nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

15 lis 2011, 21:12

czy któraś z was jeździ na nartach bądź desce?
ja z mężem jesteśmy zapalonymi snowbordzistami. Ja dodatkowo od roku jeżdżę też na nartach. Kominiarki nie mamy, ale koszulkę termo mam z firmy HI-TEC i jestem bardzo z niej zadowolona. Jest oddychająca, cienka, ale bardzo rozgrzewająca. Dla mnie zmarźlucha to naprawdę ratunek na zimowe wypady na dechę. Ale na co powinnaś patrzeć to nie wiem, bo ja dostałam ją od mamy w prezencie. Kurtkę też mam z tej samej firmy i też jestem fajna.

[ Dodano: 15-11-2011, 20:15 ]
Moje dziecko nabyło nową umiejętność... ssanie kciuka... Od kilku dni nie chciała za nic smoka cały czas go wypluwała... a dzisiaj patrze a ona sobie z zadowoleniem kciuka ssie... Masakra wiem że baaaaardzo ciężko jest dziecko później oduczyć ssania palca a do tego cały czaqs straszą że to psuje zgryz u dzieci i załamana jestem...
Nie poddawaj się i skutecznie wyciągaj jej paluszka, a w zamian wsadzaj smoka. My od urodzenia z tym walczymy u Alanka. A ten urwis czasami potrafi skutecznie nas oszukać :-P

[ Dodano: 15-11-2011, 20:17 ]
Do tego znowu wrócił jej chyba katar :ico_placzek: tylko najgorsze jest to że słyszę że ma przytkany ten nosek i że coś jej tam charczy ale nic nie mogę ściągnąć Byłam u lakarza płuca oskrzela czyste na szczęście. Kazała mi tylko wit C podawać. Ale dalej mnie martwi że jej :ico_placzek: :ico_placzek:
to spróbuj wpuszczać co kilka godzin soli morskiej kilka kropel, może wtedy katarek zrobi się bardziej mokry i da się go wyciągnąć. No i kładź malutką na brzuszek.
A ulewa Ci czasami malutka? Bo jeśli tak to za pewne od tego charczy. To nic groźnego jak potrzymasz ją troszkę pionowo lub na brzuszku to odetka jej się wszystko.

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

15 lis 2011, 21:21

A ulewa Ci czasami malutka? Bo jeśli tak to za pewne od tego charczy. To nic groźnego jak potrzymasz ją troszkę pionowo lub na brzuszku to odetka jej się wszystko.
no dosyć często mi ulewa prawie po każdym jedzeniu... to może od tego być?? Nawet nie wiedziałam.... no może ja się nie potrzebnie tak martwię :ico_noniewiem:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

15 lis 2011, 21:26

no dosyć często mi ulewa prawie po każdym jedzeniu... to może od tego być?? Nawet nie wiedziałam.... no może ja się nie potrzebnie tak martwię :ico_noniewiem:
no to się nie martw, po prostu ten pokarm który ulewa zalega jej w drogach oddechowych jak śpi lub leży. Niestety takie dzieciaczki nic innego nie robią tylko leżą, dlatego mają problem z chrapaniem, charczeniem itp. Jak będzie Ci charczała to ją po prostu ponoś po spaniu z 5minutek w pionowej pozycji i wszystko wróci do normy. Ewentualnie przeczyść nosek solą morską i będzie ok

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

15 lis 2011, 21:47

Dobry wieczór :-)

marcz89, tak jak pisze nina0226, - Maciek też czasem tak charczy i wiem,że to od mleczka właśnie. Psikam mu wodą i potem wyciągam mega koziura :ico_haha_01:

No, Maciek też sobie pocieszyciela w postaci kciuka znalazł :ico_olaboga:
Ale on go używa jak taki rozmymłany jest :-D i jak nie chce mu się krzyknąć,że mu smok wypadł :-D
Bo normalnie to wszczyna alarm jak mu smok wypadnie, a on jeszcze nie zasnął.

Maciek się zaczął przemieszczać po łóżeczku i to tak śmiesznie, bo wstaje do niego w nocy, a on w poprzek łóżeczka i nóżki mu wystają przez szczebelki :-)

Ja też dość intensywnie myślę nad prezentami.
Z częścią rodziny męża robimy losowanie jak w podstawówce, bo jakiś czas temu doszliśmy do wniosku,że lepiej kupić jeden konkretny prezent niż się rozdrabniać.
No ja mam teściową w tym roku :ico_oczko: I myślę o torebce dla niej.
Dla M. mam upatrzoną koszulkę śmieszną.
Zuzia ma kupioną Barbie Syrenkę świecącą.
Chrześniacy dostaną pierwsze prawdziwe sztućce Gerlach, w wersji dla dzieci oczywiście.
Maćkowi oglądam stojaki gimnastyczne- jest taka kategoria na allegro i mam upatrzony Tiny Love. Bardzo to fajne, przy Zuzi to nawet nie wiedziałam, że takie coś jest.

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

15 lis 2011, 21:53

Marcz moj tez strasznie charczal - czasem nawet chrapal :ico_olaboga: czyszcze mu nosek codziennie, psikam sprejem do noska tez raz dziennie. no i mozliwe ze to od ulewania bo od kiedy nie ulewa jest duzo lepiej.. wczesniej balam sie ze nie moze oddychac jak je - bo taki mial nosek zatkany czesto :ico_olaboga:

widze, ze temat bialka na tapecie - ja jem od poczatku i to w niezlych ilosciach - jogurty, herbatka z mlekiem, ser bialy - ale ja to uwielbiam i bym nie przezyla, na poczatku maly mial jakies uczulenie i odstawilam caly nabial, ale okazalo sie ze to nie to i jem normalnie, wszystko jest ok. teraz znow mu cos wyszlo ale podejrzewam krem - lub kawalek pomarancza, ktory ostatnio zjadlam lub sama nie wiem co :ico_noniewiem:

a ogolem u nas ciezko - maly marudzi caly czas, pcha wszystko co sie da z szalem do buzi - nawet od razu po jedzeniu, chyba mu zeby beda wychodzic.. z tylu dziaselka ma jakby zolto-biale - a wczesniej wszystko bylo czerwone bo sprawdzalam jak po szczepieniu marudzil.. biedactwo male.. tak mi go szkoda, caly czas poplakuje, czasem budzi sie z rykiem - jakby go cos strasznie bolalo :(

wczoraj byl basenik - podobalo sie nawet, nie mozemy sie doczekac nastepnej 'lekcji' ;) niestety piosenki spiewane byly po angielsku - wiecie, cos w stylu 'jedna noge wysun, jedna reke wystaw, podskocz' itp, ale po ang nie znam ich wiec mialam kilka sekund opoznienia ze wszystkim :ico_haha_01: to znaczy podnoszeniem Oliwcia, obracaniem itp :ico_haha_01: ale i tak bylo fajnie :ico_brawa_01:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

15 lis 2011, 22:00

a ogolem u nas ciezko - maly marudzi caly czas, pcha wszystko co sie da z szalem do buzi - nawet od razu po jedzeniu, chyba mu zeby beda wychodzic.. z tylu dziaselka ma jakby zolto-biale - a wczesniej wszystko bylo czerwone bo sprawdzalam jak po szczepieniu marudzil.. biedactwo male.. tak mi go szkoda, caly czas poplakuje, czasem budzi sie z rykiem - jakby go cos strasznie bolalo :(
to u nas identyko tylko Alanek nie jest marudny. tak myślałam, bo ślini się, ma żółte dziąsełka, budzi się w nocy z płaczek bez powodu i po chwili zasypia jak się go utuli, wpycha wszystko do buzi, od razu po jedzeniu żąda smoka - Czyli zęby idą jak nic !!!

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

15 lis 2011, 22:11

koszulkę termo mam z firmy HI-TEC
Dzięki wielkie .A powiedz mi jeszcze jak ubiorę takie ubranko to już nie muszę nic zakładać na siebie czy powinnam coś ?Nie mówię o spodniach i kut5ce narciarskiej.
I czy rozmiarówka tej firmy jest zaniżona czy zawyżona ?Bo chciałabym zamówić przez neta mężowi a boje się z rozmiarem czy trafię.
A ulewa Ci czasami malutka? Bo jeśli tak to za pewne od tego charczy.
Dokładnie.Marcz moja tak samo czasem ulewa i od urodzenia ma te charczenie , tez na początku nie wiedziałam co to i bałam się że jest chora ale położna a potem pediatra mi wytłumaczyli że to normalne.
Moje dziecko nabyło nową umiejętność... ssanie kciuka Masakra wiem że baaaaardzo ciężko jest dziecko później oduczyć ssania palca a do tego cały czaqs straszą że to psuje zgryz u dzieci i załamana jestem...
O smoczku mówią to samo że jest zły.
Do tego znowu wrócił jej chyba katar
Porozwieszaj mokre ręczniki na grzejnikach,temp w pokoju gdzie mała śpi nie powinna być za wysoka bo to nie pomaga przy katarku.Jak jest temp niższa to lepiej się oddycha .
wczoraj byl basenik
Ooo chodzisz z małym już na basen ?Ale fajnie .My jak mała będzie mieć jakieś 4 miesiące to planujemy pójść.Jak na razie uwielbia kąpiel , taka swobodna jest , nic jej ruchów nie krępuje , zawsze się uspokaja w wodzie .

Matko wy już o ząbkach piszcie .Oby szybko powychodziły naszym dzieciaczkom i jak najmniej boleśnie .
Ja wróciłam niedawno od znajomej , wykąpałam małą i teraz jest u dziadków ,pewno zasypia.

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

15 lis 2011, 23:23

no to się nie martw, po prostu ten pokarm który ulewa zalega jej w drogach oddechowych jak śpi lub leży. Niestety takie dzieciaczki nic innego nie robią tylko leżą, dlatego mają problem z chrapaniem, charczeniem itp
Ostatnio właśnie zaczęłam ją karmić tylko na leżąco mnie tak kręgosłup boli że w innej pozycji nie wyrabiam i to może dla tego... Dzięki za radę w każdym bądź razie. Muszę zmienić lekarza bo beznadziejna jest ta babka co do niej chodzę z mała...;/ Nic tam człowiekowi nie powiedzą. Mi nawet po szczepieniach nie raczyły powiedzieć że dziecko gorączkować może;/ Masakra...
czyszcze mu nosek codziennie, psikam sprejem do noska tez raz dziennie.
no takie zwykłe czyszczenie to ja też robię przy każdej kąpieli i wodą codziennie jej psikam...

Co do białka to ja odkąd mała skończyła 2 tydz to jem wszystko. Mleko, serki różne białe, ser zółty jajka. I na szczęście Malutkiej nic nie jest :ico_sorki:
a ogolem u nas ciezko - maly marudzi caly czas, pcha wszystko co sie da z szalem do buzi - nawet od razu po jedzeniu, chyba mu zeby beda wychodzic.. z tylu dziaselka ma jakby zolto-biale - a wczesniej wszystko bylo czerwone bo sprawdzalam jak po szczepieniu marudzil.. biedactwo male.
ojj idące zęby to masakra... aż się już boję co to będzie :ico_olaboga:
A w ogóle ostatnio zauważyłam że Oliwka się tak strasznie ślini, jak mały bokser :ico_haha_01:
Noramalnie aż mi też przez myśl przeszło że dzieci się tak ślinią jak im mają zęby iść ale u niej to jeszcze o dużo za wcześnie... Sama nie wiem co o tym myśleć :ico_noniewiem: Ale z buźki to jej ciurkiem leci :ico_haha_01:
wczoraj byl basenik - podobalo sie nawet, nie mozemy sie doczekac nastepnej 'lekcji' ;)
a kiedy pierwszy raz z Małym byłaś na basenie?? Bo ja też bym Moją bardzo chciała zabrać na basenik:D Pieluchy już nawet do pływania specjalne mam :-D
Tylko jeszcze przynajmniej z miesiąc muszę czekać, ale że ona w wodzie to jak rybka to pewnie jej się basenik spodoba :-D
O smoczku mówią to samo że jest zły.
tylko wydaję mi się że smoczka łatwiej oduczyć bo można go schować na przykład a palucha jej nie schowam:D

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

16 lis 2011, 00:09

U nas już widać kawałek ząbka :-)

marcz jeśli wolisz karmić na leżąco, a córci się ulewa to układaj ją tak żeby głowa była wyżej :-)

Kupiłam czapkę dla Antka :-) Prawie nic mi się nie podobało :ico_olaboga: Już w domu małż powiedział, że jemu też się nowa przyda więc mamy "czapkowy tydzień":-) Od wczoraj ja noszę swoją i Antek dziwnie na mnie patrzy jak wychodzimy na dwór :ico_szoking:

A w weekend wybieramy się na basen, nie mogę się doczekać :ico_brawa_01: już jakiś czas to planujemy i może wreszcie znajdziemy czas :-)

A co do smoczków-nasz synek za nimi nie przepada, czasami potrzebuje na spacerku jak chce spać, ale niekiedy przez parę dni wcale go nie chce:-) paluszków też nie ciamka, czasami drapie dziąsła, ale jak ma gryzak jest ok ;-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

16 lis 2011, 10:16

hej laseczki :ico_oczko:

u nas szpital hehe
Maja jeszcze chora ale na szczeście tylko katar glutowaty :/
mimo izolacji zaraziła Konrada :/ dziś nad ranem zaczoł sie dławić śpikami :ico_olaboga:
ja kończę antybiotyk dzisiaj :ico_sorki: ale za to głowa mi pęka :ico_olaboga:
chyba zwariuje tak mnie boli

młody ma kuracje od rana :ico_sorki:
woda morska i odkurzacz hehe bo gluty lecą
jeszcze męża wyśle po oli olbas jak wróci z pracy
i plecki wickiem nasmaruje :ico_oczko:
witamina C w kropelkach
calcium w syropie bo pomaga oczyscić błony śluzowe

marcz Maja tez ulewała i identycznie charczała :ico_olaboga:

wczoraj za szczepionke dla Konrada zapłąciłam 145zł :ico_noniewiem: troche zdrozały albo trafiłam na droga aptekę :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość