askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

12 lut 2011, 20:01

a ja dziś śmigałam prawie 5 godz po mieście na niby zakupach, bo tak naprawdę tylko na oglądaniu :ico_oczko: nie lubię sobót, bo wszędzie tłumy...ale cóż...czasem nie ma wyjścia...

a jutro akurat straszną mam ochotę gdzieś pojsc tzn do kina (chociaż byłam ledwo dwa tyg temu :ico_oczko: ) albo do teatru, ale kurcze to przecież walentynkowy weekend i nie ma szans na dostanie się gdziekolwiek...a jesli już to tez wśród tłumu...a drugiego dnia takiego nie zniose :ico_oczko:

tak...zdecydowanie wątek się rozwija... :-)

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

14 lut 2011, 12:16

Witajcie! Witam nowe koleżanki.
Pati wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek. Spóźnione ale szczere życzonka. Gratuluje maluszka pod serduszkiem. Czyli znowu będziemy miały dzieciaczki z tego samego rocznika. A jak Eryczek?
joanna1111, hehehe nie dziwie sie ze masz "problem" z niekupieniem czegoś. My tez naszemu maluchowi kupujemy ubranka w tym sklepie :) Dobre jakościowo. A w jakich godzinach pracujesz?
Dziewczyny ja mam takie pytanie odnośnie ubezpieczenia państwowego. Mam w BKK Gesundheit. Wiecie jaki moze jest zakres na kase? Np jak to wygląda u dentysty, u okulisty u ginekologa itp. Nie mam zielonego pojęcia.
U mnie ogólnie samopoczucie ok.
Wczoraj wypoczęliśmy sobie na basenie w Titus Therme. Wkleiłabym linka ale zaraz go usunął. Bez sensu to.

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

14 lut 2011, 13:58

hej dziewczyny :)
witam nowa kolezanke Pati
Witajcie dziewczyny

Kod: Zaznacz cały

Jestem z Barsinghausen ( Hannover) mieszkam tu juz ponad 5 lat, mam synka i poraz drugi zostane mamusia. Stawiam :ico_tort: na moje 26 urodzinki :ico_brawa_01: :ico_brawa_0
1:
mam duzo znajmoych w hanoverze :-D ale mi sie tam osobiscie nie podobalo. Wszystkiego Najlepszego, Zdrowka i spelniena marzen. No i spokojnych 9 miesiecy - GRATULUJE !!
Ale nam sie grono na tym watku powieksza :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
w koncu hihiihi ... tylko szkoda ze nikt nie mieszka blizej mnie, bo bym chetnie sie z forumowa kolezanka umowila na latanie po sklepach.
jesli chodzi o jezyk to sie nie wypowiadam, bo sama go nie umie. Mimo ze chce sie nauczyc to mi nie wchodzi- duzo rozumie,ale jesli chodzi o mowienie to mnie zatyka - moze to kwestia ze ja sama wiem, ze to jest zle gramatycznie. Ale jak nie mam wyjsca to mowie taj jak umie. Grunt ze sie idzie dogadac. :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
Mam w BKK Gesundheit. Wiecie jaki moze jest zakres na kase? Np jak to wygląda u dentysty, u okulisty u ginekologa itp. Nie mam zielonego pojęcia.
hmmm ja jestem w IKK ale chyba wszystkie ubezpieczenie panstwowe sa podobne jesli chodzi o wydatki. ja poki co zaliczylam ginekologa i dentyste. a co chcesz dokladnie wiedziec, cos konkretnego??
Wczoraj wypoczęliśmy sobie na basenie w Titus Therme. Wkleiłabym linka ale zaraz go usunął. Bez sensu to.
a gdzie ten basen jest?? JA chodze tylko do titusa :-D
Joanna24, jak tam twoja fasoleczka ?? jak synus??? w ogole pisz jak ty sie czujesz ??
katrin napisał/a:

.Meza mam rodem z Polski,ale jako dziecko przyjechal dawno temu do Niemiec,wiec juz on sie tutaj czuje jak w domu.Ja jeszcze tesknie czasami za Polska,a raczej za ludzmi-rodzina i przyjaciolmi.
no to mamy cos wspolnego ze soba :ico_oczko: a co do obywatelstwa. to u nas jest podobnie, ja potrzebowalabym wizy do USA, dlatego maz sam polecial jakis czas temu odwiedzic siostre, ktora wlasnie w USA juz od lat mieszka... BYlam kiedys nawet na rozmowie w Ausländeramcie, dostalam papiery do wypelnienia i zalecenie zrobienia obowiazujacego teraz egzaminu, ale jakos nie mialam wtedy na to czasu i tak sprawa umarla smiercia naturalna. Moze zabiore sie za to, jak coreczka podrosnie i bedziemy chcieli poleciec z nia ciocie odwiedzic...
chyba wszystkie mamy ze soba cos wspolenego, bo moj sie tu zaklimatyzowal, ale pewnie dlatego ze od mlodych lat tu przyjezdzal do swojej rodziny. Tym bardziej ze on ma tu mame, tate, siostre i pelno ciotek. Wiec on nawet nie chce slyszec o powrocie do PL. Ja wracac poki co tez nie chce ale tesknie za rodzicami, rodzenstwem i znajomymi. Tu mam tylko jedna kolezanke Polke,ale nie wymienilabym jej na 10 innych.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

14 lut 2011, 15:08

atka1112,
w koncu hihiihi ... tylko szkoda ze nikt nie mieszka blizej mnie, bo bym chetnie sie z forumowa kolezanka umowila na latanie po sklepach.
nawet gdydbym mieszkała bliżej ciebie to wszelkeigo rodzaju latanie po sklepach odpada...nie znosze zakupow :ico_oczko: tesknie za Polskim allegro :ico_oczko:
chyba wszystkie mamy ze soba cos wspolenego, bo moj sie tu zaklimatyzowal, ale pewnie dlatego ze od mlodych lat tu przyjezdzal do swojej rodziny. Tym bardziej ze on ma tu mame, tate, siostre i pelno ciotek. Wiec on nawet nie chce slyszec o powrocie do PL. Ja wracac poki co tez nie chce ale tesknie za rodzicami, rodzenstwem i znajomymi. Tu mam tylko jedna kolezanke Polke,ale nie wymienilabym jej na 10 innych.
aaa nie wszystkie... :ico_oczko: moj Niemiec był tylko kilka razy w Pl, ja za Polską nie tęsknie. Studia skończone, "kariera" nie zaczęta także moge zacząć wszedzie. Przyjaciół mam rozsianych na połowie świata, z rodzicami nigdy nie miałam dobrego kontaktu. Jedyne co tam zostawiałam to moje mieszkanie, ale przynajmniej sobie dorobię z wynajmu :ico_oczko: także jakoś specjalnie nie miałabym do czego wracać.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

14 lut 2011, 15:24

. tylko szkoda ze nikt nie mieszka blizej mnie, bo bym chetnie sie z forumowa kolezanka umowila na latanie po sklepach.
Alez Ty miła jesteś :P :ico_nienie:
a co chcesz dokladnie wiedziec, cos konkretnego??
Jak jest z leczeniem zębów. Za co trzeba dopłacać? Czy za badania w ciązy się płaci?
a gdzie ten basen jest??
W Twojej miejscowości. Na Nordwestzentrum.
tesknie za Polskim allegro :ico_oczko:
Oj ja tez i to bardzo. Jakoś nie umięm się wbić na ebay.
jakoś specjalnie nie miałabym do czego wracać.
Ja odkąd mama zmarła też nie mam do czego wracać. Z rodzeństwem i ojcem nie mam za dobrego kontaktu. Z teściami to już wogóle się nie wypowiadam.
Joanna24, jak tam twoja fasoleczka ?? jak synus??? w ogole pisz jak ty sie czujesz ??
A moja fasoleczka mam nadzieję że tam rośnie i się rozwija jak trzeba. 24 lutego mam wizyte u gina więc wszystkiego się dowiem. Od dwóch dni czuję się dobrze. Synek jak to synek. Broi ile wlezie :) Energia go od zawsze rozpiera. Właśnie wyzywa psa bo mu chlebek ukradł :)

[ Dodano: 2011-02-14, 14:26 ]
Mój jest tutaj od maja 2009 a my z synkiem od grudnia 2009. Więc nie za długo. Język komunikatywnie znamy. Ale w urzędach się dogadujemy. Myślałam o kursie ale z moim urwisem to nie bardzo.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

14 lut 2011, 17:28

Właśnie wyzywa psa bo mu chlebek ukradł :)
hahahahaha!! :-D

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

14 lut 2011, 19:18

Ja tez zaluje ze nie mieszkacie gdzies w poblizu bo to zawsze dodatkowa znajomosc choc na to nie narzekam :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Ja pracuje od 9 do 13 codziennie od pon. do piatku
A jesli tyczy sie ubezpieczenia dotyczacego dentysty to zawsze co 3m-ce placi sie 10 Euro chyba ze ma sie kontrole tylko to nic sie nie placi,a jesli sie cos robi to sie placi jednorazowo te 10 euro plus plomby jesli weznie sie te drozsze co nie czernieja.Za te biale placi czesciowo Krankenkasse a czesciowo my.To nie ma znaczenia czy sie jest w ciazy czy nie :ico_nienie: Aaaa i Krankenkasse placi za jedno czyszczenie zebow na rok za kolejne placimy my :ico_placzek:
A co do mojego Niemieckiego to dobrze ale jeszcze czasami slychac u mnie akcent choc tu mysla ze to akcent Holenderski :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Ale musze sie przyznac w pisowni mam jeszcze problem chyba ze ktos mi dyktuje to super

Wszystkiego dobrego w dniu sw. Walentego dla kazdego zakochanego :ico_prezent:

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

14 lut 2011, 21:38

. tylko szkoda ze nikt nie mieszka blizej mnie, bo bym chetnie sie z forumowa kolezanka umowila na latanie po sklepach.
Alez Ty miła jesteś :P :ico_nienie:
no wlasnie moglybysmy sie spotkac, co ???
a co chcesz dokladnie wiedziec, cos konkretnego??
Jak jest z leczeniem zębów. Za co trzeba dopłacać? Czy za badania w ciązy się płaci?
a gdzie ten basen jest??
za plomby biale placi sie od 75-90 €, w zaleznosci od wielkosci dziury.Druga polowe oplaca kasa chorych i sa jeszcze 3 plomby- tzn cementowe moga po 4 latach sie ukruszyc,ale nie musza i kosztuja 30€ za zeba.
W Twojej miejscowości. Na Nordwestzentrum.
tez tam chodze :D moglas dac znac- bysmy sie tam spotkaly :(
tesknie za Polskim allegro :ico_oczko:
ja tam caly czas zamawiam z allegro i do de mi wysylaja hihihi
Oj ja tez i to bardzo. Jakoś nie umięm się wbić na ebay.
ze ebaya tez korzystam :D
jakoś specjalnie nie miałabym do czego wracać.
Ja odkąd mama zmarła też nie mam do czego wracać. Z rodzeństwem i ojcem nie mam za dobrego kontaktu. Z teściami to już wogóle się nie wypowiadam.
i tak tez czasem sie zdarza.
Joanna24, jak tam twoja fasoleczka ?? jak synus??? w ogole pisz jak ty sie czujesz ??
A moja fasoleczka mam nadzieję że tam rośnie i się rozwija jak trzeba. 24 lutego mam wizyte u gina więc wszystkiego się dowiem. Od dwóch dni czuję się dobrze. Synek jak to synek. Broi ile wlezie :) Energia go od zawsze rozpiera. Właśnie wyzywa psa bo mu chlebek ukradł :)
hihihihi. no to fajnie :)

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

15 lut 2011, 16:48

atka1112, we Frankfurcie bede 24 lutego bo jadę do lekarza wiec moze wtedy sie umówimy na jakąs kawkę?

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

15 lut 2011, 23:35

atka1112, we Frankfurcie bede 24 lutego bo jadę do lekarza wiec moze wtedy sie umówimy na jakąs kawkę?
nie ma problemu :) zalezy gdzie bedziesz jechac do tego lekarza. zawsze mozesz do mnie wpasc na kawke :D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość