Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

04 cze 2010, 04:28

To ja jednak wierze w matkę naturę i w to, że obdarzyła mnie darem karmienia piersią. Zrobię wszystko, zeby mój dzieć był na cycu chociaż przez pierwsze pol roku. Butelki mam dwie do karmienia jakby co. Laktator też już zakupiony czeka w szafie i herbatka na laktację też już jest ale najważniejsze, że są chęci i wiedza teoretyczna ze szkoły rodzenia. Wierzę, ze i na oddziale trafi się położna, która w razie problemów będzie kompetentnie i cierpliwie dawac wskazówki. Juz niebawem się przekonamy czy to zderzenie z rzeczywistością będzie okrutne czy wymarzone ;)

Dodam, że ani ja ani moja siostra nie byłyśmy karmione piersią wcale i jesteśmy zdrowe, bez żadnych alergii itp. przypadłosci ;) więc tez nie uważam, zeby brak chęci do karmienia naturalnego przez kobietę byl czyms złym...pamiętajmy, że szczęśliwa mama, to szczesliwe dziecko :)

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

04 cze 2010, 08:38

każdej kobiecie życzę tego aby jeśli chce mogła karmić swoje maleństwo piersią bez jakichkolwiek problemów

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

04 cze 2010, 15:25

no wiec ja znowu cycuje :ico_brawa_01:
mala je pieknie :ico_sorki:
zupelnie inaczej niz Igusia
je co 2-3h w nocy 4 i najada sie bardzo szybko 10 minut 15 :-D
lyla lyk za lykiem :ico_haha_01:
sssak na maxa` :ico_brawa_01:
oby nam tak dalej szlo :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

04 cze 2010, 15:59

mmarta81, super!!!!!!!! Oby tak dalej :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

My od wtorku nie cycowaliśmy ani razu :ico_brawa_01: Maja już sie nawet nie domaga, a jak mam bluzke z dekoldem to całuje mnie w dekold i sie przytula (dalej pamięta że jej sie to kojarzy z czymś miłym, ale nie chce cycować :ico_brawa_01: ). :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

04 cze 2010, 23:04

Ania_R, Iga lubila przed zasnieciem albo jak sie zdenerwowala podotykac troche cycka i tak bylo do porodu i niestety jak zobaczyla ze mala je z cycka byla bardzo zazdrosna :ico_noniewiem: a jej odmowilam dodtykania cycka bo poprostu strasznie mnie bolaly :ico_olaboga: i tak 2 dni przerabane - taraz juz jest ok :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

05 cze 2010, 09:59

mmarta81, dobrze że już jest dobrze :ico_sorki: Ciekawa jestem ogólnie jak Twoja starsza córcia zareagowała na młodszą :ico_noniewiem: jak bedziesz miała chwilkę to napisz chociaz ze dwa słowa :ico_sorki:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

07 cze 2010, 09:32

dziewczynki a powiedzcie mi jak sobie radzicie z nocy z wypływającym mleczkiem tzn czy spicie w staniku?

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

07 cze 2010, 10:20

Ania_R, wiec powiem Ci , ze pierwsze 2 dni byly dla mnie ciezkie :ico_noniewiem: Iga byla zazdrosna o cycusia i nawet probowala mala bic po glowie :ico_placzek: mnie tak samo :ico_placzek: zachowywala sie jakbym nie istsniala nie chciala zebym ja tulila tata czytal bajke na dobranoc jednym slowem obraza :ico_noniewiem:
ale po 2 dniach jak reka odjol :ico_sorki:
teraz pomaga przy kazdej zmianie pieluszki-przy kapieli,juz nie ragike jak ja karmie :ico_sorki: w nocy sie nie budzi jak mala sie budzi :ico_sorki:
w dzien lubi zagladac do niej glaskac ja :ico_sorki: czasem chce dobrze ale jej nie wychodzi np.chciala jej dac swoja najwieksza przytulanke i malka nieco przygniotla :ico_oczko: no ale checi miala dobre :ico_sorki:
musze miec oczy do okola glowy bo czasem chce jej dac ciasteczko czy cos innego do jedzenia :ico_olaboga: no ale teraz jest juz spoko :ico_sorki:
jak karmie mala Igusi daje inne zajecie -kolorowanki wyklejanki i moge spokojnie karmic ,albo czytam jej bajke.Jestem z dziewczynkami caly dzin sama bo maz pracuje od 9 do 18 ( teoretycznie ) ale w domu jest kolo 20 :ico_noniewiem: i powiem Ci z emyslalam ze bedzie duzo ciezej - jest spoko :-D

[ Dodano: 2010-06-07, 10:21 ]
jagodka24, ja sobie nie radze :ico_haha_01: wyplywa i zmieniam koszule :ico_noniewiem: bo nie lubie spac w staniku - ale z pierwsza coreczka spalam czasem :ico_noniewiem: wiec to juz jak kto woli.
Wiem ze sa specjalne staniorki do spania jak sie karmi ale dla mnie to zbedny wydatek :ico_nienie:

lilo

07 cze 2010, 10:45

jagodka24, ja śpię w miękkim, bawełnianym staniku do karmienia z wkładkami bo inaczej to bym się przebierała parę razy w nocy i pościel zmieniała. Mała czasem je 4 razy czasem raz, laktacja nie może się w nocy ustabilizować jak na razie no i leci, leci mleczko jak ssak akurat postanowi dać się mamie wyspać :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

07 cze 2010, 10:48

ja spie w staniku do karmienia ale kurde niewygodnie mi z tym ze ja mam wielkie piersi

[ Dodano: 2010-06-07, 10:50 ]
no jak ja karmie w nocy z jednej to mi kapie w drugiej dlatego tez spie w staniku i z wkładkami tez

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość