Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

16 lut 2011, 14:23

jejku nic mi sie nie chce, jadlam sniadanko i znow mi sie jesc chce, przytalam juz 1 kg....
:ico_noniewiem: ja startuje z 10kg więcej na tuszy niż z Mają :ico_placzek:
nawet nie chce sobie wyobrazić jak utyje w tym roku :ico_placzek:
chociaż z Mają na tym etapie to ja miałam już 4kg na plusie a teraz też tylko 1kg :ico_noniewiem: wiec moze nie bedzie tak źle :ico_noniewiem:

Pati ile przybrałaś w pierwszej ciazy jeśli mozna zapytać?
ja miałam 18kg na plusie podczas ostatniej wizyty w poniedziałek przed porodem ale do pietku dobiłam jeszcze z wody 4kg :/ bo strasznie juz puchłam :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2011-02-16, 13:24 ]
oluś no tak w sumie wychodzi :ico_oczko:

olus198642
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 11 lut 2011, 15:33

16 lut 2011, 15:36

Wiecie ja mam troszke wiekszy stres jezeli chodzi o ciaze i dolegliwosc.Ale moze zaczne od poczatku jakos w styczniu pod koniec bolal mnie strasznie brzuch wiec zrobilam test wyszedl negatywny Pozniej gdy bol przeszedl zachorowalam lekarz w przychodni przy szpitalnej podejrzewal zapalenie pluc wiec skierowal mnie do szpitala tam dali mi jakies leki kroplowke i zrobili rtg pluc to bylo 5 lutego Pani pytala sie mnie czy jestem w ciazy powiedzialam oczywiscie ze nie skoro wynik przed paroma dniamy wyszedl negatywnie Dali mi antybiotyk naszczescie wzielam tylko 3 tabletki gdy dowiedzialam sie o ciazy 9 lutego odrazu zpanikowalam i pojechalam prywatnie do ginekologa pani ortynator ginekolog polozna Ona niby rozwiala moj strach zrobila usg i byl tam pecherzyk powiedziala ze gorzej by bylo gdybym zrobila to rtg w 5 tyg i np brzucha kregoslupa badz miednicy Teraz jak pisalam wczesniej mam z nia kontakt caly czas dala mi do siebie nr kom prywatnej wiec pisze do niej jak cos sie dzieje Narazie tylko ten bol brzucha nieraz uklucie i kosc ogonowa ale powiedziala ze to normalne na poczatku Wczoraj gin panstwowy gdy poszlam po skierowanie na badania przepisal mi dodatkowo Luteinbe 50 to jest na podtrzymanie ciazy Pani Ewa (gin porywatna) powiedziala ze nie musze tego brac bo nie ma takich wskazan ale tez mi to nie zaszkodzi Ale byla zdziwiona ze tamten mi to wypisal nawet nie przeprowadzajac wywiadu ani nie robiac badania na fotelu nie wspomne o usg Wiec komu tu ufac dokorowi z przychodni panstwowej czy Pani Ewie ktora jest ordynatyorem w szpitalu Przez to usg teraz panikuje troszke ale jestem pelna pozytywnych mysli i czekam z niecierpliwoscia na 2 marca i usg u p Ewy

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

16 lut 2011, 17:29

Helol

my niedawnow rocilismy ze spacerku, niby sloneczko swieci, a wiatr taki zimny, ale mi w uszy nawiajo, brrrrrr

Izus, ja sprawdzalam juz tez na necie i tez mi wychodzilo, ze termion wypada pozniej, nie wiem czemu u lekarza mi wyliczyli na 10 pazdziernika, nie mam pojecia, jak pojde we wtorek to spytam sie o co koman
Pati ile przybrałaś w pierwszej ciazy jeśli mozna zapytać?
przybralam 17 kg, ale bylam tak spuchnieta, ze szok, nogi mialam jak balerony, chodzic nie moglam.

Ja z Erikiem nie mialam apetytu, jadlam normalnie, na poczatku schudlam 3 kg nic nie przybieralam na wadze, mam ndzieje, ze w tej ciazy nie przybedzie mi wiecej niz 17, teraz tez staruje z wieksza waga niz z Erykiem

Olus, nie martw siem, wszystko bedzie dobrze z dzidzia, dobrze, ze w pore odstawilas ten antybiotyk

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

16 lut 2011, 19:51

trzymam kciuki, niech wszystko będzie dobrze i samopoczucie też, pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
serniczka
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 464
Rejestracja: 22 gru 2010, 15:19

16 lut 2011, 21:57

GRATULACJE!!!!!!!!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

17 lut 2011, 09:45

:ico_kawa:

olus198642, ja do jutra mam antybiotyk bo byłam tak chora ze nie mówiłam, straciłam głos... mój gin znów twierdzi ze mniejsze zło podać antybiotyk i sie wyleczyć niż bakterie i inne swiństwa miały by zagrazać maleństwu :ico_sorki: oczywiscie najpierw leczyłąm sie normalnie domowymi metodami ale było coraz gorzej
teraz juz ok :ico_sorki:
słuchaj swojej pani ordynator Ewy, skoro nie masz fajnego lekarza z nfz gdzies blisko...

i nie przejmuj się kochana :ico_sorki:
moja koleżanka też nie wiedziała ze jest w ciazy, była na prześwietleniu płuc (potrzebne do pracy) potem miała rtg zęba :ico_noniewiem: w dodatku jak była na urodzinach koleżanki ktoś dosypał jej do drinka "czegoś kopliwego" :ico_noniewiem: i od tego zemdlała :ico_olaboga: ale wszytsko z dzidziusiem w porządku :ico_sorki: jak sie dowiedziała zę jest w ciazy to myslała ze dzidziuś ucierpiał przez te przygody a jednak jej synek jest teraz zdrowym i bystrym 3-latkiem :ico_oczko: lekarz mówił ze takie maleństwo jest mocno chronione przez organizm mamy :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2011-02-17, 08:52 ]
Izus, ja sprawdzalam juz tez na necie i tez mi wychodzilo, ze termion wypada pozniej, nie wiem czemu u lekarza mi wyliczyli na 10 pazdziernika, nie mam pojecia, jak pojde we wtorek to spytam sie o co koman
ponoć dodaje sie 9 miesiecy i jeden tydzień do daty ostatniej miesiączki :ico_noniewiem:
jeśli miałaś 9 stycznia to powinno być 16 październik :ico_noniewiem:
zapytaj czemu tak dziwnie ten termin ci wyliczyli

[ Dodano: 2011-02-17, 08:53 ]
Pati85, podobno w drugiej ciazy tyje sie mniej :-D miejmy nadzieje ze to prawda :ico_haha_02:

[ Dodano: 2011-02-17, 09:18 ]
dziewczyny bierzecie witaminy?
ja łykam kwas foliowy-standard
ale mam też przepisaną wit A+E
i rutinoskorbin ze względu na chorobe

ale w poprzedniej ciazy łykałam od początku Prenatal :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

17 lut 2011, 13:12

:ico_kawa:
dziewczyny bierzecie witaminy?
ja łykam kwas foliowy-standard
ale mam też przepisaną wit A+E
i rutinoskorbin ze względu na chorobe

ale w poprzedniej ciazy łykałam od początku Prenatal
Mi gin kazał brać Pharmaton czy jakoś tak jest to zbiór wszystkich witamin który dodatkowo zawiera jako jeden z nielicznych w swym składzie jod i jako jedyny kwas omega 3 niezbędny dla dziecka. Poza tym totalnie nic mam nie zażywać, bo wszystko zawarte jest w tej jednej tabletce w wystarczającej ilości.

Na o poza tym luteina z zaleceń szpitalnych. :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

17 lut 2011, 15:01

:ico_kawa:

właśnie rozliczyłam PITy, ale skończyły mi sie druczki, jutro polece do US to zabiore dla reszty bandy
udało mi sie odliczyć wszystko ekspresowo, w godzine sie uporałam z rozliczeniem i dostaniemy zwrotu od podatku 1080zł :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ależ sie ciesze
ulga prorodzinna jest oki :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-02-17, 14:33 ]
mało nas na wątku na razie :/
myslałam ze wiecej dziewczyn dojdzie :ico_noniewiem:

moze zrobimy od razu wątek październik-listopad ????

jak myślicie?
jakby sie pojawiły listopadówki to od razu by do nas dołaczyły bez zakładania kolejnego tematu :ico_noniewiem: bo na serio garstka nas tu na razie

[ Dodano: 2011-02-17, 14:34 ]
a co do podatków- od tamtego roku odlicza sie również dziecko w rodzinie zastępczej wiec Natalkę sobie odliczyłam od podatku :ico_oczko: zawsze to na plusie :-D
no i z jej renty tez bedzie zwrot :ico_oczko:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

17 lut 2011, 15:53

Ja się właśnie przed chwilą pożaliłam na wrześniówkach na ból w okolicy kości ogonowej, a widzę, że i u Was się to pojawiło. Uspokoiłyście mnie trochę, bo jak dla mnie to trochę dziwna dolegliwość jak na początek ciąży, a co będzie później??? :ico_olaboga:

izuś_85, też muszę się wziąć za Pity

olus198642, witam i gratuluję :-D

Ja i w poprzedniej ciąży i teraz chodzę prywatnie do gina. Jakoś nie trafiłam na państwowego lekarza, który byłby ok, a i Ci nie chcą tak chętnie L4 wypisywać, a mi na tym bardzo zależy, bo od kwietnia będę potrzebować.

olus198642
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 11 lut 2011, 15:33

17 lut 2011, 16:12

Dzieki dziewczyny za rady Podnioslyscie mnie na duchu :) Przynajmniej wiem ze nie jestem sama biorac Luteine Dodatkowo łykam codziennie po jednej tabletce femibionu (dawna nazwa feminatal) i jem owoce. Wy macie juz mdłosci? inia1985 niedziekuje zeby nie zapeszyc :-)

A propo zwolnienia jak byłam u Pani Ewy to odrazy wypytala sie mnie gdzie pracuje i chciala dac zwolnienie natomiast gdy bylam panstwowo nawet nie bylo tematu gdzie pracuje ale do wypisania Luteiny pierwszy byl nie mowiac juz o zwolnieniu wogole checi nie bylo Ja tak mysle zeby pracowac do czerwca a pozniej juz na zwolnieniu byc zebym moglka cale lato sie wylegiwac :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość