Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

30 maja 2008, 23:02

Witajcie,

co do serii Mądry Maluch - wydana jest osobno, czyli nie w miesięczniku Rodzice, ale po prostu jako osobne wydanie, zawiera 10 płyt, tak jak pisała Alineczka - przeznaczone sa te płytki dla dzieci w róznym wieku, aa i to nie jest polska seria, więc Madziorka pewnie u Was też można coś takiego upolować, pewnie nawet jest większy wybór, no ale nie po polsku, bo my mamy tutaj polski podkład..kupić to mozna raczej bez problemu, bo ja to widziałam jakis czas temu, zresztą Alineczka pisała, ze ma to co najmniej od 6 mesiaca Waneski, my dopiero teraz kupiliśmy bo predzej nie interesowalismy Alka tv, dopiero teraz zauwazamy ze sam sie zaczyna interesować, ale nie wszystko :ico_haha_01: uwielbia fajne piosenki, dzieci oglądać, owoce jak sobie skaczą :ico_haha_01: to go kręci..a co do ceny - 19,90zł :-)
ale zaznaczam Madziorka, że tam jest podkład muzyczny - przede wszystkim muzyka poważna, Aluś baardzo lubi, bo jeszcze w brzuszku słuchał :ico_haha_01: ale oprócz podkładu sa rymowanki - rodzice podspiewuja dzieciom i dzieci krzyczą a kuku...w ogóle ten filmik, akurat ta płytka co my ją puszczamy, jest bardzo prosto skonstruowana, ale o to własnie chodzi - przyciąga uwagę, nie ma nadmiaru bodźców itd i maluch moze sie skupić i ćiwczyc swoją spostrzegawczość itd poza tym tam jest dużo dzieciaczków, jeszcze młodszych od naszych dzieci, więc mój maluch czuje się jak w grupie :ico_oczko:

ale sie rozpisałam, robię taka reklame ze powinni m za to zapłacić :ico_oczko:

a u nas po staremu, co dzwne - dostałam okres 7 dni wcześniej :ico_szoking: - co nie zdarza mi sie zbyt często, zawsze ,mam bardzo regularnie..więc zachodze w głowe co sie dzieje... :ico_noniewiem: a poza tym - jak juz o tym pisze - odkąd dostałam @po porodzie zawsze miałam bolesne kilka dni przed i w trakcie tez było raczej bee, a teraz i poprzedni miesiac jest prawie nieodczuwalny...rany julek o co chodzi :ico_szoking:

[ Dodano: 2008-05-30, 23:32 ]
dziewczyny - czy Wasze dzieci wierca się podczas snu nocnego czy spia spokojnie???bo Alek od kilku tygodni baardzo sie wierci, bardzo i z boku na bok i na brzuszek i bardzo dziwne pozycje przybiera podczas snu, nie wiem czy cos mu sie sni, czy mu niewygodnie..gorąco to raczej mu nie jest bo zazwyczaj rozkopany kocyk, stopy zawsze gołe...zazwyczaj takie wiercenie zacyna sie nad ranem czy rano, moze po prostu jest głodny???no nie wiem nie wiem...jestem ciekawa jak jest u Was??a i co sądzice - nasze dzieci juz chyba mogą spać na brzuszku w nocy??

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

30 maja 2008, 23:59

aleksandrowicz lelek w brzuchu muzyki powaznej nie sluchal a tez nia nie gardzi hehe wiec nie wiem czy to ma znaczenie ze lubi i juz hihi
dzieki za streszczenie tych plyt
ja myslalam ze to muzyka a nie video ale zakupie i zobacze jak bedzie lelek zainetersowany
tutaj nie widzialam i nie wiem nawet gdzie szukac i jak je nazwac hihi

lelek lubi sie krecic w nocy tzn zmienia czasem pozycje stad domniemam ale nie na tyle bym mnie to niepokoilo
czasem zdarza sie ze spi w poprzek lozeczka i tyle

jak sie kreci to zaraz budzi hihi

a spi na brzuszku i jak mu sie podoba , jest na tyle duzy ze w to nie ingeruje , od lduzeszego czasu zauwazylam ze preferuje brzuszek lub boczek hehe
a najfajniej spi z kuferkiem do gory hehe slodko

napewno nic mu nie bedzie
ja bym sie nie przejmowala

dobranoc

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

31 maja 2008, 00:42

Madziorka - nasze dzieci jeszcze kilka miesiecy przed urodzeniem posiadały zdolność uczenia się i zapamiętywania, więc to, że słuchałam mozarta -bo po prostu go lubię - w ciąży, ma jednak jakieś znaczenie...no oczywiscie preferencje naszych dzieci nie zależą tylko od tego co sie działo za ich życia płodowego, bo przecież to było tylko kilka miesięcy :ico_haha_01: ale oczywiście nie jestem ekspertem, więc mówię co myślę i czuję i wypowiadałam sie tylko i wyłącznie we własnym imieniu, wcale nie generalizując...


zmykam już, mam dość siedzenia przed kompem, cały wieczór dziś na portalach z pracą....
a tak nawiasem - chodze na rozmowy i juz trzeci raz słyszę - potrzebujemy kogos z większym doświadczeniem a teraz co najwyżej bezpłatny staż.... :ico_puknij:

buziaki

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

31 maja 2008, 00:47

Aleksandrowicz spoko chyba mniel zle odebralas
ja tez slyszalam o tym ze sluchajac muzyki w ciazy dzieciaki zapamietuja zycia plodowego znane im dzwieki glosy...
ale ja nie o tym...
chodzilo mi o to ze lelek niesluchajac tego wczesniej jednak lubi hihi


ja to roznej muzy slucham, wiec lelek musi miec podzielna uwage hehe

dobranoc

edyta29
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 733
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:11

31 maja 2008, 08:56

Witam u nas pogoda super, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: szkoda że dziś i jutro idę do pracy :ico_placzek:
Wczoraj Wikuni puściła się ropka z oka więc poszliśmy do lekarza , niestety naszaj już nie było, więc przyjeła nas inna.Na dzień dobry pyta mnie co to za siniak , ja jej na to : że mała z krzesła spadła
A ona: że to nie wygląda na upadek i zanotowała w kartotece że dziecko z siniakiem. Ale się wystraszyłam ,no bo ja przecież oficjalnie na wychowawczym , a to stało się jak mnie nie było.Zaraz pytania zadawała, no a ja się strachu najadłam,ttyle się przecisz słyszy o maltretowanych dzieciach :ico_olaboga: No ale załagodziłam sytuację mówiąc że przecież nawet najlepszym rodzicom zdarzają się wpadki.Nie mam pretensji do tej lekarki bo prawidłowo zareagowała , siniak naprawdę paskudny.
A co do kosmetyczki to poszłam z Wikunią uszka przebic , no trochę płaczu było bardziej ze strachu niż z bulu , a ja sobie maseczkę oczyszczającą zafundowałam :-D
Oj Alineczko jak ja dobrze to znam mój M też nie za bardzo chce z dziecmi siedziec gdyby nie teściowa też nie wiem co bym zrobiła.Często jak właśnie M ma się dziecmi opiekowac to jej podrzuca , no ja mu robię wykład że tak się nie robi .No i jest jakieś 2 dni spokoju(tzn.że to on opiekuje się dziecmi) no ale potem znów do teściówki podrzuca, niestety sama jest sobie winna , bo się zgadza chociaż ją proszę żeby tego nie robiła i dała M dzieci .
Co do telewizji to moje dzieci długo się tym nie interesowały niestety teściowa zakupiła sobie cyfrę no i Klaudia wpadła w sidła tv no ograniczam ,ale jak jestem w pracy to patrzy do woli.Wiki to jeszcze wcale nie interesuje naszczęście :ico_sorki: :ico_sorki:
No ale jak puszczę jej piosenkę to tanu tanu robi chwilę i potem już jej się nudzi :-)
Alexandrowicz Wiki wierci się tak że cho cho ale ja w cale się tym nie przejmuję , :ico_wstydzioch: ruch to zdrowie, a na brzusiu to już dawno śpi i sama się zwyrtnie jak jej nie pasi.

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

31 maja 2008, 10:43

WITAM u nas najazd gosci jest super i prezentow kupe :-D :-D pozniej idziemy do parku na impreze :ico_oczko:



ALEKSANDROWICZ u nas Wiki ostatnio non stop spi na brzuchu i wierci sie okolo 5 rano i dostaje wtedy mleczko spi dalej :ico_oczko:



EDYTKO oj ropka z oczka biedna Wiki ale szybko sie zagoi :ico_oczko: a lekarka ze takie cos notowala ten upadek :ico_szoking: u nas takiego czegos niema!!Ale kazdy lekarz ma swoje wymogi :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

31 maja 2008, 10:45

Aleksandrowicz Wanesska wirci się od zawsze. Pamiętam tu nawet zdjęcia wkjlejałam jak ona wędrowała mając 13 dni, miała chyba z miesiąc kiedy rto myślałam, ze mojemu dziecku ukręcono głowę.. bo dotykam twarzyczki, a jej tam nie ma :ico_szoking: a twarzyczka w innym krańcu łózka, normalnie 180 stopni się przekręcała hehe Z wiekiem doskonaliła wiercenie się i teraz to juz w najdziwniejszych pozycjach śpi, przewraca się, przekręca, śpi na gołwie . Juz się nie martwię, ona co 15 minut zmienia pozycję. Nie wiem czy to dobrze, ale co tu zrobisz? Nie przywiązesz przeciez dzieciaka pasami...
Martwi mnie inna sprawa... Wanesska bardzo niespokojnie spi.. Nie wiem czy to przez te gorączkowe dni nie wyszalała się, bo nie puszczałam ją raczkować po zimnej podłodze, czy za duzo wrazeń jakichś? TV staram się ograniczać, ogląda tylko Mądry Maluch jeden raz, czasami włączymy jej teledyski Bebe Lilly lub Gummy Bear. No chyba ze raczkując załąpie się na naszą telewizję.. naprawdę nie wiem, ale to juz wyczerpuje...

Gorączka juz nie wróciła uff. Widzę Madziorka jesteś zwolenniczką ":nowej " szkoły co do leczenia gorączki. Ja zastowsowałam stary sposób i pomogło. W samym body i bez skarpet? Brrrr. Kurde mnie telepie kiedy mam wysoką gorączkę.. chciałabym jakiś ciepły kocyk i skarpety.. Wanessce póki pieluszę zmieniłam trzęsły się nózki... Nie wiem.. ja uwazam jednak, ze trzeba ciepło ubrac podaczs gorączki, wbrew temu, ze ciałojest rozpalone, myślę ze dziecku nie jest gorąco, dopiero jak zaczyna działąć lek i padać gorączka człowiek zaczyna się pocic.. tak myślę. No ale kazdy ma swoje racje, swój instynkt, swoje sposoby :ico_oczko: szanuje to.
Ubrałam małej na pajaca polarek i skarpety, przykryłam ją kołderką , a ona nawet jej nie ściągnęła :ico_szoking: zazwyczaj po 3 minutach kołdra jest skopana, a tu grzecznie lezała z godzinę pod nią i się nie wierciła... kiedy wypociła się i gorączka spadła, ściągnęłam jej swetr i skarpety i zostawiłam w samym pajacu.
Co zaś do Karloa, on poprostu powiedział olać tą niską gorączkę, ja wolałam poobserwować jeszcze, bo nie wiadomo kiedy wróci...

A co myślicie o wychodzeniu na dwór podczas gorącki? W słoneczny dzień, temperatura ok. 22 stopni... ? ja myślę, ze mozna..chociaz nie wychodziłam z małą.

Madziorka wgrywam Ci fragment filmu, zebyś maiła pojęcie :-D Jest tytuł, więc będziesz wiedzieć jakiego napisu szukać. :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-05-31, 11:04 ]
W samym body i bez skarpet?
przepraszam coś mi się pomyliło, przekręciłam Twoje słowa Madziorka..

pisałaś chyba o lekkim ubieraniu i o kolezance, która dzieiciaki w majtkach trzyma :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

31 maja 2008, 11:14

dziendoberek

edyta no to mamy druga zakolczykowana wikunia i o fotki poprosimy
trafilas na nadgorliwa lekarke..... wstyd wiem..
ale z drugiej strony jesli cie nie znala to skad miala pewnosc ze mala upadla sama
dobrze ze jednak sprawa sie wyjasnila

Alinko wiesz postepuje tam bo czytam w ksiazkach i na necie ze to najlepszy sposob i aby absolutnie dziecka nie przegrzewac,bo organizm musi mieć możliwość pozbycia się nadmiaru ciepła. takze to nie sa "moje sposoby" bo ja bedac dzieckiem pamietam ze wlasnie bylam opatulana i pocilam sie niesamowicie hihi
ale jak piszesz kazdy ma swoje podejscie
i wazne ze skuteczne
ciesze sie baaardzo ze wanka wygrala walke z goraczka!!! super

a dzieki za ten filmiki. gdzie je bede mogla znalezc? wkleisz linka?
pozdrawiam

[ Dodano: 2008-05-31, 11:19 ]
alinka spoko hihi nie przepraszaj mnie bo nie ma zupelnie powodu hihi

ja nie wiem czy moj lelek jakis dziwny. ale on zawsze tak lekko ubrany spi.. i cieply jest. a przy pierwszej goraczce to ubralismy go, przykrywalismy a potem przeczytalam cos zupelnie odwrotnego hehe sama nie wiedzialam ze tak sie postepuje

a on sie nie sprzeciwia ani nie telepie z zimna

tylko kapieli nie lubial przy temp, plakal caly czas biedaczek

ale lekarz mowil zeby mimo wszystko kapac nawet jak dziecko chore

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

31 maja 2008, 11:22

madziorka filmik się wgrywa , ale jak skończy wkleję link :)

No kurde w sumie jest troche racji w tym, ze organizm pozbywa się nadmiaru ciepła.. kurde, ale kiedy się trzęsie dziecko? i grzecznie lezy opatulowy w kołderkę? no to chyba jest mu tak dobrze? sama nie wiem...
co do kąpieli.nuie kąpałam w dzień gorączki ani nawet wczoraj. jak to powiedziała moja kolezanka - od tego, ze dziecko o dzień dłuzej będzie niekąpane nic mu nie będzie, a od tego, ze się go wykąpie, moze się coś stać - np. przeziębić się. Podsumowując: większe zagrozenie jest wówczas kiedy dziecko jest wykapane, niz kiedy niewykąpane :-D przyzjanę jej tu rację.
]
Edytko :ico_szoking: po raz pierwszy o czymś takim słyszę! Kurde miałabym pełne gacie i wizje jak mi dziecko zabierają w asyścxie programu UWAGA :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: no ale widać takie procedury.. Tak ze strony to wygląda na dobre działąnie lekarki, kiedy dotyczyło by mnie lub moich znajomych - nazwałabym tą lekarkę złuzbistką :ico_haha_01: :ico_haha_01: tak to jest, ze nie umiemy być obiektywni w takich sprawach...

[ Dodano: 2008-05-31, 11:30 ]

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

31 maja 2008, 12:06

madziorka filmik się wgrywa , ale jak skończy wkleję link :)
ja tez skozystam :ico_oczko:


GOSCIE POSZLI DO MOJEJ MAMUSKI to mam chwilunie :ico_oczko:


co do goraczki to ja nie kapie wtedy Wiki bo kiedys jej sie pogorszylo :ico_oczko: a na noc ubieram niuni body i pajac bo inaczej jej zimno :ico_oczko: a i tak sie odkrywa :ico_oczko:
Ale oczywiscie kazdy zna swoje dziecko i wie co najlepiej jest mu potrzebne :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość