lilo

17 mar 2010, 14:25

Pruedence, ale słodziak z Adasia :ico_brawa_01: Minki rozbrajające :ico_brawa_01:
ile wy dajecie kropel wit D3??
My dajemy dwie kropelki ze względu na duże ciemiączko, od kwietnia mamy zmniejszyć do jednej.
straszne ze takie rzeczy sie dzieja
Straszna historia :ico_sorki: Trzeba naprawdę dziękować Bogu, że mamy zdrowe dzieci :ico_sorki: To lepsze niż szóstka w totka :ico_sorki:

U mnie dziś rodzice byli, jutro się wybieram chyba do fryzjera - otworzyli u nas na osiedlu salon i chyba tam wpadnę. I tak nie mam fryzjera któremu że tak powiem "ufam" a tu przynajmniej pod nosem.

W piątek przychodzą do nas znajomi z dwójką swoich maluchów więc będzie wesoło - Iza rok młodsza od Piotrusia i Krzyś pół roku starszy od Juli - połączymy ich chyba w prary :ico_oczko:

My po spacerku, tylko godzinkę bo zaczął padać śnieg i strasznie wiało, uciekałam z wózkiem normalnie :ico_zly:

Gdzie ta wiosna??????????

Zdrówka dla wszystkich małych i dużych :ico_oczko: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

17 mar 2010, 16:11

Witajcie :ico_wstydzioch: Kilka dni mnie nie było, bo co usiądę do kompa by napisać kilka słów, już małej się syrenka włącza :ico_olaboga: A jak zaśnie w ciągu dnia, klawiatura ją rozbudza :ico_zly: Staram się w miarę na bieżąco czytać co u Was i Waszych pociech, ale niestety z odpisywaniem jest gorzej :ico_wstydzioch: wybaczcie :ico_sorki:

Ostatnie kilka dni było raczej obfitujące w wydarzenia, zwłaszcza dla Justynki, przez co wieczorami ma ataki płaczu i ciężko ją ululać - nie radzi chyba sobie z nadmiarem emocji :ico_noniewiem: No ale trzeba powoli do świata wychodzić ;-) W niedziele i w poniedziałek mieliśmy gości i każdy zachwycał się naszą Niunią. Dodatkowo w poniedziałek poszliśmy do męża do pracy, by mógł się pochwalić Justynką, a dziś byliśmy u mnie w pracy ( bo musiałam podanie o urlop zanieść). A maleńka grzeczniutka była, prawie nie marudziła - wszyscy chcieli ją na ręce brać :-D
Dodatkowo byliśmy dziś w Kościele, załatwić formalności przed chrztem. I tu mam pytanie, ile u Was życzą sobie za chrzest?? Ustaliliśmy termin na 9 maja (czyli Justynka będzie miała już skończone 6 miesięcy :ico_brawa_01: ).

A teraz tak w skrócie, bo niestety czasu mi zabraknie by imiennie wszystko odpisać: Fotki suuper, dzieciaczki rosną i są coraz zdolniejsze :ico_brawa_01: Życzymy zdrówka dla wszystkich chorych, i tych małych i tych dużych. Trzymam kciuki by pogoda zgodnie z zapowiedziami nareszcie się poprawiła i zawitała wiosna :ico_sorki:

Pozdrawiam i postaram się już w miarę na bieżąco pisać :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

17 mar 2010, 18:17

shiva- u mnie nic nie chcą za chrzest, nawet ksiądz nie powiedział co łaska. Ale ja pewnie dam koło 100zł.

WYkąpałam już Adasia, Tosia siedzi w wannie, bo potem mi znów posną jak wczoraj i nie było jak ich umyć.

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

17 mar 2010, 20:46

inia1985 nizoral to taki jak dla doroslych, ja jej umylam 2 razy w odstepie 2 dni i juz nic nie ma, glowka piena a ja 2 tyg wczesniej oliwilam i parafina sie glupia bawilam
bo musiałam podanie o urlop zanieść).
jaki urlop??
ile u Was życzą sobie za chrzest??
ja dalam 100, nie mamy cennika, a ty ile??, w sumie proboszcz nic nie mowil, ale my sami zapytaliasmy to pow co laska

co do wit d3 to ja daje 1 ale cos mi sie ubzduralo ze chyba wiecej trzeba :ico_wstydzioch:

byla dzisiaj kolezanka z pracy u mnie, troche poplotkowalysmy

a moja dala mi dzisiaj w kosc :ico_olaboga: juz mialam ochote wyjsc i nie wrocic bo nie dosc ze sie zle czulam to ona caly czas ryczala bo na rece chciala, od 18 spi, teraz daje jej cyca przez sen, nawet klawiatura i tv jej nie przeszkadza :-D

[ Dodano: 2010-03-17, 19:48 ]
a na noc to nie nakladam pieluch dada bo jak zmieniam o 18 to rano dopiero po 7 wiec troche ryzyko jest, moja to po 20 juz nic nie obudzi :ico_sorki: mam cza dla siebie

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

18 mar 2010, 11:09

Pruedence, anetka607, u nas też ponoć co łaska, ale zamierzałam dać właśnie tak koło 100 zł. :-D Chciałam mieć po prostu jakieś rozeznanie, jak to jest w innych miastach :ico_sorki:

anetka607, te 2 tygodnie dodatkowe urlopu macierzyńskiego. Na 20 standardowego nie trzeba było podania, a na te dwa dodatkowe musi być złożone podanie u pracodawcy na co najmniej tydzień przed końcem okresu tych 20 tygodni. Mam nadzieje, że nie zamotałam się za bardzo :ico_wstydzioch: :ico_oczko:

Moja mała ostatnio mniej śpi. Zasypia koło północy, wstaje tak 6-7, potem śpi max do 9 i już jest wyspana na maxa. Wcześniej spała znacznie więcej, bo potrafiła nawet z przerwami do południa spać :ico_olaboga: Przez to jest bardziej marudna w ciągu dnia. Choć wczoraj miała w dzień 2 drzemki tak około 2 godzinne :-D

Pruedence, w sumie u nas nie ma stałych godzin kąpieli :ico_wstydzioch: Wszystko zależy od tego czy Mała zrobi kupkę - a jest to przeważnie raz na dzień, ale wtedy bez mycia nie można się obejść :-D

Co do pieluszek, to my cały czas używamy jeszcze pampersy 2, choć powoli zaczyna z nich Justynka wyrastać. Póki co nie licząc kilku wypadków są naprawdę dobre.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

18 mar 2010, 13:31

Hejka :-)

Ale dziś piękny dzień :-D Miejmy nadzieję, że przed nami już tylko takie :-D Byliśmy dziś na szczepieniu. Malutka płakała bardziej niż ostatnio, ale i tak nie było tak źle. Za to teraz, jak wróciliśmy ze spacerku, drzemie sobie jeszcze i przez sen popłakuje :ico_olaboga: Wiki waży już 6250g i mierzy 69 cm.

lilo, pochwal się nową fryzurką koniecznie. Fajnie, że macie takich znajomych z dziećmi w podobnym wieku :-) Może faktycznie coś z tego będzie :ico_oczko:

Shiva, bardzo możliwe, że Justynka jest marudna przez nadmiar wrażeń. Moja też tak czasami miewa, mimo, że od początku była takim "szwendaczkiem" :ico_oczko:

anetka607, to spróbujemy ten nizoral. Miałam się lekarki spytać co z tą ciemieniuchą i zapomniałam :ico_wstydzioch: A lekarka mimo, że sprawdzała ciemiączko, to nie zauważyła, że coś się tworzy na główce... Albo to takie niewidoczne, albo lekarka zakręcona
zmieniam o 18 to rano dopiero po 7 wiec troche ryzyko jest,
a to faktycznie lepiej pampka zakładać

[ Dodano: 2010-03-18, 13:05 ]
a jeszcze muszę się czymś pochwalić :ico_wstydzioch: Wczoraj Wiki się pierwszy raz śmiała głośno, tak szczerze i słodko. Jakieś 15 minut trwał ten boski seans :-D

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

18 mar 2010, 14:58

inia1985, och ale to musiał być cudny widok. Nasza Justynka też się ostatnio tak śmiała głośno, ale trwało to niestety tylko chwilę, nie zdążyłam nakręcić, bo gdy wzięłam aparat to już się uspokoiła :ico_noniewiem: A ten piękny śmiech był skierowany do tatusia :ico_wstydzioch:
No i wielkie brawa dla Wikuni - duża z niej już dziewczynka :ico_brawa_01: :-D

lilo

18 mar 2010, 15:57

Wiki waży już 6250g i mierzy 69 cm.
Super :ico_brawa_01:

Zazdroszczę pogody bo u nas szaro-buro :ico_noniewiem:
Fajnie, że macie takich znajomych z dziećmi w podobnym wieku
W sumie sporo mamy takich znajomych - nawet jeśli któreś dziecko jest starsze czy młodsze rok od Piotrusia to w tej chwili już nie ma dużego znaczenia, bawią się razem.

A po fryzjerze wyglądam tak

Obrazek


Zazdroszczę takich głośnych uśmiechów, strasznie to słodkie :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

18 mar 2010, 16:49

lilo- super fryzurka :-D

inia- :ico_brawa_01: ale Wiki ładnie waży

A u nas ładna pogoda, słonko i 12C, niestety Adas dalej kaszle to nie mógł iść na spacer, został z teściową, Tosia poszła do niani, a ja do pracy parę rzeczy załatwić, wracając wstąpiłam do galerii, kupiłam sobie spodnie i buty, a Adasiowi kurtke.

[ Dodano: 2010-03-18, 15:58 ]
Adaś w nowej kurtce:

Obrazek

Atu mój mały śmieszek:
Obrazek

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

18 mar 2010, 17:14

Jakieś 15 minut trwał ten boski seans :-D
ale slodko :ico_brawa_01:
lilo, super fryzurka, tak elegancko w niej wygladasz :-)
, kupiłam sobie spodnie i buty,
moze i ja sie w przyszlym miesiacu na jakies zakupy wybiore, przydalyby mi sie jakas nowa bluzka, bo daaaawno nic nie kupowalam... na razie musze zaplacic za egzaminy (bo eksternistycznie) i zamowilam butelki i smoczki dla Kiary, przydadza sie, jak zostanie z tatusiem, kiedy ja bede w szkole...
Pruedence, ladna kurteczka, fajnie sie Adas w niej prezentuje :-) tez sie zastanawiam, w co bede ubierac Kiare na spacerki, jesli ta piekna wiosenna pogoda sie utrzyma, bo d :-) o tej pory ubieralam ja w zimowy kombinezon.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość