Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

17 mar 2012, 18:23

Hej dziewczyny. Czy któraś z Was miała problemy z bezdechem u dziecka? Wczoraj Zuzia go dostała od płaczu. Co powinno się wtedy zrobić, mała zrobiła się sina i straciła przytomność. Klepałam po tyłku, odwróciłam do góry nogami. Na szczęście ocknęła się i długo jeszcze wracała potem do siebie. Zaczęła leciutko popłakiwać i była tak bardzo ospała. Bałam się pozwolić jej zasnąć, bo nie wiedziałam czy to nie pogorszy sprawy. Już się boję, żeby to się nie powtórzyło, ale czy któraś z Was to przechodziła? są różne informacje na necie co można zrobić jak dziecko oddech traci, ale nic nie znalazłam co się robi po utracie przytomności. Czy trzeba reanimować i robić masaż, czy używać innych metod.

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

17 mar 2012, 21:07

nic nie znalazłam co się robi po utracie przytomności. Czy trzeba reanimować i robić masaż, czy używać innych metod.
jeśli straci przytomność powinnaś najpierw sprawdzić czy oddycha, przysuwając ucho do jej buzi, jeśli oddycha położyć ją w pozycji bezpiecznej na boku, jeśli nie oddycha, zacząć resuscytację, odgiąć jej głowę do tyłu, kładąc jedną rękę na czole, drugą pod brodę, następnie swoimi ustami obejmujesz jej buzię i nosek i zaczynasz od 5 wdechów, następnie 30 uciśnień mostka palcami wskazującym i środkowym, a następnie 2 wdechy i znów 30 uciśnień mostka i tak aż do odzyskania oddechu, wtedy na bok na pozycję bezpieczną. W tym samym czasie ktoś musi zadzwonić po pogotowie.
Co powinno się wtedy zrobić,
Jak zauważysz, że ma bezdech, to dmuchnij jej w buzię. Ja nie miałam tego problemu na szczęście, ale słyszałam, że to pomaga.
z tym ze to brdziej cwiczenia na wiek 2 latka
tak się właśnie zastanawiałam czy to nie dla starszych dzieciaków :-)

Zapalenie pęcherza mam i dzisiaj na dworze byłyśmy z Ulą i Stasiem bardzo krótko, bo ja do toalety ci chwilę potrzebuję i mam problem z trzymaniem moczu, a tak mnie to boli. Nie wiem gdzie się tego świństwa nabawiłam, a do tego jestem sama, bo mąż do swojego taty pojechał wczoraj wieczorem i dlatego krótko byłyśmy w parku. A taka piękna pogoda, już tabletki zaczęłam łykać i mam nadzieję, że do jutra mi się polepszy :ico_sorki:

[ Dodano: 17-03-2012, 20:08 ]
Basiu i pamiętaj, żeby Zuzią nie potrząsać!

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

17 mar 2012, 22:35

Dzięki Pinko, a widzisz, ja w panice postępowałam bardziej jak przy zakrztuszeniu :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Oby to było pierwszy i ostatni raz :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

17 mar 2012, 23:09

b@sia, mojej znajomej coreczka miala bezdech kiedys jak zlapala ja na przystanku autobusowym, to tak ze kolezanka musiala ja podniesc za nogi do gory, tak zeby glowe miala do ziemi, ludzie patrzyli sie na Nia jak na durnia ;/ wiekszosc ludzi nie wie ze jest cos takiego jak bezdech ..
pinko swietnie napisalas co tzreba robic :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

17 mar 2012, 23:10

Oby to było pierwszy i ostatni raz :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
oby :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: musiałaś przeżyć chwilę grozy. Współczuję bardzo.

[ Dodano: 17-03-2012, 22:11 ]
pinko swietnie napisalas co tzreba robic :ico_brawa_01:
dzięki, miałam kurs pierwszej pomocy. Tyle, że to tak na spokojnie łatwo, a w nerwach :ico_olaboga:

[ Dodano: 18-03-2012, 08:01 ]
Dzień Dobry w słoneczną niedzielę :-) :ico_kawa:
Jak się macie?

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

18 mar 2012, 09:17

Witam i ja :-D U nas też dzisiaj słoneczko, aż chce się żyć :ico_brawa_01:
musiałaś przeżyć chwilę grozy.
Szczerze, to ja myślałam że to już koniec. Niby chwilę to tyko trwało, ale w trakcie to było jak wieczność. Najczarniejsze myśli mi przez głowę przemykały.
Oczywiście niedawne zdarzenia z małą Madzią również miały wpływ na moją wyobraźnię.

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

18 mar 2012, 09:58

dzięki, miałam kurs pierwszej pomocy. Tyle, że to tak na spokojnie łatwo, a w nerwach :ico_olaboga:
także miałam kurs pierwszej pomocy przed medycznej :) na tym kierunku LO na ktrym bylam bylo to obowiazkowe, robili Nam go w Strazy pozarnej
Dzień Dobry w słoneczną niedzielę :-) :ico_kawa:
ja mam cala glowe pytan .. jak np wyjade z Julią w maju, a tu w PL mamy szczepienie na sierpien to co? da sie wykonac te szczepienie w kraju w ktorym sie jest czy trzeba zjechać do PL ? ..

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

18 mar 2012, 23:32

Szczerze, to ja myślałam że to już koniec.
dobrze, że wszystko już dobrze :ico_sorki: oby nigdy więcej takich przeżyć :ico_sorki:
także miałam kurs pierwszej pomocy przed medycznej
bardzo przydatny :-)
ja mam cala glowe pytan .. jak np wyjade z Julią w maju, a tu w PL mamy szczepienie na sierpien to co? da sie wykonac te szczepienie w kraju w ktorym sie jest czy trzeba zjechać do PL ? ..
nie zastanawiałam się nad tym... ale masz rację, to też ważne sprawy, o których trzeba pomyśleć.

My dzisiaj w teatrze rano na czerwonym kapturku, ale takim bardzo nowoczesnym, dzieciakom się podobało, Uli, bo Staś za mały, ale też oglądał. Wieczorem na 17 poszliśmy z mężem tylko też do tatru na "to nasza klasa" kabaret elita występował, uśmialiśmy sięi odpoczęliśmy od maluchów :-) Dzień był super...

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

19 mar 2012, 00:02

b@sia, :ico_olaboga: ale się strachu najadłaś, aż mnie ciarki przeszły :ico_placzek:
dobrze, że szybko zareagowałaś , że mała odzyskała przytomność :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

oby nigdy , nigdy, więcej się to nie powtórzyło :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Pinko ślicznie to opisałaś :ico_sorki:
współczuję zapalenia pęcherza, moja siostra raz źle wyleczyła i ciągle już ma problemy , ciągle łapie zapalenia, a to ponoć okropny ból :ico_chory:


Tynusz poczytaj w necie jakie tam szczepienia wykonują jak takie jak w pl to spokojnie możesz jechać, bo jak twój mąż będzie pracowała to wy będzie zarejestrowani w przychodni i pewnie jak będziesz musiała pokazać jakie szczepienia już miała, i oni jeszcze sprawdza jakie w tym kraju muszą jeszcze dać, a jak nie mają tych szczepień za darmo to pewnie byś musiała płacić :ico_noniewiem:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

19 mar 2012, 09:57

kabaret elita występował, uśmialiśmy sięi odpoczęliśmy od maluchów :-)
to super :ico_brawa_01:
jak nie mają tych szczepień za darmo to pewnie byś musiała płacić :ico_noniewiem:
mogę zapłacić, jak bedzie trzeba do się do Pl przyjedzie i tyle, chociaz wolalabym uniknac rozjazdow

powoli ucze sie jezyka, na razie lapie podstawowe slowka :ico_sorki: nie ukrywam ze jezyk francuski od zawsze mi sie pdobal wiec mam motywacje :ico_haha_01: ..

teraz czekam na listonosza bo ma przywiezc komplet poscieli dla Julki, ostatnio bylismy na zakupach w Bialymstoku i tesciowa kupila pare rzeczy Julce
zaraz wstawie zdjecia :)

kupila jej koldre i poduszke
komplett poszewek ;
Obrazek

[ Dodano: 19-03-2012, 09:01 ]
sandalki ktore ida z allegro

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

drugie sandalki w ktorych chodzi po domu

Obrazek


oraz adidasy
Obrazek

jestem mega zadowolona bo ominęłyu mnie te wydatki :ico_sorki:

[ Dodano: 19-03-2012, 09:02 ]
oj zamiast sandalek wstawilam znowu poszewki
oto one
Obrazek

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość