Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

06 cze 2011, 09:30

Dzień dobry :-)
Ale upał- ufff!!! Maks o dziwo śpi oby jak najdłużej!
Na weselu było bardzo fajnie, wczoraj też pojechaliśmy na poprawiny, ale tylko na obiad i kawę- za głośno było dla Młodego!

Murchinson, ja bez problemu 120ml z dwóch piersi ściągnę, a jeszcze coś tam w nich zostaje!

Markotka, ja narazie używam wkładek od teściowej z ameryki- Lansinoh firma się nazywa! Są bardzo fajne, jeszcze się nie zdarzyło, że przeciekły. Są fajne, bo to mleko jak je chłoną w taki jakby żel zamieniają- jak w dobrych podpaskach!
http://allegro.pl/lansinoh-wkladki-lakt ... 08524.html
Poza tym każda pakowana jest osobno w taki woreczek i przez to idealne do torebki :-)

Mój Maksio też najczęściej w body na spacerku się prezentuje, czasem rampersik. Mam też dla niego krótkie spodenki takie maleńkie- ale to zakładamy w gości :-) Same body na taki upał wystarczą!

Maks polubił kąpiele od niedawna :-) ALe też woda musi być ciepła i jej dużo, także tata kąpie go długo, potem ja go wycieram i ubieram :-)

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

06 cze 2011, 09:33

emilia7895 dzięki,samopoczucie nawet lepsze,wczoraj był kuzyn w odwiedzinach ze swoją dziewczyną to miło było :-) a lekarka poleciła mi na razie do picia meliskę żeby się trochę uspokoić :ico_noniewiem:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

06 cze 2011, 09:34

,samopoczucie nawet lepsze,
ciesze sie :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

06 cze 2011, 09:51

emilia7895 a jak Antosia?

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

06 cze 2011, 09:55

cześć :-)

ale upał dzisiaj :ico_sorki: na spacer chyba dopiero późnym popołudniem pójdziemy, bo w taki skwar wytrzymać się nie da :ico_sorki:

Motylek ja myślę, że u Krzysia to nie kolki, bo występują o różnych porach, nieregularnie. A jak tam skurcze jakieś są?

Murchinson jak dziecko ma ponad 4kg, to od razu powinni robić cc, tylko też nie zawsze da się ocenić do końca wagę :ico_sorki: super, że Mateuszkowi mijają kolki :ico_brawa_01:

Koroneczka dzięki za link, już sobie zamówiłam te wkładki :-D ciekawe kiedy moja maluda polubi kąpiele :ico_noniewiem: bo teraz to musi być tempo ekspresowe, bo drze się strasznie, buźkę myję mu dopiero po drzemce jak jest zadowolony, bo inaczej nie dałoby rady.

Ania, Emilia dziękuję za życzenia :-D

Ania a może zakładaj Milence taką przewiewną czapeczkę-dziurkowaną?

Smarujecie dzieciaczki kremami z filtrem przed spacerem? Ja wczoraj Krzysia wysmarowałam, ale co się nawściekał przy tym :ico_oczko: ogólnie to muszę parasolkę do wózka kupić, wczoraj pieluchą go zasłanialiśmy-zawiesiłam na budce, żeby na buzię słońce nie świeciło.

Teraz moje słoneczko śpi, ale zbliża się pora karmienia. Czekamy też na położną.

Powiedzcie mi jak to jest z formalnościami po urodzeniu dziecka. Wiem, że w ciągu 14dni do USC trzeba się zgłosić i do pracy muszę dostarczyć macierzyński, który wypisali mi w szpitalu. A co dalej? Jak z peselem?

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

06 cze 2011, 09:59

Murchinson, dzieki
to biogaje tez odstawiliscie, tak?

ooo fajnie, ze piszesz
czyli musze zlozyc wniosek o te dodatkowe 2 tyg do pracodawcy, tak?

Wy dziewczyny tez z tego korzystacie?
Odpowiedź: 3xtak, nie odpuszczę tych 2 tygodni.
Markotka, ja narazie używam wkładek od teściowej z ameryki- Lansinoh firma się nazywa!
Tez je miałam-dostałam w szpitalu próbkę i w szkole rodzenia. Są super bo cycuchy się nie gotują w nich.W ogóle ta firma ma dobre produkty.
Maks polubił kąpiele od niedawna :-) ALe też woda musi być ciepła i jej dużo, także tata kąpie go długo, potem ja go wycieram i ubieram :-)
Hi,hi, hi to dokładnie tak jak u nas z tym, że jak tato mocno zmęczony to kąpiel krótsza.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2011, 10:01 przez Murchinson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

06 cze 2011, 09:59

Ania a może zakładaj Milence taką przewiewną czapeczkę-dziurkowaną?
mam ale jeszcze za duża jest :ico_noniewiem: poza tym już zauważyłam,że nie lubi mieć nic pod szyją :ico_sorki:
Powiedzcie mi jak to jest z formalnościami po urodzeniu dziecka. Wiem, że w ciągu 14dni do USC trzeba się zgłosić i do pracy muszę dostarczyć macierzyński, który wypisali mi w szpitalu. A co dalej? Jak z peselem?
u mie wszystko A załatwiał to ci nie powiem :ico_wstydzioch:
wiem,że pesel był w urzędzie miasta po jakiś 2 tygodniach :ico_noniewiem:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

06 cze 2011, 10:04

emilia7895 a jak Antosia?
dziekuje, dobrze, czsaem ma problemy ze spaniem, trzeba ja nosic na rekach, ale ogolnie ok
na spacer chyba dopiero późnym popołudniem pójdziemy,
my tez wlasnie tak planujemy
ciekawe kiedy moja maluda polubi kąpiele :ico_noniewiem: bo teraz to musi być tempo ekspresowe, bo drze się strasznie,
to tak jak u nas, ale teraz czesciej zdarzaja sie kapiele bez placzu, ale tez szybkie
Smarujecie dzieciaczki kremami z filtrem przed spacerem?
ja nie smaruje, a moze powinnam, hmm
Odpowiedź: 3xtak, nie odpuszczę tych 2 tygodni.
to ja tez wypisze wniosek

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

06 cze 2011, 10:07

Markotka to może jeśli kąpiesz Krzysia przed karmieniem to nakarm go najpierw a po 30 min. do kąpieli.
Co do peselu to jak zgłaszasz do USC dziecko to oni po 2-3 tyg. nadają pesel i odbierasz. Do póki nie będziesz miała peselu Krzysia to na receptach lekarz wpisuje Twój pesel. Jak będziesz miała akt urodzenia (u mnie wydają od ręki 1 oryginał+2 kopie bezpłatnie, dodatkowa kopia 22 zł) to do zakładu pracy zanieś by złożyli wniosek do PZU o wypłatę za urodzenie dziecka.
A i rejestracja USC jest automatycznie zgłoszeniem miejsca zamieszkania.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

06 cze 2011, 10:07

ja też nie smarujęm,ale przydałoby się,choć mała bezpośrednio na słońce nie jest wystawiona to jednakw cieniu też się pewnie nieco opala

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość