Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

10 kwie 2008, 20:43

No dziś już było nieco mniej tej kupki. Tylko 3 razy :ico_noniewiem: Jeżeli jutro jeszcze się to powtórzy to idę na bank.

Delicja, ja już się rozeznałam nieco w tej szczepionce :-D Teraz powiedz mi, dlaczego nie chcesz szczepić?

[ Dodano: 2008-04-10 ]
:569: :569: Halo!!
Już chyba nie powiecie, że sprzątacie o tej porze :-D :ico_olaboga: Wątek mamy w rozsypce :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

11 kwie 2008, 01:13

Hejka :-D

Ja tylko odmeldowuję że jeszcze zyję :ico_oczko: :-D chociaż przy tak mega energii jaką posiada Vikula niedługo na pewno padnę... i już się nie podniosę :-D
Co ta moja dziewczyna nie wymyśli i nie wykombinuje... No ale pretensji do nikogo mieć nie mogę skoro sama całą ciążę prosiłam by moje dziecko należało do tych żywotnych :-D

Od jutra mężulo ma wolne zatem składam obietnicę, że się tu pojawię, nadrobię zaległości, popiszę i zamęcze was fotkami Viki :ico_haha_01: no i pożegnam, bo we wtorek lecę z mała do Polski hihi :ico_haha_01:

A póki co buziaczków sto dwa i papa...

[ Dodano: 2008-04-11, 01:20 ]
Ale jeszcze na szybko - Delicja jak już ci pisałam ja na MMR Viki nie zaszczepię!!! Za dużo się naczytałam i nasłuchałam by się odważyć :ico_olaboga: Jedynie zastanawiamy się z męzem na podanie jej tej szczepionki w oddzielnych dawkach...

Kolka problem z MMR jest taki, że część przeprowadzonych badań (głównie w USA) wiąże tą szczepionkę z zachorowaniem na autyzm :ico_olaboga: Nie wiem na ile w tym prawdy, ale rozmawiałam z kilkoma lekarzami i zdania mają podzielone... Część twierdzi, że owszem szczegółowe badania wskazują iż MMR może mieć powiazanie z autyzmem a część że to przypadek bo szczepionkę dostaje się pod koniec 1 roku zycia a więc w tym samym okresie co objawia się autyzm :ico_olaboga:
Nie wiem komu wierzyć ale mam już dość kłopotów z alergią by jeszcze teraz ryzykować. No i u Viki dochodzi drugi problem że MMR jest robiona na bazie zarodków jaj kurzych na które Viki ma uczulenie :ico_olaboga:
W każdym razie w obecnej chwili wstrzymujemy się z daniem Viki MMR i staramy o zgode lekarza na podanie jej osobnych dawek na rózyczkę, świnkę i odrę.

Awatar użytkownika
Mróweczka
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1333
Rejestracja: 14 mar 2007, 19:35

11 kwie 2008, 01:41

ej dobra co to jest MMR?? mi przysylaja na szczepienie i ide a na co to w sumie niewiem-taka jestem matka bleeeeeeeeeee

co tam jeszcze

zdjecia Julci superowskie-to w podpisie piekne jest :-D

kasik Twoja fota w podpisie sliczna i jakas znajoma hih :-D milego pobytu w PL

katrin nikt nikogo niepodrywal-kazdy swoich sie trzyma :ico_oczko:

Delicja :ico_brawa_01: za jogurciki!!!

kari a co Krystek ma ze skora??

buziaczki cmok cmok

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

11 kwie 2008, 08:48

kiedyś była tylko na różyczkę a jeżeli się chciało potrójną to trzeba by].
ło zapłacić ja nicolke szczepiłam tą potrójną bo nie chciałam trzy razy a teraz jest już tylko ta potrójna i za darmo a nie słyszałam o tym co mówi kasik że autyzm :ico_szoking: sie lekko wystraszyłam jużnie wiem . ale ja szczepię przynajmniej lżej przejdzie te choroby jak już dostanie.
KOLKA mała czadowo wygląda a zwłaszcza w tym rowerku
MRÓWECZKO ogl adałam wasze przyjęcie no nasz ERYŚ kawaler pierwsza liga super .ale ty wyglądałaś też zarąbiście trzeba było jeszcze tate za coś przebraćć

[ Dodano: 2008-04-11, 08:50 ]
wątek padnie zawsze to mordka z koleczką go podtrzymywały a teraz kolka jest a mordeczki coś nie ma tylko czasem zajrzy :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-04-11, 09:09 ]
u nas pada juz trzeci dzień normalnie katastrofa martynka fiksuje w domu włazi już wszędzie nawet na parapet oj oj :ico_olaboga:

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

11 kwie 2008, 09:49

Cześć dziewczyny!

Ja też mało zaglądam, ale tak to już jest, czasu brak na wszystko :ico_placzek: :ico_placzek:

A ta szczepionka o której mówicie to na co to jest bo ja tą nazwę pierwszy raz słyszę :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

11 kwie 2008, 10:00

Hej laski. Ja tylko na chwilkę, bo u nas narazie pogoda jest, ale ma się popsuć. Za komplementy serdecznie dziękujemy :ico_sorki:
Tu załączam Wam artykuł nt tej szczepionki- jest też o autyzmie. W autyzm nie wierzę, natomiast w zagrożenia dotyczące różyczki, odry i świnki jak najbardziej tak.
http://www.mmrthefacts.nhs.uk/resources/pdf/polish.pdf

To Papapa

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

11 kwie 2008, 10:34

kurcze a ja nie moge zobaczyc zdjec Julci :ico_placzek:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

11 kwie 2008, 11:37

Hej :-D

Dziewczyny,
pisząc wyżej o opiniach niektórych lekarzy że MMR może być powiązana z autyzmem w żadnym wypadku nie chciałam was nastraszyć czy nastawić negatywnie do tej szczepionki :ico_nienie:
To były tylko moje własne obawy i przemyślenia na ten temat.
Boję się bardzo różyczki, odry i świnki bo mogą narobić wiele szkód w organizmie dziecka :ico_olaboga: ale wszelkie "zawirowania" wokół jakichkolwiek leków czy szczepionek mnie martwią i powodują że zaczynam się zastanawiać czy warto zatem je stosować.
Jak napisałam już wyżej zastanawiamy się powaznie z mężem nad podaniem lub nie tej szczepionki Viki i nad tym w jakiej postaci. Wiem, że dla dobra małej powinna otrzymać tą szczepionkę. Wiem też, że oddzielne dawki nie są tak skuteczne jak pojedyncza dawka MMR. Decyzja będzie więc trudna... ale co tam, takie jest zycie...

Buziaczki...

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

11 kwie 2008, 12:35

a to o tą szczepionkę chodziło, my już mieliśmy iść 2 tygodnie temu na nią, ale przez to choróbsko, będziemy szczepić za 2 tygodnie! Szczepionki faktycznie teraz wywołują trochę zamieszania, bo ostatnio słyszę niektóre opinie,że wiecej mogą zaszkodzić niż pomóc, ale tych chorób też bardzo się boję, więc my będziemy szczepić!

No w końcu zobaczyłam zdjęcia Julci super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

No i byłam na blogu Eryczka kurcze dziewczyny nic się nie pochwaliłyście że się spotkałyście :ico_nienie: :ico_nienie: , a daleko od siebie mieszkacie? Ale widać że impreza była udana, super :-) :-)

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

11 kwie 2008, 16:11

Podaje stronke o tej szczepionce:
http://www.mmrthefacts.nhs.uk/resources/pdf/polish.pdf
pozdrawiam wszystkie Was cieplutko,ale wciaz brak czasu,zeby uczciwie tu przysiasc.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość