Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

30 lis 2007, 08:53

dzzien dobry dziewczyny!!!!!
Madziorka i Dominisiu dziekuje ze sie o mnie martwiłyście :ico_buziaczki_big:
Kasik :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: dla Viki :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: zdrówka i sto lat :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:
a ja :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: od dwóch dni bo nie mogę wejść na TT :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: tylko moge wcześnie rano, bo nawet w nocy mi nie wchodzi, wczoraj próbowałam cały dzień, juz chciałam pisać do Madzi czy jej chodzi net ( wiem ze to nocny marek :ico_oczko: ) ale stwierdziałam ze bez sensu pisać do kogoś smsa o 24 w nocy :ico_puknij:
Madziu fotki z Egiptu śliczne, ale ja juz je widziałam na fotosiku :ico_brawa_01: bardzo mi sie podobaja :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Kasik napisz co z tym telefonem i jak Viki dzisiaj

a my wczoraj z Franko na spacerku długim byliśmy ( 4 h) bo było słoneczko, poszliśmy nad taki staw dosyć duży do parku i pokazałam Frankowi łabędzie, a ten aż piał z zachwytu :ico_brawa_01: wiec jak bedzie cieplutko to bedziemy tam chodzić skoro mu sie tak spodobało :ico_brawa_01: no i jak wróciłam do domu to miałam tak zmarznięte ręce, ze nie mogłam klucza do drzwi włożyć :ico_olaboga: ale misiek był cieplutki tylko śmiesznie wyglądał bo mu założyłam ta czapkę reniferka i miał do tego taki czerwony nosek z zimna :ico_oczko: hihiihihihi prawdziwy renifer :ico_brawa_01:
oki spadam i do potem, jak mnie nie bedzie znowu jakiś czas to znaczy ze mi net nie chodzi ( znaczy tylko TT bo inne strony wchodza) :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-11-30, 08:17 ]
dziewczyny czy Wy po pierwszym okresie miałyście od razu drugi????? ja powinnam juz dostac 3 tyg temu a wciąż nie mam, a w ciąży napewno nie jestem no chyba ze gumy zawiodły :ico_olaboga: o matko!!!! nawet o tym nie myślę :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

30 lis 2007, 10:21

martuchafrost pisze:dziewczyny czy Wy po pierwszym okresie miałyście od razu drugi????? ja powinnam juz dostac 3 tyg temu a wciąż nie mam, a w ciąży napewno nie jestem no chyba ze gumy zawiodły o matko!!!! nawet o tym nie myślę

:509: :509: :523: :524: :526: :527: :529: :530: :531: :509: :-D :-D :-D
nowy dzidzius na TT bedzie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :-D :-D Marta do apteki po test i patrzymy na nowy suwaczek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a tak powiaznie ja po porodzie mam okres z zegarkiem w reku, ale sie czesto jakies anomalie zdarzaja.
A tt ma slabe serwety dlatego tak kiepsko chodzi :ico_noniewiem:
madziorka hihi, ale syf z tym sellerem... :ico_noniewiem: i jeszcze ten mail :ico_noniewiem: masz racje, ze sie nie zgodzilas na wycofanie. jak tylko kupujecie na e-bay to was moga tym negatywem cmoknac :ico_oczko:
zabawka mi sie nie wyswietlila, ale sadzac z opisu mamy cos podobnego http://www.allegro.pl/item275044979_chi ... 2h_e_.html i Luske zarabiscie to jara :ico_oczko:
a co do hustawki to olewam, kupie se juz w uk, bo tam sa ladniejsze, a L na mikolaja dostanie cos takiego http://www.allegro.pl/item272354684_my_ ... kcji_.html chyba kiedys Emila cost akiego polecala, a Luska jak sie Rano budzi, to mnie nie wola, poki ma co robic (bo jak usnie to wkladam jej do lozeczka jakas zabawke, zeby na rano miala :ico_oczko: ), a takie cos to mi pewnie z godzine wiecej snu zapewni :ico_oczko:

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

30 lis 2007, 10:36

Jasnie Pani :) pisze:nowy dzidzius na TT bedzie

Dominika moze Tobie jest do śmiechu ale mnie nie

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

30 lis 2007, 10:43

martuchafrost pisze:
Jasnie Pani :) pisze:nowy dzidzius na TT bedzie

Dominika moze Tobie jest do śmiechu ale mnie nie

:ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel:
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
przepraszam, glupi zart :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
tak cie tylko chcialam rozruszac :ico_oczko: , to normalne po porodzie, ze sie wszystko rozreguluje, jak chcesz miec pewnosc, to zrob test, ale ja bym poczekala jezcze chwile

[ Dodano: 2007-11-30, 09:53 ]
Luska wczoraj dostala paczke mikolajowa od D z pracy... strasznie duzo slodyczy (hehe, bede miala dla chrzesniaka) i kocyk - zółciutki i mieciutki :-D . tak na oko to mi na okolo 150 zl ta paczka cwychodzi i tak razy 700 pracownikow :ico_olaboga: a jak ktos mial starsze dzieci to jeszcze zabawki z Fisher Price"a dostawaly :ico_szoking: nie spodziewalam sie, ze takie bogate paczki w PL robia :ico_szoking:

Madziorka wlasnie Lska na stojaczku szaleje
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
a tak lubi biszkopty :-D :-D :-D ale trzeba ja rozbierac do konsumpcji, bo cala sie tym polepi :-D
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

[ Dodano: 2007-11-30, 09:57 ]
jeszcze pytanko do Gosi i Feli. co jara teraz waszych brzdacow?? mam 2.5 letniego chrzesniaka i musze mu prezent na mikolaja kupic i nie mam ideii :ico_noniewiem: dziecko z bogatej rodziny, co ma wszystko co zamarzy i chcialabym go zaskoczyc

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

30 lis 2007, 11:17

Hej dziewczyny
Jasnie Pani :) pisze:co jara teraz waszych brzdacow?? mam 2.5 letniego chrzesniaka i musze mu prezent na mikolaja kupic i nie mam ideii

no wlasnie tez mam z tym problem. Bo Tomka jarają tylko samochody z przyczepami - lawetami. Ale ja już nie mam gdzie ich składowac. Co jakis czas rzuce sie na jakąś inteligentniejszą zabawke ale i tak samochody górą. Aha kiedys fela polecala takie super klocki magnetyczne. Tomkowi tez sie bardzo podobaly ale teraz juz pogubil. Musze poszukac.
I tez mam problem bo dla czworki dzieciakow musze prezenty kupic. 1,5 roku 4 lata, 5 lat i 11. 11 latek i 5 latek to chrzesniacy Pawła. Wszyscy chłopcy a mnie juz glowa boli od przeglądania na allegro zabawek.

Kasik i co z tym ebayem i viki? Zglos sie.

Marta dobrze ze sie zguba znalazla :-D

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

30 lis 2007, 11:25

Jasnie Pani :) pisze:przepraszam, glupi zart

wybaczam :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:
Jasnie pani moja chrzesnica to lubi " męskie" zabawki, nie lubi lalek itp ale strasznie jarają ją klocki, cokolwiek co mozna skłądać, a teraz kupiłam jej na allegro kolejkę Thomasa bo chciała :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-11-30, 10:28 ]
gosia888 pisze:Wszyscy chłopcy a mnie juz glowa boli od przeglądania na allegro zabawek.

ja kazałam mojej siorze wejść na allegro i wybrac dla małej zabawkę ( co mi zaoszczedziło czasu i nerwów) podałam jej przedział cenowy no i mi tylko podesłała link i zamówiła, a ja jej kase oddam :ico_oczko: jak pojade do Polandu :ico_oczko:
a do cholery z tymi prezentami , jeszcze nie mamy do Jacka chrześnicy ( 9 lat) ja jej chciałam ciuchy nakupić ale ona jeszcze taka dziecinna ( z domu dziecka jest i nigdy tak naprawde nie miała dzieciństwa) wiec sie nie dziwie

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

30 lis 2007, 12:55

Kochane,
przyznaję szczerze że was nie poczytałam bo chcę się szybciutko wytłumaczyć (i wyzalić :ico_placzek: ) dlaczego wczoraj nie napisałam :ico_sorki:

Poszłysmy wczoraj z Viki na spacer, super ekstra, ona radosna itd. az tu nagle ona mi w płacz... Patrze na zegarek a to pora jej drzemki, więc obnizyłam jej oparcie wózka, dałam smoka i dalej jedziemy a ona... coraz głosniejszy płacz :ico_szoking: :ico_olaboga: I tak darła mi się od centrum handlowego do naszego osiedla (20 minut!!!) :ico_placzek: bo w domciu jak czas na drzemkę to przytulała się do mnie lub ja ją pobujałam i ona zasypiała :ico_puknij: :ico_olaboga: I na dworze domagała się tego samego :ico_placzek:
No i wtedy zrozumiałam że to niestety jest ten moment gdy trzeba z porotem nauczyc Viki samodzielnego zasypiania :ico_olaboga: a unikałam go jak nic...
Wieczorem wykąpałam mała, nakarmiłam, pobaiwłysmy się a potem dałam jej buziaczka i powiedziałam ze teraz mamusia odłozy ją do łóżeczka bo musi zasnąc sama i wyszłam z pokoju. Po kilku minutach zaczeło się piekło :ico_placzek: Viki zaczęła przeraźliwie płakac i wołac cos na kształ "mama" :ico_placzek: Myslalam że mi serce peknie :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Po 3 minutach poszłam do niej, uspokoiłam i odłozyłam do łóżeczka. Za chwilę znowu płacz, po kilkuminutach ja znowu weszłam, uspokiłam buziaczka dałam i siup do łózeczka...
I tak przez.... 1,5h!!!!!!!!!!!!! :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Na koniec to już się sama popłakałam i miałam juz iśc i ją przytulic ale sobie pomyslałam że to by było nie fair jesli przez ponad godzinę ją ucze sama zasypiać a potem nagle ją biorę. Zacisnęłam więc zeby, osuszyłam łzy i poszłam dac jej całusa i uspokoic a tu niespodzianka bo ona zasnęła. Równiótką 1 godzinę i 36 minut od kiedy ją połozyłam do spania :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
Mąz jak wrócił z pracy zastał mnie całą roztrzęsioną i we łzach :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Mówię wam, było mi tak przykro i czułam się taką okropną matką :ico_placzek:
W nocy Viki obudziła się 3 razy, za kazdym odczekałam kilka minut. Dwa razy usnęła sama a za trzecim musiałam wstac i dac jej smoczka i pogłaskac po głowie.

A dzisiaj powtórka :ico_placzek: Jak przyszedł czas jej drzemki to dałam jej buziaczka i połozyłam do łózeczka a sama wyszłam do drugiego pokoju. Płakała kilka minut, potem zaczęła krzyczec, wesżłam więc do pokoju, pogłaskałam po głowie i ona wtedy zasnęła.

Jejuśku, ja nie wiem dziewczyny czy dam radę :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: To tak boli jak ona płacze :ico_placzek:
Ale nie mam innego wyjścia :ico_olaboga: Jesli nie naucze jej teraz samodzielnie zasypiać to potem będzie już tylko gorzej :ico_placzek:

Jak myslicie, powinnam dalej ja uczyć czy odpuścic jej?? Tylko ja się boję, że potem ona już nie uśnie beze mnie wogóle :ico_olaboga: A znam nawet taki przypadek gdy rodzice na zmianę musza bujać 5-letnia dziewczynkę, bo właśnie od urodzenia była tak nauczona :ico_szoking: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

30 lis 2007, 13:05

Kasik według mnie robisz bardzo dobrze, nie mów ze jestes złą matką itp :ico_nienie: jestes super mama :ico_brawa_01: wiem, ze powinno byc tak, ze maluch powinien czuć ze jesteś czyli tak jak robisz, głaskanie, buziak, słowa kocham Cie i wychodzisz, jak zacznie płakać od razu nie wchodź do pokoju tylko po jakiś 3 minutach i znów to samo buziaki, głaskanie i tak w kółko, w końcu zobaczysz ze mała sie nauczy zasypiania, oczywiście wierze ze Ci serce pęka, ale potem nie dasz sobie rady jak Viki bedzie "musiała Cie mieć", więc głowa do góey i zobaczysz ze po tygodniu takich "zmagań" Viki bedzie zasypiała jak suseł :ico_oczko:
ja juz tez nie lulam Frania do spania, bo nie miałąm sił, 3 dni była "jazda" ale na 4 dzien misiek zasypiał, ale ja byłam obok, wiec jak otworzył oczka to widział ze jestem a teraz juz jestem dumna z siebie bo praktycznie robie tak jak Ty i mi ładnie zasypia :ico_brawa_01: bez krzyków, płaczów, po prostu głaszcze go, szepcze do uszka i potrzymie za rączke a za chwilkę mały juz śpi, jak sie przebudza, to ide dwa razy pogłaskam i śpi :ico_brawa_01: wiec bądź wytrwała i nie poddawaj sie i bądź konsekwentna :ico_brawa_01: trzymam kciuki

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

30 lis 2007, 13:12

Co do wizyty u HV, to jak zwykle wyprowadziła mnie tylko z równowagi :ico_zly:
A to powody:
- jak mierzylismy Viki w PL to miała 72cm a tu HV wychodzi ze ma 68cm :ico_szoking: I ta franca stwierdziła że źle ją w PL najwidoczniej zmierzyli :ico_puknij: i wg niej Viki od czerwca urosła tylko 1cm!!! :ico_puknij: co jest dość dziwne, bo niektóre ubrania juz nosi na 80cm :-D
- wg nie ma sensu robić badania krwi, powinnam tylko dawac Viki witaminy lub sok pomarańczowy :ico_puknij: oczywiście, witaminy musze sama zdecydowac jakie :ico_zly: :ico_zly: oczywiście soku Viki podawac nie będe, bo pomarancze są jednym z największych alergenów :ico_zly:
- mamy wprowadzać Viki zupki (wizyte u alergologa i dietetyka mamy dopiero na 10 stycznia 2008!!!)... jak jej spytałam z czego, skoro marchew ją uczula to kazała jej dać ziemniaki, groszek... zieminaki ok, ale groszek to przeciez jeden z największych alergenów :ico_zly:
- nie ma sensu przyspieszac wizyty u alergologa, bo Viki nie ma takiej silnej alergii :ico_szoking: :ico_olaboga: gorzej, gdyby np. kilka godzin po zjedzeniu marchwi dostała uczulenia i to na twarzy (wysypka lub pouchlizna)... a skoro Viki dostaje wysypki na okolo 3 dni po zjedzeniu to nie jest tak źle...
No i jeszcze wiele innych rewelacji usłyszałam :ico_placzek: włącznie z sugestia, że lekarze w PL przesadzają i są za bardzo przewrażliwnieni z jej alergią :ico_zly:
A listy playgroups nie ma, ale moge sobie zadzwonić do councilu to tam powinni mieć. ALe czy ja jestem pewna że chce na taka grupę chodzić :ico_zly:

Wczoraj znaleźliśmy inną GP i dzisiaj się przepisujemy...

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

30 lis 2007, 13:17

kasi.k pisze:Wczoraj znaleźliśmy inną GP i dzisiaj się przepisujemy

bardzo dobrze :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
co za idiotka ta HV??????????? tak jak moja :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość