Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

09 lip 2010, 11:20

AniaZaba, ja też ostatnią @ miałam 26 maja. To mówisz na którego masz termin???? :-D

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

09 lip 2010, 13:42

No to GRATUULUJĘ RÓWNIEŻ DZIEWCZYNKI :*:*:* :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

09 lip 2010, 14:51

ja ostatnią @ miałam 21 maja i termin mam na 25 lutego wyliczony z suwaczków bo u gina jeszcze nie byłam

Ania Żaba no na prawdę ty musisz być już w dalszej ciąży poczytaj sobie

6tc
W tym tygodniu formują się zawiązki najważniejszych narządów. Rozwija się i zwiększa swoje rozmiary mózg wypełniający zalążek głowy. Na bokach głowy pojawiają się pęcherzyki, które dadzą początek oczom i uszom. Formują się zawiązki układu pokarmowego i oddechowego, a także zalążki rączek i nóżek. Tworzy się serce. Twój maluszek ma wielkość 4 mm. To tak, jak połówka wielkości paznokcia u małego palca!

7tc
W miejscu stykania się zarodka ze ścianką macicy tworzy się pępowina. Rozwój układu pokarmowego i płuc ciągle postępuje do przodu. Tworzy się przysadka mózgowa i powstają: otwór jamy ustnej i nozdrza, gromadzi się tęczówka w oczach, przypominających teraz dwie czarne kropki ułożone po bokach głowy zarodka. Powstają nóżki i rączki z małymi płetwami na końcach, które z czasem przekształcą się w dłonie i stopy. Na tym etapie powstają zalążki narządów płciowych. Maluszek ma od 5-10 mm wzrostu i waży ok. 1 grama!

8tc
Zarodek otrzymuje miano płodu. Powstaje układ krążenia, przez który zaczyna płynąć krew. Podczas badania USG usłyszysz bicie serca Twojego dziecka. ( no i właśnie u Ciebie tak było )Jest już ukształtowany błędnik, dlatego przy gwałtownych ruchach matki dziecko reaguje również ruchem. Pozwalają mu na to rozwijające się mięśnie. Możemy zaobserwować zginanie kończyn górnych w łokciach i nadgarstkach. Są to pierwsze ruchy dziecka, jednak jeszcze nie wyczuwalne przez matkę. Ciągle rozwija się twarz z noskiem i wargami, wokół oczu tworzą się powieki, a w jamie ustnej zawiązki zębów mlecznych. Rozpoczyna się proces kostnienia. Dla porównania, kręgosłup ma grubość szpilki, a żebra grubość włosa. Płód przypomina kształtem ziarnko fasoli o wielkości 15-20 mm!

Księżniczka
wpisz sobie w google suwaczki ciążowe , wejdź w jakiś link i rób co mówią po kolei a potem skopiuj kod na forum i wklej u siebie w profilu w podpisie :-)

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

09 lip 2010, 19:57

manenka, a jak się wylicza termin porodu????

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

09 lip 2010, 21:14

a jak się wylicza termin porodu????
do dnia ostatniej miesiączki dodajesz 7 dni i odejmujesz 3 miesiące lub jesli wolisz to dodajesz 9 miesięcy.Tak generalnie wyliczają ginekolodzy termin porodu często posługując się takim obrotowym kółkiem.Niektórzy uwzględniają długość cykli,bo jeśli krótsze są niż 28 dni to należy odjąć a jeśli dłuższe do dodać liczbę dni powyżej 28. :-)

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

09 lip 2010, 22:36

do dnia ostatniej miesiączki dodajesz 7 dni i odejmujesz 3 miesiące
no ja sobie wyliczyłam tą metodą :-)

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

09 lip 2010, 22:43

hej

ja dziś wstałam, a tu cud , zero mdłości, zero złego poczucia i zero reagowania na zapachy
ależ jestem szczęśliwa aż chce się żyć, można się cieszyć z całych sił ciążą, synkiem i latem :-D

Blanka26, ja sobie wyliczam przy suwaczkach , tzn on sam wylicza za ciebie :-D
wpisuję termin ostatniej @ i on podaje termin porodu
przeważnie suwaczki niektóre mają 1 dzień różnicy, a więc nie dużo :-)

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

10 lip 2010, 07:10

mi wyliczyła już gin 11 luty.. ale ja kiedyś mamie zrobiłam psikusa i zamiast na początek stycznia urodziłam się 30stego stycznia :)

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

10 lip 2010, 15:38

manenka, ale Ci dobrze :-D, oby tak dalej :ico_brawa_01: mnie zamiast słabnąc to się nasilają. Najgorzej rano, dopóki leżę jest ok, później się zaczyna, sama nie wiem co bym jadła, strasznie jestem ociężała i nie mam apetytu. I wszystko mi śmierdzi :-D

Tynusz1, musiało Ci być bardzo dobrze u mamy w brzuchu :-)

[ Dodano: 2010-07-10, 15:39 ]
a z tymi suwaczkami to ja mam poślizgi kilkudniowe :ico_szoking:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

10 lip 2010, 16:20

hej

u nas pogoda cudna, szykujemy sie powoli do wyjazdu, po w poniedziałek z samego rana jedziemy do rodzinki do Pl :-D
dziś jeszcze czeka nas grillowanie :-D

Tynusz1, no to sobie posiedziałaś w brzuszku :ico_haha_01: :ico_haha_01:
dla mnie parę dni lub nawet te 2 tygodnie nie mają znaczenie, przecież na 100% nie będziemy chodzić w ciąży 11 miesięcy :-)

Blanka26, naprawdę bardzo mi dobrze, czuję super rewelacyjnie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
życzę by i tobie szybko mdłości minęły :ico_sorki: :ico_sorki:
a z tymi suwaczkami to ja mam poślizgi kilkudniowe :ico_szoking:
załóż sobie obojętnie jaki suwaczek , a jak pójdziesz do gina to ci poda konkretną datę :-)
chyba, że wolisz poczekać na wizytę :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość