Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

12 wrz 2007, 13:44

Witajcie.

Wpadam co pare dni bo niestety ale nie wyrabiam sie jakoś czasowo z wszystkim :ico_wstydzioch: musze popracowac nad lepsza organizacją :ico_oczko:

Gosiu jesli chodzi o szkole rodzenia to ja chodziłam tam w pierwszej ciąży. Powiem tak: na pewno mi nie zaszkodzilo to że chodzilam, a czy pomogło...? Sama nie wiem. Może nie balam się tak porodu i mobilizowałam sie do cwiczeń rozciągajacych dla ciężrnych które maja pomóc przy porodzie. Musicie pomyslec i sami podjąc decyzję.

Teraz troszke o kolkach do wózka. Ja też slyszałam że lepsze sa kółka pompowane, chociaz wózek jest wtedy dośc ciężki. Ja mam w moim pompowane, ale my mieszkamy w domku jednorodzinnym więc nie będe musiała targac wózka po schodach.

Pozdrawiam wszystkie styczniowe ciężaróweczki :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

12 wrz 2007, 14:25

A co Wy myslicie o szkole rodzenia?? Czy to jest sens, czy ktoras z Was sie zapisuje?? Jesli tak to w ktorym miesiacu??

Gosiu my postanowiliśmy z mężem,że zrezygnujemy ze szkoły rodzenia,wychodzę z założenia,ze czy ze szkoła czy bez to i tak muszę urodzić :ico_noniewiem: Moja znajoma chodziła i jej się to wcale nie przydało,ale zdania są podzielone,takze musicie się zastanowić. Z tego co wiem to do szkoły rodzenia chodzi się od 6 m-ca,ale nie jestem pewna :ico_noniewiem:
Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

12 wrz 2007, 14:34

Dziewczyny dzieki za rady.
W takim razie musimy to jeszcze przemyslec, tym bardziej, ze u mnie taki kurs nie jest za darmo....

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

12 wrz 2007, 14:45

mz74 pisze:Dziewczyny dzieki za rady.
W takim razie musimy to jeszcze przemyslec, tym bardziej, ze u mnie taki kurs nie jest za darmo....

Gosiu :-) no niestety u nas też kosztuje i to ok 500zł :ico_puknij: :ico_szoking: ,ja nie wiem skąd oni biorą te ceny :ico_olaboga:
Buziole

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

12 wrz 2007, 14:49

Monia,

No cos Ty, u mnie az tak drogo to nie jest..... 100-200 zl (w tym masz porod rodzinny, jak sie zdecydujesz rodzic w tym wlasnie szpitalu)....

Buzka

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

12 wrz 2007, 15:25

Hej dziewczyny!!!

Widze ze jesteście w temacie szkoły rodzenia. Ja nie chodziłam do takiej szkoły, nawet nie orientuję sie czy cos takiego jest w naszym mieście. Tutaj każdy musi zdecydować sam czy chce uczęszczać czy nie.

Mi wydawało sie ze nie jest to potrzebne, zreszta jakoś dałam sobie radę przy porodzie :ico_oczko:

monia26 pisze:niestety u nas też kosztuje i to ok 500zł

cena rzeczywiście powalająca :ico_szoking:

No i tyle mojego pisania, przyszedł Patryczek i ciągnie mamę z powrotem do zabawy :ico_oczko:

Zajrzę później. Papa.

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

12 wrz 2007, 15:38

Hej Madzia,

Fajnie ze zajrzalas!! To milej zabawy z Patryczkiem :-D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

12 wrz 2007, 16:55

hey!

ja odpoczywam i też lecze swoje nerki soczkiem. z tym sokiem to chodzi o to że on zawiera bardzo dużo witaminy c która jest bardzo łatwo przyswajalna przez organizm - a witamina c jest moczopędna, dlatego razem z tym dobrze jest pic duzo niegazowanej wody mineralnej. i wszystko sie wypłucze.

Mary Ty na anemie powinnaś pić sok z czarnej poczeczki bo on jest krwiotwórczy. tylko zwróc uwage na etykietkę - jeżeli jest z koncentratu to tak nie bardzo . ja proponuje kupic jednak stuprocentowy za pare groszy wiecej i wypic go mniej niz ten z koncentratu. a i jedz buraczki jak lubisz i pij barszczyk. powinno pomóc :-D

Ja jeśli chodzi o szkołe rodzenia to miałam prosty wybór. - dla mnie to strata czasu i pieniędzy, bo wszystko co ucza na szkole rodzenia ja sie uczyłam na studiach pielęgniarskich i oprócz tego miałysmy zajęcia z położna która prowadzi taką szkołę wiec dla mnie wybór był prosty.

[ Dodano: 2007-09-12, 16:58 ]
aha mam coraz częściej stres przedslubny! :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

12 wrz 2007, 18:53

madziarka81 pisze:monia26 napisał/a:
niestety u nas też kosztuje i to ok 500zł

cena rzeczywiście powalająca :ico_szoking:


też byłam w szoku jak mi znajoma powiedziała,z tym,ze ona rodziła w prywatnej klinice i może dlatego taka cena,ale i tak lekka przesada :ico_puknij:
marcia_pod pisze:ja odpoczywam i też lecze swoje nerki soczkiem. z tym sokiem to chodzi o to że on zawiera bardzo dużo witaminy c która jest bardzo łatwo przyswajalna przez organizm - a witamina c jest moczopędna, dlatego razem z tym dobrze jest pic duzo niegazowanej wody mineralnej. i wszystko sie wypłucze.


No ja juz jetsem pijana od tego soczku hihi i ju z nie wiem ile litrów w siebie wlałam,a ile wysiusiałam hihi :ico_wstydzioch: :-D Mam nadzieje ,ze te wstrętne bakterie ze mnie wyszły :-D

marcia_pod pisze:aha mam coraz częściej stres przedslubny! :ico_olaboga:

no kochana i wcale sie Tobie nie dziwię,ja też sie strasznie denerwowałam,ale dasz radę :ico_brawa_01: :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-09-12, 18:59 ]
muszę się pochwalić,ze właśnie dzisiaj odebraliśmy łózeczko dla naszego synka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Buziole

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

12 wrz 2007, 21:41

Hej dziewczynki!!!

W koncu na spokojnie mogę coś napisać :ico_oczko:

U nas cały dzien zwariowany, teraz jak Patryk nie spi juz w dzien nie mam nawet kiedy usiąść przed kompem na spokojnie :ico_noniewiem: Zreszta dzisiaj byliśmy troche na dworzu bo w koncu od trzech dni nie padało :ico_brawa_01:

Ale przyznam sie ze jestem wykonczona. Tym bardziej ze ostatnio ciągle chce mi się spac a niestety nie ma nawet jak się zdrzemnąc przy tym moim kochanym urwisku :ico_oczko:

Monia pochwal się łóżeczkiem, macie juz rozłożone. A jak z pościelą, będziecie chcieli z baldachimem???
Mi bardzo podobają się te moskitiery ale w sumie mam baldachim jeszcze po Patryczku więc pewnie szkoda mi będzie kasy na coś takiego, będę wolała kupiz w zamian coś innego chyba ze wykombinuję coś sama.

Marcia nie dziwię sie stresu przedślubnego, to chyba normalne, dasz radę, będzie dobrze!!! :-)

Kolorowych snów życzę :ico_haha_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość