Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

21 lip 2007, 08:21

Ja już wyżej pisałam jak Ania je.Wieczorem kaszka i po kąpieli pierś i czasami budzi się o 5 na pierś i śpi dalej :ico_brawa_01: Kubuś wydaje mi się ma taki urok i już można spróbować na noc do mleka dodać mu kaszki a swoją drogą to chyba skazy białkowej nie ma coś późno by wyszła.... :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-07-21, 08:27 ]
Proszę o krew ( nie bać się to gra ) http://s13.bitefight.onet.pl/c.php?uid=48593

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

21 lip 2007, 10:11

witam!
za szybko powiedzialam ze nie bylo tak zle z tym 8 zabkiem hiihihi
w nocy bylo troche marudzenia ale i tak przy tych gornych to pestka :ico_haha_01:
podobno trzonowe sa jeszcze gorsze wiec co tam pozostaje tylko sie przyzwyczaic :ico_haha_01:
katar nam na szczescie przeszedl a pogoda dzis juz lepsza mam nadzieje ze sie utrzyma i wyciagniemy tate na hustawki :-D

Awatar użytkownika
Gosiunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:35

21 lip 2007, 14:50

Czesc mamusie :-)
U nas dzis nocka rewelacyjna, pospalismy sobie do 9.50 :-D Oczywiscie byla pobudka o 6.50 na jedzonko, ale potem wzielam go do lozka i tak sobie smacznie kimalismy :ico_haha_02:
Julie brawa dla Nathanka :ico_brawa_01: za zabka, ja slyszalam ze gorzej wyrzynaja sie dwojki, u nas wlasnie dolna dwojka lewa idzie i od tego maly mial stan zapalny io nie chcial nic jesc.
Hubercik juz od 5 miesiaca rowniez na noc ma mleczko zageszczane kaszka. Najbardziej lubi jablkowa :ico_oczko: Nie dziwie się :-D
A o to kilka nowych foteczek.

Nowa zabawa , wchodze do pudla na zabawki :-D
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Uwaga gryze :ico_haha_02:
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Diablo :-D
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Uwielbiam zasypiac przy jedzeniu starej bulki :ico_spanko:
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

No moze juz starczy. A Wy wklejajcie foteczki waszych szkrabkow. Buziaczki. Milego dnia :ico_buziaczki_big:

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

22 lip 2007, 08:50

Muszę no muszę to napisać :ico_haha_02: Ania mówi Eeee i jak ściągnę jej pieluche i posadzę na nocnik to od razu mam w nim to co akurat ma do zrobienia :ico_haha_01: nie zawsze to usłyszę no i nie zawsze ona to powie ale bardzo się cieszy jak jej się uda :ico_brawa_01: a ja tym sposobem mam 5 pampersów do przodu :ico_brawa_01: A dziś Ania ma 8 miesięcy....jak ten czas leci...
Proszę o krew http://s13.bitefight.onet.pl/c.php?uid=48593

absens_carens
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:10

22 lip 2007, 18:53

Margot, wielkie gratulacje dla Ani :ico_brawa_01:

Mojej Olce od wczoraj przestało się udawać z nocnikiem. Biedaczka ma biegunkę :ico_placzek: , więc nadgania zaoszczędzone przez ostatnie dwa tygodnie pieluszki.
Niestety na dokładkę ma gorączkę i jest przez to marudna jak nigdy. Zastanawiałyście się kiedyś jak to jest, że dzieci najczęściej na chorobę wybierają sobie wieczory i weekendy?

Pozdrawiam Was
Aga

PS. Co byście powiedziały na małe podzielenie się przepisami na posiłki dla naszych maluchów? Bo ja już szczerze mówiąc nie mam pomysłów.

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

22 lip 2007, 19:01

Absens żal tej twojej kruszynki ale co do chorób dzieci to masz rację :ico_szoking: a co do przepisów napiszę jak tylko będę miała kapkę czasu.Wy już możecie pisać :-)

[ Dodano: 2007-07-22, 20:18 ]
Dziś mam 8 miesięcy :-)

W parku

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

W domu

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

22 lip 2007, 20:22

witam
my dzis bylismy na basenie
na koniec bylo ok ale napoczatku malu sie na nas obrazil :ico_szoking:
chetnie zapoznam sie z waszymi przepisami ale ja daje malemu to co my jemy i czasem, sloiczki bo mam tu naprawde duzy wybor
u nas nocnik tez juz ok.. a wiecie ze w angli zrobili takie oczy na mnie :ico_szoking: ze sadzam dziecko w tym wieku na nocnik bo oni tu zalecaja od 2 roku zycia jeju nie wyobrazam sobie bo ja zaczelam jak nathan mial 5 miesiecy i od tego czasu nie ma kupy pieluche a popoludniu lata bez pieluchy i zawsze pokaze na nocmnik jak chce siku ... po co czekac do 2 lat wtedy to juz chyba zapozno :ico_noniewiem:
maju mialam ci napisac ze u nas na plesniawki najlepiej sprawdzil sie dactarin oral zel
a zdjecia wam jutro powklejam :-D to to ja lubie najbarzdiej

Awatar użytkownika
Gosiunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:35

22 lip 2007, 22:20

Witajcie :-)
To moze ja zaczne z naszymi przepisami :ico_oczko:

ZUPA ZIEMNIACZANO-BROKUŁOWA OD 5 MŻ.
2 ziemniaki
60 g brokułów
150 ml bulionu warzywnego
150 ml mleka modyfikowanego
Przygotowanie: Ziemniaki obierz i pokrój na kawałki i ugotuj, w bulionie ugotuj osobno brokuły do miękkości, wszystko zmiksuj i dodaj mleczko modyf.

ZUPA DYNIOWA
niewielkie udko kurczaka, moze byc piers
pietruszka
marchew
kawałek selera
kawałek pora
1/2 pokrojonej w kostke dyni
Przygotowanie: Mięso umyj, oczyść, gotuj ok 45 min, warzywa pokrój w kostkę i ugotuj osobno, udko oddziel od kości, dodaj do zupy, następnie zmiksuj ją. Możesz posypać natką pietruszki.

KOKTAJL MALINOWO JAGODOWY (to co moj HUbcio lubi najbardziej :-) )
150 ml mleka modyfikowanego
1 łyżka malin
1 łyżka jagód
Przygotowanie: Zmiksuj wszytskie skladniki

PUREE Z BURACZKÓW Z KREMEM Z MLEKA MODYFIKOWANEGO
2 male buraki
1 jablko
pół łyżeczki cukru (niekoniecznie)
120 ml mleka modyf
2 łyżeczki mąki ziemniaczanej
koperek lub natka pietruszki
Przygotowanie:Buraczki pokrój w kostkę i ugotuj (oczywiście obierz i umyj :ico_oczko: )Jablko pokrój i duś w niewielkiej ilości wody dodaj do boraczkow. Całość zmiksuj, dodaj cukier do smaku, mąke ziemniaczaną rozprowadź w mleku modyfik. gotuj na małym ogniu stale ubijając. Ostudź, zieleninę pokrój i dodaj do kremu mlecznego. Na talerzyk połóż buraczki a w środek wlej kremu :-)

DANIE NA STO DWA :-)
Pol fileta z kurczaka
jeden boraczek sredniej wielkosci
2 marchewnki
Przygotowanie: Wszystko razem gotuj do uzyskania miekkosci, ostudź i na koniec zmiksuj.


Dobra za duzo się rozpisalam. Czekam na wasze przepisy :-) Słodkich snow.

absens_carens
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:10

22 lip 2007, 23:25

Od nas właśnie wyjechał Falck :ico_placzek: . Olka obudziła się dławiąc z płaczu i w żaden sposób nie dała się uspokoić. Lekarka stwierdziła, że mam poczekać czy pomoże ibufen który jej podałam, a jeśli nie to zostawia skierowanie do szpitala :ico_placzek:.
Jestem załamana tym, że ona płacząc cały czas wołała "mama" a ja nie mogłam jej ulżyć.
Dzisiaj chyba nie zasnę.

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

23 lip 2007, 12:03

Absens współczuję i trzymam kciuki za twoją córcię no i za Ciebie :ico_pocieszyciel:
Proszę standardowo o krew http://s13.bitefight.onet.pl/c.php?uid=48593

A tu przepisy:

Pierwsza zupka jarzynowa
1/2 małej marchewki
j eden mały ziemniak
1/4 korzenia pietruszki
łyżeczka oliwy z oliwek lub oleju sojowego
2 płaskie łyżeczki kleiku ryżowego
150-200ml wody
Warzywa myjemy obieramy i płuczemy. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy na małym ogniu do miękkości (20 - 30 minut). Uzupełniamy wodą podczas gotowania. Ugotowane warzywa przecieramy bądź miksujemy, a następnie łączymy z wywarem oraz kleikiem ryżowym. Gotujemy całość mieszając dodajemy oliwę. Po schłodzeniu podajemy dziecku.

Zupka jarzynowa z indykiem i ryżem Skład 20g mięso z indyka,
odrobina kalafior,
odrobina kalarepa,
pietruszka - natka
60-70ml. wody (użyta do przyrządzenia),
2 marchewki,
0,5 ziemniaka,
1 łyżeczka kleik ryżowy,
1 łyżeczka masłaWarzywa obieramy, myjemy i drobno kroimy. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem o.k 20 minut(zerkaj aby woda się nie wygotowała).Następnie miksujemy Osobno ugotowane mięso drobno siekamy nożem. Następnie mięso, kleik z warzyw oraz masło dodajemy do wywaru z ugotowanego mięsa. Mieszamy gotując. Teraz wystarczy ostudzić do właściwej temperatury i gotowe!

Przecier z marchwi
1 średnia marchew
1 łyżeczka kleiku ryżowego
1 łyżeczka świeżego masła Marchew wyszoruj, oskrob, opłucz, pokrój w cienkie plasterki. Przełóż do rondelka, zalej niewielką ilością wrzącej wody i ugotuj pod przykryciem na małym ogniu. Jarzynkę zmiksuj, dodaj kleik i masło. Starannie rozmieszaj, by uzyskać jednolitą konsystencję i ponownie zagotuj. Podawaj dziecku po ostudzeniu i sprawdzeniu temperatury!

Zupka marchewkowo-jabłkowa z kurczakiem
80 g obranej marchwi
małe obrane jabłko
2 łyżeczki kleiku ryżowego
1 łyżeczka oliwy z oliwek
20 g piersi kurczaka
1/3 szklanki wody
Do wrzącej wody włóż obraną, umytą i pokrojoną marchew oraz mięso. Gotuj przez 20 minut. Pod koniec dodaj cząstki jabłka. Warzywa i jabłko zmiksuj, a mięso osobno drobniutko posiekaj. Do zupy dodaj oliwę i kleik, wymieszaj ją i jeszcze raz zagotuj. Ewentualnie uzupełnij przegotowaną wodą do objętości ok. 180 ml.

Zupka jarzynowa
1/2 średniej marchwi
1/2 małego ziemniaka
1 łyżeczka drobno pokrojonego korzenia pietruszki
1 łyżeczka kleiku ryżowego
1 łyżeczka masła
ok. 100 ml wody
Warzywa starannie umyj, oczyść i opłucz. Włóż do wrzącej wody, gotuj na wolnym ogniu, aż będą miękkie. Potem zmiksuj, dodaj kleik i masło, wymieszaj i ponownie zagotuj. Otrzymasz ok. 180 g zupki. Jeśli będzie jej za mało – dolej wrzącej wody. Sprawdź jej temperaturę!

zupka krem z groszkiem cukrowym
1 łyżeczka pokrojonej w kostkę pietruszki
1 łyżeczka pokrojonego selera
1/2 małego ziemniaka
1 łyżka mrożonego zielonego groszku [20g]
1 łyżeczka masła [ 5 g]
120 ml wody.warzywa umyj, oczyść i opłucz. przygotuj ilośći ja w recepturze. seler, pietruszkę, marchewkę pokrój w kostkę. zagotuj wodę. włóż warzywa i gotuj na wolnym ogniu 10 minut. potem dodaj groszek i ziemniaka pokrojonego w kosteczkę. gdy warzywa zmiekną zmiksuj je. z podanej proporcji powinien wyjść słoiczek 180 g zagęszczonej zupki

mięsko z jabłuszkiem
Składniki:
1 średnie jabłuszko,
25 g piersi z kurczaka,
1 łyżeczka kleiku ryżowego,
1 łyżeczka świeżego masła,
około 100-90 ml wody.Jabłuszko dobrze myjemy, obieramy, usuwamy gniazda i kroimi na ćwiartki. Z mięska gotujemy wywar.Kiedy będzie już miękkie, będzie go łatwo widelcem podzielić na części, wkładamy jabłuszko i doprowadzamy do momentu aż owoc się rozgotuje.
Następnie całość wlewamy do malaksera i robimy tzw. papkę. Dokładamy kleik ryżowy i masełko.

zupka jarzynowa z porem i żółtkiem
potrzebne skłądniki:
½ marchewki
½ pietruszki
½ małego ziemniaczka
½ żółtka gotowanego
łyżeczka posiekanego pora
łyżeczka masła
2 łyżeczki kleiku ryżowego
- 1oo ml. przegotowanej wodywykonanie posiłku:
Warzywa pokroić w kosteczkę i ugotować we wodzie przez ok. 20min. Następnie dodać żółtko i wszystko razem zmiksować. Na koniec dodać masło i kleik ryżowy. Wszystko wymieszać i po ostudzeniu podawać

zupka brokułowa
potrzebne skłądniki:
4 różyczki mrożonych brokułów
½ marchewki
½ pietruszki
½ ziemniaczka
3 łyżeczki kleiku ryżowego
1 łyzeczka masła
110ml wody
ewentualnie ½ żółtka gotowanego
wykonanie posiłku:
kaszkę wymieszać z 30ml przegotowanej wody. Warzywka pokroić w kostkę i ugotować do miękkości. Do wrzącej wody wsypać różyczki brokuły i zagotować. Dodać ewentualnie żółtko i wszystko razem zmiksować. Następnie rozmieszać masło i wsypać kleik ryżowy. Wymieszać i jeszcze raz zagotować.

Naturalnie proporcje można zmieniać a bardzo często robię Ani jeszcze Misiowy ogródek na domowym rosołku ze zmiksowanym mięskiem z kurczaka.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość