Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

08 lip 2008, 10:19

moj tez sie rozwija ok nie ma alergi ni nic je wszystko i jest ok ....to teraz sama nie wiem :ico_olaboga:

BeWu
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 541
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:17

08 lip 2008, 11:17

kurcze chciałam sobie wstawić suwaczek drugiej dzidzi i nie mogę :ico_zly: wyskakuje mi na górze taki komunikat: Pole: Wpisz Ciąg 9 znaków jest zbyt krótkie, minimalna ilość znaków to: 9
wiecie o co chodzi? bo ja nie kumam kompletnie.... :ico_noniewiem:

juli ale ten twój synuś jest słodki, normalnie mogłabym go zjeść :-D

frydziu Wikunia to gigant, jak aona duuuuuuża.... :ico_olaboga: ale super się rozwija, kotek szałowy :ico_brawa_01:
moja Kali ostatnio przejawia żywe zainteresowanie Kędziorem i strasznie go miętoli, na szczęście on jest do tego przzwyczajony i poddaje się tym "pieszczotom" bez sprzeciwu hehehe

co do wit. D3 to ja juz nie podaje od jakiś 2 miesięcy, jakoś tak coraz częściej mi sie zapominało....a poza tym czytałam że dzieci które jedzą mleko modyfikowane dostają jej odpowiednią ilość w mleku, no i tak jak zauważyła Juli nasze maluchy maja już bardziej urozmaicona dietę więc może wystarczą im witaminki z pożywienia...

powiedzcie mi moje drogie: czy waszym szkrabom zarosły ciemiączka?
Kali ma jeszcze taką małą dziurkę, ale to podobno powinno zarosną ć do 17 miesiąca

kamilko nie napisałas mi w końcu dlaczego jesteś ost rozdrażniona?

madziorka jak zwykle szłowe foty, kurcze zazdroszczę Wam tych szłowych wypadów, ja jakoś nie mam do tego głowy, zresztą jak narazie póki co pracuję... chociaż jak pojawi sie drugie maleństwo to pewnie pójde na urlop wychowawczy dopóki Kali nie dorośnie do przedszkola...

[ Dodano: 2008-07-08, 11:20 ]
acha: kamilko i madziorko pogodziłyście się w końcu??? ale poszło wam o duperele heheh chociaż przynajmniej dzięki temu nasze forum troszkę ożyło hihi
a tak poważnie to mam nadzieję że już się dogadałyście
buźka

Awatar użytkownika
Juli
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2201
Rejestracja: 19 mar 2007, 09:58

08 lip 2008, 11:50

BeWu - co do konfliktu tez chcialam napomknac. Bo przypadkiem wyszlo tak, ze przeciez przeze mnie wyszla ta glupia wymiana zdan.

Kamilko - nie ma Cie. Na serio tak strasznie Cie to wszystko urazilo? Kurde.Przeciez nic takiego nikt nie powiedzial, nie napisal.. Smutno troche ze wplatasz w zwykle pitupitu takie emocje i nerwy. Odezwij sie i wroc z Tomciem..

BeWu - No tak.. Kalinka do przedszkola a Tyz dzidzia w domku. Jejku.. Ja sie juz nie moge doczekac tego przedszkola. Jak Misio bedzie wracal z rysunkami pod pacha.. Bedzie mial kolegow i beda razem rozrabiac. Przedszkole to jestwg mnie cudowna sprawa. Nie chcialabym siedziec z dzieciaczkiem do czasuzerowki - w domu. Jakos tak- potrzeba uspoleczniania dzieci jest dla mnie priorytetowa.

Madziorka- mam do Ciebie sprawe... :ico_noniewiem: Jak bedziesz, daj znac :*

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

08 lip 2008, 11:52

BeWu pisze:Wpisz Ciąg 9 znaków jest zbyt krótkie, minimalna ilość znaków to: 9
wiecie o co chodzi? bo ja nie kumam kompletnie....
musisz wpisac wlasnie te 9 cyfr tam jest tak napisane chyba w posrodku strony gdzie zmieniasz profil!!!


Co do Wit d moja niunia tez je wszystko i wszystko dobrze jest,ale ostatnio ta inna pani doktor powiedziala zeby jej dawac ze wzgledu na te nozki aby wszystko dobrze sie wyksztalcilo,poprostu aby jej pomoc!!
niech juz jest tego 30 lipca bo ja osiwieje do tego czasu z zamyslaniem co z tymi nozkami :ico_placzek:

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

08 lip 2008, 11:55

witajcie!!!!

ja tylko na chwilke
wklejam cos na temat D3
http://www.babyboom.pl/niemowleta/zdrow ... na_d3.html
hm, tak jak Frydza napisała co lekarz to opinia ja dodam - co mama to opinia :-D czasem nam sie moze cos wydawac a jest troszke inaczej....ale kazdy oczywiscie wg własnego uznania postepuje..wiadomo, ze witamin,ki dostarczamy w pokarmie, ale z witaminką D3 jest troche inaczej....no wiadomo ze z promieni słonecznych nasze maluchy ja dostają, ale fakt jest taki - ze w wiekszych miastach działanie promieni słonecznych jest ograniczone bo zanieczyszczone sa kurzem i dymem itp a jesli chodzi o to co na zachodzie sie stosuje a co nie....w sumie nie wiem co i jak dokładnie, ale dam jeden przykład, pewnie nie ma to wiekszego związku z tym o czym mówimy teraz, ale - moja siostra mieszka od 3 lat w luxemburgu, tam nie ma jodowanej soli, teraz okazuje sie ze ,ma jakis problem z tarczycą, nie widomo skad, bo predzej nic nie wskazywało, tamtejsi lekarze napomknęli ze byc moze jakis zwiazek z ta solą i brakiem soli jodowanej od tych 3 lat mogło miec wpływ na te zmiany w obrebie tarczyc...my zyjemy w tej czesci europy, a jednak klimat i w ogóle wiele rzeczy nas różni od krajów w innej czesci kontynentu...
ja zapytałam o D3 bo ten lekarz zwrócił mi uwage na nóżki Alka - bardzo szeroko rozstawione i chodzi szeroko, a nasza lekarka nic na ten temat nie mówiła, a mnie niepokoi też to ze Alek bardzo sie poci, zwłaszcza wieczorami, pytałam juz o to nasza lekarke ale ona nie jest zaniepokojona tym jakos...moze to po prostu nasze mieszkanie jest bardzo małe i mimo ze wietrzymy i Alek lekko ubierany to i tak jest duszno :ico_olaboga: no nie wiem nie wiem :ico_sorki: sorki ze Was tam męcze zawsze jakimis moimi problemami co siedza mi w głowie ale juz taka jestem :ico_haha_01:

[ Dodano: 2008-07-08, 12:00 ]
a i jeszcze cos

"Źródła witaminy D


Doskonałym źródłem witaminy D jest tran i oleje rybne, które znajdują się w rybach, takich jak łosoś, tuńczyk, śledź, makrela czy sardynki. Witaminę tę znajdziemy również w mleku (najlepiej wzbogaconym dodatkowo przez dodanie tej witaminy), a także w wątrobie, białku jaj oraz przetworach mlecznych, takich jak ser, masło czy śmietana. Oczywiście jej ilość zależy od sposobu przygotowywania tych produktów, jej przechowywania, warunków jej przewożenia, a nawet od tego, czy krowy będące "producentkami" mleka miały odpowiedni dostęp do słońca.

Jak już jednak wspomnieliśmy, witamina D jest jedną z nielicznych witamin, których nie musimy dostarczać w pożywieniu; organizm sam może produkować witaminę D pod wpływem promieni słonecznych, które przedostają się do naszej skóry. Naukowcy twierdzą, że dziesięć minut słonecznej kąpieli codziennie w czasie letnich miesięcy zapewnia odpowiednią dawkę tej witaminy na cały rok. Należy tu jednak brać pod uwagę indywidualne zapotrzebowania, np. to, że dzieci potrzebują więcej witaminy niż dorośli, a ponadto - że wraz z wiekiem zmniejsza się zdolność organizmu do wytwarzania tej witaminy pod wpływem promieni ultrafioletowych. Również osoby znajdujące się w zanieczyszczonym środowisku mają mniejsze szanse na odpowiednią ilość witaminy D w organizmie. Podobnie ci, którzy mają ciemną karnację, muszą otrzymywać więcej witaminy D, gdyż ich cera odbija promienie słoneczne."
http://www.resmedica.pl/zdart5982.html

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

08 lip 2008, 12:01

Aleksandrowicz pisze:ja zapytałam o D3 bo ten lekarz zwrócił mi uwage na nóżki Alka - bardzo szeroko rozstawione i chodzi szeroko, a nasza lekarka nic na ten temat nie mówiła,
u mnie bylo to samo dokladnie!!!!!

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

08 lip 2008, 12:01

Czy wiesz, że...



Gdy spożywasz produkty z witaminą D, dodawaj choćby małą ilość tłuszczu, gdyż ułatwiasz w ten sposób wchłanianie tej witaminy.
Syntezę witaminy D umożliwia również kwas pantotenowy, czyli witamina B3.
Witamina D wpływa na obecność cynku w organizmie, co działa korzystnie na nerki osób poddawanych dializie.
Mieszkańcy miast, narażeni na duże zanieczyszczenia w atmosferze, powinni spożywać więcej witaminy D.
Osoby pracujące w nocy, zasłaniające ciało długim ubiorem (np. zakonnicy), ograniczający kontakt ze słońcem powinni zwiększyć spożycie witaminy D.
Dzieciom, które nie piją mleka, zaleca się zwiększone dawki witaminy D.
Osoby, które przyjmują leki przeciwdrgawkowe, mają zwiększone zapotrzebowanie na witaminę D.
Ludzie ciemnoskórzy oraz ci, którzy mieszkają w klimacie umiarkowanym, potrzebują więcej witaminy D niż inni.

[ Dodano: 2008-07-08, 12:02 ]
to co wyzej tez cytat z tego artykułu

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

08 lip 2008, 12:03

BeWu pisze:powiedzcie mi moje drogie: czy waszym szkrabom zarosły ciemiączka?
u nas juz zaroslo

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

08 lip 2008, 12:06

Frydza - a Ty teraz do jakiego lekarza idziesz z Wikusią????? my bylismy juz u ortopedy jakis czas temu, ale wtedy Alek jeszcze tak nie chodził jak teraz i nie było to tak widoczne no i ortopeda (dzieciecy zreszta) nie miał zadnych uwag co do nózek Alka....z kolei ten lekarz co zwrócił mi uwage to miał okzaje dłużej podpatrzyc sposób chodzenia Alusia :ico_olaboga: ja tez juz nioe wiem :ico_olaboga: pewnie sobie juz teraz wkrecam, ale fakt jest taki ze Alkowa dieta nie jest taka super, nie jadał jeszcze rybki i białka z jajka :ico_olaboga: eh wkrecam sobie, ale Wam, moge pomarudzic :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

08 lip 2008, 12:07

Aleksandrowicz, ja daje ta witamine d wlasnie ze wzgledu na nozki,oczywiscie nie co dziennie!!!A artykul fajny same madrosci :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość