Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

25 maja 2011, 19:56

Aniu z czasem na pewno ustalicie sobie swój rytm, ale domyślam się, że to męczące jak niunia ciągle podjada tylko :ico_sorki:
z cazsem tak,ale męczące jest bardzo :ico_sorki:
Aniu próbuj jej wydłużać ten czas bez cycka
staram się :-)

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

25 maja 2011, 20:05

emilia7895, ta pielucha to pewnie pielucha Frejki- zdecydowanie lepsza od dodatkowej pieluchy- trochę o tym ostatnio poczytałam, bo nie podabało mi się to podwójne pieluchowanie, zwłaszcza, że pielucha sięgała pod sam kręgosłup i podnosiła Małemu miednicę. Także już tego nie robię- niech sobie swobodnie fika, stawy i mięśnie najlepiej rozwijają się w ruchu.
Nie masz się czym przejmować, jest to zdecydowanie normalnie i częste u małych dzieci. Po prostu główka kości udowej nie do końca wstąpiła do panewki, ale stosując tą pieluchę szybko wszystko wróci do normy :-)

Mariola, śliczny Igorek :ico_brawa_01: i jaką ma ciemną karnację! współczuję bólu krocza :ico_sorki: musiałaś się nieźle namęczyć jak tyle szwów Ci zaserwowali. Ja miałam tylko 3 a bolało jak franca :ico_sorki:

Aniu, tak jak piszą dziewczyny zbyt częste przystawianie nie jest dobre, mój Mały śpioch też pił za mało- kilka minutek i zasypiał, ale znalazłam na to sposób. Daję mu cycucha- on pociągnie parę minut i zasypia, więc biorę go pionowo, żeby sobie odbił i wtedy się zazwyczaj budzi :-) więc od razu daję mu cyca spowrotem i jeszcze całkiem sporo wypije. Teraz jada co 2-3 godziny i częściej mu się nie zdarza, chyba, że bardzo mu się pić chcę!

Murchinson, współczuję nocki- ja w nocy wstaję tylko na pół godziny z dwa razy, a to już daje się we znaki, bo rano wstaję niewyspana :ico_sorki: Jedną noc przespać całą chociaż...to byłoby coś :-)

Dziś jest chłodniej na dworze i dziecka nie ma :-) cały czas śpi, a w te upały się męczy strasznie :ico_sorki: Kiedy te nasze dzieciaczki prześpią całą noc :ico_sorki:
Też mam mało czasu dla Was, bo jak Maksio śpi to wtedy chce jak najwięcej w domu zrobić- obiad gotuję, sprzątam, prasuję- bo ciągle coś do wyprania Małego mam, u nas cały czas rozmiar 56 króluje :ico_sorki:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

25 maja 2011, 20:09

emilia7895, ta pielucha to pewnie pielucha Frejki-
tak, wlasnie przegladam
troche sie uspokoilam, Antosia ma IIa czyli
"II a - ( możliwe tylko u dziecka młodszego niż 12 tygodni).
Biodra w niewielkim stopniu niedojrzałe, ale będące NORMĄ U DZIECKA PONIŻEJ 12 TYGODNIA ŻYCIA.
Najczęściej nie wymagają leczenia (jedynie odpowiedniej pielęgnacji i kontroli po ukończeniu 12 tygodnia życia). "
ale stosując tą pieluchę szybko wszystko wróci do normy
oby, dziekuje

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

25 maja 2011, 20:16

Kiedy te nasze dzieciaczki prześpią całą noc
Oj jeszcze troche to potrwa :ico_oczko: ale Ty i tak powinnaś się cieszyć jak wstajesz tylko dwa razy i Maksio spi dalej. Tak samo miałam z Filipkiem jak się uporaliśmy z kolkami. Mój Filip gdzieś do roku budził się raz w nocy na cycka. Jak przestałam go karmić piersią to po mału przestał się budzić.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

25 maja 2011, 20:26

Motylek22, jeden raz to nieźle. Wiem, że nie mam tak źle, bo praktycznie Maksio po karmieniu zasypia od razu :ico_sorki:
Chociaż ostatnio coraz częściej każe się nosić w ciągu dnia jak nie śpi :ico_sorki: Każdy kto odwiedza nosi i takie skutki :ico_sorki:

Pisałyście o ciuszkach- ja co chwila coś od kogoś dostaje, nawet koleżanki mojej mamy ciuszki Małemu kupiły :-) i prawie każdy kto przychodzi przynosi chusteczki do pupy- mam już ich całą szufladę :-)
A jakich chusteczek używacie Wy?

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

25 maja 2011, 20:43

Koroneczka, ja używam chusteczek dzidziuś. Takie też kupiłam dla Pawełka.
Wiesz mój Filipek budził się raz w nocy ale jak już skończył pół roku, wcześniej to tak jak Maksio dwa razy i z czasem naprwdę wysypiałam się, organizm się przyzwyczaił do takiego funkcjonowania :ico_oczko: Powiem ci że ja na początku dużo przytulałam Filipka, częściej nosiłam, często usypiał na moim brzuchu lub u męża bo to normalne że taki maluszek tego potrzebuje, przecież dopiero co wyszedł z brzuszka gdzie cały czas był z mamusią i czuł jej bliskość. Te chwile sa bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju maluszka. Potem już starałam się coraz mniej i nie było problemu ale wiem że każde dziecko jest inne. Teraz mam nadzieję że chusta właśnie mi to ułatwi :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

25 maja 2011, 21:04

Koroneczka, na małą słabo działa podnoszenie do odbijania bo raczej się wtedy ie budzi ale dziękuję za radę :-)
Kiedy te nasze dzieciaczki prześpią całą noc
oby szybko :ico_sorki:
mi hania przesypiała całą noc jak miała 2,5 miesiąca i była tylko na cycu :-D zasypiała 22-23 i wstawała 9-10 to było dopiero życie :-D :-D może Milenka też tak mamusi da pospać :ico_oczko:
A jakich chusteczek używacie Wy?
Bobini,kupuję za 4,98 :-D teraz akurat Pampersa bo dostałam :ico_oczko:
często usypiał na moim brzuchu
mała akurat teraz tak u mnie drzemie :-)

zmykam na dzisiaj
pa

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

25 maja 2011, 21:20

Mariola witajcie w domu!
często usypiał na moim brzuchu
mała akurat teraz tak u mnie drzemie :-)
Mój tak często śpi ale my kangurujemy :ico_haha_01:
Aniu to może spróbuj, skoro odbijanie nie działa, jak Milenka zaśnie na piersi to wtedy zmień pieluchę i ponownie przystaw. Mój siostrzeniec w ten sposób się rozbudzał i ciągnął dalej. Może zadziała to na Twoją Malutką.
Emilia dobrze, że teraz to wykryto u Tosi a nie jak byłaby starsza.A jak z podawaniem kropelek, dalej wypluwa?
Koroneczka część maluchów od 2 miesiąca rezygnuje z jednego nocnego jedzenia, a od 3 już potrafią przespać całą noc. Ja ma różne chusteczki-j&j, nivea, pampers i dady, podobnie jak Ty dostałam je. W nadmiarze mam jeszcze sudocrem. Z ciuszków w roz. 56 powoli wyrastamy.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2011, 08:54 przez Murchinson, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mariola_Larose
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 571
Rejestracja: 03 lis 2010, 20:15

25 maja 2011, 21:38

Koroneczka Markotka ja tych do zdjęcia mam chyba 5 albo 6 bo późno mnie nacieli bo małemu się zaklinowały ramionka i nie mogłam go urodzić ale jakoś daliśmy radę (bez skurczy partych) bo nie miałam takich jak powinnam dlatego się męczyłam... w książeczce mam napisane że poród trwał 10 godzin ale bardzo to skrócili :-D

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

25 maja 2011, 22:30

Mariola oj baaaardzo skrócili :ico_sorki: Ja miałam w sumie 5 szwów, 3 normalne i dwa rozpuszczalne. Ale byłam tak idealnie zszyta że szczególnie mi one nie przeszkadzały a po zdjęciu w ogóle nie pamiętałam że je miałam :ico_oczko: Chciałabym teraz trafić na tego samego lekarza, który mnie szył po porodzie, to z resztą ten sam co mnie na Izbie przyjęć ostatnio badał. Wspaniały lekarz!
Mój tak często śpi ale my kangurujemy
Oj Matiemu musi być bardzo dobrze z taką mamusią kangurkiem :-)

Ja się kładę bo znów śpiąca jestem :ico_spanko: Dobrej nocki mamuśki i ciężaróweczki :ico_oczko:

[ Dodano: 26-05-2011, 07:19 ]
WItam się porannie :-)

Dziś w nocy coraz mocniejsze skurcze ale niestety zaczęły słabnąć. Takie jak na @ i ból też z krzyża. Zaczęły się ok 3 i skończyły ok 4. Pobrałam przy okazji mocz do analizy i wzięłam ciepły prysznic i wszystko ucichło. Teraz miałam jeszcze jeden mocniejszy skurcz i tyle. No ale mam nadzieję że poród lada dzień skoro coś tam się dzieje. :-) Męża mam w domu to mnie zawiezie na badania ostatnie przed porodem.

A jak Wam nocka minęła?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość