Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

23 lip 2009, 16:06

rybcia82, dzięki za pocieszenie, ale i tak spokojniejsza będę jak we wtorek mi gin powie co i jak... :ico_placzek:
trzymam kciuki za izuś, niech jej tam dopilnują...

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

23 lip 2009, 16:09

izuś trzymamy kciuki, zeby wszystko było ok.

Renia0601, ja bym chyba wolała byc nacięta, bo szybciej poród sie skończy.

Tagar, śliczne zdjęcia ubranek na aukcji. W jakim programie je obrabiałaś, ze są bez tła?

ja juz po goleniu, ale sie umęczyłam. Może nie jest idealnie na łyso, ale jak na kobiete pod koniec ciązy to i tak super.

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

23 lip 2009, 16:22

Tweety123, ja usg z przeplywami mam teraz zawsze od kiedy wykryto u mnie przestarzałe lozysko tu masz cos o tym



Przepływy krwi w tętnicach pępowinowych świadczą o wydolności łożyska, które decyduje o tym, ile substancji odżywczych i tlenu dopływa do dziecka. Przewlekłe zaburzenia przepływu krwi między dzieckiem a matką mogą doprowadzić do hypotrofii, czyli zbyt małego przyrostu masy ciała dziecka. Słabe przepływy mogą być związane m.in. z nadciśnieniem, cukrzycą, nieprawidłową budową łożyska, jego przedwczesnym starzeniem. Ale jednorazowy nieprawidłowy wynik USG nie przesądza sprawy. Kolejne pomiary mogą być prawidłowe. Warto powtarzać badanie USG co dwa-trzy tygodnie, kontrolując przyrost masy ciała dziecka i wartości przepływów naczyniowych. W przypadku potwierdzenia hypotrofii może być konieczna obserwacja w szpitalu pod koniec ciąży, a nawet wcześniejsze wywoływanie porodu.


Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

23 lip 2009, 16:25

jak tam twoja corcia?
teraz juz wszystko OK, ale lezała tydzien w szpitalu (od 4 doby życia) : wysoka bilirubina i infekcja pępka.

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

23 lip 2009, 16:49

Katka, a na usg ile twoja coreczka wazyla?wiedzialas ze bedzie az tak duza?

[ Dodano: 2009-07-23, 16:55 ]
Renia0601 ile dalas za lozeczko?
ja 339 plus przesylka a teraz patrze na allegro ktos wystawil za 328 juz z przesylka kurcze 35 zl w plecy no ale teraz juz trudno wazne ze dzis je wyslali i moze jutro kurier zapuka do drzwi i nie dam spokoju mojemu K bedzie musial do sb poskladac mi je :-D

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

23 lip 2009, 18:54

betina, My to chyba nawet na tej samej aukcji je kupiłyśmy ;) i mi też już dziś wysłali, więc jutro czekam na kuriera, i ja brałam za pobraniem i wyszło mnie z przesyłką 375zł

A Wy tu seksoholiczki jeszcze same się golicie :ico_oczko: mnie ostatnio mężu golił :-D

[ Dodano: 2009-07-23, 18:58 ]
bedzie musial do sb poskladac mi je :-D
no my też w sobotę myślę będziemy składać, choć nic nie pisali że materac wysłany i pościelki, ale pościel to mu mogę ewentualnie 'starą' wrzucić

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

23 lip 2009, 19:34

betina, dzięki za info, ciekawe, co pokaże usg we wtorek...
muszę~przeczytać o tym przestarzałym łożysku jeszcze
żeby tylko było wszystko w porządku, a mój Tomeczek kopie jak dzik, może zwiększę moje posiłki, bo ostatnio nie jem kolacji przez zgage...

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

23 lip 2009, 19:41

Tweety123, ja mam klopoty z tym lozyskiem i z tad niska waga mlodego tydzien temu wazyl 2100 a porownujac z waszymi brzdacami to strasznie malo
mi lekarz zalecil extra odzywianie mega ilosci warzyw i owocow i miesko nabial no i duzo mam spedzac czasu na swiezym powietrzu bo tlen poprawia krazenie ale nie moge tez za duzo chodzic wiec na laweczke co najwyzej pozostaje mi chodzic i tam poczytac gazetke
w sb w szpitalu u ciotki poprosze o usg ciekawa jestem czy waga sie poprawila

Renia0601, ja materac mam od tygodnia w domu a posciel od 2 miesiecy ponad :ico_oczko:

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

23 lip 2009, 19:43

olala, niestety dokladnie nie pamietam, wiem tylko, ze jako pierwsza sierpniowka sie rozpakowalas w moim snie :-D
betina, herbatke to ja z owocow a nie z lisci malin pije wiec luz.
Tweety123, Ty sie nie nakrecaj na koniec, bo tylko sie stresujesz niepotrzebnie :ico_haha_01:

Ja po KTG, oczywiscie Mlody skopal sluchawke.Skurcze jakies male wiec lux. Za to poklocilam sie z moim ginem, duren jeden, gdyby nie to, ze nonono fachowiec z niego to dalabym sobie spokoj :ico_zly:
Otorz powiedzialam mu o diabetyku, ze termin na 7 sierpnia, ze bylam na szkoleniu z diety, ze zaczelam ja stosowac, i ze zalatwilam sobie glukometr, zeby cukier miec pod kontrola. Na co on chcial mi paski przepisac i pyta sie o nazwe. Nazwy nie pamietalam ale mowie mu ze paski MAM. A on nic tylko swoje, po czym powiedzial mi ze sobie zarty z ciazy robie, ze cukrzyca to powazna sprawa, itp. w koncu zapytal ile mam tych paskow, wiec mowie mu ze 100 szt!!!!! A on, ze tyle to mi do konca ciazy starczy!!! Noz kur... ja sobie jaja robie??? To NFZ sobie zarty stroi, bo kobieta z cukrzyca ciazowa powinna natychmiast byc pod kontrola a nie ze ja sobie sama glukometr zalatwiam!!!!!!!
Az sie poplakalam z tych nerwow, i nie wiem czy przez nie mi cukier nie podskoczyl, bo wyszedl mi ponad norme i to grubo :ico_noniewiem: :ico_zly:

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

23 lip 2009, 19:44

Beatka napisala mi eska ze grosiu zalapal ciagniecie cyca :ico_brawa_01: i teraz oderwac od niej sie nie chce :-D
kazala przeslac wam pozdrowienia i prosi o trzymanie kciukasow zeby zoltaczka szybko zeszla z Zółtego (chlopak wzial sobie do serca swoje nazwisko) :ico_haha_01: :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość