szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Kawa czy herbata ?

28 wrz 2015, 13:00

A słyszałyście o tym, że zielona herbata wychładza organizm? Będę musiała znaleźć coś innego dla siebie do pracy.

dongstu
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2015, 20:06

Re: Kawa czy herbata ?

29 wrz 2015, 20:54

Woda! :)

Awatar użytkownika
roscisl
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2015, 18:29

Re: Kawa czy herbata ?

12 paź 2015, 20:13

ja osobiście nie cierpię kawy z fusami, ewentualnie mogę się napić ekspresso, ale to tylko od czasu do czasu, najczęściej oczywiście wybieram herbatę, pije kilka dziennie, a jak się zaczyna już taka pogoda jak teraz jest to zawsze po wejściu do domu pierwsze co robię to nastawiam wodę na herbatę, codziennie staram się wypić zieloną, nie słyszałam żeby ona wychładzała organizm i nie zauważyłam takich efektów u siebie, słyszałam natomiast, że dobrze wpływa na metabolizm organizmu, po za tym jedna herbata jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;)

jasminka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 01 lis 2015, 14:14

Re: Kawa czy herbata ?

01 lis 2015, 14:49

Zdecydowanie wolę kawę. daje dużo energii i zapach wprawia mnie w cudowny nastrój.

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Kawa czy herbata ?

03 lis 2015, 12:48

Ja piję zarówno kawę jak i herbatę chociaż w ostatnim czasie skłaniam sie bardziej ku herbacie. Lubię wypić filiżankę kawy z rana ale już potem przez cały dzień piję jedynie herbate, która również ma działanie pobudzające.
Możecie sobie na przykład poczytać o działaniu czarnej herbaty:
http://www.herbata.info/herbata-czarna/

Zawiera w sobie tyle teiny,że z powodzeniem może zastąpić kawę.

weronikawroblewska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:15

Re: Kawa czy herbata ?

16 lis 2015, 08:55

Piję wymiennie, ale z przewagą herbaty. A teraz jak już zrobiło sie chłodniej, to moje ulubione połączenie to mocna czarna herbata z miodem :) naprawdę polecam

Faustyna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2015, 12:47

Re: Kawa czy herbata ?

19 lis 2015, 13:02

kocham kawę, ale ileż można... pije 5 dziennie, i wiem, ze to przesada. staram sie jej pic jak najmniej, a kofeina uzaleznia. mam w domku z 30 roznych herbat, ale i tak nabardziej ciagnie mnie w strone kawy

Awatar użytkownika
Witoslawa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2015, 01:46

Re: Kawa czy herbata ?

23 lis 2015, 23:00

Ja za kawą nie przepadam. Sięgam po kawę tylko w celach użytkowych - jeżeli jestem bardzo zamulona rano to zrobię sobie mocną kawę, która mnie obudzi, ale ogólnie nie jestem kawoszem. Po herbatę sięgam znacznie częściej, ale zazwyczaj piję zwykłą zieloną z torebki na sznureczku ;) Herbatę piję najczęściej wieczorem, natomiast w ciągu dnia ograniczam się do niegazowanej wody mineralnej ;)

alegotuje
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2015, 22:17

Re: Kawa czy herbata ?

28 lis 2015, 22:28

Podobnie jak Witoslawa kawę piję od czasu do czasu, częściej wykorzystuje ją jako dodatek do ciast np. tiramisu, gdzie jest niezastąpiona i nadaje wyjątkowego aromatu. Natomiast herbatę pijam codziennie - zwłaszcza zieloną, która zawiera mniej teiny i posiada delikatny aromat. Na mnie działa relaksująco :)

ankaszym
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2015, 16:46

Re: Kawa czy herbata ?

04 gru 2015, 16:56

Ja staram się pić kawę max 3 razy dziennie. W okresie zimowym piję też dość dużo herbaty, ale smak kawy zdecydowanie uzależnia

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość