Awatar użytkownika
skaleczka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 09 mar 2007, 08:17

12 mar 2007, 12:14

Iwona77, ja proponuje kocyk bo zawsze mozesz maluszka przykryc dodatkowo lub go zdjac.A jak zalozysz sweterek to juz problem z rozbieraniem jak by sie okazalo ze dzidzia sie poci.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

12 mar 2007, 12:46

Witanko

Iwonko, Mamciu Wiem, wiem ... Ja karmię małego cycusiem bo mleczka mam pod dostatkiem tyle, że w nocy karmię małego czasami z butelki, ponieważ mój mały jest głodomorkiem i wysysa piersi i to obie do końca i jeszcze mu mało i płacze! Czasami to mam tak pełne piersi mleka, że aż bolą więc odciągam mleczko do butli i do zamrażalnika chowam i jak ma mało z cyca to dokarmiam swoim mleczkiem .... A Wojtuś to mały ssaczek, więc nich dobrze sobie poje!

ML Witaj!

Kąpiel krochmalem w moim wykonaniu Do ćwierć szklanki wody wsypuje duża łyżkę krochmalu i mieszam do rozpuszczenia, potem wlewam do wanienki i gotowe!

Jutro mam egzamin z psychologi ... Nic nie umiem :605: ...

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

12 mar 2007, 13:12

Iwona77, jelsi jest cieplutko to nietrzeba zakladac takich grubych warstw, jak ja szlam z dzidzia na spacerek to mimo ze zimno bylo ona sie w kombinezoniku polarowym i w spiworku spocila a dodatm ze na sobie miala tylko body z krotkim rekawkiem i bluzke wiec nastepnym razem jak bylam to zalozylam tylko ten kombinezonik polarowy i pod kolderke i cieplutko jej bylo ale juz spocona nie byla, trzaba wlasnie uwarzac zeby nieprzegrzac dzidzi, latwo to zauwarzyc bo dostaje wtedy takich czerwonych kropek na brzuszku lub z tylu glowki czasem na pleckach zalezy gdzie sie najbardziéj przegrzala a glowka tez dostaje takiego mocno rozowego koloru, te kropki czerwone schodza jak sie dzidzia ochlodzi, ja tak mialam kilka razy i rzeczywiscie dzidzia za cieplo miala i pielegniarka mi wytlumaczyla skad te rozowosci z tylu na karczku i te kropki myslalam ze to alergia czy cus...

sandrusia ojojoja to sie nameczylas z tym wyciskaniem :ico_olaboga: ale najwazniejsze ze dzidzia dostala twego mleczka choc troszke no i ze probowalas tak mocno a wazne ze dizdzia rosnie, niewazne na jakim mleczku :ico_oczko:

a ja nawalu pokarmu dostalam ostatnie dwa dni :ico_szoking: :ico_olaboga: mala cale dwa dni niespala w nocy i jadla jak szalona zawsze bylo jej malo mimo ze ciagnela po 100-140 ml co godzine prawie :ico_szoking: no i nocki mialam z glowy a dzis mala tak cudnie spala jak sie obudzila to jej smoka dalam i zasnela z powrotem, znow moze spac sama w dzionek bo mialam problem przez te dwa dni nic na nia niedzialalo wiec niespala za duzo, a dzis rano szok ja chcialam sie zdrzemnac ale mala obudzona to ja wzielam do siebie polozylam obok i poszlam spac obudzilam sie za dwie godzinki a mala dalej lezy bez smoka rozglada sie wokol :ico_szoking: :ico_szoking: no niewierzylam normalnie po 20 minutkach zacznyna marudzic meczy sie chce smoka lub pokolysac a ta sobie lezala, oczy otwarte....wlasnie kladlam ja spac i lezy sobie od dwudziestu minutek nieodzywa sie widze ze oczka przymyka, mam nadzieje ze wroci do swo´jego dawnego systemu a ja bede mogla znow odpoczywac :-D

a to zdjatko malej Obrazek Obrazek
kupilismy jej mate bo tak sie interesuje zabaweczkami i dzis wlasnie odkryla ze jak sie stuknie tego pomaranczowo-zielonego kaczorka to on wydaje z siebie dziwieki :-) ale miala z tego radoche, no i zaczelam czesciej kalsc ja na brzuszek i anjpierw sie zloscila ale to nawet dobrze bo w zlosci tak machala glowka ze teraz potrafi tak chwiejaco ja podniesc na kilka sekundek, no ale wielkim wyczynem nazwac tego niemozna :ico_oczko:

a wogole dziewczyny tez wkurzona jestem na pielegniarke bo byla u mnie a taka dosc starsza babka w sumie i jej mowilam ze mala sie prezy i placze jak pruta sobie i ze jak je ze za czesto je np co godzinke i wtedy placze jeszcze bardziej bo bylo pelno takich dni a ona mowila ze to normalne i jak sie pytalam czy to moze brzusio ja boli ze za czesto mleczko naplywa to zaprzeczala, no a teraz poszukalam na internecie i anwet na innych forach tyle ze dunskich kobiety pisaly co ich pielegniarki mowily o bolu brzusia i sa tu takie kropelki i po nich znika bol i latwiej dzidzi prutnac a jak ma problemy z odbiciem to tak samo, i je kupie, i jedna kobiecina napisala ze ( a miala akurat taka sama sytuacje jak ja) ze jej dzidzia za czesto dostawala melczko bo dzidzi niepotrafi rozroznic bolu brzuszka od glodu i wtedy prosila ciagle o piers i wtedy jeszcze gorzej ja bolalo wiec po tych kropelkach po jendym dniu dzidzia stala sie szczesliwsza no i niejadla juz tak czesto i wazne jest rwniez by dzidzia jadla mleczko nieczesciej noz co 2 godzinki nowiec ja jak karolas bede robila ze herbatke albo wode jej podam miedzy posilkami niech sie nasyci ale moze przynajmniej nie bedzie juz tak prutala bolesnie i brzuszek bedzie lepszy.. jak sie jednak samemu poszuka to sie wszystkiego dowie, a ta pielegniarka to ja niewiem tylko ja trzepnac na nic odpowidzi nie ma tylko ze wszystko normalne....ech fakt ze pomogla mi np z tym przegrzaniem bo ja niewiedzialam ze te kropki od przegrzania, ale po za tym to wedlug jej zdania dzidzi moze jesc nawet co piec minut jesli chce i zawsze mam nad nia skakac i nosic ja jak chce, a ja dobrze wiem jak to wygladalo ostatnio...niema mowy, klade ja do zabaweczek lub na fotelik i sprzatam a moze i dzieki wlasnie temu dzis moglam sobie pospac te dwie dodatkowe godzinki!

[ Dodano: 2007-03-12 ]
Małgorzatka, ja zle zrozumialam myslalam ze odciagasz mleczko tylko do buteleczki, dlatego chcialam ci uprzedzic ze wtedy mleckzo zaniknie,a le widze ze wszystko ok, no takie te nasze glodomorki sa...echhh ja tez dokarmiam dzidzi ale tym razem rankiem bo mi powiedzialas o tych wieczorkach a rano tez ona mleczko lubi ciagnac, a teraz po tym nawale znow sutki popekane i bola cale piersi mala ciagnie tak efektywnie ze czuje sie jak na poczatku pologu :ico_olaboga:

ale sie rozpisalam :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

12 mar 2007, 14:02

A ja juz po werandowaniu, dzieki za rady, faktycznie na sweterek to za cieplo by bylo, przykrylam kocykiem i bylo ok.]

Dziewczyny a kupujecie jakies wkladki laktacyjne bo ja sie zastanawiam nad takimi silikonowymi, avent ma takie i lily padz, slyszalyscie cos o nich, jak one pod bluzka wygladaja, widac je ?

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

12 mar 2007, 14:34

Witam Was kochane Lutówki... Ale się tu pozmieniało... :ico_olaboga:
To moja Agatka

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 mar 2007, 14:39 przez Dorota.M., łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

12 mar 2007, 14:40

już się zarejestrowałam :)
Wpadnę za niedługo--> karmienie :-)

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

12 mar 2007, 14:50

IWONA77 ja kupuje wkładki laktacyjne PENATEN jest ich 50 sztuk i kosztuja ok.15zł-staram sie nosic takie bluzki pod którymi sie za bardzo nie odznaczają i tyle a lubie je bo miałam canpola ale szybko przesiąkały a te są grubsze i dłuzej je moge miec w staniczku i są chłonne wiec nawet po nocy nie mam dzieki temu mokrej koszulki a wczesniej wszystko było mokre koszulka przescieradło ach :)
MAMCIA KOCHANA no taka mata edukacyjna to super sprawa bardzo rzowijaja sie dzieci przy tym a w wieku ok. pół roczku zobaczysz jak mała bedzie zupełnie inaczej sie na niej bawic niz teraz-widac straszna róznice, mała od mojej szwagierki ma pół roczku i teraz odkrywa te piszczace elementy o których istnieniu wczesniej nie miała pojecia i ma taka radoche przy tym :)
No a z karmieniem to naprawde warto pilnowac zeby nie karmic czesciej niz co 3 godzinki bo po co małej brzuszek rozpychac a przeciez ona tego nie kontroluje ze tyle wcina hi hi i potem mogłyby byc problemy z brzuszkiem. Ja staram sie nadal tego pilnowac i jak mała marudzi to ja zabawaimy a jak juz bardzo głodna wydaje sie byc a minęło mało czasu od poprzedniego karmienia to podam około 50ml. cherbatki i juz hi hi troche ją oszukam i tyle.
KAPIEL W KROCHMALU U MNIE ja Amelki jeszcze nie kąpałam w krochmalu ale Kacperka bardzo czest tak wiec ja nie robiłam zadnego roztworu w osobnym kubeczku czy cos tylko brałam około dwóch garsci maki ziemniaczanej i prosto wsypywałam do wanienki z wodą-woda cieplejsza troszke i tyle. Zamieszałam i kapałam w tym kacperka a po kapieli jak go dobrze wytarłam to jeszcze tam gdzie miał najwiecej potówek to go natarłam ta mąka lekk i potóweczki znikały juz po jednym dniu a to najczęsceij miał potóweczkiw lecie i na plecykach i to pomagało faktycznie.
LUTOWECZKI odkładacie juz ciuszki za małe??? ja juz sporo mam odłozone do kartona hi hi hi :), niektóre body to małej załozyłam z dwa razy i koniec-dobrze ze prawie nic nie kupowałam tylko miałam po Kacperku, a teraz odkladam bo mam dwie siostry jeszcze które moze kiedys w koncu bedą miec dzieci narazie maja po 22lata i nie w głowie im dzieci- ja zupełnie inaczej myslałam w ich wieku. Jak miałam 21 lat zostałam mezatką i po roku był Kacpi a teraz w czerwcu bede miec 26 lat i mam juz dwójkę dzieci hi hi hi a co tam odchowa sie i juz :)-dobrze mowię co nie?
U nas dzis piekna pogoda az musiałam Kacperkowi kupic lzejszą czapeczke bo jak poszłam po niego do przedszkola odebrac to myslałam ze głowa mu spłonie, a Amelke to chyba za miesiąc bede wozic bez tej wkładki dla noworodkow bo bedzie miec wiecej miejsca-zreszta zobaczymy jaka bedzie pogoda bo jak beznadziejna to nie a jak cieplej bedzie to tak chyba zrobie bo w tej wkladce to ona taka zakamuflowana wyglada jakby na trzaskający mróz miała wyjsc hi hi a tak bedzie swobodniej jej i tylko kocykiem okryje i juz
A wiecie co zauwazyłam tez ze Amelka juz nie robi tyle kupek co wczesniej jak po kazdym karmieniu :), ma tam napurtane nieraz w pieluszce ale to juz nie jest tak duzo jak z poczatku, wczoraj nawet wcale nie zrobiła ale dzis taka porządną sobie rabneła akurat przed wyjsciem po Kapcerka do przedszkola-pojechała odebrac brata hi hi :)
Acha lutoweczki a wam tez nie przesuwaja sie daty w tych albumikach? mi od dwóch dni nie zmieniło sie nic tzn. Amelka ma cały czas miesiąc i dziewiec dni :( i u Kacpiego tez sie nie zmienia nie wiem czemu?
Ostatnio zmieniony 12 mar 2007, 15:07 przez karolas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

12 mar 2007, 15:04

Jestem spowrotem.

Mój Tobiaszek ma od paru dni straszne kolki. Ostatnio tak strasznie plakał, że aż mu łzy pociekły z oczek. Na razie ja piję tą herbatkę z HIPP-a z kopru włoskiego i dajemy mu od dwóch dni profilaktycznie kropelki. Wczoraj nie miał kolki więc może to pomaga.
Tak poza tym to moje maleństwo w dzień prawie wogóle nie chce spać. Robi sobie drzemki takie 20 minutowe, a potem albo leży grzecznie w łóżeczku i patrzy się na karuzelę lub zabawki albo krzyczy w łóżeczku i trzeba go wziąć na ręce. Wtedy to rozgląda się po całym pomieszczeniu w którym akurat się znajduje.

Odnośnie wkładek laktacyjnych - to dzisiaj jadę na zakupy i mam nadzieję, że jakieś sobie kupię. Bo ostatnio to zgroza - wszystko mam mokre, a szczególnie w nocy.

Na rzaie nie mam zdjęć - jak męzuś wróci z pracy to mi powkleja.

Pozdrowienia dla wszystkich.

[ Dodano: 2007-03-12 ]
Aha - dzisjaj byliśmy na spacerku i tak zaczęłam się zastanawiać czy ja Tobiasza nie za ciepło ubieram Miał na sobie koszulkę, śpiochy, sweterek wełnioany i kombinezon i dodatkowo był przykryty kocem.
Dziewczyny co sądzicie - może mu tego sweterka już nie ubierać????

Dzisiaj odważę się i zjem trochę smażonego mięsa. Normalnie tak mi ślinka cieknie za normalnym jedzeniem. W nocy zanim zasnę to sobie przypominam jak co smakowało - np pieczony kurczaczek, fryteczki itp..... a ja tu ryż, makaron, kasze i gotowane mięcho. Ale z drugiej strony dobrze to wpływa na moją wagę - już wczale nie mam brzuszka i mieszczę się we wszystkie ciuszki z przed ciąży :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

12 mar 2007, 15:40

Karolas jak ja wróciłam do domu z moją Agatką to na dzień dobry musiałam odłożyć większość ubranek...bo były za małe. A szkoda, bo niektóre były takie śliczne!
Agatka też już nie robi tyle kupek co dawniej teraz nawet częściej siusia...
Dziś była położna, malutka zdrowa jak ryba!
No i rośnie, rośnie: waży już 4350 :ico_brawa_01:

ML wkładki polecam z firmy MaMMA lub Gerber - bardzo dobrze wchłaniają.

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

12 mar 2007, 15:48

karolas ja już 2 razy wymieniałam Joasi garderobę hihi dobrze, że tyle ciuszków dostałam od koleżanek, a nie kupowałam.

Ostatnio kupiłam małej nową czapeczkę, wiosenną, ale bardziej dlatego, że głowa jej sporo urosła i płakała gdy wciskałam starą czapkę na siłę :ico_puknij: jestem okropna tak męczyć dziecko, no ale na szczęście już mamy nową śliczną i większą czapeczkę na spacerki.
Teraz jak już się tak cieplej zrobiło to wychodzimy 2x dziennie i jest fajnie :ico_haha_01:

A wkładki to ja używam Johnsona - 50 szt za 15 zł - są bardzo chłonne i mają kształt dopasowany do piersi więc nie odznaczają się pod bluzką :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość