Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

11 sty 2010, 21:53

..albo jak mój drugi... przyjechałam na IP o 18:30. O 19 zmiana staffu. O 19:10 urodziłam :) Nawet by się nie zdążyła zamienić. :ico_oczko:

Fajnie, że masz w czym wybierać jeśli o porodówkę chodzi... :-)

Mój M właśnie dorabia półki do szaf. I tak stoją właściwie puste, więc będzie miejsce na Bartka ciuszki :)

[ Dodano: 2010-01-11, 20:56 ]
Tibby, co do wymiany ciuszkowej, to jeśli Kluska okaże się dziewczynką, to czemu nie.
Fajny pomysł!!
No, ale płeć poznam pewnie w lutym dopiero (oby!!). Oby nie było jak ostatnio, -w 25tyg :ico_haha_01:

NICOLA_1985

11 sty 2010, 23:34

hej laseczki ja dopiero teraz sie witam dzisiaj cały dzien zaganiana,załatwianie znowu z tym kredytem, musielismy jechac z S na kopalnie odebrac bony i jakis dokumenty czy cos.. S załatwił sobie urlop do czwartku wiec ma wolne.. jest teraz z kolega na piwie, Karolina spi a ja mam chwilke tylko for me and for Obcasiki :-D

co do brzusia to mi sie jeszcze brzus nie stawia.. przynajmniej nie zauwazyłam tego do tej pory raczej jest dość miekki.
u mnie to jest bardziej takie uczycie napiecia miesni jakby (w pierwszej ciązy tak miałam) brzuch staje sie jak kamień twardy - ale w tej ciązy jeszcze tego nie było.

kurcze mi by sie przydały ciuszki dla chłopczyka bo raczej sukienek po Karolinie nosic nie bedzie :ico_oczko:

mam dziwne wrazenie ze jak mówiłam wszystkim w rodzinie ze nasz synek bedzie sie nazywac Krystianek to tylko chyba ja jestem zadowolona z wyboru imienia..
ale w sumie to przeciez moje dziecko i mi sie ma imie podobac a nie mojej mamie czy mojej siostrze prawda? :ico_oczko:
rozumiałabym ich lekkie zdziwienie gdybym powiedziała ze damy dziecku na imie Tadziu albo Ignaś albo Gieniu :ico_oczko: ale Krystianek??? mi sie bardzo podoba :-D

ja tez bym chciała usg 4D ale obawiam sie ze nie stac mnie na taki wydatek.. teraz mamy o wiele wazniejsze wydatki a ja niestety nie mam mozliwosci zrobienia tego usg u nas w szpitalu za darmo :ico_noniewiem: szkoda.. ale jakos przezyje :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

11 sty 2010, 23:44

a mnie się Ignaś podoba :ico_haha_01: ale Jaś bardziej :ico_oczko:
I fakt, to TOBIE ma się imie podobać. Ja ogłaszałam wybrane imiona dopiero jak chłopcy byli po tej stronie brzucha. Wtedy już nikt nawet się nie odważy skrzywić, tylko się uśmiechali.
A nie sorry, mój szwagier z niewyparzoną gębą zawsze wyskakuje "czemu takie beznadziejne imię?" ale on tak ma. Z wszystkiego robi sobie takie "niby jaja" :ico_noniewiem: tylko dla niego zabawne, a ja wpuszczam jednym a wypuszczam drugim uchem :ico_spanko:

Nicola, hehe, to może taki wątek w odpowiednim czasie założymy pt. "Zamienię ciuszki chłopięce na dziewczęce i vice versa"? Ale byłby ruch :ico_haha_01: Np.body za body, komplecik za komplecik, coś w tym stylu :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

11 sty 2010, 23:54

Martalka, ja się dowiedziałam, że będziemy mieć chłopca właśnie w 25.tygodniu. :ico_sorki: przypadkiem na badaniu 3D! :ico_noniewiem:
ale jeśli rzeczywiście nadal będziesz chętna do wymiany, to ja się piszę. :ico_sorki:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

12 sty 2010, 10:21

witam dziewczyny :ico_kawa:
Iga od 7 nie daje mi uz zyc wiec my juz po sniadanku i pierwszych zabawach :-D
heheh ciekawe co ja bede miala bo kurde niby jestem przekonana ze dziewczynka :ico_brawa_01: ale z chinskiego kalendarza wychodzi mi chlopiec :ico_szoking: jak narzie wszystkich co znam i maja dzieci ten kalendarz sie sprawdzil :ico_noniewiem:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

12 sty 2010, 11:41

I ja sie witam :)
mmarta, ja na chińskim kalendarzu sie nie znam, więc nawet nie umiałabym wyliczyć. Wieem tylko, że wg tego kalendarza nasze pociechy przyjdą na świat w rok białego tygrysa! :-)
Martalka, Nicola, Tibby - to to bedziecie się wymieniać tymi ciuszkami - fajna zabawa moze być z tego :-D Ja niestety muszę wszystko kupić :ico_oczko:
mmarta, a jak Iga się dzisiaj czuje?
My z Nicolą mamy chłopaków, mmarcie to wychodzi wg chińskiego kalendarza, Martalka nastawiła się na Jana :-D Och czyżby całe czerwcowe grono było męskie? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

12 sty 2010, 12:34

julchik22, :ico_sorki: dzieki Igula troche lepiej :ico_sorki: ale nie zapeszam bo co jej sie polepszy to za 2 dni znowu chora :ico_olaboga:
mi chodzilo o cos takiego:
https://www.nasza-ciaza.pl/web/spoleczn ... rz_chinski
co Wam wychodzi ????

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

12 sty 2010, 13:45

mmarta, wg tego kalendarza wyszła mi dziewczynka! :-D Albo jednak ta metoda nie jest taka niezawodna, albo na następnym usg będę miała niespodzinkę :-D
Mój lekarz inaczej mi to tłumaczył. Kiedy zaczeliśmy mysleć o dzidziusiu na poważnie, to wybrałam się na wizytę, na której w trakcie robienia usg lekarz mi powiedział, że jeśli "postaramy się" dzisiaj, to będzie na 100% dziewczynka, jeśli jutro, to tak na 80%, a za dwa dni to już pół na pół. No i "postaraliśmy sie" za te dwa dni :ico_oczko: - wychodząć z założenia - kto ma być, ten będzie. Ale jeśli bedę planowała nastepną ciążę to już na pewno przysłucham się do lekarza kiedy stwierdzi w którym dniu na 100% dziewczynka będzie. On mi wtedy tlumaczył na czym to polega i od czego zależy, ale nie zapamiętałam z wrazenia. Powiem tylko że byłam wtedy u niego tuż po okresie :-) - moze to ma jakiś związek z dniami cyklu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

12 sty 2010, 14:04

Mi teraz wyszedł chłopiec :D (mmarta, patrzymy na wiek w chwili poczęcia?- dla pewności pytam)

Natomiast Bartek i Damian są dziewczynkami :ico_haha_01:


Pamiętam, że koleżanka mi kiedyś z podobnych tabelek "wróżyła" i było bardzo podobnie czyli Bartek był dziewczynką, ale Damian chłopcem.
Jej wyszło, że urodzi chłopca, i tak było.

[ Dodano: 2010-01-12, 13:12 ]
julchik ma to związek z fazą cyklu i plemnikami.
Powiedzmy że owulację potrafimy określić, albo lekarz nam powie kiedy ma być na podstawie usg.
I są dwa rodzaje plemników:
-żeńskie- powolne, ale silne (dłużej żyją)
-męskie- szybkie ale szybko obumierają
Więc jak postarasz się na kilka dni przed owulacją, do czasu owulacji męskie obumrą, bo mimo, że dotrą co celu, nie znajdą jajeczka. Natomiast powolne i silne "babeczki" dotrą w sam raz na owulację i dopadną jajeczko. :ico_haha_01:
Jak w trakcie owulacji- szybcy chłopcy popędzą w stronę jajeczka wyprzedzając babeczki. I będzie chłopiec.
To teoria oczywiście. Bo to, że żeńskie są wolniejsze, jest spowodowane tym, że ciut więcej ważą. A to są tak minimalne różnice, że i tak szanse są prawie zawsze bliskie 50%, z kilkoma setnymi procenta w stronę dziewczynki czy chłopca. Tak mówił jakiś gin w TV i Drzyzgi kiedyś :-D

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

12 sty 2010, 14:39


Bartek i Damian są dziewczynkami :ico_haha_01:
Niezłe :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Och czyli nie taka to prosta sprawa z tymi ruchami męskich i żeńskich plemników. Ja mimo wszystko jesli po raz drugi zdecyduje się na dziecko chyab na głowie stanę oby tylko dziewczynke zaplanować :-D

mmarta, w oparciu o to, co powychodziło mi i Martalce można wnioskować, że chyba masz duże szanse na dziewczynkę :ico_oczko:
Ostatnio zmieniony 12 sty 2010, 14:41 przez julchik22, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość