Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

21 wrz 2007, 09:01

Grazyna, jak już będziesz wybierała się na porodówkę to musisz mieć ze sobą : kartę ciązy, legitymację ubezpieczeniową z aktualną pieczątką zakładu pracy, badanie z wynikiem grupy krwi, czasem chcą też aktualne badania (morfologia, cukier), i weź sobie adres przychodni do której Twoje dziecię będzie należeć.
A po porodzie to Twój partner będzie miał trochę załatwiania :ico_oczko: Najpierw z zaświadczeniem ze szpitala będzie musiał iść do USC. Tam dostanie akt urodzenia. Z aktem urodzenia pójdzie do Urzędu Miasta i tam wystawią PESEL. W międzyczasie będzie mógł odebrać świadczenia jeżeli jesteście ubezpieczenie przez pracodawcę lub indywidualnie. Jak już będzieci mieli PESEL to wtedy można załatwiać becikowe w MOPSie na ul. Lipnickiej. Poza tym trzeba będzie też wyrobić dzieciątku kartę chipową w NFZ. No i jak już Was wypiszą do domu to z dokumentami, które dostaniecie trzeba będzie pójść do Waszej przychodni
Chyba o niczym nie zapomniałam :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Olciiaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 262
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:18

21 wrz 2007, 09:40

Aga moje dziecko potrafi marudzic nawet noszone na rekach!!! Z tymi zyłami wodnymi odpada, bo w nocy spi normalnie, chociarz nie wiedziec czemu od jakiegoś tygodnia budzi sie duzo częściej. Przez 2 miesiące jak zasneła wieczorkiem to budziła się w nocy tylko raz a potem już rano. A teraz musze wstawać ze trzy razy jak nic, na szczęście nakarmiona zaraz zasypia. Ja już sama nie wiem może ona głodna jest?? Jak jej sprubowałam dac butelke to wypiła 30 ml i podziękowała. Ona wogóle to jest niejadek bo przy cycu jak jest to nie dłużej niż 5 min, i to jeszcze czasem potrafi się tak wiercić że zrobi dwa łyki i zaczyna stękać po swojemu, potem znów dwa łyki i znowu stęka, i tak w kółko. A wieczorami ją nakarmić to już jest istny horror. Ale mi sie nazekacz włączył. Wybaczcie.
Aga to faktycznie bliziutko mieszkamy obok siebie, to kiedy jakiś spacerek?? A jak tam mała dzisiaj juz dobrze?? A ja za tydzień na szczepienie :ico_zly:
Zania moja też ulewała sporo na początku, teraz już zdeydowanie mniej, ale też się jej zdarzy.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

21 wrz 2007, 09:49

Olciiaa, dzisiaj jest już wszystko ok. Gorączka ustąpiła wczoraj wieczorem i przez całą noc był spokój :ico_sorki:
A co do spacerku to ja się dostosuję. Siedze cały czas w domu więc pasuje mi dopołudnia jak i popołudniu :-D

Awatar użytkownika
Olciiaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 262
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:18

21 wrz 2007, 09:58

Aga wysyłam ci PW mój numer telefonu jak bedziesz mieć ochote na spacerek to daj znać :-D

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

21 wrz 2007, 10:38

czesc kochaniutkie :-D
i ja sie melduje nadal 2w1. dopiero wstalam i zjadlam sniadanko. dzis chyba zaczne mocno sprzatac to moze cos sie ruszy. w poniedzialek mam isc do lekarza zeby zobaczyl jakie jest rozwarcie i jak male to czekamy a jak duze (ale na to nie licze) to bedziemy cos dzialac. no ja chyba w tej ciazy :ico_ciezarowka: to bede chodzila jak slon tyle czasu :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

21 wrz 2007, 10:50

Paulinko gawarantuję ci że w końcu urodzisz

Aga26 dobrze że gorączka Emi spadła, My mamy szczepienie za tydzień i już się boję mając w poamięci jaka była reakcja małej po poprzednim szczepieniu

Małgorzatka to pewnie okers ci się spóźnia, nie martw się

Olcia moja Emi też ostatnio budzi się 2 razy ok1ej i ok4ej a potem to się różnie wybudza, wczoraj już przed 7 a dziś j a przetrzymałam do 9ej. Może tak teraz mają nasze dzieciaczki bo one prawie z jednego czasu są.

Awatar użytkownika
Olciiaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 262
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:18

21 wrz 2007, 18:41

Asiula ja po prostu mysle że przez to że ona pije tylko 5 minut po prostu częściej jest głodna, a że rośnie to więcej potrzebuje a ja dalej tak samo. A twoje dziecie w ile minut się najada??
Dziewczyny a ja jutro ide na wesele, mała idzie do teściów, i pewnie bede dzwonić do niej co chwile :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

21 wrz 2007, 20:09

Olciu z Emi to różnie bywa czasami wystarczy jej 10min a czasami to i pół godziny jest przy cycu ale trzeba w to wliczyć zabawę cycem.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

21 wrz 2007, 20:29

Olciiaa, my idziemy na wesele za tydzień :-) To będzie pierwsza impreza na którą bierzemy Emi. Co prawda wieczorem przywieziemy ją do domu i zostanie z teściową ale do wieczora będzie z nami :-D

[ Dodano: 2007-09-21, 20:32 ]
A ja dzisiaj jakiś kryzys miałam. Wszystko mnie denerwowało. Na dodatek Emi bardzo mnie dzisiaj absorbowała, nie chciała spać, pogryzła mi cycka. W końcu nie wytrzymałam i się poryczałam. Nie wiem czy mi tak hormony zawojowały czy jakiś dzień kiepski miałam :ico_noniewiem: Ale teraz jest już ok :ico_oczko:

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

22 wrz 2007, 09:00

Aga26 pisze:A ja dzisiaj jakiś kryzys miałam. Wszystko mnie denerwowało. Na dodatek Emi bardzo mnie dzisiaj absorbowała, nie chciała spać, pogryzła mi cycka. W końcu nie wytrzymałam i się poryczałam. Nie wiem czy mi tak hormony zawojowały czy jakiś dzień kiepski miałam


Aga u mnie było podobnie Mała prawie wogóle nie spała, ryczała i ciągle chciała być na rękach, może to był jakiś taki zmierzły dzionek dla Emilek

[ Dodano: 2007-09-22, 09:13 ]
wrzucam kilka nowych fotek, oczywiście większość to jak Emi śpi :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość