Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

16 maja 2009, 13:19

margarita83, wspolczuje, ale tutaj kluczem do sukcesu jest konsekwencja, takze nie lam sie, bedzie dobrze :-)

a mialam Wam napisac, ze jak bylismy w Anglii, to egzema Jasperka sie pogorszyla i poszlismy do lekarza pediatry.. babka kolejny raz potwierdzila, ze to wlasnie egzema, dala nam jakis nawilzajacy krem do stosowania 5 razy dziennie i hydrokortyzon, no i Oilatum do kapania... troszke sie juz poprawilo, ale jeszcze daleko do gladkiej skory - na nogach i ramionach.. dobrze, ze mu z buzki zeszlo :ico_sorki:
w ogole, zaczela mu skora pekac w zalamaniach pod kolankami i na paluszkach, takie otwarte rany :ico_szoking: ale juz udalo sie to zaleczyc.. normalnie teraz mam manie smarowania go i chyba z 10 razy dziennie smaruje go calego, bo wiem, ze to mu pomaga i lagodzi troche swedzenie :ico_noniewiem:
w ogole, jak mnie to wkurza, kazdy mowi co innego... dermatolog z Gibraltaru przepisala mu jakies masci ze sterydami, a ta angielska pediatra byla w szoku, ze tamta taka silna masc przepisala i kazala nia twarz smarowac :ico_noniewiem:

polska dermatolog z kolei stwierdzila, ze w 95% przypadkow to alergia pokarmowa, a w 5% uczulenie na proszek, krem itp.
tutejsi lekarze twierdza, ze to NIE jest alergia pokarmowa, tylko sprawa genetyczna :ico_noniewiem:
przeciez medycyna az tak nie moze sie roznic... (?!?!)

na wszelki wypadek powrocimy do dzieciecego proszku i kupimy mleko dla alergikow :ico_noniewiem:

A. teraz pojechal do sklepu kupic bramke ochronna, zeby postawic ja w drzwiach, bo pisalam Wam, ze malego one fascynuja i nie da sie wejsc do pokoju, jak sie do nich dobierze...

Gie, zamelduj, co u Ciebie i u mamy :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Iwona H
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2226
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:31

16 maja 2009, 13:31

shoo, ale alergia pokarmowa to nie tylko mleko dla alergikow...
pamiętam jak Patryk miał alergię (tyle,że na nabiał) to nawet musiałam zwracać uwagę czy w zupkach bądź deserkach nie ma mleka

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

16 maja 2009, 13:48

shoo, ale alergia pokarmowa to nie tylko mleko dla alergikow...
pamiętam jak Patryk miał alergię (tyle,że na nabiał) to nawet musiałam zwracać uwagę czy w zupkach bądź deserkach nie ma mleka
wiem wiem, ale jak na moje oko, to nie wydaje mi sie, zeby to byla alergia pokarmowa... on praktycznie od 2 miesiaca zycia jest na tym samym mleku, jadl juz jogurty i serki dla dzieci... a egzema zaczela sie jakies 3-4 m-ce temu, cos mi sie wydaje, ze gdyby rzeczywiscie to byla sprawa pokarmowa, to od poczatku cos by bylo nie tak, no chyba, ze tak sie rozwinelo... ciezka sprawa, bo jakby bylo pewne od czego to, to by bylo latwiej, a tak to nikt nic nie wie, takie wiszenie w prozni :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

16 maja 2009, 14:35

Margarita, nam tez raz tak plakala :ico_placzek: :ico_placzek: ale to bylo wtedy kiedy probowalam ja oduczyc cycka - jak wspomnialas o tym pohlipywaniu to mi sie przypomnialo, jak jej sie zebraly gluty w gardle i miala taki nierowny odech, i lezki jej lecialy i slinila sie, ale tak jak mowi shoo, konsekwencja to podstawa!! Ja wierze ze Wam sie uda, nam sie udalo i to zaledwie w kilka dni przyzwyczaic ja do zasypiania samej, fakt ze jak juz wspomnialam butelke je wczesniej w lozeczku i przy niej zasypia, no ale Nina nie uzywa smoczkow itp, a i bez butli jak jest zmeczona tez zasypia - dzis rano tez plakala jak ja odlozylam do lozeczka - ale pomarudzila pomarudzila i zasnela po kilku minutach.

Niestety bzu nie ukradlam :(( spotkalam sasiadke i z nia spacerowalam :ico_zly: :ico_zly: nastepnym razem - ale z tarasu zerwalam kwiatki bo nam sie ladnie rozwinely, mamy takie w donicach duzych zolte podobne do zonkili tylko dluzsze, tez ladne ale nie pachna tak jak tamte :[

Awatar użytkownika
Iwona H
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2226
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:31

16 maja 2009, 14:39

shoo, dokładnie może być tak, jak piszesz...
u Partyka to było tak,że alergia pojawiła się jak miał 2 miesiące, nie pił żadnego mleka i nie był jeszcze niczym innym karmiony jak tylko moim mlekiem a jednak alergia wyszła. To wtedy dla mnie była katorga bo to ja musiałam odstawić nabiał - mleko, jogurty, sery...
Mimo tego wolałam przestać to jeść i karmić Go dalej. Dopiero po roku kiedy sam odrzucił pierś,pediatra powiedziała żebyśmy spróbowali podać Mu zwykłe mleko (chyba było to Bebiko, dokładnie nie pamiętam) i po 3 dniach Patryk cały był wysypany. Przez następne ponad 1,5 roku dostawał Bebilon Pepti i dopiero gdzieś od ok. 3 miesięcy gotujemy Mu kaszę mannę na zwykłym 2% mleku. Pediatra powiedziała,że jak już nic nie jest to widocznie alergia przeszła.
U nas to,że Patryk był alergikiem w dużej mierze może być spowodowane tym,że G. jest alergikiem, jako dziecko też leczyli Go na alergie, tyle,że nie na nabiał. G. reaguje na pylenia drzew.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2009, 14:40 przez Iwona H, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

16 maja 2009, 14:40

Ach a a propo lekarzy - Nina kiedys tez miala bardzo sucha skore, i ja po przeczytaniu paru artykulow doszlam do tego, ze to od za dlugich kapieli w za cieplej wodzie - poszlam do lekarza, a skora byla taka ze prawie schodzila jak luski - ja przesadzalam z kapiela bo Nina smiala sie w glos jak byla w wodzie, a woda byla cieplejsza bo szybko stygla.
No i powiedzialam to lekarzowi - powiedziala, ze to na pewno alergia pokarmowa, ze mam zmienic mleko na inne, a ja mowie jej ze to od wody i jestem o tym przekonana - mowi ze tak nie wyglada sucha skora od wody :) no wiec nie posluchalam kupilam oilatum krem, wode nalewalam rano, zeby odparowal chlor troche (jak dla rybek) a wieczorem dolewalam tylko wrzatku przegotowanego, kapalam ja w mace ziemniaczanej i skora gladziutka jak dawniej :)
I powiem Wam ze moze kiedys sie na tym przejade - ale przestalam im wierzyc, najpierw robie to co uwazam za sluszne a pozniej jak nie dziala to ide za ich radami - doszlo do tego, ze tabletki antykoncepcyjne tez sobie wybieram sama i prosze lekarza rodzinnego o ich przepisanie :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: bo skoro ginekolog nawet nie zleca badan hormonalnych to jego wybor jest prawie taki sam jak moj - na podstawie prob i bledow :)

Jak zwykle sie rozpisuje :(( Ide sprzatac dalej (sasiad z sasiadka wpadli a u mnie oczywiscie odkurzac na srodku pokoju, naczynia brudne na wierzchu achhh zdarza sie :P A wpadli bo sie rozpadalo i musialysmy szybko sie zwinac do domu a dzieciaczki nam spaly - ja mieszkam na parterze wiec nie trudno bylo je tam przetransportowac )

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

16 maja 2009, 16:04

Hejka po południu.

Słuchajcie dostałam sms-a od Gie - napisała że jedzie do mamy do szpitala i że bardzo nas przeprasza ale nie miała czasu do nas napisać. Odezwie się wieczorkiem jak jej się uda.

Dziewczyny wiem, że muszę być konsekwentna przy tym usypianiu ale to jest takie trudne, aż boję się wieczoru. Wczoraj to byłam taka roztrzęsiona i rozżalona że nawet nie miałam ochoty na baraszkowanie z P. :-/ :ico_wstydzioch:

A ja mam jedną zaufaną pediatrę-alergolog (oczywiście prywatnie) i powiem szczerze że mam do niej pełne zaufanie, choć wiem że jest troszkę nadgorliwa. Jak Maja wypluje u niej smoczek i upadnie na podłogę to ta leci na górę do domu żeby go wyparzyć w gorącej wodzie przegotowanej :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:
Ale poza tym mam pełne zaufanie do niej.
Ja od środy podaje Majce do każdej butli mleka 2 miarki Bebiko i 3 miarki Bebilonu Pepti. Jak na razie nic jej nie wyszło i mam nadzieję że ta skaza jej już minęła.
Od jutra będziemy podawać po 3 miarki Bebiko a 2 bebilonu pepti.
Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

A w ogóle to mam takiego plana że jak ją już nauczymy zasypiania samej na noc, to będę ją uczyła w ciągu dnia zasypiania samej - rany boskie ile mi konsekwencji potrzeba, może mi któraś troszkę pożyczy??? ;-)

[ Dodano: 2009-05-16, 16:07 ]
shoo, przykro mi z powodu egzemy Jaspiego.
Mam nadzieję że to minie. Ja mam i wiem co to jest. Choć u mnie występuje punktowo to i tak mnie wnerwia i jest uciążliwa (swędzi), a na domiar złego jeszcze mam bielactwo - ostatnio lekarka medycyny pracy stwierdziła że los jest nie sprawiedliwy bo na jedna dziewczynę spadły dwie choroby :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Iwona H
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2226
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:31

16 maja 2009, 16:08

rany boskie ile mi konsekwencji potrzeba, może mi któraś troszkę pożyczy??? ;-)
margarita, ja z całej siły trzymam kciuki, na pewno Ci (a raczej Tobie i Mai) się uda.

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

16 maja 2009, 16:12

Iwona H, :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: dziękuje za wsparcie, jesteś kochana.

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

16 maja 2009, 19:13

MARGARITA - dzięki za przekazanie informacji...

jestem z powrotem...

no więc mama jest generalnie w stanie bardzo dobrym, niektórzy lekarze są wrecz zdziwieni, ze mame przyjeli na OION (Oddzial Intensywnej Opieki Neurologicznej), bo w porównaniu do ludzi, którzy tam leżą jest zdrowa, jak ryba. Tam ludzie sa po "prawdziwych" powaznych udarach, leza powykrzywiani, prawie warzywka. A mama czuje sie ok, jesli oczywiscie nie ma tych atakow, ktore teraz, odkad lezy pod kroplowkami i podaja jej leki - sa lzejsze i nie tak czeste :ico_sorki: :ico_sorki: Tomografia wykazala, ze mamie peklo jakies naczynie w glowie i saczy sie z niego krew. Dlatego mama musi lezec caly czas (nawet ma kaczke i pielegniarki myja ja gabka, zeby nie musiala wstawac do lazienki :ico_olaboga: ), najlepiej na wznak. Krwawienie podobno powinno samo ustac i wtedy mame czeka szereg badan, razonans magnetyczny etc. Lekarze musza sprawdzic czy przez ten wylew w glowie nie powstal jakis krwiak, czy cos podobnego. Najgorsza wiadomoscia jest to, ze lekarze powiedzieli, ze mama polezy na tym OION'ie jakieś 2 tygodnie, a potem moze ja jeszcze gdzies przeniosa... :ico_noniewiem: Strasznie dlugo :ico_chory: Szkoda mi Jej bardzo. Mama nie chce za duzo jesc, bo mowi, ze boi sie, ze zachce jej sie kupe, a nie chce sie zalatwiac na te kaczke, chociaz mowi, ze pielegniarki sa super, bardzo mile, nie denerwuja sie i bardzo dbaja o pacjentow. Obok mamy lezy kobitka, ktora karmia jakimis odzywkami i ona co chwila sie zalatwia w pampersa i chyba sama tez sie wstydzi tej fizjologii, bo jak przychodza do niej pielegniarki i widza, ze sie zalatwila, to pytaja grzecznie, spokojnie i ze wspolczuciem dlaczego tyle czasu w tym lezala i sie nie odzywala, i niech krzyczy za kazdym razem, to przyjda natychmiast :ico_sorki:

Generalnie moja mame przyjeli tam dzieki pani dr z jej pracy (moja mama pracuje w jednym z Ministerstw), ktora pracuje takze w tym szpitalu. Jak moja mama przyjechala na izbe przyjec, to powiedzieli, ze to nie rejon mojej mamy i nawet zadzwonili do mojego miasta, zeby zapytac czy u nas jest oddzial neurologiczny i chcieli ja odeslac na nasza wioche. Ale potem dowiedzieli sie, ze mama dostala skierowanie od tej pani dr, ktora pracuje w szpitalu (a takze w Ministerstwie mojej mamy) i od razu skierowali ja na badania :ico_sorki: :ico_sorki: Bardzo sie ciesze, bo tam w W-wie maja na pewno 1000 razy lepszy sprzet i opieke, niz tutaj u nas. Od razu przypomina mi sie lekarz, ktory nie spojrzal nawet na mnie kiedy bylam w szpitalu z objawami rozpoczetego porodu - bo ogladal mecz siatkowki w tv.

Jestem dobrej mysli, bo mama naprawde wyglada i czuje sie dobrze... oby to krwawienie ustalo i oby nie zrobil sie w glowie zaden guz, tetniak, czy co tam jeszcze moze urosnac... :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość