Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

29 kwie 2008, 19:37

edit53, jak fajnie że już jesteś.
Joanna teraz Twój maluszek chory :ico_placzek: Biedactwo! Mam nadzieję, że szybko go wykurujecie-trzymam kciuki.
mamamonia z tym ubraniem to wiadomo-zależy od pogody. Ale jak jest tak ciepło jak przez ostatnie dni, to ja Kinge ubieram w body (z krótkim rękawkiem), kaftanik, śpioszki, sweterek i cienka czapeczka, no i przykrywam kocykiem. Jak jest trochę chłodniej, to zamiast sweterka zakładam polarowy kombinezon. Ja też raczej z tych co nie przegrzewają. Ewa zawsze lekko ubrana była i jak już żyje 15 mies, to dopiero 1 raz katarek miała, a tak to więcej chorób nie zaliczyła, więc teraz z Kingą też chcę robić tak samo.

[ Dodano: 2008-04-29, 19:46 ]
babe_boom pisze:zakochana jestem w małej Kindze :ico_wstydzioch:

:ico_haha_02: dzięki babe_boom
babe_boom pisze:AgaSza, mam do Ciebie pytanie powiedz mi czy Ewa jest bardzo zazdrosna o Kingę? Jak sobie w ogóle radzisz z dwójką tak małych dzieci? I jak wyglądają spacerki, bo ja się zaczęłam zastanawiac nad podwójnym wózkiem tzn z przodu spacerówka blizej mnie gondolka ale troszke mi szkoda kasy bo nie wiem ile ta moja Maja jeszcze w wózku będzie chciała jeździć...

Ewa wcale nie jest zazdrosna o Kingę, ona jest chyba jeszcze za mała na takie uczucia. Praktycznie wcale się nią nie interesuje, ma swoje sprawy-ciekawsze :-) Kilka razy w ciągu dnia do niej zajrzy na 2 sekundki, pogłaszcze, da buzi i leci dalej. I tylko jak Kinga płacze, to Ewa mi pokazuje paluszkiem na małą i każe mi do niej iść. I pieluszki podaje. Jeżeli chodzi o to jak sobie radzę, to niewiele mogę na ten czas powiedzieć, bo Ewa teraz już tydzień jest u moich rodziców, a wcześniej cały czas był z nami mój mąż. Dopiero od następnego tygodnia zostaję z dwójką szkrabów sama, to wtedy napiszę co i jak (o ile wtedy w ogóle znajdę czas :-) )
Ja sie też kiedyś zastanawiałam nad podwójnym wózkiem, ale jednak nie kupiliśmy, bo Ewa i tak już niedługo pewnie nie będzie chciała jeździć, a wydatek byłby spory. U nas ze spacerkami nie będzie większego problemu, bo po prostu jak nie będziemy chodzić narazie. mamy ogródek i będziemy na ogródku siedzieć. Nie dam rady inaczej.[/b]

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

29 kwie 2008, 21:22

Mały w końcu usnął :ico_sorki:
A więc opiszę pierwsze objawy.
Mały mi wydaje dziwne dźwięki od kilunastu dni. I to był początek. Tak dziwnie "skwierczy". Każdy mi mówił że to zapewne przez to że wcześniak i że rośnie. Ale to były pierwsze objawy bólu :( Wczoraj mały był marudny i od dwóch dni zamiast ślinki robiła mu się pianka. Top mnie zaniepokoiło. No i okazalo się że ma zapalenie gardełka. Na szczęście nie poszło na płucka ani na oskrzela. Dostał antybiotyk :( i Lakcid osłonowo.

edit witaj z powrotem.
mamamonia ja małemu ubieram body, kaftanik, śpioszki, papusie, spodnie z cieniutkiej bawełny, bluze lub sweterek i czapeczke. Przyrywam cienkim polarowym kocykiem a jak zimno to grubym polarowym kocem.
Trzymajcie się cieplutko.

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

29 kwie 2008, 22:17

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
No to ja swoją Julkę chyba za ciepło ubieram... Też nie jestem za przegrzewaniem, ale jakoś boję się o nią szczególnie po tym antybiotyku :ico_olaboga:

Joanna dobrze że zareagowałaś.

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

30 kwie 2008, 10:10

Joanna24, kochana,z okazji urodzin,życzę Ci przede wszystkim zdrówka,radości ze swojego skarbeczka,uśmiechu na co dzień,samych szczęśliwych dni w życiu a także zdróweczka dla Patryczka.
Obrazek

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

30 kwie 2008, 10:18

Joanna wszystkiego najlepszego. Pociechy z całej rodzinki, dużo zdrówka, wytrwałości i uśmiechu :ico_brawa_01: :-D :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

30 kwie 2008, 12:17

Witajcie kochane :-D
Ja nareszcie czuję się dużo lepiej.
Wygrałam z nawałem i gorączką. U mnie taki typowy nawał zrobił się dopiero w dniu powrotu do domu, czyli prawie tydz. po porodzie; cały czas miałam dużo pokarmu ale radziliśmy sobie z tym. A we czwartek zrobiło się źle, czułam jakby mi chciało piersi rozsadzic :( potem doszła gorączka, najpierw 38 a z dnia na dzień więcej do 39 na 3 dzień... w prawej piersi miałam jedną wielką grudę, okropieństwo co ja przeszłam, ale udało się i od wczoraj jest już dobrze, ale ciii... jeszcze może się to wrócić jakoś kole 6 tyg....
jak znajdę czas opiszę Wam poród, naraazie chciałam zobaczyc co u Was i zdjęcie jakieś wkleic bo chyba tylko ja się nie chwaliłam :ico_wstydzioch:
zaraz powrzucam Wam kilka fotek mojego syneczka - jest przekochany!!!

mamamonia pisze:Też nie jestem za przegrzewaniem, ale jakoś boję się o nią szczególnie po tym antybiotyku :ico_olaboga:

nie martw się, po to masz kocyk aby w razie czego nakryc lub odkryc - u takih maluszków najbardziej wiarygodnym miejscem do sprawdzania temp. ciałka jest kark - na spacerku co jakiś czas sprawdź czy nie jest spocony lub zimny i wtedy możesz bardziej okryc lub odkryc córcię :ico_oczko:
a Ty się oszczędzaj, jeśli nadal Cię boli nie chodź za dużo i staraj się jak najwięcej leżec!!

[ Dodano: 2008-04-30, 12:19 ]
Joasiu w dniu Twych urodzin życzę Ci
duuużo zdrówka, uśmiechu, wytrwałości pociechy z syneczka i męża :ico_oczko:
Wszystkiego naj naj naj

:ico_tort: :ico_urodzinki: :ico_zdrowko: :ico_zdrowko: :ico_urodzinki: :ico_tort:

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

30 kwie 2008, 17:50

JoannaObrazek
Zycze Ci dozo radosci,pociechy z synka i spelnienia marzen :-)

Myszka_, ja tez mialam zapalenie piersi 6 tyg po urodzeniu pierwszego synka wiec dobrze wiem co przeszlas tyle ze mi zniknal pokarm na kilka dni i myslalam ze juz nie bede karmic ale wytrwalosc i ziola mlekopedne poskutkowaly :ico_oczko: nie mialam juz tak duzo mleka jak wczesniej ale dalam rade :-)
Czekamy na zdjecia Damianka :-D

mamamonia, mi tez sie wydaje ze za cieplo ubierac Julcie na spacerek uwierz mi ze mozecie miec pozniej tylko problemy.Dla dziecka "zdrowiej" jest jak jest mu odrobinke chlodniej niz za cieplo bo to podobno strasznie podnosi cisnienie krwi i dziecko sie okropnie meczy no i wiadomo podatne jest pozniej na wszelkie infekcje.wiem ze boisz sie "rozebrac" mala i to zrozumiale bo wydaje sie ze malej kruszynce moze byc zimno ale podobno noworodek potrzebuje miesiaca zeby przystosowac sie do temperatury otoczenia i powinno pozwolic sie dziecku na to wlasnie przyzwyczajenie sie :ico_oczko: tak wiec odwagi zycze :-)

Ciekawe czy Asia wrocila z Antosiem ze szpitala nie odzywala sie jeszcze :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

30 kwie 2008, 23:00

heja wkoncu was doczytalam i ...nie mam siely juz nic napisac ,jutro wkleje wam fotki kacperka i napisze cos wiecej.buziaczki kochane mamuski!!joanna wszystkiego najnajlepszego w dniu urodzin !!!!!!!

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

01 maja 2008, 09:14

Joanna24,
Wszystkiego najlepszergo z okazji twych urodzin duzo uśmiechu szczęścia pociechy z synka :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

01 maja 2008, 09:28

Myszko_ w dniu Twoich urodzin,życzę Ci duuużo zdróweczka,uśmiechu na co dzień,samych szczęśliwych dni w życiu oraz pociechy z Twoich dwóch mężczyzn,Małego i Dużego :ico_haha_02:
Obrazek

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość