osobowe, ogólnie kręci sie tam masa ludzi, troche zgiełk i hałas tam panuje

no i mam dylemat wielki bo oba szpitale mają coś w sobie... Godula- tam napewno mnie przyjmą od razu, bez czekania w kolejce z bólami- w Ligocie moze byc róznie :ico_noniewiem: nawet nagłe przypadki muszą troche "odczekać", tam zawsze jest kolejka, szpital przepełniony... z drugiej strony Ligota troszke bardziej 'nowoczesna' od Goduli :ico_noniewiem: ale na Goduli panuje jakaś "sympatyczna kameralna atmosfera" tam nie jest sie jedną z wielu...

ech... musze przemyśleć wszystkie za i przeciw :ico_noniewiem:

a teraz ide sie położyc bo miałam duuużo wrazeń

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

21 lip 2009, 22:16

teraz to już biega i zajmie się sam sobą
- no moj tez,nawet juz sie rozebrac umie,juz kombinuje zeby samemu majteczki zalozyc ale wciaz jest malutki :ico_wstydzioch:
Ale generalnie ciągle powtarza, ze jest malutka, ze jest dzidzius i takie tam.
- no wlasnie,to jest najgorsze,ze nam sie dzieciaczki czy maluszkach troszke uwstecznia ale damy rade,pozniej za to beda sie fajnie dogadywaly w zyciu.

Dzieki za podpowiedz z ksiazeczkami,musze kupic - synek lubi ksiazeczki,to moze cos zrozumie.Z lozeczkiem chyba nie bedzie problemu,bo zanim zaszlam w ciaze,to go wyprowadzilismy na "dosrosle" lozko i tamtego pewnie juz nie pamieta :ico_oczko:

Chyba poprostu mam za duzo czasu i sie nakrecam :ico_noniewiem:
drugi poród jest dużo przyjemniejszy i szybszy niż pierwszy.
- he he - oby,ja synka 16 godzin rodzilam :ico_oczko:

izuś_85, z tego co napisalas to chyba do Goduli bym sie przychylala :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Kurcze,ja rodzilam w Szpitalu Wojewodzkim w Gdansku i wszystko musialam miec swoje,tzn wszystko dla dzidzi: chusteczki,pampersy i ubranka,to szpitalne,ktore mu zalozyli bylo w rozmiarze 56 a on sie urodzil 60 cm dlugi :ico_olaboga: Wygladal jak z sierocinca :ico_szoking:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

21 lip 2009, 23:37

Wpadam z pozdrowieniami od Beatki dla was i fotka Krzysia
Obrazek

[ Dodano: 2009-07-21, 23:39 ]
Kurcze,ja rodzilam w Szpitalu Wojewodzkim w Gdansku i wszystko musialam miec swoje,tzn wszystko dla dzidzi:
u mnie w szpitalu to samo choc niby pampersy mieli dawac
a te pipy z noworodkow jak brały mała kapac to zakładały jej po kapieli ta sama osikana juz chyba 2 kg pieluche :ico_puknij: oszczednosc :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

22 lip 2009, 06:17

ramonka, ale krzys malusi cuudny :ico_brawa_01: :-D
izuś_85, wybralabym godule

od 4 nie spie mialam ciagle bole jakby miesiaczkowe niedawno minely mlody sie obudzil strasznie rwial mnie piersi ide dzis na badania i na wizyte do gina zobaczymy jak z rozwarciem moim
w sb jade do mojego szpitala poogladac wszystko,znajomy lekarz ciotki przebada mnie sprawdzi wyniki i oceni wszystko fachowym okiem

ps.dzis zamawiam lozeczko :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

22 lip 2009, 08:03

Krzysiulek jest śliczny!!!!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość