Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

04 mar 2010, 17:44

Renia0601, zaciskam kciuki. Szkoda że mąz nie chce współpracować. A może niech mu tatus pokaże jak siusiaja prawdziwi mężczyźni. może to synka zachęci.
dokładnie, tylko nic na siłę, trzeba znaleźć sposób.
Dlatego na koniec napisałam że nic na siłę. Wiadomo to tylko mały człowieczek którego można łatwo "sparzyć".

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

04 mar 2010, 18:33

mąż to będzie współpracował dopiero jak będzie widział efekty ;-) czyli ja więcej będzie w nocniku a mnie na podłodze

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

04 mar 2010, 19:11

Dlatego na koniec napisałam że nic na siłę.
wiem, wiem, czytałam twojego posta :-D
mąż to będzie współpracował dopiero jak będzie widział efekty
niestety efektów nie będzie jeśli nie będzie konsekwencji. U nas pracuje cała rodzina nad tym, żeby Adaś wołał siusiu. Dziś nawet Jaś przeprowadził "poważną" rozmowę z Adasiem na temat sikania, zaprowadził go do łazienki, podstawił stołeczek pod kibelek a kiedy Adaś się wysikał to Jaś ładnie pomógł mu umyć rączki :-D Jak na to patrzyłam to się rozczuliłam :-)

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

04 mar 2010, 21:13

sory, ze się wtrące, a od jakieg wieku sadza sie dziecko na nocnik ile musi mieć zeby był to odpowiedni wiek? Pytam bo czasami dębieję jak czytam posty kolezanek ze w wieku mjej lub młodsze juz sadzaja i nie wiem moze czy ja źle robię czy one się śpieszą :)))????

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

04 mar 2010, 21:16

moje dzieci jak skończyly 10 m-cy to juz robily kupki tylko na nocnik, a Siusiu Corcia zaczela robic jak skonczyla 22 m-ce.. potem pampers byl tylko na noc :)

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

04 mar 2010, 21:40

moje dzieci jak skończyly 10 m-cy to juz robily kupki tylko na nocnik, a Siusiu Corcia zaczela robic jak skonczyla 22 m-ce.. potem pampers byl tylko na noc :)
ja franka też oswajałam z nocnikiem jak miał koło 11 m-cy rano sadzałam jak wiedziałam że kupka bedzie bo miejwiecej regularnie robił :) wiedziałam że jeszcze nie kuma że sie robi na nocnik ale chodziło mi własnie o oswojenie z nimi i nigdy nie było pózniej płaczu że nie usiądzie na nocniczku bardzo go polubił i jestem tego zdania że im wczesniej sie dziecko oswoi z nocnikiem tym lepiej.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

05 mar 2010, 00:02

my zaczęliśmy Hanię sadzać jak miała 16 miesięcy i od razu się z nocnikiem oswoiła :-D z tego co wiem to dziecko między 16-18 miesiącem zaczyna już kontrolować powoli swoje potrzeby i wtedy najlepiej zacząć nocnikowanie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

05 mar 2010, 11:09

aniawlkp86, zgadzam się z Tobą.
Kiedys jak nie było pampersów to sadzano juz jak dziecko siedziało samo bez problemów. Ja i moje rodzeństwo było sadzane na nocnik jak mielismy po 6msc. W wieku 9msc mama już nam nie musiala zakladac pieluszke. Ale nie wiem ile w tym prawdy. Nie dowiem już się.
Ja mojego zaczęłam sadzać jak miał 12msc ale był płacz wyginanie się i co tylko. Pewnego dnia zakomunikował ze chce sisi i od razu wzięłam sprawe na ostrze noza. Mały bez pieluchy po ponownym jej odłożeniu jest już od grudnia. Czyli jakoś od przełomu 21-22msc.
Dziecko trzeba zachęcić a nie zmuszać bo się wtedy osiągnie odwrotny efekt. Ja daleko szukac nie muszę. Mojej siostry córka ma 2 latka i 7msc. Zaczęła ją wysadzać przed 2 urodzinami na siłę. Mała do tej pory nie załatwiaj grubszej potrzeby za każdym razem na nocnik czy WC tak samo z siusiu. Ale tak to jest jak chce się byc lepszym od innego dziecka. Dla mnie bez sensu. Każde dziecko do każdej czynności dorośnie w swoim tempie. Jedno zaczyna szybciej mówić, inne szybciej chodzić, a jeszcze inne szybciej zostaje odpieluszkowane. Mój bez pieluszki a mało co mówi. Ale przyjdzie i czas na gadanie i jeszcze nas zagada :D Lepiej mu niemiecki łapać niż Polski. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

05 mar 2010, 11:48

a my jesteśmy przykładem tego, ze sadzanie dziecka na nocnik jak tylko zacznie samodzielnie siedzieć jest bardzo dobrą i skuteczna metodą :-) Jaga miała dokałdnie 6 m-cy jak posadziliśmy ją na nocik i absolutnie nie liczyłam na to, że zacznie od razu wołać siusiu bo na tym etapie dziecko nie ma mozliwosci kontrolowania potrzeb fizjologicznych, ale zyskuje sie jedną przewagę - majac 6 m-cy dziecko nie ma zahamowań, raczej niczego sie nie obawia, nie ma lęków, ten etap rzychdoiz dopiero po 1 roku zycia. I zyskaliśmy przewagę - jaga po prostu polubiła nocnik - sadzałam ja kilka razy dziennie, absolutnie nie zmuszając, ona miała z tego ogromna zabawę, co ciekawe bardzo szybko wiedziała, ze coś w nocnik zmontowała i charakterystycznym "yhm" kazała sie sciągać z nicniczka :-) . za każdym razem cos tam udało się złapać, oswiła się. w efekcie mając 15 m-cy samodzielnie kontrolowała siusiu i grubszą sprawę wołając z akazdym razem. I wszytsko obyło sie stopniowo, bez jakiejś specjalnej nauki korzystania z nocnika, samo z siebie.
wszystko kwestia wyczucia dziecka i indywidulanego pdojeścia. radzę próbowac jak najwcześniej i obserwować dziecko, jesli nie będzie gotowe, ponowić próbę za kilka tygodni, proponując a nie zmuszając dziecka :-)

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

05 mar 2010, 16:59

my zaczęliśmy Hanię sadzać jak miała 16 miesięcy i od razu się z nocnikiem oswoiła z tego co wiem to dziecko między 16-18 miesiącem zaczyna już kontrolować powoli swoje potrzeby i wtedy najlepiej zacząć nocnikowanie
_________________
mi tez się wydaje że 6, 11, 10 to za wczesnie zdecydwanie. Przeciez dziecko jeszcze nie kontroluje tego i nie riozumie o co biega... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość