Awatar użytkownika
Edyta K
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 308
Rejestracja: 12 mar 2007, 21:25

03 lip 2007, 14:17

maus_beni, tutaj ciezko znalesc kogos ze swoichj okolic ,ale zagladaj do nas czsem ,chopciaz my tez nie za czesto tu siedzimy ale zawsze to cos :-)

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

12 lip 2007, 11:48

maus_beni, ja jestem z Bochum, to takie chyba dalsze okolice Solingen... :ico_haha_02:
Edyta K, planujemy w sobote wyjazd do polski, myslisz, ze Antos za maly?Napisz prosze kiedy Ty pierwszy raz pojechalas z dziecmi do Polski?Pozdrawiam cieplutko

lenna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2007, 10:02

13 lip 2007, 16:04

hej jestem tu nowa, od 4 lat w niemczech, maz niemiec...podam krotko moja historie, i prosilabym o porade. planowalismy dzidzie...i badania byly i czytanie ksiazek. ogolnie przygotowania pelna para ;) no i nie przedluzono mi umowy o prace...i bezrobotna jestem...kurcze...wczesnej odwlekalam decyzje przez prace, bo nie bylo czasu i terminy gonily...ja juz sie tak cieszylam na nasze starania....pytanko mam...gdyby sie zdarzylo, ze fasolka by byla, jak to wyglada z pomoca finansowa ze strony niemiec dla bezrobotnych przyszlych mam...?, bo jakos nieczego konkretnego w necie nie moge znalezc, albo ja zle szukam...wszystko, co znajde dotyczy pracujacych kobiet. z gory dzieki za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Edyta K
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 308
Rejestracja: 12 mar 2007, 21:25

13 lip 2007, 20:15

katrin, pierwszy raz to Ania miala 7 miesiecy jak jechalismy do polski i wszystko bylo w porzadku,ja juz wtedy nie karmilam wiec przygotowalam wszystko juz w butelce mleko i woda odmierzona w termosie i o tej porze jak Ania szla wtedy soac a wiec zjadla swoja kaszke ubralam ja wygodnie w spiochy i do auta i tyle bylo.Antos jest jeszcze malutki i mysle ze nawet lepiej zniesie taka podroz niz juz starsze dziecko :ico_haha_02: a tak to ci zycze szczesliwej drogi i spokojnej nocy :-) dla mnie noc jest najlepsza na podroz :-)
lenna, mamy bezrobotne dostaja 300 euto misiecznie kideys to bylo wychowawcze i nie kazdy dostawal ale teraz od stycznia sa nowe przepisy i jak mama bezrobotna to sie 300 dostaje no i 154 dziecinne i jeszcze jest mnustwo innych dobrych rzeczy musisz sie troche po urzedach nachodzic ale czesto sie tez dostaje pomoc w tzw bonach np na lozeczko :-)

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

16 lip 2007, 14:33

Witajcie
To ja Kristi mieszkam w Niemczech na Mojej Pieknej i Slonecznej(dzisiaj) Bawarii okolo 60 km od Monachium.Jestem szczesliwa mezatka i mam coreczke Nicole ktora za niedlugo bo 25 lipca bedzie miala roczek, swoje pierwsze urodzinki juz to przezywam.Bylam tez na starym forum i znam tylko Edyte K,i Dopellmame a tak to bede musiala was pozostale poznac ale to przeciez nie problem :ico_oczko: Pozdrawiam i bede do was zagladac
A w Niemczech zyje mi sie pieknie,calkowicie sie juz zaklimatyzowalam i jestem i zyje w Niemczech juz 3 lata,mamy z mezem super sasiadow,zawsze mozemy na nich polegac,i zawsze sluza pomoca Pozatym nikt z niemcow nie daje mi odczuc ze jestem inna bo jestem auslendrem traktuja mnie jak swoich i to mnie cieszy i czuje sie tu jak w domu tym ardziej ze mieszkam w spokojnej i milutkiej okolicy Ok pozdrawiam was i buziaki papa

lenna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2007, 10:02

16 lip 2007, 19:21

Edyta K pisze:lenna, mamy bezrobotne dostaja 300 euto misiecznie kideys to bylo wychowawcze i nie kazdy dostawal ale teraz od stycznia sa nowe przepisy i jak mama bezrobotna to sie 300 dostaje no i 154 dziecinne i jeszcze jest mnustwo innych dobrych rzeczy musisz sie troche po urzedach nachodzic ale czesto sie tez dostaje pomoc w tzw bonach np na lozeczko :-)


dzieki Edyta: mam w takim badz razie jeszcze jedno pytanie. jesli dostawaloby sie arbeitslosengeld, to to 300€ jest w tym zawarte, czy to sa osobne pieniadze...i ma to jakies znaczenie czy jest to alg I czy algII (hartz IV)? z gory bardzo dziekuje za odpowiedz. pozdrowionka :-)

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

16 lip 2007, 20:02

Lenna wybacz ze sie wtrace ale ja wiem ze te 300 € to juz sa wlasnie zawarte w tym arbeitslosegeld,bo jak powiedziala edyta ze wczesniej placili wychowawcze a jak mama jest bezrobotna to placa 300 € + 154 dzieciece pieniadze i wszystko jest te 300 € to wszystko jest w tym zawarte A slyszalam jeszcze tez ze jak jestes bezrobotnym (hartz4) to oni w tym urzedzie arbeitslos szukaja ci niekiedy prace i musisz pojsc na 1 € na godzine i troche popracowac.. ale tak slyszalam..
SOrrki najmocniej ze sie wam wtracilam do rozmowy ale jakos jak cosa wiem to mowie niechcacy tak jakby nie bylo mojego posta Pozdrawiam i sorrki papaaa

lenna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2007, 10:02

16 lip 2007, 20:17

no co ty kristi nie masz za co przepraszac...ja jestem wdzieczna za kazda informacje...pewnie przeczytalas tez mojego wczesniejszego posta...ta sytuacja mnie naprawde bardzo doluje, jakby mi ktos odebral marzenia :cry: ...pozdrawiam rowniez :-)

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

17 lip 2007, 12:07

NIe martw sie lenna przeciez moze akurat sie uda i zajdziesz w ciaze i bedziesz miala mala fasolke,trzeba sie starac myslec pozytywnie i wtedy sie uda.A jak tez co chwile myslisz czemu nie wychodzi,przeciez jestes zdrowa itd.. to wtedy tez sie moze nie udac bo z bardzo sie psychicznie do tego podchodzi a jak nie bedzie sie o niczym myslec tylko wlaczy na luz i co ma byc to bedzie to odrazu inaczej tak przynajmniej bylo w moim przypadku i teraz jestem drugi raz w ciazy :ico_brawa_01: i ciesze sie bardzo z tego powodu.A wiec jeszcze nie wszystko jest poowiedziane i trzymam kciuki bedzie dobrze.. :ico_oczko:

lenna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 lip 2007, 10:02

17 lip 2007, 15:25

wiesz kristi mi chodzi raczej o to, ze jesli bym zafasolkowala, to nie mam zadnego konkretnego finansowego wsparcia...i nie moglabym malenstwu tym samym niczego pewnego zaoferowac...u mnie krucho z kasa...mam wrazenie ze zajscie w ciaze teraz byloby raczej nieodpowiedzialne...a widokow na nowa prace narazie brak... mimo wszystko dzieki za mile slowo.pozdrawiam. :-)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość