nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

29 mar 2011, 20:19

Mnie do sportów zawsze ciągnęło. Nie to że jakiś sportowiec ze mnie, ale siedzieć na kanapie przed tv długo nie umiem, bo mnie nosi. A że tak jak mówię cudnie jak na razie znoszę ciąże, to sobie nie odmawiam.
Malinka szczerze mówiąc niczego mi nie brakuje w ciąży i za niczym nie tęsknie. Dzięki temu, że super znoszę ciąże to moje życie praktycznie się nie zmieniło jak na razie. A nawet zauważam plusy, bo nie męczą mnie już bolesne miesiączki :ico_brawa_01:. Pewnie dopiero po rodzie życie mi się troszkę pozmienia. A jeśli chodzi o balety, dyskoteki itp. to ja też już z tego wyrosłam... co wcale nie oznacza, że prowadzę nudne życie towarzyskie.


A chorowitkom zdrówka życzę :-D

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

29 mar 2011, 20:27

w ciązy nie wolno brac gorących kąpieli bo mozna dostac krwotoku a co za tym idzie poronić.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

29 mar 2011, 20:45

nina0226, zazdroszczę ,że tak dobrze znosisz :)
ja od początku się z czyms borykam :(
podtrzymanie, zagrożenie, ciśnienie, omdlenia i tak w kółko...
dlatego czasami zatęsknie za czymś.

beti, ale poronienie w 26 tyg jest nie możliwe, ew. wczesny poród. gorąca kąpiel też do tego prowadzi ?

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

29 mar 2011, 20:56

Malinkax33
beti, ale poronienie w 26 tyg jest nie możliwe, ew. wczesny poród. gorąca kąpiel też do tego prowadzi ?
chyba sie kijowo wyraziłam, no własnie o to chodzi :-) Gorąca kąpiel może wywołac skurcze, krwotok itp. rzeczy. Niebeziecznie

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

29 mar 2011, 21:03

hmm..a ja biore gorace kapiele :ico_wstydzioch: zawsze jak wchodze do wanny zatykam korek i niby biore prysznic, ale woda mi sie zbiera, po czym robie male posiadowki, a przynajmniej raz w tyg plyn i do pol wanny woda i sie grzeje :ico_wstydzioch: w pierwszej ciazy tez tak robilam :ico_wstydzioch: ale wiadomo ze im cieplej na dworze tym mniej sie chce wygrzewac w wannie, wiec pewnie z czasem beda lekkie, chlodne prysznice :-)
Malinka ale jak ty mialas taka zagrozona ciaze to lepiej juz niczym nie kus losu :ico_oczko: i fajnie ze masz powazne podejscie do macierzynstwa i rodziny, bo poczatki moga byc trudne, musicie sie wspierac i sobie pomagac, bo nieprzespane nocki moga sprzyjac sprzeczkom na kazdym kroku, nawet o blachostki :ico_oczko: no i nie pozwol sie tesciom wtracac do waszego zycia...a gdzie bedziecie za te 2,5 tyg mieszkac?remontujecie mieszkanie?

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

29 mar 2011, 21:53

Malinka- cóz wpadki się zdarzają, ale tak jak piszesz najważniejsze jest że właściwie zareagowaliście na całą tą sytuację. Najważniejszy sprawdzian dopiero pewnie przed Wami po narodzinach Liwki ale wierzę że dacie radę. Co do teściów i wnusi- zobaczysz że się w niej zakochają, a jeśli nie to kij im w oko. Najważniejsze że macie siebie i wsparcie Twoich rodziców. A w szkole nie robili Ci problemów\?
Ja też lubię gorące kąpiele, ale ze względu na kabinę prysznicową w domu raczej małe mam możliwości popławienia się w wannie, ale na nowym mieszkanku już będzie wanna, więc czasem sobie pozwolę :ico_sorki:
Co do basenu- byliśmy w niedziele i wcisnęłam się w swój zwykły strój kąpielowy, taki jednoczęściowy o pływania. Teraz już trochę było widać że brzuch jest ciążowy ale jak byliśmy w zeszłym tygodniu to czułam się jak mały waleń bo opona dookoła tali wyglądała zupełnie nie ciążowo
Katelajdka - mój małż zaraz wraca z pracy i zaserwuje mu dziś Twoją lasagne ze szpinakiem- mam nadzieje że będzie smaczna a póki co ładnie pachnie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

30 mar 2011, 07:26

ladybird23, chcemy wynająć 2 pokoje, mamy już odłożoną kase, Patryk ma stałą prace, ja mam dochód z mopsu ok 1000 zł miesięcznie jako nieletnia matka ucząca się ;)
i pomoc moich rodziców dochodzi. Czekamy tylko na 10 kwietnia bo od wtedy płaci sie 1 czynsz za cały miesiąc nie chcemy tak zrobić żeby płacić za okres w którym nie mieszkaliśmy :)
Miałam malutkie dzieci w rodzinie i uwielbiałam się nimi zajmować od małego... a mojej rybeńki już się nie mogę doczekac :))
co do teściów to mam nadzieje ,że chociaż Liwcie zaakceptują, mnie nie muszą... byle by ona nie czuła się nigdy nie chciana. A jak dorośnie to pewnie jej wszystko wytłumacze , podobno geny odziedzicza się po 2 pokoleniu czyli po rodzicach rodziców... mam nadzieje ,że moja mała odziedziczy tylko po mojej mamie (mniej po moim tacie bo to by była klapa xD )
a jak po teściach to będę musiała parcować nad jej charakterkiem ;))) hehe
tosia, co do szkoły to sprawa miała się tak ,że ja przypuszczałam ,że jestem w ciąży ale nic nikomu nie mówiłam bo sie bałam, miałam mętlik w głowie. 5 listopada zemdlałam w szkole i zabrała mnie karetka, i kiedy mnie ocucili byłam w sekretariacie u dyrektora tam w gabinecie , kupa ludzi nademną i w mojej torebce był test ciążowy no i wtedy się wydało, zabrali mnie żeby sprawdzić co z dzieckiem , szkoła miała temat na 8 dni (bo 8 dni u mnie ciąży znaleźć nie mogli m to był 4 tydzień a zarodka nigdzie nie było, dopiero z początkiem 5 tyg się pojawił ) dyrektor odwiedził mnie w szpiitalu i kazał się o nic nie martwić :) kiedy czułam się już dobrze wróciłam na zajęcia , i raz w tyg meldowałam się u dyrka i zdawałam mu relacje, teraz też czasem chodzę. W sumie to technikum i nie ja pierwsza i nie ostatnia ale szkoła bardzo ale to bardzo mi pomaga, nauczyciele widzą ,że chce ,że lubie mój zawód (projektowanie ogrodów ) i starają mi sie pomagać jak tylko mogą.
Tak jak pisałam wcześniej od października będe miała indywidulane nauczanie :) także o nic się nie martwię póki co :)

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

30 mar 2011, 08:03

CZeść laski.
U nas zapowiada sie kolejny ciepły i słoneczny dzień, tylko co z tego jak ja siedzę w pracy... ale i tak po pracy przebieram się i od razu wychodzimy z kubula na spacer i siedzimy do 18. Oczywiście zawsze ze soba zabieramy kosiarke, bo trzeba juz kosić trawę :ico_oczko:
szkoła miała temat na 8 dni

no napewno zawsze to cos innego niz zwykła codzienność :ico_oczko:
Mnie do sportów zawsze ciągnęło. Nie to że jakiś sportowiec ze mnie, ale siedzieć na kanapie przed tv długo nie umiem, bo mnie nosi. A że tak jak mówię cudnie jak na razie znoszę ciąże, to sobie nie odmawiam.
ja też nie należę do tych co lubia siedziec przed tv i zawsze mnie gdzieś ciągnie ale teraz dałam na luz , bo w pierwszej ciąży to usiedziec spokojnie nie mogłam i ciekałam jak ten głupek i do pracy prawie do końca chodziłam, no i mam teraz takiego Kubusia co tez nie moze nigdzie spokojnie usiąść. :ico_olaboga: a ja przy nim ... cioągle to moje dziecko jest w biegu, jest bardzo bardzo ruchliwy!!!!! tak więc teraz próbu8je się oszczędzac, żeby drugie było choc troche spokoinie.

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

30 mar 2011, 08:17

Malinka- super że w szkole nie robią problemów a nawet Tobie sprzyjają :ico_brawa_01: Wreszcie słyszy się o czymś takim jak pójście na rękę ciężarnej w szkole zamiast jeszcze utrudniać zycie :ico_sorki:
w pierwszej ciąży to usiedziec spokojnie nie mogłam i ciekałam jak ten głupek i do pracy prawie do końca chodziłam, no i mam teraz takiego Kubusia co tez nie moze nigdzie spokojnie usiąść. a ja przy nim ... cioągle to moje dziecko jest w biegu, jest bardzo bardzo ruchliwy!!!!! tak więc teraz próbu8je się oszczędzac, żeby drugie było choc troche spokoinie.
U mnie to samo i mojego Kuby też wszędzie pełno. mówią że jak pierwsze dziecko takie "żywe złotko" to drugie będzie spokojne. :ico_oczko: Ale ja równiez na wszelki wypadek zwolniłam :-)

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

30 mar 2011, 08:50

Co do pogody u mnie też jest ślicznie..
ale coś się dziwnie dziś czuje... mała jest bardzooo mało aktywna :( nie działa stukanie, jedzienie,
odpuknie mi od niechcenia tak sobie co jakieś 2 h. :( to normalne ?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Thomasbulty i 1 gość