joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

10 lut 2011, 20:28

askra to nie zaluj dzidziusiowi cos slodkiego :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie:
A co w pracy jak w pracy wszystko spoko.Powoli sie przyzwyczajam choc to nie jest to co chcialabym robic :ico_noniewiem: Ale coz obczyzna,najwazniejsze ze kasa sie zgadza :-D

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

11 lut 2011, 01:23

Witajcie dziewczyny,wpadlam na chwilke do Was miesiac temu i potem...zapomnialam ,ze wpadlam :ico_puknij: Zakrecona jestem i tyle.
Mieszkam w Bochum od juz prawie 5 lat.Meza mam rodem z Polski,ale jako dziecko przyjechal dawno temu do Niemiec,wiec juz on sie tutaj czuje jak w domu.Ja jeszcze tesknie czasami za Polska,a raczej za ludzmi-rodzina i przyjaciolmi.
Moj niemiecki jeszcze nie jest najlepszy bo nikt mi nie powiedzial,ze sa tzw Integrationskurse organizowane przez panstwo.Dopiero jak synek mial dwa lata,weszlam przez przypadek podczas spaceru do takiej szkoly,ktora prowadzi takie kursy.I korzystam z dobrodziejstwa do dzis.Goraco polecam jesli sa takie wsrod nas,ktore maja jeszcze problemy jezykowe.Ze wzgledu na to,ze moj maz ma prace i zarobek przekracza nam jakas tam pule,musze placic za ten kurs,ale smiesznie malo,bo jedna godzina kosztuje 1 EUR.I najlepsze w tych kursach jest to,ze jesli w kursie uczestnicza trzy matki majace dzieci do trzeciego roku zycia to maja bezplatan opieke dla tych dzieci podczas zajec.
Ja mam juz za soba 700 godzin ,przede mna jeszcze 200,bo tyle mi sie nalezy.Potem egzamin B1,ktory jest niezbedny jakby ktoras z Was chcialaby starac sie o niemieckie obywatelstwo.Jako obywatelki EU nie musimy rezygnowac ze swojego przyjmujac niemieckie,a ulatwia to niektore rzeczy w praktyce(my na przyklad chcemy leciec zwiedzic USA i ja musialbym sie starac i wize :ico_zly: a tak byloby mi to oszczedzone)

No to popisalam

Wszystkim brzuchaczkom zycze spokojnej ciazy i jeszcze spokojniejszego porodu :ico_oczko: a wszystkim WIOSNY,bo ostatnio juz tak fajnie nia zapachnialo,a dzis juz znowu kicha :ico_placzek:

Awatar użytkownika
agucha44444
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 21 maja 2008, 09:06

11 lut 2011, 10:12

Witaski kobietki :ico_oczko:
Katrin witaj mieszkasz w Bochum to nieduzy kawalek odemnie :ico_haha_01:

[ Dodano: 2011-02-11, 09:23 ]
ze sa tzw Integrationskurse organizowane przez
chodzilam na taki kurs przez dwa miesiace dalej kontynuowac mi nie pozwolily problemy z ciaza :-)
majace dzieci do trzeciego roku zycia to maja bezplatan opieke dla tych dzieci podczas zajec.
tego nie wiedzialam bo bym moze sie zalapala po urodzeniu dziecka na dalszy kurs :ico_haha_01:
w sierpniu David idzie do przedszkola to moze sie uda dalej chodzic :-)

u nas pomalu do przodu czekamy z utesknieniem na wiosne :-D
dzisiaj pogoda do bani leje i tak ma byc przez najblizsze dni :ico_noniewiem:
joanna1111 fajnie,ze masz prace,zawsze pare groszy wpadnie i do tego kontakt z ludzmi :ico_haha_02:
askra jak sie czujesz,juz coraz blizej do powitania maluszka :ico_haha_01:
atka1112 spoznione,ale szczere 100 lat :ico_tort:

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

11 lut 2011, 15:54

Katrin witaj no ja do Bochum mam kawalek
agucha no u mnie to raczej chodzi nie o kase bo mam tyle samo co na Arbeitslose ale tak jak mowisz chodzi o wyjscie z domu w ogole :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A do tego to sie zastanawiam chyba zostane bankrutem bo codziennie musze cos kupic jak sie w takich ciuszkach pracuje :ico_wstydzioch:
Nie wiem czy Wam pisalam gdzie pracuje.
Link usuniety przez moderatora!
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, 23:01 przez joanna1111, łącznie zmieniany 1 raz.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

11 lut 2011, 16:20

I korzystam z dobrodziejstwa do dzis.Goraco polecam jesli sa takie wsrod nas,ktore maja jeszcze problemy jezykowe.Ze wzgledu na to,ze moj maz ma prace i zarobek przekracza nam jakas tam pule,musze placic za ten kurs,ale smiesznie malo,bo jedna godzina kosztuje 1 EUR.
ja chodze na taki kurs...ale nie polecam...jestem bardzo niezadowolona z jakosci nauczania i tempa. Przez wiekszosc czas tam po prostu siedze i sie nudze. Niestety ze wzg na ciaze nie chce rezygnowac, bo mam blisko i akurat skoncze tuz przed porodem. Ale czasem to aż nei mogę patrzec na tych ludzi tam :ico_zly:
askra jak sie czujesz,juz coraz blizej do powitania maluszka
zmęczona...i to tak mocno, ze zaczynam sie zastanawiac czy mi sie przypadkiem cukrzyca nie rozwija :/ dobrze, ze juz za tydzien badanie krzywej glukozowej.
A do tego to sie zastanawiam chyba zostane bankrutem bo codziennie musze cos kupic jak sie w takich ciuszkach pracuje
ale chyba jako pracownik masz kupe zniżek co? :ico_oczko:
lubie ten sklep, niedaleko go mam. Czasem mozna cos fajnego znaleźć. Dobrze, ze pracujesz...to dobre dla zdrowia psychicznego, a że nie wymarzona praca...cóż...zawsze można z czasem szukać czegoś innego, a w międzyczasie się np podokształcać żeby mieć większe możliwosci.

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

11 lut 2011, 17:46

askra, mysle,ze wszystko zalezy na jaki kurs sie trafi,w sensie nauczycielki i kursantow.Mysle,ze zawsze lepiej niz w domu siedziec,przy okazji poznaje ludzi z wielu roznych stron swiata.Teraz mam kolezanki z Moldawi,Rosji,Nigerii czy z wielu roznych arabskich krajow.
Tez juz mi sie marzy jakas praca.W Family tez by mi sie podobalo i pewnie groziloby mi tez bankructwo :)Najczesciej tam kupuwalam ciuszki i kupuje Antosiowi.Sympatyczny sklep.
atka1112spoznione zyczonka urodzinowe.Sto lat!!!!!!!!!!
agucha44444-a gdzie Ty mieszkasz?Tzn nie musisz pisac jak nie chcesz,ale kilometrowo mozesz :)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

11 lut 2011, 17:56

katrin, mysle tez, ze na wyższym poziomie bedzie lepiej :ico_oczko:
a poza tym kursanci kursantami, sporo jest takich, ktorzy olewaja to, bo maja płatne przez państwo (w ramach własnie integracji) i rozwalają zajęcia totalnie, bo ciągle nic nie rozumieją...chodzi mi jeszcze o to, ze np 1 ksiazke przerabia sie ledwo w 200 godz...jak dla mnie w 200 godz mozna zrobić takie dwie.

Awatar użytkownika
agucha44444
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 21 maja 2008, 09:06

11 lut 2011, 19:12

a gdzie Ty mieszkasz
ja mieszkam w Dülmen jest w okolicach Cosfeld :-)
olewaja to, bo maja płatne przez państwo
u nas tez tak bylo,chyba na kazdym kursie trafiaja sie ludzie,ktorzy chodza bo chca sie cos nauczyc i tacy co panstwo im kaze chodzic

[ Dodano: 2011-02-11, 18:14 ]
joanna family fajny jest lubie tam kupowac mojemu smykowi ciuszki :-)

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

11 lut 2011, 20:38

Mnie tez denerwuja Ci ktorzy 20 lat tu siedza i tylko "ich putzen,kochen,keine zeit haben",przychodza dwa razy na miesiac i traci sie na nich mnostwo czasu.A siedza z minami cierpietnikow,jakby to my wszyscy bylismy w ich kraju i dlaczego nie znamy arabskiego :ico_oczko: Ale na szczescie ja trafilam na grupe ,ktora w wiekszosci chce,raczej Ci co "musza" tak daleko w edukacjo nie zachodza.My przerobilsmy 6 ksiazek w 600 godzin,wiec chyba nie bylo tak zle :)

Problemy mam tylko w przedszkolu i to z polska wychowawczynia,chyba powinna w wojsku pracowac :ico_zly:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

11 lut 2011, 20:48

katrin, no to widocznie dobrze trafilas! ja chodze do takiej szkolki...chyba najpopularniejszej w DE, zaluje ze od razu nie poszłam na uniwerek, moze by było szybciej....ale na szczescie za chwilke bedzie zmiana grupy i nauczycieli, bo bede juz na wyzszym poziomie, a po porodzie to juz na bank na Uni ide i tyle...
jak poszłam się zapisywac na ten kurs to babka, z ktora mialam rozmowe wstepna od razu powiedziała, ze ja sie tu nie nadaje, bo jestem "za bardzo zmotywowana do nauki" :ico_oczko: ale ja stwierdziłam, ze no przeciez ja po niemiecku ani slowa wiec boje sie pojsc wyzej i szybciej...skad moglam wiedziec, ze glupio robie? :ico_oczko:

dla mnie to jest absolutnie niewyobrażalne, ze mozna mieszkac tu 20 lat i nie rozumieć ANI JEDNEGO SŁOWA!!! :ico_szoking: a juz poznałam takie przypadki... Jak mozna mieszkać w jakimś kraju i nie znac języka?? jak to sie robi w ogóle? tak totalnie zignorowac język?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość